Ταπεινωμενος απο τα χαπια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    davidh
    Guest

    Ταπεινωμενος απο τα χαπια

    Νιωθω πολυ ταπεινωμενος απο τα χαπια. Κανω θεραπεια 17 χρονια τωρα και αυτο που εχω να πω πιο πολυ ειναι η ταπεινωση. Τωρα, αυτο-ταπεινωση η ταπεινωση απο χαπια δεν μπορω να απαντησω με ακριβεια.
    Παντος στην κοινωνια ειμαι πολυ ταπεινωμενο. κανενα αισθημα εξουσιας..

  2. #2
    hlias1988
    Guest
    και εγω το νιωθω αυτο... αυτομαστιγωνομαι που παιρνω φαρμακα... μακαρι να μπορουσα διαφορετικα.. αλλα απο την αλλη νιωθεις μια σιγουρια με οτι σημαινει αυτο....

  3. #3
    davidh
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    και εγω το νιωθω αυτο... αυτομαστιγωνομαι που παιρνω φαρμακα... μακαρι να μπορουσα διαφορετικα.. αλλα απο την αλλη νιωθεις μια σιγουρια με οτι σημαινει αυτο....
    αυτομαστιγωνεσε? Αληθεια? Η σχημα λογου? Εγω παλιοτερα χαρακωνομουν...

  4. #4
    davidh
    Guest
    Και μπορω να πω πως με πληγωνει παρα πολυ γτ (ημουν?) πολυ περηφανο ζωο

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    με το χερι στο στηθος σου λεω οτι τιποτα δεν ειναι αδυνατο γι αυτον που θα προσπαθησει

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by davidh View Post
    Νιωθω πολυ ταπεινωμενος απο τα χαπια. Κανω θεραπεια 17 χρονια τωρα και αυτο που εχω να πω πιο πολυ ειναι η ταπεινωση. Τωρα, αυτο-ταπεινωση η ταπεινωση απο χαπια δεν μπορω να απαντησω με ακριβεια.
    Παντος στην κοινωνια ειμαι πολυ ταπεινωμενο. κανενα αισθημα εξουσιας..
    Ειναι λαθος αυτο που σκεφτεσαι! Ειναι κριμας ! διοτις αδικα πικρενεσαι!.Σκεψου, καποιος που εχει για παραδηγμ ζαχαρο κι κανει ινσουλινη τι να κανει λδ? να μην την κανει? και να λυποθημισει? να αφηθει στο θανατο ενω μπορει να ζησει?
    Η ζωη ειναι ενας αγωνας απο συμβηβασμους φιλε μου! Ακομα και η βασιλικη οικογενειας ακολουθει ενα προτοκολο εαν θελει να εχει τα αξιοματα!, ετσι και εμεις, συνεχως κανουμε ενα παζαρι και διαλεγουμαι! Η ολη υποθεση ειναι να διαλεγεις με καθαρο μυαλο το τι θα κανεις!,εαν δεν συμφωνεις με θαρρος πρεπει να δεχτεις τα επακολουθα! και αντιθετος εαν υμβηβαστεις παλυ,με θαρρος να δεχτεις την συνεχεια!Αν ομως δεχτεις να παρεις φαρμακα, κανεις δλδ πισω στην προσωπικη σου αντιλυψη της αξιοπρεπειας! -το λεω διοτις καταλαβα οτι ντρεπεσαι που τα παιρνεις, το βλεπεις ως λαθος - πρεπει ομως να το δεχτεις και οχι να το σκεφτεσαι συνεχως! κακο κανεις στην θεραπεια σου!, αφου εαν δεν το δεχεσαι και στην ψυχολογια σου να το δεχτεις! κανεις κακο!,αν δεν αφηνεσαι ,αν αντιδρας ειναι σαν να προσπαθει ο οργανισμος σου να μην εκμεταλευτει τις λειτουργιες του χαπιου!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Αν χρειαζόσουν αιμοκάθαρση, η αιμοκάθαρση θα σε έκανε να νιώθεις ταπεινωμένος;
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  8. #8
    xaka10
    Guest
    δεν πρεπει να νιωθεις αυτοταπεινωμενος με τα φαρμακα.υπαρχουν πολλες αρρωστιες που αναγκαζονται να τηρουν αγωγη αλλα η ψυχωση απο την οποια πασχω και γω ειναι η πιο στιγματιστικη νοσος μαζι με το aids.αν πεις οτι εχεις ψυχωση θα εισπραξεις χλευασμο ειρωνειες,θα σε θεωρουν κατωτερο και ολα τα αρνητικα στερεοτυπα. δεν ειναι τυχαιο που κανεις με σχιζοφρενεια δεν παντρευεται και μενει μεχρι σε μεγαλη ηλικια με τους γονεις τους για οσο ζουνε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    παρα πολλοι ανθρωποι περνουν χαπια για να εχουν καλυτερη ποιοτητα ζωης η και απλα για να μην πεθανουν.
    εγω ας πουμε περνω καθε μερα 1.5 χαπακι με θυρορμονη γιατι μου εχουν βγαλει το θυροειδη εδω και 19 χρονια. αλλοι περνουν φαρμακα για την υπερταση την καρδια κτλ κτλ.
    εσυ ετυχε και περνεις φαρμακα για τα ψυχολογικα σου. αυτο δεν σημαινει τιποτα.. οσο περνανε τα χρονια οι ανθρωποι ολο και περισσοτερο θα εξαρτωνται απο την ιατρικη επιστημη εως οτου αρχισει να χρησιμοποιειτε η ευγονικη που ηδη συμβαινει αυτο αλλα οχι σε πολυ μεγαλο βαθμο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    παρα πολλοι ανθρωποι περνουν χαπια για να εχουν καλυτερη ποιοτητα ζωης η και απλα για να μην πεθανουν.
    εγω ας πουμε περνω καθε μερα 1.5 χαπακι με θυρορμονη γιατι μου εχουν βγαλει το θυροειδη εδω και 19 χρονια. αλλοι περνουν φαρμακα για την υπερταση την καρδια κτλ κτλ.
    εσυ ετυχε και περνεις φαρμακα για τα ψυχολογικα σου. αυτο δεν σημαινει τιποτα.. οσο περνανε τα χρονια οι ανθρωποι ολο και περισσοτερο θα εξαρτωνται απο την ιατρικη επιστημη εως οτου αρχισει να χρησιμοποιειτε η ευγονικη που ηδη συμβαινει αυτο αλλα οχι σε πολυ μεγαλο βαθμο
    Συγγνωμη, για ποια ευγονικη μιλας ακριβως; Το μονο ευγονικο κινημα που γνωριζω εγω ειναι αυτο που οι ιστορικοι καταγραφουν ως δεξι χερι του φασισμου ολοκληρο τον 20ο αιωνα...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  11. #11
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Ειναι λαθος αυτο που σκεφτεσαι! Ειναι κριμας ! διοτις αδικα πικρενεσαι!.Σκεψου, καποιος που εχει για παραδηγμ ζαχαρο κι κανει ινσουλινη τι να κανει λδ? να μην την κανει? και να λυποθημισει? να αφηθει στο θανατο ενω μπορει να ζησει?
    Η ζωη ειναι ενας αγωνας απο συμβηβασμους φιλε μου! Ακομα και η βασιλικη οικογενειας ακολουθει ενα προτοκολο εαν θελει να εχει τα αξιοματα!, ετσι και εμεις, συνεχως κανουμε ενα παζαρι και διαλεγουμαι! Η ολη υποθεση ειναι να διαλεγεις με καθαρο μυαλο το τι θα κανεις!,εαν δεν συμφωνεις με θαρρος πρεπει να δεχτεις τα επακολουθα! και αντιθετος εαν υμβηβαστεις παλυ,με θαρρος να δεχτεις την συνεχεια!Αν ομως δεχτεις να παρεις φαρμακα, κανεις δλδ πισω στην προσωπικη σου αντιλυψη της αξιοπρεπειας! -το λεω διοτις καταλαβα οτι ντρεπεσαι που τα παιρνεις, το βλεπεις ως λαθος - πρεπει ομως να το δεχτεις και οχι να το σκεφτεσαι συνεχως! κακο κανεις στην θεραπεια σου!, αφου εαν δεν το δεχεσαι και στην ψυχολογια σου να το δεχτεις! κανεις κακο!,αν δεν αφηνεσαι ,αν αντιδρας ειναι σαν να προσπαθει ο οργανισμος σου να μην εκμεταλευτει τις λειτουργιες του χαπιου!
    πολυ σωστο...!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ξερω ισως να το βλεπεις αρνητικα. Προσωπικα δεν μου αρεσει να ασκω εξουσια, γιατι ειμαι ηπιων τονων ανθρωπος. Ακομα και το "κλεισε το παραθυρο" που λενε οι αλλοι με προστακτικο τροπο... κατι πολυ απλο εγω θα σκεφτω να το κανω, το πιο πιθανο ειναι αν θελω να κλεισει το παραθυρο να παω και να το κλεισω εγω. Δεν ειναι κακο να εισαι ηπιων τονων ανθρωπος, εμενα αυτο που με πειραζει ειναι οτι η ζωη μου ειναι λιγο βαρετη και δεν εχω πολλες κοινωνικες συναναστροφες που πιστευω θα την καναν πιο ενδιαφερουσα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Συγγνωμη, για ποια ευγονικη μιλας ακριβως; Το μονο ευγονικο κινημα που γνωριζω εγω ειναι αυτο που οι ιστορικοι καταγραφουν ως δεξι χερι του φασισμου ολοκληρο τον 20ο αιωνα...
    η ευγονικη ηδη χρησιμοποιητε απο τους γιατρους, οταν ας πουμε κανουν εξωσωματικη τοτε βαζουν στο σωμα της μητερας πολλα ωαρια αφου πρωτα εχουν διαλεξει τα δυνατοτερα για να συνεχιστει η κυηση. τα υπολοιπα τα απορριπτουν.

    επισεις στο σταδιο του προγεννητικου ελεγχουν σημερα ειναι ευκολο πολλες ασθενειες να ανακαλυφθουν πριν γεννηθει ενα μωρακι.την συνεχεια την καταλαβαινεις!!

Similar Threads

  1. Χάπια - ιψδ
    By eleni.p in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 19-02-2020, 00:51
  2. Χάπια...
    By kallia13 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-2014, 04:33
  3. συνεδριες-χαπια..
    By Katerinaaaaaaaaaa in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 26-11-2013, 20:39
  4. Χάπια & σεξ
    By Konstantinoss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 25-01-2013, 16:01
  5. ΧΑΠΙΑ & ΧΑΠΙΑ
    By Sofia in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 61
    Last Post: 20-01-2007, 11:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •