Η μοναξια - Page 30
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 30 of 34 FirstFirst ... 202829303132 ... LastLast
Results 436 to 450 of 500
  1. #436
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Τι να σου πω φωτογραφια δε μπορω να βαλω στο φορουμ για να γραψετε απο κατω τη γνωμη σας.Τι λογο εχω να πω ψεμματα εδω μεσα.Δεν υπαρχουν ατομα μετριας εμφανισης γυρω μας? Ασχημοι και ομορφοι υπαρχουν μονο? Οχι πχ αδιαφοροι, μετριοι, κανονικοι...Επισης δε με ενδιαφερει τι μπορω να αλλαξω για να βρω γκομενο.Με ενδιαφερει τι μπορω να αλλαξω/κανω για να νιωσω καλυτερα σε περιπτωση συνεχιζω να μενω μονη μου.Παρολαυτα θα σου πω κ κατι αντιστροφο απο αυτο που ειπες.Αν ημουν μπαζο οπως προφανως υποννοεις με τη δικη σου λογικη παντα ενδεχομενως δε θα ειχα καμια εμπειρια σωστα? Οι περισσοτεροι σχετιζουμε την εμφανιση με το αν θα κανει καποιος σχεση.Το λαθος το εχω κανει κι εγω. Επισης το γεγονος οτι τρωω πολλα Χ και εχω και λιγες επιτυχιες αυτο ακριβως υποδηλωνει οτι ειμαι κανονικη. Θες να το πεις μετρια πες το μετρια. Παντως ειμαι αυτο που ειπα.Ουτε Βασιλειαδου, ουτε Λασκαρη. Εχει καποιο νοημα ομως ολη αυτη συζητηση για την εμφανιση μου? Θα βοηθησει σε κατι? Προσεχω την εμφανιση μου μεχρι εκει που μπορω και κανω οτι καλυτερο.Δεν ειναι αυτο το προβλημα μου.

  2. #437
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Phalaenopsis,
    αφου εισαι κοινωνικη, και με δουλεια, και στην Αθηνα, εγω πιστευω οτι οκ προσεχεις την εμφανιση σου.
    Το ειπα νομιζω και πιο πανω, μηπως πρεπει να προσεξεις το στυλ σου? και τι αυρα αποπνεεις, δινεις στον αλλο την εντυπωση οτι μαζι σου θα περασει καλά??
    Μηπως πρεπει να σκεφτεις λιγο τι στυλ γυναικας αρεσει σε αυτους που σου αρεσαν??

  3. #438
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Συγγνωμη που στο λεω αλλα δεν παιζει να σαι οντως κανονικης εμφανισης και να τρως τοσα Χ.
    Συμφωνω με Αλαφ , κατιι αλλο φταιει .........ουτε το ντυσιμο , ουτε κατι εξωτερικο , μπορει να αποπνεεις ηττοπαθεια η απελπισια , η ναχεις ηδη δεδομενη την απορριψη , που υπαφγεται στην ηττοπαθεια .....

  4. #439
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    To στυλ μου ειναι προσεγμενο λογω δουλειας, δε γινεται να μην ειμαι περιποιημενη.
    Μacgyver φταιω σε κατι που προφανως δεν το καταλαβαινω.Σιγουρα ομως, το θεμα ηττοπαθεια κ απελπισια μετα απο τοσα χρονια φαινεται εστω και λιγο,αυτο ειναι δεδομενο αν κ λογω χιουμορ και κοινωνικοτητας δε θεωρω πως κανει τοσο μπαμ οσο αλλα ατομα.Δεν ειμαι το πιο ηττοπαθες ατομο που μπορει να γνωρισεις. Την απορριψη σε αντρες που με ενδιαφερουν την εχω δεδομενη δυστυχως το τελευταιο διαστημα.Βλακεια μου και το ξερω. Ολα αυτα που σας εχω πει εδω δεν καθομαι να τα λεω απο δω κι απο κει. Αν τωρα ο αντρας που ειναι να με πλησιασει κατα εναν τροπο μαγικο διαισθανεται αυτα που εχω περασει και αυτα που νιωθω επι του θεματος τι να πω.Ετσι δεν εχω ελπιδα οντως γιατι η ψυχολογια μου εχει παρει τετοια κατρακυλα που δεν εχει γυρισμο.Δε μπορω αλλο να σκεφτομαι κ συνεχεια τι φταιει κ τι κανω λαθος και τι μπορω να κανω.
    Πολλα μπορει να φταινε αλλα ταυτοχρονα και τιποτα απο ολα αυτα.Υπαρχουν ατομα που κανουν σχεσεις ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ. Δε νομιζω οτι μονο ατομα με αυτοπεποιθηση πχ εχουν σχεση.

  5. #440
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Πολλα μπορει να φταινε αλλα ταυτοχρονα και τιποτα απο ολα αυτα.Υπαρχουν ατομα που κανουν σχεσεις ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ. Δε νομιζω οτι μονο ατομα με αυτοπεποιθηση πχ εχουν σχεση.
    Να σε ρωτησω
    οι αντρες που γουσταρες τσεκαρες τι ειδους γυναικες γουσταρουν?

  6. #441
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Να σε ρωτησω
    οι αντρες που γουσταρες τσεκαρες τι ειδους γυναικες γουσταρουν?
    Αλλοι πιο ωραιες αλλοι πιο ασχημες αλλοι δεν ηξερα, ποικιλια δεν εχω δει να υπαρχει καποιο pattern ας πουμε.

  7. #442
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Οι χυλόπιτες μπορεί να είναι και επειδή το τολμούσες δεν ξέρω κιόλας, κάνω μια υπόθεση...μπορεί να υπήρξες παραπάνω κυνηγός από το μέσο όρο, και ο κυνηγός έχει και ήττες....λογικό....μην συγκρίνουμε δηλαδή πάντα καταστάσεις, υπάρχουν και γυναίκες που δεν έχουν φάει ποτέ χυλόπιτα και όχι γιατί είναι τέλειες....

  8. #443
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Ναι ολα παιζουν.Επισης υπαρχουν αντρες ντροπαλοι και δεν κανουν κινηση αν η γυναικα δεν προχωρησει η ιδια πρωτη και αντρες που ξενερωνουν με το να παρει η γυναικα πρωτοβουλια.

  9. #444
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Οι χυλόπιτες μπορεί να είναι και επειδή το τολμούσες δεν ξέρω κιόλας, κάνω μια υπόθεση...μπορεί να υπήρξες παραπάνω κυνηγός από το μέσο όρο, και ο κυνηγός έχει και ήττες....λογικό....μην συγκρίνουμε δηλαδή πάντα καταστάσεις, υπάρχουν και γυναίκες που δεν έχουν φάει ποτέ χυλόπιτα και όχι γιατί είναι τέλειες....
    εννοεις γιατι δεν εχουν ποτε διεκδικησει καποιον! μεγαλη αληθεια!

    απλα λεμε γιατι τοσες πολλες χυλοπιτες σε οοοοοοοοοολες τις φασεις που προσπαθησε...

  10. #445
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Χυλοπιτες εφαγα οχι επειδη την επεσα στεγνα. Εφαγα πχ σε γνωριμιες τυπου προξενια (περιεγραψα ενα περιστατικο κατι σελιδες πριν). Αλλες γνωριμιες που εγω δεν ενδιαφερομουν υπηρχε ενδιαφερον απο την αλλη πλευρα. Αυτα τα 6 χρονια ουσιαστικα το ενδιαφερον δεν ηταν ποτε αμφιδρομο εκτος απο την περιπτωση εκεινου του ανθρωπου που σας ειπα οτι ειχε κι αλλη σχεση σοβαρη και δεν το ηξερα.(δεν ξερω ποιοι το διαβασατε και ποιοι το θυμαστε)

  11. #446
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Το ταυτοχρονο αμοιβαιο απο δυο ατομα χωρις αλλες υποχρεωσεις (γαμο ή σχεση) που να καταληξει και σε σχεση (και οχι σκετο σεξ που οι περισσοτεροι αντρες αυτο θελουν γιατι φοβουνται τη δεσμευση) ειναι δυσκολο.Δεν ανακαλυψα την πυριτιδα το ξερω , μια απλη διαπιστωση κανω που ισχυει γενικως.Αν δεν ισχυε δε θα χτυπιομασταν τοσοι πολλοι εδω μεσα

  12. #447
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Αλλοι πιο ωραιες αλλοι πιο ασχημες αλλοι δεν ηξερα, ποικιλια δεν εχω δει να υπαρχει καποιο pattern ας πουμε.
    αυτο ακριβως θελω να πω...
    πιστευω ότι ολοι μας εχουμε ενα pattern που ψαχνουμε...καποια συγκεκριμενα στοιχεια...
    Λενε γενικα οτι οι αντρες εστιαζουν πιο πολυ σε εμφανιση, προσωπο, σωματικα προσοντα, skinny μερικοι, μελαχρινή ή ξανθια, στυλ, κλπ
    Οι γυναικες γενικα λενε οτι εστιαζουν πιο πολυ σε ανεση τροπων και κινησης, γυμνασμενα μπρατσα κλπ.
    Εμενα προσωπικα αυτο που παντα με κλικαρε ειναι η ενεργεια που βγαζει ο αλλος. Και αυτο βγαινει σε ολα του. Στον τροπο που μιλαει, πως ζει τη ζωη του κλπ. Απλα το προβλημα μου ειναι ότι ο ενας που ερωτευτηκα, αν και δεκα χρονια μεγαλυτερος μου τοτε, βγηκε εξαιρετικα ανεξαρτητος δεν εκανε για σχεση, και ο αλλος τωρα προσφατα, αν και λιγο μεγαλυτερος μου, κυνηγαει τα 25χρονα γιατι θελει, λεει, την ξεγνοιασια που στερηθηκε τοσα χρονια...
    τι να πεις?

  13. #448
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    εννοεις γιατι δεν εχουν ποτε διεκδικησει καποιον! μεγαλη αληθεια!

    απλα λεμε γιατι τοσες πολλες χυλοπιτες σε οοοοοοοοοολες τις φασεις που προσπαθησε...
    Ναι αλλά είπε ότι δεν κοιτάει γυμνασμένους και τέτοια,στα κυβικά της είπε... και για πεσμένη αυτοπεποίθηση φαίνεται όλο αυτό παρά ότι έχει υψηλά στάνταρ....ξέρω κι εγώ...

  14. #449
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by cube View Post
    και για πεσμένη αυτοπεποίθηση φαίνεται όλο αυτό παρά ότι έχει υψηλά στάνταρ....
    Ναι!
    οχι, το ειπε για τα στανταρ, τη ρωτησα χθες αν θυμαμαι καλά...
    Επειδη και εγω αναρωτιεμαι για τους δικους μου λογους, εφτιαξα ενα νεο thread να δουμε αποψεις ανδρων...

  15. #450
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    15
    θαυματα δεν γινονται κι φευγεις απο την ζωη με την ελπιδα, τα ιδια θελω εδω κι χρονια καποια να με καταλαβαινει κι καποια συντροφια ζηταω τοσα πολλα ?

Page 30 of 34 FirstFirst ... 202829303132 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 21:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 02:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 01:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •