Έχει περάσει κάποιος Covid?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 130
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300

    Έχει περάσει κάποιος Covid?

    Καλημέρα,

    Έχει περάσει κάποιος covid και αν ναι μπορεί να μου πει τα συμπτώματα του και πότε υποχώρησαν.

    Βρέθηκα θετική στον covid, και ως αρρωστοφοβικη μου ειναι εξαιρετικά δύσκολο και επώδυνο... Φοβάμαι πάρα πολύ την κάθε εξέλιξη και τις ημέρες που περνούν... Φοβάμαι όλα τα άσχημα που ακούω αλλά και το να χρειαστεί να νοσηλευτώ μου είναι τρομακτικό.
    Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πειτε αν το έχετε περάσει, ή αν το έχει περάσει κάποιος πολύ κοντινός σας και πως ήταν;

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Αν εχεις απλα συμπτωματα και όχι δυσποια δεν υπαρχει λογος να διασωληνωθεις. Οποτε κανενα προβλημα. Εχασα τον πατριο μου μεσα σε 10 μερες . Ρωτησε τον παθολογο σου αν μπορεις να παρεις καποια βοηθεια απο συγκεκριμενα φαρμακα που μπορεις να παρεις απο το φαρμακειο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Αν εχεις απλα συμπτωματα και όχι δυσποια δεν υπαρχει λογος να διασωληνωθεις. Οποτε κανενα προβλημα. Εχασα τον πατριο μου μεσα σε 10 μερες . Ρωτησε τον παθολογο σου αν μπορεις να παρεις καποια βοηθεια απο συγκεκριμενα φαρμακα που μπορεις να παρεις απο το φαρμακειο
    Έχω ξεκινήσει εχθές αντιβίωση που δίνουν για 5 ημέρες, αλλά σήμερα ανέβασα πάλι δέκατα. Απλά αυτό με τη δυσπνοια με φοβίζει, γιατί έχω ένα θέμα με την ανάσα μου, έχω ελεγχθει από 2 πνευμονολογους στο παρελθόν και μου έχουν πει ότι δεν είναι παθολογικο. Είναι κάτι σαν νεύρωση που έχω δημιουργήσει προσπαθώντας να ελέγξω την ανάσα μου. Κάνω προσπάθειες για να πάρω αέρα από το στόμα, πράγμα που μπορεί να με ζαλίσει αν δεν πετύχει, και δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι πραγματική δυσπνοια ή όχι.

    Και ως άνθρωπος με πολύ άγχος αυτό είναι που με τρομάζει περισσότερο πως η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί, ο φόβος του αγνώστου γενικά με παραλύει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Το πέρασε το ζευγάρι από το συνεργείο καθαρισμού που καθαρίζουν την πολυκατοικία μας. Η κοπέλα δεν κατάλαβε τίποτα, ο σύζυγος όμως χρειάστηκε να νοσηλευτεί μια εβδομάδα λόγω δύσπνοιας. Αυτό έγινε αρχές Φλεβάρη. Εδώ και 15 μέρες έχουν επιστρέψει κανονικά και ο τύπος δείχνει εντελώς φυσιολογικός δεδομένου ότι η εργασία του είναι χειρωνακτική και με ορθοστασία, σφουγγάρισμα κλπ. Μην αγχώνεσαι. Ακολούθησε τις συμβουλές του ιατρού και όλα θα πάνε καλά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    το περασε ενα φιλικο μας ζευγαρι. η κοπελα ειχε ανοσμια και αγευσια για περιπου 15 μερες, χωρις κανενα αλλο συμπτωμα, ουτε δεκατα. ο ανδρας το περασε σαν πολυ βαρια γριππη. πονους αφορητους παντου, ψηλο πυρετο, και οντως τον επιασε το αναπνευστικο και δεν το παλευε. πηγε επισκεψη στο νοσοκομειο, του εδωσαν αυτο το σχημα που δινουν με αντιβιωση και αναλγητικα και τον εστειλαν αρχικα σπιτι. του επρασε με αυτα. δεν χρειαστηκε νοσηλεια.
    εσενα ποια αντιβιωση σου εδωσαν και σε τι ποσοτητα;
    εμεις , δεν καναμε ποτε τεστ, αν και δουλευουμε κι οι δυο.
    η δεν κολλησαμε ακομα, η ειμαστε ασυμπτωματικοι.
    περαστικα σου!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το περασε ενα φιλικο μας ζευγαρι. η κοπελα ειχε ανοσμια και αγευσια για περιπου 15 μερες, χωρις κανενα αλλο συμπτωμα, ουτε δεκατα. ο ανδρας το περασε σαν πολυ βαρια γριππη. πονους αφορητους παντου, ψηλο πυρετο, και οντως τον επιασε το αναπνευστικο και δεν το παλευε. πηγε επισκεψη στο νοσοκομειο, του εδωσαν αυτο το σχημα που δινουν με αντιβιωση και αναλγητικα και τον εστειλαν αρχικα σπιτι. του επρασε με αυτα. δεν χρειαστηκε νοσηλεια.
    εσενα ποια αντιβιωση σου εδωσαν και σε τι ποσοτητα;
    εμεις , δεν καναμε ποτε τεστ, αν και δουλευουμε κι οι δυο.
    η δεν κολλησαμε ακομα, η ειμαστε ασυμπτωματικοι.
    περαστικα σου!
    .

    Εγώ είχα πολύ δυνατό πόνο στην μέση και τα πόδια και το κατάλαβα, έφυγα από τη δουλειά, ήρθα σπίτι και είχα 37.2, το βράδυ έφτασε 37. 7,το επόμενο πρωί πήγα για τεστ και βγήκε θετικό.
    Είμαι 4η μέρα σήμερα και έχω ακόμα δέκατα, μου έχουν πει αντιπυρετικο να πάρω από 38 και πάνω, απλά δεν έχω οξυμετρο που χρειάζεται μέτρηση και λόγω αργίας δεν βρήκαμε εύκολα, και με αγχώνει το ότι δεν έχω αυτή τη μέτρηση.
    Εγώ δεν είχα επαφές με κάποιον, απλά το. Κτήριο που δουλεύω είχε πολλά κρούσματα τελευταία, βέβαια φόραγα μάσκα, και γενικά ήμουν πολύ προσεκτική γιατί είμαι και πολύ φοβιτσιαρα και ήξερα ότι δεν θέλω να το περάσω... Κι ομως να, μου έδωσαν αυτήν την αντιβίωση που παίρνουν όλοι που τη γράφουν με συνταγή γιατρού (νομίζω δεν πρέπει να αναφέρουμε όνομα για αυτό δεν το γράφω για να μην σβηστεί το σχόλιο μου). Αλλά έχω πολύ άγχος, γιατί κάθε μέρα που περνάει δε ξέρω τι θα αντιμετωπίσω και ποσο θα χειροτέρεψει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Το πέρασε το ζευγάρι από το συνεργείο καθαρισμού που καθαρίζουν την πολυκατοικία μας. Η κοπέλα δεν κατάλαβε τίποτα, ο σύζυγος όμως χρειάστηκε να νοσηλευτεί μια εβδομάδα λόγω δύσπνοιας. Αυτό έγινε αρχές Φλεβάρη. Εδώ και 15 μέρες έχουν επιστρέψει κανονικά και ο τύπος δείχνει εντελώς φυσιολογικός δεδομένου ότι η εργασία του είναι χειρωνακτική και με ορθοστασία, σφουγγάρισμα κλπ. Μην αγχώνεσαι. Ακολούθησε τις συμβουλές του ιατρού και όλα θα πάνε καλά.
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση το εκτιμώ! Και εμένα η δυσπνοια με αγχώνει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    Καλημέρα,

    Έχει περάσει κάποιος covid και αν ναι μπορεί να μου πει τα συμπτώματα του και πότε υποχώρησαν.

    Βρέθηκα θετική στον covid, και ως αρρωστοφοβικη μου ειναι εξαιρετικά δύσκολο και επώδυνο... Φοβάμαι πάρα πολύ την κάθε εξέλιξη και τις ημέρες που περνούν... Φοβάμαι όλα τα άσχημα που ακούω αλλά και το να χρειαστεί να νοσηλευτώ μου είναι τρομακτικό.
    Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πειτε αν το έχετε περάσει, ή αν το έχει περάσει κάποιος πολύ κοντινός σας και πως ήταν;
    Καλημέρα

    Έχω την κόρη μου μέσα σε σχολή εδώ και εναμιση μηνα
    καραντίνα γιατί βράζει στην κυριολεξία από covid...

    Έχουν περίπου στα 170 κρούσματα αυτή την στιγμή και όλα μα όλα τα έχουν περάσει πολύ καλά .
    Κάποιους πυρετούς έκαναν και αρκετή εξάντληση ...το μόνο που ήταν κύριο χαρακτηριστικό ακόμα και στα παιδιά που ήταν κάπως ασυπτωματικα ήταν η αίσθηση ότι δεν είχαν γεύση ..
    Ούτε ένα δεν μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι που σου χορηγήθηκε αντιβίωση ...
    Εκεί μόνο τα παιδιά που έκαναν ακροαστικα και αυτά ελάχιστα πήραν αγωγή.

    Σκέψου ότι υπάρχουν και άτομα με άσθμα και παρ όλα αυτά το πέρασαν όπως περνούσαν μια κοινή γρίπη .
    Μην πανικοβαλεσαι ,να είσαι προσεκτική ,να τρως πολύ καλά και να πίνεις άφθονα υγρά όσο μπορείς και όλα θα πάνε καλά .

    Το μόνο που τους έλεγε μόνιμα ο γιατρός που τους έβλεπε κάθε μέρα είναι να ειδοποιήσουν άμεσα μόνο αν δυσκολεύονται αρκετά να πάρουν ανάσα ..

    Περαστικά σου εύχομαι και ηρεμία!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση το εκτιμώ! Και εμένα η δυσπνοια με αγχώνει
    Αφού είναι η τέταρτη μέρα από τη διάγνωση, ποιος ξέρει πόσες μέρες πριν ήσουν ήδη θετική και ανεβάζεις δέκατα, το περνάς ήδη πολύ ελαφρά. Θα περάσει. Εδώ και τα χουφταλα, η πλειοψηφία το ξεπερνάει, απλά μεταδίδεται πανευκολα και ταχύτατα για αυτό και όλος ο χαμός. Το 85% των διαγνωσμενων την βγάζουν χωρίς επιπλοκές, ποιος ξέρει πόσοι είναι οι αδιαγνωστοι. Ο ψιλικαντζης της γειτονιάς μου, υπέρβαρος με βάρβαρο διαβήτη (κομμένα δάχτυλα) δεν φοράει καν μάσκα. Αποκλειεται να μην έχει ήδη κολλήσει από περισυ. Για αυτό ίσως από κάποια στιγμή και μετά σταμάτησε να φοράει μάσκα. Όλα καλά. Κουράγιο λοιπόν!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    .

    Εγώ είχα πολύ δυνατό πόνο στην μέση και τα πόδια και το κατάλαβα, έφυγα από τη δουλειά, ήρθα σπίτι και είχα 37.2, το βράδυ έφτασε 37. 7,το επόμενο πρωί πήγα για τεστ και βγήκε θετικό.
    Είμαι 4η μέρα σήμερα και έχω ακόμα δέκατα, μου έχουν πει αντιπυρετικο να πάρω από 38 και πάνω, απλά δεν έχω οξυμετρο που χρειάζεται μέτρηση και λόγω αργίας δεν βρήκαμε εύκολα, και με αγχώνει το ότι δεν έχω αυτή τη μέτρηση.
    Εγώ δεν είχα επαφές με κάποιον, απλά το. Κτήριο που δουλεύω είχε πολλά κρούσματα τελευταία, βέβαια φόραγα μάσκα, και γενικά ήμουν πολύ προσεκτική γιατί είμαι και πολύ φοβιτσιαρα και ήξερα ότι δεν θέλω να το περάσω... Κι ομως να, μου έδωσαν αυτήν την αντιβίωση που παίρνουν όλοι που τη γράφουν με συνταγή γιατρού (νομίζω δεν πρέπει να αναφέρουμε όνομα για αυτό δεν το γράφω για να μην σβηστεί το σχόλιο μου). Αλλά έχω πολύ άγχος, γιατί κάθε μέρα που περνάει δε ξέρω τι θα αντιμετωπίσω και ποσο θα χειροτέρεψει
    θα το παρακολουθεις...
    αν χειροτερεψει θα σου ανεβει και ο πυρετος, δεν θα μεινεις στα δεκατα.
    μεχρι 10,15 μερες απ οταν εμφανιστει, ειναι επικινδυνο να χειροτερευσει. αν σου δωσαν αντιβιωση πριν κανεις πυρετο και ακροαστικα, μου φαινεται λιγο περιεργο, αλλα δεν πιστευω και να χειροτερεψεις..
    αν ειχε το κτιριο, ειναι πολυ ευκολο να κολλησεις. δεν χρειαζονται ιδιαιτερες επαφες...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Επίσης πιστεύω ότι το γεγονός ότι φορούσες μάσκα στο χώρο που έγινε η μετάδοση εμπόδισε να πάρεις βαρύ ιικό φορτίο γι'αυτό και έχεις μόνο δέκατα. Θα περάσει!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα

    Έχω την κόρη μου μέσα σε σχολή εδώ και εναμιση μηνα
    καραντίνα γιατί βράζει στην κυριολεξία από covid...

    Έχουν περίπου στα 170 κρούσματα αυτή την στιγμή και όλα μα όλα τα έχουν περάσει πολύ καλά .
    Κάποιους πυρετούς έκαναν και αρκετή εξάντληση ...το μόνο που ήταν κύριο χαρακτηριστικό ακόμα και στα παιδιά που ήταν κάπως ασυπτωματικα ήταν η αίσθηση ότι δεν είχαν γεύση ..
    Ούτε ένα δεν μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι που σου χορηγήθηκε αντιβίωση ...
    Εκεί μόνο τα παιδιά που έκαναν ακροαστικα και αυτά ελάχιστα πήραν αγωγή.

    Σκέψου ότι υπάρχουν και άτομα με άσθμα και παρ όλα αυτά το πέρασαν όπως περνούσαν μια κοινή γρίπη .
    Μην πανικοβαλεσαι ,να είσαι προσεκτική ,να τρως πολύ καλά και να πίνεις άφθονα υγρά όσο μπορείς και όλα θα πάνε καλά .

    Το μόνο που τους έλεγε μόνιμα ο γιατρός που τους έβλεπε κάθε μέρα είναι να ειδοποιήσουν άμεσα μόνο αν δυσκολεύονται αρκετά να πάρουν ανάσα ..

    Περαστικά σου εύχομαι και ηρεμία!
    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την ευχή και το κουράγιο που μου δίνεται. Η αλήθεια είναι ότι αυτή η κατάσταση θέλει ψυχραιμία, και είναι η μεγάλη μου έλλειψη λόγω της αγχωδους διαταραχής. Είμαι 4η μέρα τώρα και έχω φτάσει 37.7, απλά μου έχουν δώσει οδηγία να πάρω αντιπυρετικο στους 38 και μετά.
    Είμαι αρκετά φοβισμένη αλλά πίνω πολλά υγρά, σίγουρα 2λιτρα την ημέρα, νερό χυμούς και φασκόμηλο ή παρεμφερή ροφήματα. Τρώω λίγο αλλά 5 φορές τη μέρα που 2 από αυτές είναι φρούτα και το ένα κυρίως είναι μια σούπα λαχανικών, και παρ όλα αυτά δεν βλέπω τη βελτίωση που θα ήθελα, ενώ ταυτόχρονα ανησυχώ και για το πως μπορεί να εξελιχθεί. Ωστόσο όλη μέρα στο κρεβάτι, με την τηλεόραση να παίζει μόνο θετικά σενάρια δεν μπορώ να κάνω και ο φόβος με κατακλύζει αλλά είναι πολλές οι ώρες για να μην την ανοίξω καθόλου.

    Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας, το εκτιμώ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Επίσης πιστεύω ότι το γεγονός ότι φορούσες μάσκα στο χώρο που έγινε η μετάδοση εμπόδισε να πάρεις βαρύ ιικό φορτίο γι'αυτό και έχεις μόνο δέκατα. Θα περάσει!
    Πολύ σας ευχαριστώ, μακάρι να πάνε όλα καλά

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την ευχή και το κουράγιο που μου δίνεται. Η αλήθεια είναι ότι αυτή η κατάσταση θέλει ψυχραιμία, και είναι η μεγάλη μου έλλειψη λόγω της αγχωδους διαταραχής. Είμαι 4η μέρα τώρα και έχω φτάσει 37.7, απλά μου έχουν δώσει οδηγία να πάρω αντιπυρετικο στους 38 και μετά.
    Είμαι αρκετά φοβισμένη αλλά πίνω πολλά υγρά, σίγουρα 2λιτρα την ημέρα, νερό χυμούς και φασκόμηλο ή παρεμφερή ροφήματα. Τρώω λίγο αλλά 5 φορές τη μέρα που 2 από αυτές είναι φρούτα και το ένα κυρίως είναι μια σούπα λαχανικών, και παρ όλα αυτά δεν βλέπω τη βελτίωση που θα ήθελα, ενώ ταυτόχρονα ανησυχώ και για το πως μπορεί να εξελιχθεί. Ωστόσο όλη μέρα στο κρεβάτι, με την τηλεόραση να παίζει μόνο θετικά σενάρια δεν μπορώ να κάνω και ο φόβος με κατακλύζει αλλά είναι πολλές οι ώρες για να μην την ανοίξω καθόλου.

    Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας, το εκτιμώ.
    Καλημέρα !

    Κοίτα και ένας ψυχραιμος άνθρωπος όταν βλέπει τηλεόραση και γενικά ειδήσεις τρελλενεται .

    Προσπάθησε να βλέπεις ψυχαγωγικά προγράμματα ή ταινίες που σου αρέσουν για να ξεφεύγει το μυαλό .

    Ξέρω ότι κρατάει αρκετά γιατί τα συμπτώματα μπορεί να υποχωρήσουν αλλά όλα τα παιδιά εκεί είχαν ένα κύριο χαρακτηριστικό .
    Την εξάντληση που ενοιωθαν μετά .Τους πήρε κάνα 20ημερο να συνέλθουν οπότε μην τρομάζεις είναι λογικά όλα αυτά που περνάς.

    Αντιπυρετικά θα περνεις οπότε νομίζεις εσύ .
    Μπορεί αυτά τα δέκατα να τα έχεις όλη μέρα αυτό δεν πάει να πει ότι θα περιμένεις πότε θα πάει 38 για να πάρεις .
    Άσε λειτουργεί και σαν παυσίπονο όλο αυτό και ηρεμείς λιγάκι από τον πόνο στα κόκαλα και γενικά σε όλο το σώμα .

    Τουλάχιστον αυτά τα ξέρω επειδη ενα μήνα κοντά μην νομίζεις και εγώ σε αναμμένα κάρβουνα ήμουν. γιατί η κόρη μου έχει άσθμα και μιλούσαμε σχεδόν καθημερινά με τους γιατρούς της στην σχολή ,αλλά ευτυχώς όλα μια χαρά .Ποιο πολυ την άγχωνε η ολη τρομοκρατεια παρα τα συπτωματα ...
    Πες ότι περνάς μια εποχική γρίπη ,έτσι αντιμετώπισε το για να μπορείς να είσαι ήρεμη .
    Σου λέω 170 περιστατικά και μάλιστα είχε μέσα και άτομα με προβλήματα υγείας πολύ πιο σοβαρά και όμως όλοι τώρα είναι μια χαρά ευτυχώς και οι τελευταίοι που νόσησαν και είναι ακόμα καραντηνα πέραν του 20ημερου καθαρά για προληπτικούς λόγους τις σχολής εχουν απλά μια εξάντληση..

    Όσο για τεστ ,όταν περάσουν οι μέρες καλύτερα να κάνεις μοριακό και αντισώματα για να είσαι 1000%σιγουρη ότι είσαι εντάξει και δεν έχεις φόβο ούτε να μεταδώσεις ούτε τίποτα .

    Ραπίντ μην τα πολύ εμπιστεύεσαι ...
    Αν δεν έχεις εμφανείς συπτωματα δύσκολα βγαίνουν θετικά ..Δυστηχως έτσι γέμισε η σχολή ...
    Αυτά έβγαιναν αρνητικά και μετά από δύο μέρες έβγαιναν τα μοριακά θετικά ,αλλά μέχρι τότε ήδη είχαν διασπυρει τον ιό ...
    Αυτά για να προστατεύσεις και τον περίγυρο σου και καλό είναι να μαθαίνονται .
    Last edited by Marilou; 16-03-2021 at 12:17.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    Καλημέρα,

    Έχει περάσει κάποιος covid και αν ναι μπορεί να μου πει τα συμπτώματα του και πότε υποχώρησαν.

    Βρέθηκα θετική στον covid, και ως αρρωστοφοβικη μου ειναι εξαιρετικά δύσκολο και επώδυνο... Φοβάμαι πάρα πολύ την κάθε εξέλιξη και τις ημέρες που περνούν... Φοβάμαι όλα τα άσχημα που ακούω αλλά και το να χρειαστεί να νοσηλευτώ μου είναι τρομακτικό.
    Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πειτε αν το έχετε περάσει, ή αν το έχει περάσει κάποιος πολύ κοντινός σας και πως ήταν;

    καλημέρα,

    Εγω πέρασα covid το Δεκέμβριο.το πρωτο σύμπτωμα ηταν πονόλαιμος .ηπια καποια βότανα και την επόμενη μέρα ημουν καλά.ομως έβαλα θερμόμετρο και ειχα 37.4 ο παθολόγος μου μου είπε οτι το θεωρεί πυρετό και να πάω να κάνω τεστ.βγηκα θετική τις πρώτες μέρες ημουν μια χαρά με δέκατα μόνο.επίσης ο γιατρός μου είπε να πάρω το μηχανηματάκι που μετρουν το οξυγόνο να βλέπω το κορεσμό.αυτό ηταν που μου ανέβασε το αγχος στα ύψη.αισθανόμουν ανησυχία οπως εσύ και περισσότερο με άγχωναν οι φιλοι και συγγενείς οτι πρέπει να πάρω αντιβίωση και να μην κάθομαι χωρίς να με εχει δει γιατρός.ετσι αποφάσισα να πάω να με δει γιατρός σε νοσοκομείο.δεν θα σου πω τι περασα περιμένοντας να με εξετάσουν.τελικα μου ειπαν πως πρεπει να νοσηλευτώ.για να μην σε κουράζω εμεινα στο νοσοκομείο 10 ημέρες χωρίς να εχω καθόλου πυρετό και με κορεσμό 98 με 100.σαν συμπέρασμα σου λέω οτι θα μπορούσα να το πέρναγα και σπίτι δεν με ταλαιπώρησε αυτός καθ εαυτός ο ιος παρά ο φόβος και η αγωνία μην αλλάξουν τα δεδομένα.Θέλω να σου πω να μην ανησυχείς να εχεις επικοινωνία με κάποιο πνευμονολόγο για να σε καθοδηγεί και θα κάνει το κύκλο του σαν μια ιωση και θα περάσει.επειδή και οταν ακόμα περάσει φέρνει τρομερή εξάντληση μην θορυβηθείς .

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παιδιά αν ξέρει κάποιος ή αν έχει περασει το ίδιο ας μου πει..
    By Χριστίνα900 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 31-12-2020, 03:33
  2. Εχει περασει κανεις απο ΚΕΠΑ?
    By Giorgos1_ in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 0
    Last Post: 30-10-2016, 00:42
  3. Έχει περάσει κανείς σύνδρομο κροταφογναθικης διαρθρωσης ή ξέρει από αυτό ?
    By Stavrosbmw in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 2
    Last Post: 21-08-2016, 01:14
  4. Οποιος εχει περασει το ιδια η παρομοια εμπειρια,σας παρακαλω ας βοηθησει!!!!
    By jule in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 29-03-2016, 04:23
  5. μπορει κάποιος χαμηλής νοημοσύνης να περάσει στο πανεμιστήμιο ή στο τει;
    By Calin in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 52
    Last Post: 24-01-2010, 22:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •