Η μοναξια - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 34 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 500
  1. #91
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Ισχυει... Δεν υπαρχει υποκαταστατο.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    θυμαμαι κ γω οταν ημουν μονη 6 χρονια μου ειχε φανει ατελειωτο..πιστευα οτι δεν θα ερωτευθω κ ποτε..οτι τελος..οποιον εβλεπα με ξενερωνε..δεν μου εκανε κλικ..
    μετα εβγαινα κ ειχα κουραστει κ να βγαινω κ να πηγαινω με φιλες παντου..εννοω προς το τελος της μοναξιας μου,,ειχα βαρεθει απστευτα..παμε για ποτε.παμε σε ενα παρτυ..κ ξανα μανα τα ιδια..με ειχε τρελλανει αυτο..τα πρωτα 5 χρονια ημουν οκ..γουσταρα που ημουν μονη..αλλα μολις μπηκε ο 6ος χρονος υπεφερα πολυ..
    κ γω εβλεπα ζευγαρια κ μου τη σπαγανε..μου ρχοταν να τους χαστουκισω ενα πραμα..

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Κι εμενα δε με γεμιζαν μονο αυτα, ειδικα στην αρχη. Τον τελευταιο χρονο, μηνες για την ακριβεια, ειχα φτασει να μην με νοιαζει με πολυ προσωπικη μου προσπαθεια. Δηλαδη να κανω καθημερινους διαλογους επι 2 χρονια επαναλαμβανοντας μου συνεχως τα αρνητικα του να εχω σχεση και τα θετικα του να μην εχω (δεν ειχα περασει και πολυ καλα στις σχεσεις που ειχα πριν και ακομα και αν περασα καλα σε καποια, ηταν τυπος εξαφανιζολ στο τελος χωρις προφανη λογο και αιτια, οποτε...)
    Και μιλουσα και πολυ γιαυτο με μια φιλη που ειναι μονη της απο τα 21 και μετα και ειναι μεγαλυτερη απο μενα, εγω 30 αυτη τωρα θα μπει στα 36, οποτε μιλαμε πια για 15 χρονια μοναξια. Και την εβλεπα να μην την νοιαζει καν, να μην επιδιωκει να κανει σχεση, το αντιθετο να επιδιωκει κιολας, και προσπαθουσα να παραδειγματιζομαι απο εκεινη. Και ξαναλεω οτι προφανως και θα μου εβγαινε ξεσπασμα αν συνεχιζα να ειμαι μονη μου, παντα υπηρχε ενα απροσδιοριστο κενο μεσα μου αλλα το απεκλεια απο το μυαλο μου, το γεμιζα με αλλα πραγματα και σκεψεις που δεν ειχαν τιποτα να κανουν με ερωτες και σχεσεις.
    Τωρα που πρεπει να ξανακανω το ιδιο μου φαινεται παλουκι...

  4. #94
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Eιναι θεμα ανθρωπου και χαρακτηρα.Αυτη η φιλη σου ισως δεν ειχε ονειρο τοσο πολυ αυτο το πραγμα και εδινε προτεραιοτητα σε αλλους τομεις. Αν ειναι ο ανθρωπος ευτυχισμενος με οτι εχει ειναι πολυ ουσιαστικο και θεμιτο.Εχω γνωρισει κι εγω ατομα που λενε οτι ειναι καλα οντας ελευθεροι και μονοι αλλα ειναι συνηθως ατομα πολυ μεγαλυτερης ηλικιας που σιγουρα θεωρω οτι θα ειχαν περασει απο το σταδιο της στεναχωριας που νιωθω. Σε αυτο ελπιζω κιολας οτι οσο μεγαλωνω θα καταλαγιαζει η στεναχωρια και θα το παρω αποφαση.Προς το παρον κι εμενα παλουκι μου φαινεται. Επισης δεν μπορω να κανω ονειρα για τπτ.Οτι ονειρα εχω ειναι για δυο. Ειναι φασεις που κανω κατι σκεψεις που θελω να τις διωχνω αλλα σκεφτομαι αυτα τα 6 χρονια ως χαμενα χρονια...προσπαθω να την απωθω αυτη τη σκεψη γιατι με ριχνει παρα πολυ.Θα πρεπει να αλλαξω βαθια και ριζικα τον εαυτο μου κ το χαρακτηρα μου...πραγμα δυσκολο και δεν ξερω κι αν το θελω.Αγαπαω τον εαυτο μου οπως ειναι προσπαθω να βελτιωνομαι γενικως οσο μεγαλωνω κ θελω να ηρεμησω και με αυτο το θεμα καποια στιγμη....αλλα το να αλλαζεις κοσμοθεωρια, ονειρα και θελω μαλλον ειναι αδυνατο...

  5. #95
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Μα γιατί να αλλάξεις τα θέλω σου? Δεν χρειάζεται αλλά ούτε και όταν δεν γίνονται τα θέλω μας πραγματικότητα λέμε χαμένα χρόνια...γιατί θα πάμε στα τάρταρα...

  6. #96
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αστειευομαι , Κιουμπ, λες να την ' ελεγα ' σε σενα ? οχι βεβαια , αλλα μου φανηκε αστειο το περιπου , δλδ ειμαι περιπου /χοντρικα γυρω στα 53-54-55 ? κατι τετοιο ας πουμε ? ειναι καπως .......
    Ε όχι και έτσι, να πεις πχ είμαι πάνω από 50 ή έχω μπει στα 50.............

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Eιναι θεμα ανθρωπου και χαρακτηρα.Αυτη η φιλη σου ισως δεν ειχε ονειρο τοσο πολυ αυτο το πραγμα και εδινε προτεραιοτητα σε αλλους τομεις. Αν ειναι ο ανθρωπος ευτυχισμενος με οτι εχει ειναι πολυ ουσιαστικο και θεμιτο.Εχω γνωρισει κι εγω ατομα που λενε οτι ειναι καλα οντας ελευθεροι και μονοι αλλα ειναι συνηθως ατομα πολυ μεγαλυτερης ηλικιας που σιγουρα θεωρω οτι θα ειχαν περασει απο το σταδιο της στεναχωριας που νιωθω. Σε αυτο ελπιζω κιολας οτι οσο μεγαλωνω θα καταλαγιαζει η στεναχωρια και θα το παρω αποφαση.Προς το παρον κι εμενα παλουκι μου φαινεται. Επισης δεν μπορω να κανω ονειρα για τπτ.Οτι ονειρα εχω ειναι για δυο. Ειναι φασεις που κανω κατι σκεψεις που θελω να τις διωχνω αλλα σκεφτομαι αυτα τα 6 χρονια ως χαμενα χρονια...προσπαθω να την απωθω αυτη τη σκεψη γιατι με ριχνει παρα πολυ.Θα πρεπει να αλλαξω βαθια και ριζικα τον εαυτο μου κ το χαρακτηρα μου...πραγμα δυσκολο και δεν ξερω κι αν το θελω.Αγαπαω τον εαυτο μου οπως ειναι προσπαθω να βελτιωνομαι γενικως οσο μεγαλωνω κ θελω να ηρεμησω και με αυτο το θεμα καποια στιγμη....αλλα το να αλλαζεις κοσμοθεωρια, ονειρα και θελω μαλλον ειναι αδυνατο...
    Σαφως και ειναι τα ονειρα για δυο... Για εναν ειναι λειψα... Αλλα ειχα καταφερει να κανω ονειρα που περιλαμβαναν μονο εμενα. Πχ φανταζομουν οτι εχω λεφτα να ταξιδευω σε ολον τον κοσμο. Χαχαχα, καλο, καλο. Ουτε αυτο δεν εχω. Οταν πηγαινα στο σχολειο ειχα μια καθηγητρια η οποια ηταν ανυπαντρη, ανω των 40. Και οποτε ειχαμε διακοπες, χριστουγεννα, πασχα, καλοκαιρι, ταξιδευε. Πηγε παντου σχεδον, εξωτικα μερη, ολη την Ευρωπη, Αφρικη, Αμερικη... Και παραδεχομαι οτι την ζηλευα. Οποτε φανταζομουν στα μονα ονειρα μου οτι κι εγω θα ειμαι καπως ετσι, οτι αφου ουδεποτε θα κανω οικογενεια, θα μπορω τουλαχιστον να εχω την ελευθερια να ταξιδευω οπου γουσταρω χωρις υποχρεωσεις και να δινω αναφορα. Αμ δε..

  8. #98
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    cube δικιο εχεις γιαυτο κ προσπαθω να μη το σκεφτομαι ετσι αλλα σε φασεις μεγαλης απελπισιας σκεφτομαι ακομα κι αυτο.Αυτο επισης που παρατηρω ειναι οτι οι πολυ μαυρες σκεψεις εντεινονται τις μερες που περιμενω περιοδο.Θα μου πεις κατι μας ειπες κοπελια.Δεν κανεις σεξ, εισαι ανω των 30 και περιμενεις κ οι ορμονες να ειναι οκ?

    Mελινα, εχω ταξιδεψει πολυ μονη μου.Τον καιρο που πρωτοχωρισα απο την τελευταια μεγαλη μου σχεση ημουν σε πολυ καλη φαση με τον εαυτο μου.Αισιοδοξη και με ορεξη για πολλα.Ταξιδεψα πολυ μονη εκανα πραγματα πολλα επισης μονη και στην αρχη μου αρεσε. Μολις περασε ο πρωτος χρονος και εγιναν τα πρωτα στραπατσα με γνωριμιες αρχισα να πεφτω ψυχολογικα σταδιακα ολο και πιο κατω. Γιαυτο και θεωρω ως πολυ μεγαλο μου λαθος το γεγονος οτι λυσαξα να γνωρισω ατομα ειδικα μπαινοντας στο ιντερνετ τοσο πολυ και συνεχως.Περιμενα να βρω σοβαρη σχεση πχ στο τιντερ (εδω γελαμε) και αλλα τετοια παρομοια.Αλλα ηταν εξισου σοβαρες απογοητευσεις οταν πχ φιλοι σου σου ελεγαν να σου γνωρισουμε αυτο το παιδι, να μπαινεις στο τρυπακι, να σου αρεσει κ εκεινος να σε απορριπτει (μαλλον λογω εμφανισης).Λογικο δε μπορουμε να αρεσουμε σε ολους. Δεν ειμαι Ζωη Λασκαρη ουτε Γ.Βασιλειαδου...ειμαι μαλλον Βλαχοπουλου :p (ετσι για να το ριξω και λιγο στην πλακα ρε παιδι μου)....

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Καλησπερα. Το είπα και σε αλλο μέλος σε πμ και θα το πω και σε εσένα: εδω η μαμά της honey boo boo εχει γκομενο και είναι και χωρισμένη λολ. Αν δε ξερεις κανε μια αναζητηση και θα καταλαβεις....Ε μια Βλαχοπουλου θα έχει πρόβλημα σε αυτό; :P
    Απλά μην έχεις στενάχωρη καρδιά, σεκλετια οκ δε χωρουνε, αλλά οι χαρες που καρτερεις θα 'ρθουνε :)
    Παρατηρώ ότι θεωρείς πως αιτία της μοναξιάς σου είναι η εμφάνιση σου, το πετάς εδώ κι εκει. Δεν πιστεύω ότι είναι, αλλά οκ λογικό μετά από πολύ καιρο μόνη να αναπτύξεις και μία τέτοια ανασφάλεια. Αλλά αν είσαι όπως μας τα λες νορμαλ δεν μπορείς να ξέρεις αν σε απέρριψαν όντως λόγω εμφάνισης. Μπορεί να ήταν κάτι άλλο που δεν τους κολλουσε, είτε ειχε να κάνει με κάποιο δικό σου στοιχείο είτε κάποιον άσχετο λόγο είτε λόγω κάποιας άλλης ασυμβατότητας. Πόσο έξω από τα κυβικά σου ήταν πια τον Ραιαν Γκοσλινγκ σου φέρανε οι γνωστοί σου; Να σου πω τους έχεις ακόμα αυτούς τους γνωστούς; :P ... αστειακι.
    Αλλά κοίτα είτε ήταν αυτός ο λόγος είτε όχι το δεδομένο είναι ένα: δεν νιώθεις και γαμάτα με τον εαυτό σου νομίζω... Όπως και να είσαι έχεις δοκιμάσει κάτι για να νιώθεις εσύ πιο ωραία; Να ξυπνάς το πρωί και να λες "πω τι σέξυ που είμαι ρε γαμωτο"; Λολ. Για σένα; Είναι λίγο χαζό αλλά γενικά βοηθαει στο να ανεβαίνει η διάθεση σου, νιώθεις πιο...ανάλαφρη να το πω; Και εκπέμπεις λίγο άλλον αέρα και ας μην υπάρχει καμιά μπαμ διάφορα. Εγω αυτο έχω παρατηρήσει και σε εμένα και σε άλλους. Και ουσιαστικά για τον εαυτό σου το λέω, άσε το θέμα της μοναξιάς, ασχετα που παίζει ρόλο αν φαίνεται πεσμένο το ηθικό σου.... Εσυ νιωθεις ωραία;
    Μπορεί να το είχες δοκιμάσει στο παρελθόν, μπορεί και να είχε πιάσει...τώρα; Μεταξύ μας (όχι ότι είναι δημόσιο φόρουμ, ελα μεταξύ μας τώρα :P) συνεχίζεις να κάνεις πράγματα για να νιώθεις ωραία ή τα εχεις παρατήσει;

  10. #100
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Nαι ειναι ανασφαλεια που ερχεται και φευγει αλλα βαθια μεσα μου ξερω πως δεν ειναι η αιτια. Κοιταξε θα σου πω τι συνεβει με ενα παιδι που μου εφεραν κ μου αρεσε τρομερα. Μου τον γνωρισε μια φιλη μου τρομερα εμφανισιμη ας την πουμε Ζωη Λασκαρη. :p Οταν ηταν να βρεθουμε ολοι μαζι μου χε πει η ιδια οτι το παιδι αυτο ο Ραιαν ( :p ) της ειχε πει "θα μας γνωρισεις καμια φιλη σου ? " Eτσι της γεννηθηκε η ιδεα να βρεθουμε ολοι μαζι. Τελικα τι αποδειχτηκε. Οτι το παιδι αυτο γουσταρε τη φιλη μου (απολυτως λογικο εφοσον ειναι πιο ομορφη απο εμενα). Και τις δυο δε μας ηξερε καλα. Εμενα οκ με ειδε μια φορα αλλα τη φιλη μου την ηξερε κανα μηνα. Οταν εγινε αυτο η φιλη μου επεσε απο τα συννεφα μου ειπε "δεν ειχα καταλαβει οτι ενδιαφερεται για μενα αλλιως δε θα κανονιζα τετοιο πραγμα να σε στεναχωρησω κι εσενα αλλα να μπω κι εγω σε διαδικασια εφοσον ειμαι αλλου κ δεν ενδιαφερομαι". Long story short με απεριψαν λογω εμφανισης.Καθαρα.Και αλλες φορες που εχει συμβει ξερω οτι ειναι το πιθανοτερο γιαυτο. Βλεπω γενικα οι αντρες γυρω μου να εχουν αρκετα υψηλα στανταρ σε αυτον τον τομεα.Ομως παρολαυτα λεω οτι ξερω μεσα μου πως δεν ειναι αυτο η αιτια που ειμαι μονη.Ισως απλα αυτο το κανει λιγο πιο απιθανο και αδυνατο.
    Θα μιλησω εντελως ειλικρινα.Νιωθω παρα πολυ ωραια με τον εαυτο μου.Θεωρω οτι ειμαι ενα ατομο πολυ ενδιαφερον με χιουμορ με νορμαλ εμφανιση (Βλαχοπουλου :p) με πνευματικη καλλιεργεια με ενδιαφερουσα δουλεια αλλα και χομπυ και γενικως εχω πραγματα να δοσω.Τι πιστευω ομως. Οτι με αδικουν οι αντρες.Οι περισσοτεροι αντρες δε με εκτιμουν.Οσοι εχει τυχει να με εκτιμησουν (λιγοι οχι πολλοι) δεν με ενδιεφερε να κανω σχεση μαζι τους.Με καποιους απο αυτους το προσπαθησα μηπως μου βγει γιατι δεν ειμαι ο ανθρωπος που απορριπτει ευκολα αν δε γνωρισει καποιον (εγκεφαλικη γαρ) αλλα δεν εβγαινε τιποτα τελικα. Τα γεγονοτα που εχουν συμβει με κανουν να εχω πεσει ψυχολογικα να εχω ως ενα σημειο και ηττοπαθεια και να επηρεαζεται και η αυτοπεποιθηση μου και ολα αυτα. Ακομα κ το σωμα μου που δεν πληρει τα στανταρ μοντελου το βλεπω και λεω να μια ωραια χυμωδης σιλουετα.Δε με θεωρω κακοφτιαγμενη σε καμια περιπτωση ουτε το πιστευω. Ατυχη σιγουρα ειμαι γιατι θα μπορουσα να βρω εναν ανθρωπο να εκτιμησει το οποιο πακετο διαθετω.

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Λοιπόν σου βρήκα τη λύση. Βρες πιο άσχημες φίλες :P
    Χαχαχα μικρη καφριλα σορυ.
    Πφφφφφ ωραία τα λες και δεν καταλαβαίνω γιατί έτσι. Με ψιλοστενοχωρει αυτό γιατί λεμε συνήθως αν βρεις τι φταίει και το διορθώσεις θα παει καλυτερα το πράγμα κλπ αλλά μάλλον δεν είναι έτσι. Λες απλά να υπάρχει η σκέτη ατυχία; Τόσο πια; Ή κάτι σου διαφεύγει; Λες να λέμε ολα αυτά τα πράγματα εν μερει για να έχουμε μία ψευδαίσθηση ελέγχου σε πράγματα που είναι ως επί το πλείστον τυχαια?

    Αλλά να σου πω κάτι, το ίντερνετ δεν είναι δείγμα ρε συ για υγιείς σχεσεις, ούτε ΚΑΝ. Μην μετράς τις εμπειρίες σου από εκεί. Αλήθεια τώρα. Ξέχνα τα. Η δεσμευμένοι ή καμενοι είναι όλοι. Λίγες και σπανιοτατες οι εξαιρεσεις. Σε σάιτ γνωριμιων ούτε καν. Σε κάνα σάιτ φόρουμ με κοινά διαφεροντα αν σας ενδιαφέρει και τους δύο ή ξυλογλυπτική ξέρω γω και μιλούσατε για ανταλλαγή σχεδίων αρχικά λολ...εκει οκ παίζει να γίνει κάτι υγιες..πάντως εσυ τα από φίλους φίλων μέτρα σαν ουσιαστικές εμπειριες. Που οκ δύο τρεις απορρίψεις δεν είναι τραγικό. Απο τις μπούρδες στο ίντερνετ θα κάτσεις να σκάσεις;

  12. #102
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Εχω φιλες απο ολων των κατηγοριων. Δεν ειναι αυτο το προβλημα αλλα το ξερω οτι εκανες χιουμορ.Αλλα για να απαντησω και σε αυτο οταν ειμαι με φιλες σαν εμενα η πιο ασχημες ενδεχομενως δε μας πλησιαζει ανθρωπος χαχαχαχα!
    Επειδη εχω σπασει το κεφαλι μου 2500 νυχτες (καπου τοσες ειναι) καταληγω οτι ειμαι ατυχη δεδομενου και οτι δεν ειμαι ουτε πανεμορφη, ουτε ειναι πολλοι ελευθεροι αντρες που να πληρουν 2-3 προυποθεσεις που θελω (η εστω 4-5 δε θα κολλησω στο νουμερο αλλωστε ολοι μας εχουμε καποια στανταρ και καποιοι βρισκουν το ατομο να τα πληρει), εχει φυγει λαος εξωτερικο η κριση εχει κανει τον κοσμο να κλειστει στα σπιτια του και στον εαυτο του....εχει ξεφυγει η κατασταση απο το δικο μου χερι καιρο τωρα. Επισης αν ημουν εδω κ σας ελεγα "εγω φταιω ειμαι ασχημη, ειμαι ετσι ειμαι αλλιως " το πιθανοτερο θα μου λεγατε ειναι να μη τα ριχνω στον εαυτο μου κ οτι δεν ειναι ετσι. Επειδη περασα απο αυτο το σταδιο για πολλες απο τις 2500 νυχτες και ειμαι εδω κ με αγαπω και με εκτιμω οπως ακριβως ειμαι,γιαυτο λεω αυτα που λεω κ τα συμπερασματα μου ειναι αυτα που ανεφερα.
    Οσο για το νετ.Ειναι λιγα παραδειγματα που ανεφερα ειχα fails και απο αλλες "πηγες" γνωριμιων.

  13. #103
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Επισης υπαρχουν αντρες που πληρουν τις προυποθεσεις που θελω, που ειναι ελευθεροι που μπορει να με θελουν σαν εμφανιση και να γυρισουν να μου πουν ξερεις δε θελω σχεση θελω μονο σεξ...αυτο κι αν συμβαινει (οχι σε μενα μονο αλλα και γενικοτερα).

    Μαλλον πρεπει να παιξω κανα τζοκερ μου φαινεται πιο πιθανο να εχω εκει τυχη ετσι οπως τα λεμε και τα ξανασκεφτομαι :p:cool:

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ε παιξε κάνα τζόκερ ντε να βρεις τη χαρά σου..ποιος τους χεζει τους άντρες :P

  15. #105
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Αχ να το λεγα αυτο το ποιος τους χεζει και να το πιστευα τι καλα που θα ητανε.

Page 7 of 34 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 20:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 22:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 01:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 00:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 13:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •