Σχέση με 20 χρόνια μεγαλύτερο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44

    Σχέση με 20 χρόνια μεγαλύτερο

    Καλησπέρα
    Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ οπότε δεν ξέρω πως θα πάει .
    Είμαι 20 χρόνων και έχω σχέση με έναν κατά 20 χρόνια μεγαλύτερό μου . Είμαστε μαζί εδώ και 2 χρόνια . Αυτός λοιπόν είναι φίλος του πατέρα μου . Δουλεύουν δηλαδή μαζί . Δεν θέλω να αναφέρω σε τι δουλειά αλλά ο πατέρας μου είναι "ανώτερος " του οπότε πρακτικά μπορεί αν θέλει να τον διώξει . Εμείς όλα αυτά τα χρόνια δεν του είχαμε πει για την σχέση μας γιατί σίγουρα δεν θα την ενέκρινε . Οι γονείς μου όμως ήξεραν ότι έχω σχέση γιατί πολλά βράδια (ειδικά τώρα με την καραντίνα που δεν μπορούμε να βρεθούμε έξω ) μέναμε μαζί . Δυστυχώς όμως πριν λίγες μέρες έγινε αυτό που φοβόμουν . Μια μέρα μας είδε ο πατέρας μου να φιλιομαστε . Εγώ στην αρχή προσπάθησα να το δικαιολογήσω αλλά το αγόρι μου δεν άντεξε και του τα είπε όλα . Έγινε ο κάκος χαμός σπίτι . Φωνές, βία , απειλές μια τραγική κατάσταση . Μου ειπε ότι αν δεν χωρίσω μαζί του θα με διώξει από το σπίτι και θα τον απολύσει από την δουλειά του . Θέλω πολύ να είμαι μαζί του και αυτός το ίδιο . Είμαστε σε γενικές γραμμές αρκετά καλά μαζί . Υπάρχουν βέβαια αρκετοί τσακωμοί αλλά πραγματικά δεν θέλω να χωρίσω με τίποτα μαζί του . Περνάμε πολύ ωραία μαζί . Γενικά έχω περάσει δύσκολες καταστάσεις στην ζωή μου και αυτός ήταν πάντα εκεί να με στηρίξει . Πώς μπορώ να πείσω τους γονείς μου να τον δεχτούν ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Καλησπέρα
    Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ οπότε δεν ξέρω πως θα πάει .
    Είμαι 20 χρόνων και έχω σχέση με έναν κατά 20 χρόνια μεγαλύτερό μου . Είμαστε μαζί εδώ και 2 χρόνια . Αυτός λοιπόν είναι φίλος του πατέρα μου . Δουλεύουν δηλαδή μαζί . Δεν θέλω να αναφέρω σε τι δουλειά αλλά ο πατέρας μου είναι "ανώτερος " του οπότε πρακτικά μπορεί αν θέλει να τον διώξει . Εμείς όλα αυτά τα χρόνια δεν του είχαμε πει για την σχέση μας γιατί σίγουρα δεν θα την ενέκρινε . Οι γονείς μου όμως ήξεραν ότι έχω σχέση γιατί πολλά βράδια (ειδικά τώρα με την καραντίνα που δεν μπορούμε να βρεθούμε έξω ) μέναμε μαζί . Δυστυχώς όμως πριν λίγες μέρες έγινε αυτό που φοβόμουν . Μια μέρα μας είδε ο πατέρας μου να φιλιομαστε . Εγώ στην αρχή προσπάθησα να το δικαιολογήσω αλλά το αγόρι μου δεν άντεξε και του τα είπε όλα . Έγινε ο κάκος χαμός σπίτι . Φωνές, βία , απειλές μια τραγική κατάσταση . Μου ειπε ότι αν δεν χωρίσω μαζί του θα με διώξει από το σπίτι και θα τον απολύσει από την δουλειά του . Θέλω πολύ να είμαι μαζί του και αυτός το ίδιο . Είμαστε σε γενικές γραμμές αρκετά καλά μαζί . Υπάρχουν βέβαια αρκετοί τσακωμοί αλλά πραγματικά δεν θέλω να χωρίσω με τίποτα μαζί του . Περνάμε πολύ ωραία μαζί . Γενικά έχω περάσει δύσκολες καταστάσεις στην ζωή μου και αυτός ήταν πάντα εκεί να με στηρίξει . Πώς μπορώ να πείσω τους γονείς μου να τον δεχτούν ;
    τι προβλημα εχουν μαζι του; ειναι μονο η ηλικια, η εχουν κακη γνωμη γι αυτον;
    εσυ με τι ασχολεισαι; σπουδαζεις; δουλευεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Καλησπέρα
    Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ οπότε δεν ξέρω πως θα πάει .
    Είμαι 20 χρόνων και έχω σχέση με έναν κατά 20 χρόνια μεγαλύτερό μου . Είμαστε μαζί εδώ και 2 χρόνια . Αυτός λοιπόν είναι φίλος του πατέρα μου . Δουλεύουν δηλαδή μαζί . Δεν θέλω να αναφέρω σε τι δουλειά αλλά ο πατέρας μου είναι "ανώτερος " του οπότε πρακτικά μπορεί αν θέλει να τον διώξει . Εμείς όλα αυτά τα χρόνια δεν του είχαμε πει για την σχέση μας γιατί σίγουρα δεν θα την ενέκρινε . Οι γονείς μου όμως ήξεραν ότι έχω σχέση γιατί πολλά βράδια (ειδικά τώρα με την καραντίνα που δεν μπορούμε να βρεθούμε έξω ) μέναμε μαζί . Δυστυχώς όμως πριν λίγες μέρες έγινε αυτό που φοβόμουν . Μια μέρα μας είδε ο πατέρας μου να φιλιομαστε . Εγώ στην αρχή προσπάθησα να το δικαιολογήσω αλλά το αγόρι μου δεν άντεξε και του τα είπε όλα . Έγινε ο κάκος χαμός σπίτι . Φωνές, βία , απειλές μια τραγική κατάσταση . Μου ειπε ότι αν δεν χωρίσω μαζί του θα με διώξει από το σπίτι και θα τον απολύσει από την δουλειά του . Θέλω πολύ να είμαι μαζί του και αυτός το ίδιο . Είμαστε σε γενικές γραμμές αρκετά καλά μαζί . Υπάρχουν βέβαια αρκετοί τσακωμοί αλλά πραγματικά δεν θέλω να χωρίσω με τίποτα μαζί του . Περνάμε πολύ ωραία μαζί . Γενικά έχω περάσει δύσκολες καταστάσεις στην ζωή μου και αυτός ήταν πάντα εκεί να με στηρίξει . Πώς μπορώ να πείσω τους γονείς μου να τον δεχτούν ;
    ΔΕ μπορεις να τους πεισεις,καθε φυσιολογικος γονιος δεν γινεται να δεχτει οτι η κορη του εχει σχεση με εναν τοσο μεγαλο ηλικιακα ανδρα.Τα 20 χρονια ειναι παραπολλα.Αυτη η σχεση ετσι και αλλιως δεν προκειται να εχει πολυ μεγαλη διαρκεια και μελλον γιατι σε λιγα χρονια το αγορι σου(γελαω με την λεξη αγορι που δινεις στον 40χρονο κυριο)θα γινει μεσηλικας και δε θα του σηκωνεται καν.
    Επισης το οτι ειστε και δυο χρονια μαζι κανει πιο τραγικη την κατασταση γιατι ησουν σχεδον ανηλικη οταν ξεκινησε η σχεση ενω αυτος κοντευε τα 40.Εισαι αρκετα ανωριμη ακομα και δε μπορεις να δεχτεις αυτα που σου λενε οι γονεις σου αλλα αυτοι ειναι οι σωστοι και εσυ λαθος.
    Να βρεις ενα αγορι της ηλικιας σου και να αφησεις τα Κ.Α.Π.Ι

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι προβλημα εχουν μαζι του; ειναι μονο η ηλικια, η εχουν κακη γνωμη γι αυτον;
    εσυ με τι ασχολεισαι; σπουδαζεις; δουλευεις;
    Ναι το μεγαλύτερο πρόβλημα τους είναι η μεγάλη διαφορά ηλικίας . Μου λένε σε 10 χρόνια θα είσαι εσύ 30 και αυτός 50 . Πώς θα κάνουμε οικογένεια και τέτοια . Ο πατέρας μου έχει θυμώσει αρκετά μαζί του γιατί και καλά ήταν φίλος του και δεν τον σεβάστηκε .
    Εγώ τώρα σπουδάζω

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    ΔΕ μπορεις να τους πεισεις,καθε φυσιολογικος γονιος δεν γινεται να δεχτει οτι η κορη του εχει σχεση με εναν τοσο μεγαλο ηλικιακα ανδρα.Τα 20 χρονια ειναι παραπολλα.Αυτη η σχεση ετσι και αλλιως δεν προκειται να εχει πολυ μεγαλη διαρκεια και μελλον γιατι σε λιγα χρονια το αγορι σου(γελαω με την λεξη αγορι που δινεις στον 40χρονο κυριο)θα γινει μεσηλικας και δε θα του σηκωνεται καν.
    Επισης το οτι ειστε και δυο χρονια μαζι κανει πιο τραγικη την κατασταση γιατι ησουν σχεδον ανηλικη οταν ξεκινησε η σχεση ενω αυτος κοντευε τα 40.Εισαι αρκετα ανωριμη ακομα και δε μπορεις να δεχτεις αυτα που σου λενε οι γονεις σου αλλα αυτοι ειναι οι σωστοι και εσυ λαθος.
    Να βρεις ενα αγορι της ηλικιας σου και να αφησεις τα Κ.Α.Π.Ι
    Δηλαδή γιατί είναι τόσο παράλογο ;; Γιατί όλοι οι άνθρωποι να κάνουν τις ίδιες επιλογές ;; Για το μέλλον ωστόσο άσε να φτάσει αυτή η στιγμή που δεν θα μπορεί να το σηκωθεί όπως λες και τότε το βλέπουμε . Προς το παρόν είμαστε πάρα πολύ καλά . Δεν σκοπεύω να κάνω επιλογές και να χάσω το παρόν μου προκειμένου να εξασφαλίσω το μέλλον μου . Επίσης δεν ήμουν ανήλικη . Είχα ενηλικιωθεί κανονικά οπότε μια χαρά ήξερα τι ήθελα .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Δηλαδή γιατί είναι τόσο παράλογο ;; Γιατί όλοι οι άνθρωποι να κάνουν τις ίδιες επιλογές ;; Για το μέλλον ωστόσο άσε να φτάσει αυτή η στιγμή που δεν θα μπορεί να το σηκωθεί όπως λες και τότε το βλέπουμε . Προς το παρόν είμαστε πάρα πολύ καλά . Δεν σκοπεύω να κάνω επιλογές και να χάσω το παρόν μου προκειμένου να εξασφαλίσω το μέλλον μου . Επίσης δεν ήμουν ανήλικη . Είχα ενηλικιωθεί κανονικά οπότε μια χαρά ήξερα τι ήθελα .
    ειναι παραλογο γιατι πολυ απλα υπαρχει χασμα γενεων.Εχετε εντελως διαφορετικες εμπειριες απο την ζωη,αυτος εχει σπουδασει,εχει δουλεψει,εχει πετυχει,εχει ερωτευτει,εχει κανει σχεσεις,εχει χωρισει,εχει κανει ταξιδια,εχει γνωρισει κοσμο,λογικα την εχει ζησει ως ενα βαθμο την ζωη του.Εσυ τι ακριβως εχεις ζησει?μεχρι προπερσυι εδινες πανελλαδικες για να περασεις σε μια σχολη.Εισαι ενα μικρο πουλακι ακομα που δεν εχει γεννησει το πρωτο του αυγο.Τα αγορια της ηλικιας σου δε σε συγκινουν καθολου?Επισης στο θεμα των δραστηριοτητων και των ενδιαφεροντων,πως γινεται να ταιριαζεται με τον λεγαμενο?μηπως εισαι μικρομεγαλο?Η σχεση σου με τον πατερα σου πως ειναι?μηπως μεσα απο τον 40αρη αναπληρωνεις καποιο πατρικο κενο που προυπαρχει?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Ναι το μεγαλύτερο πρόβλημα τους είναι η μεγάλη διαφορά ηλικίας . Μου λένε σε 10 χρόνια θα είσαι εσύ 30 και αυτός 50 . Πώς θα κάνουμε οικογένεια και τέτοια . Ο πατέρας μου έχει θυμώσει αρκετά μαζί του γιατί και καλά ήταν φίλος του και δεν τον σεβάστηκε .
    Εγώ τώρα σπουδάζω
    τι παρελθον ειχε στις σχεσεις ο φιλος σου, απ οσα ξερεις;
    ηταν παντα με τοσο μικροτερες κοπελες; ειχε παντρευτει ποτε; εχει παιδια;
    εσυ, την σκεφτεσαι και για μελλοντικα αυτην την σχεση; κανετε πλανα για οικογενεια δλδ, η ζειτε το τωρα και σκεφτεστε οτι στο μελλον μαλλον θα ειστε χωριστα;

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    ειναι παραλογο γιατι πολυ απλα υπαρχει χασμα γενεων.Εχετε εντελως διαφορετικες εμπειριες απο την ζωη,αυτος εχει σπουδασει,εχει δουλεψει,εχει πετυχει,εχει ερωτευτει,εχει κανει σχεσεις,εχει χωρισει,εχει κανει ταξιδια,εχει γνωρισει κοσμο,λογικα την εχει ζησει ως ενα βαθμο την ζωη του.Εσυ τι ακριβως εχεις ζησει?μεχρι προπερσυι εδινες πανελλαδικες για να περασεις σε μια σχολη.Εισαι ενα μικρο πουλακι ακομα που δεν εχει γεννησει το πρωτο του αυγο.Τα αγορια της ηλικιας σου δε σε συγκινουν καθολου?Επισης στο θεμα των δραστηριοτητων και των ενδιαφεροντων,πως γινεται να ταιριαζεται με τον λεγαμενο?μηπως εισαι μικρομεγαλο?Η σχεση σου με τον πατερα σου πως ειναι?μηπως μεσα απο τον 40αρη αναπληρωνεις καποιο πατρικο κενο που προυπαρχει?
    Το χάσμα των γενεών δεν παίζει ρόλο στην σχέση μας . Επικοινωνούμε και καταλαβαίνουμε ο ένας το άλλον μια χαρά. Τώρα για τις μελλοντικές εμπειρίες θέλω να τις ζήσω μαζί του . Τα ταξίδια , την πρώτη μου δουλειά . Δεν έχω θέμα με τα αγόρια της ηλικίας μου και ούτε κοίταζα μόνο μεγαλύτερους απλά έγινε και ερωτεύτηκα έναν μεγαλύτερο αυτό είναι όλο . Η σχέση με τον πατέρα μου ήταν τυπική τίποτα σπουδαίο . Ήταν βέβαια λίγο παραπάνω αυστηρός στην εφηβεία μου αλλά όχι κάτι τραγικό . Αν με ρωτάς αυτά που λένε ότι και καλά αν τα φτιάξεις με μεγαλύτερο προσπαθείς να καλύψεις το κενό που σου έχει δημιουργήσει ο πατέρας σου νομίζω είναι βλακείες και δεν έχουν βάση

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι παρελθον ειχε στις σχεσεις ο φιλος σου, απ οσα ξερεις;
    ηταν παντα με τοσο μικροτερες κοπελες; ειχε παντρευτει ποτε; εχει παιδια;
    εσυ, την σκεφτεσαι και για μελλοντικα αυτην την σχεση; κανετε πλανα για οικογενεια δλδ, η ζειτε το τωρα και σκεφτεστε οτι στο μελλον μαλλον θα ειστε χωριστα;
    Από όσο ξέρω όχι με δεν είχε σχέσεις με μικρότερες . Ή τουλάχιστον με τόσο μικρότερες . Παντρεμένος όχι δεν ήταν . Η αλήθεια είναι ότι ενώ προσπαθούμε να ζούμε πιο πολύ το τώρα κάνουμε και κάποια μελλοντικά όνειρα μαζί . Θέλουμε να προχωρήσουμε σοβαρά . Εντάξει οικογένεια όχι δεν θέλει κανένας από τους δυο μας αλλά για γάμο (όχι ακόμα ) σκεφτόμασταν . Βέβαια σε όλα αυτά στέκονται εμπόδιο οι γονείς μου .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743
    για να ειμαστε αντικειμενικοι σημερα, κανεις φυσιολογικος 40ρης δεν θα επιθμουσε να εχει σχεση πολυ περισσοτερο γαμο με μια 20χρονη.
    θα επρεπε να ντρεπεται που σου ξυπνησε τον ερωτα και ποθο για αυτον.
    εγω θα του ελεγα μπραβο εαν σε γα@@σε απο το πρωι ως το βραδυ. ενηλικη εισαι, καλα θα σου κανε, κανεναν 40ρη δεν θα τον χαλουσε.
    εαν σε σεβοταν, θα σου ελεγε να πας να παιξεις με τις κουκλες σου. λολ....

    δεν ξερω αν μπορεις να καταλαβεις ποσο ευκολο ειναι για εναν της ηλικια του να κουμανταρει οπως θελει μια 20 χρονη, οπως και για μια 40ρα να κανει οτι θελει εναν 20χρονο. ειναι πολυ ευκολο αλλα ελαχιστοι και ελαχιστες το κανουν

    ΥΓ τον μπαγασα τωρα θυμηθηκα, σε γνωρισε στα 18

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε.
    Last edited by Aeon; 31-03-2021 at 14:17.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Δεν νοείται θέμα ηλικίας αν θελει η νύφη και ο γαμπρός. Μπορεί να υπάρχει διαφορά στην ηλικια Όμως αν σε καλύπτει και υπάρχει έρωτας και επικοινωνία δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι αλλα πράγματα. Και άσε τους άλλους να λένε διαφορα και να το παίζουν κριτες. Η ζωή είναι δική σου και πρέπει να τη ζήσεις. Ακόμα και αν κάνεις λάθη...το ζήτημα είναι οι γονείς σου. Προσπάθησε να τους εξηγήσεις, πες τους πόσο καλό σου κάνει αυτός ο άνθρωπος στη ζωή σου και ρώτησε τους αν τους ενδιαφέρει να είσαι ευτυχισμένη.

    Αν σε αγαπούν όπως οι περισσότεροι γονείς θα θελουν να είσαι χαρούμενη. Απλά δωσε τους χρονο να το επεξεργαστούν και μην υποχωρήσεις. Προσπάθησε να τους καταλάβεις και κάνε τους να καταλάβουν και αυτοί εσένα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Από όσο ξέρω όχι με δεν είχε σχέσεις με μικρότερες . Ή τουλάχιστον με τόσο μικρότερες . Παντρεμένος όχι δεν ήταν . Η αλήθεια είναι ότι ενώ προσπαθούμε να ζούμε πιο πολύ το τώρα κάνουμε και κάποια μελλοντικά όνειρα μαζί . Θέλουμε να προχωρήσουμε σοβαρά . Εντάξει οικογένεια όχι δεν θέλει κανένας από τους δυο μας αλλά για γάμο (όχι ακόμα ) σκεφτόμασταν . Βέβαια σε όλα αυτά στέκονται εμπόδιο οι γονείς μου .
    αν μου ελεγες οτι ειναι κατα του γαμου, οτι δεν θελει παιδια, η οτι εχει ηδη παιδια, ή οτι εχει εναν αποτυχημενο γαμο και τωρα το μονο που θελει ειναι να ειναι καλα με εναν ανθρωπο να ταιριαζουν , να ειναι καλα μαζι, θα σου ελεγα οτι αφου αγαπιεστε ζηστε το και αααααν μετα απο 10 χρονια ειστε ακομα μαζι, τοτε σκεψου τι θα κανετε.

    ΕΑΝ ομως αυτος ο ανθρωπος σκεφτεται για οικογενεια μαζι σου, να ξερεις οτι θα την θελησει συντομα... πολυ συντομα. εσυ εισαι 20 αλλα εκεινος 40. ποτε θα κανει την οικογενεια; στα 60;
    εσυ σκεφτεσαι παρεες και ταξιδια, εκεινος εχει κανει αρκετα ταξιδια. μπορει να θελει οικογενεια και κλεισιμο στο σπιτι να μεγαλωνετε παιδια.
    εισαι ετοιμη για κατι τετοιο απ τα 20, 22;;;
    οι σπουδες ποτε τελειωνουν; εχεις σχεδια για μεταπτυχιακα; η θες να πιασεςι αμεσως δουλεια; η δεν θες τπτ απο τα δυο αλλα θες να παντρευτεις στα 22 και να κανεις παιδια;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Θέλω πολύ να είμαι μαζί του και αυτός το ίδιο . Είμαστε σε γενικές γραμμές αρκετά καλά μαζί . Υπάρχουν βέβαια αρκετοί τσακωμοί αλλά πραγματικά δεν θέλω να χωρίσω με τίποτα μαζί του . Περνάμε πολύ ωραία μαζί . Γενικά έχω περάσει δύσκολες καταστάσεις στην ζωή μου και αυτός ήταν πάντα εκεί να με στηρίξει
    Γιατί σε γενικές και όχι σε ειδικές; Καλά μαζί και αρκετοί τσακωμοί δεν πάει. Τσακωμοί για ποιο πράγμα; Ποιες δύσκολες καταστάσεις έχεις περάσει από τα 18 ως τα 20 και σου έχει σταθεί;

    Σε ρωτάω για να καταλάβω και για να καταλάβεις κάποια πράγματα, όχι από κουτσομπολιό.

    Κι αν αυτός θεωρεί "σοβαρή" αυτή τη σχέση και θέλει να την υπερασπιστεί, γιατί τόσο καιρό την κρύβατε;

  15. #15
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Δεν νοείται θέμα ηλικίας αν θελει η νύφη και ο γαμπρός. Μπορεί να υπάρχει διαφορά στην ηλικια Όμως αν σε καλύπτει και υπάρχει έρωτας και επικοινωνία δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι αλλα πράγματα. Και άσε τους άλλους να λένε διαφορα και να το παίζουν κριτες. Η ζωή είναι δική σου και πρέπει να τη ζήσεις. Ακόμα και αν κάνεις λάθη...το ζήτημα είναι οι γονείς σου. Προσπάθησε να τους εξηγήσεις, πες τους πόσο καλό σου κάνει αυτός ο άνθρωπος στη ζωή σου και ρώτησε τους αν τους ενδιαφέρει να είσαι ευτυχισμένη.

    Αν σε αγαπούν όπως οι περισσότεροι γονείς θα θελουν να είσαι χαρούμενη. Απλά δωσε τους χρονο να το επεξεργαστούν και μην υποχωρήσεις. Προσπάθησε να τους καταλάβεις και κάνε τους να καταλάβουν και αυτοί εσένα.
    Οι γονείς μου δυστυχώς δεν μπορούν να το καταλάβουν αυτό . Προσπαθώ να τους εξηγήσω αλλά τίποτα . Δεν με ενδιαφέρει πλέον η γνώμη τους . Το μόνο που θέλω είναι να σταματήσουν να με απειλούν και φυσικά να μην προβούν σε αυτά που λένε . Δηλαδή να με διώξουν από το σπίτι και να μην με στηρίζουν άλλο οικονομικά . Και το πιο ακραίο είναι ότι απειλεί ο πατέρας μου ότι θα διώξει το αγόρι μου από την δουλειά του . Δεν ξέρω πως μπορώ να τους πείσω . Πάντως ένα ξέρω δεν πρόκειται ποτέ να δεχτούν αυτή τη σχέση

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σχέση με μεγαλύτερο φίλο
    By vasiliki2 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 17-08-2020, 13:03
  2. ο ανθρωπος μπορει να κανει το μεγαλυτερο καλο και το μεγαλυτερο κακο
    By aenaon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 21-05-2019, 15:04
  3. Σχέση 6 χρόνια
    By Panagiotisanto1997 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 24-04-2019, 00:35
  4. 5 χρόνια σχεση
    By opposite in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 12-02-2015, 22:32
  5. σχεση με μεγαλυτερο
    By lindsay in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 71
    Last Post: 20-11-2010, 01:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •