Έκτακτες αυτός ο φόβος και ο τρόμος - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 82
  1. #46
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    6
    Για τα χάπια μιλησα και πιο πάνω. . η λύση είναι να κάνεις μια θεραπεία οχι να παίρνεις ηρεμιστικά μια ζωή για να σταματάνε οι αρρυθμίες... Εκεί είναι που εθίζεται ο οργανισμός. Στην δική μου περίπτωση σταμάτησαν και όχι δεν τις νιώθεις για πάντα.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Δεν υπάρχει θεραπεία που δινει μονιμα αποτελεσματα για τις εκτακτες. Οπως σου εφυγαν μπορει οποιαδηποτε στιγμη να γυρισουν. Οπως και οι δικες μου και ολων εδω μεσα πανε και ερχονται και χωρις χαπια. για μερες μηνες χρονια

  3. #48
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Έλενα θυμασε π σ ειχα πει για το συμβάν ξαναβαλα χολτερ Γτ εχω βοβηθει μην ήταν διαλειπων κολπικος αποκλεισμός κατι τετια διαβάζω και εχω αρρωστήσει μόνιμα στον πανικό…αν κ μ το αποκλείουνε οι γιατροί 100%…το χολτερ έδειξε 9 μονο παλι…δν μπορω να ξεκολησω απ εκείνο το συμβάν δν ειχα ποτε τετιο πράμα και εχω φοβηθεί μην ειναι τπτ άλλο…για τον κολπικο αποκλεισμό τον διαλειπων γνωρίζεις κατι;

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Νικος99 View Post
    Έλενα θυμασε π σ ειχα πει για το συμβάν ξαναβαλα χολτερ Γτ εχω βοβηθει μην ήταν διαλειπων κολπικος αποκλεισμός κατι τετια διαβάζω και εχω αρρωστήσει μόνιμα στον πανικό…αν κ μ το αποκλείουνε οι γιατροί 100%…το χολτερ έδειξε 9 μονο παλι…δν μπορω να ξεκολησω απ εκείνο το συμβάν δν ειχα ποτε τετιο πράμα και εχω φοβηθεί μην ειναι τπτ άλλο…για τον κολπικο αποκλεισμό τον διαλειπων γνωρίζεις κατι;
    Θύμισε μου ποιο περιστατικό; για κολπικό αποκλεισμό φοβόμουν και γω. Ακόμα δηλαδή λογω κάποιων περίεργων επεισοδίων

  5. #50
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Θύμισε μου ποιο περιστατικό; για κολπικό αποκλεισμό φοβόμουν και γω. Ακόμα δηλαδή λογω κάποιων περίεργων επεισοδίων
    Που σ ειχα πει σε ανηφόρα ένιωσα στιγμιαία στο λαιμό κατι σαν δύσπνοια για δεύτερο παλμος κενο παλμος κενο κ μετα κανονικά…έμαθα για τον αποκλεισμό φενεται στις εξετάσεις αμα υπάρχει….και αν ειναι διαλειπων π δν φενετε δν σ κανει κατι απλα λυποθημας δν σε στέλνει να στο πω και έτσι δλδ…

  6. #51
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Θύμισε μου ποιο περιστατικό; για κολπικό αποκλεισμό φοβόμουν και γω. Ακόμα δηλαδή λογω κάποιων περίεργων επεισοδίων
    Ειναι εύκολο να με πάρεις ενα τηλεφωνο 6979796043 να συζητήσουμε το θεμα;

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Γεια σας παιδιά. Καιρό να τα πούμε. Εζησα κατι σαν θαυμα. Για 2 μηνες ουτε μία και αυτο τον μηνα με εχουν τρελάνει. Σημερα για πρωτη φορά με επιασέ νομιζω αυτο που λεμε ριπές. Δηλαδη ενα πραγμα ασταματητο καθως επλενα τα πιάτα στον νεροχυτη και μετά ενας πόνος δυνατος για καποια λεπτά. Αν ο λόγος ειναι το αγχος ε δε γ*******!!! Δηλαδή υπάρχει ανθρωπος που να μην αγχώνεται για κάτι στη ζωή του; Πηρα μισό emconcor (τα εχω για τετοια περιστατικά) και ελπίζω να βοηθησει. Μετά εκλαιγα διοτι με επιασε το παράπονο. Να νιωθω οτι πάω να πεθανω και μετά να λεω ΟΠΑ! Εδώ εισαι ακομα καλε! Τι κανεις ετσι; Σιγά το πράγμα. Φυσιολογικες ειναι….

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τα ίδια και εγώ εδώ. Ξεκίνησαν ξαφνικά παλι και δεν ξέρω τι να κάνω για να ηρεμήσω. Είμαι χάλια. Βέβαια να πω ότι δεν προσεχα αυτές τις μέρες τι έτρωγα και ίσως φταίει και αυτό. Θα προσπαθήσω να ηρεμησω γιατί ουτε ψυχολογικά είμαι καλά. Κουράγιο σε όλους.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Τι τρως και σε ενοχλει;

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Πολλά και διάφορα και ειδικά αυτές τις μέρες που ξεφυγα από την δίαιτα μου. Πχ σήμερα τώρα ξαφνικά το βράδυ ξεκίνησαν απανωτά πολλες αυτή τη στιγμή που μιλάω και μόλις είδα φάει ένα πατατακι όχι ολόκληρο δυο μπουκιές και μια σταγόνα κοκα κολα. Τώρα τι να πω ρε παιδιά. Να είναι από στομάχι? Να μην ειναι? Πεθαίνω? Θα μείνω στον τόπο? Το μόνο που ξέρει είναι ότι αν εχω έκτακτες αισθάνομαι το στομάχι μου χάλια και το αντίστροφο.

  11. #56
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Θύμισε μου ποιο περιστατικό; για κολπικό αποκλεισμό φοβόμουν και γω. Ακόμα δηλαδή λογω κάποιων περίεργων επεισοδίων
    καλημερα θελω να με βοηθήσεις αν σου εχει τύχει η ξέρεις κατι….ψηλαφώ τον παλμό μου χωρίς να πιέσω στο λαιμό μ για να βρω το σφυγμό μονο π ακουμπάω το λαιμό μ…και αμα βάλω το δάχτυλο μ εκει π βαράει κλωτσάει πολυ μονο π ακουμπάω…

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Νικος99 View Post
    καλημερα θελω να με βοηθήσεις αν σου εχει τύχει η ξέρεις κατι….ψηλαφώ τον παλμό μου χωρίς να πιέσω στο λαιμό μ για να βρω το σφυγμό μονο π ακουμπάω το λαιμό μ…και αμα βάλω το δάχτυλο μ εκει π βαράει κλωτσάει πολυ μονο π ακουμπάω…
    Δεν είμαι γιατρός Νίκο. Ομοιοπαθουσα απλα που μοιραζόμαι τον πόνο μου εδώ μέσα. Εφόσον έχεις κάνει τις εξετάσεις σου μην ασχολείσαι άλλο. Λογικό να βάρα η καρδιά αυτή είναι η δουλειά της. Θα σου έλεγα να επισκεφθείς ειδικό ψυχικής υγείας...

  13. #58
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Δεν είμαι γιατρός Νίκο. Ομοιοπαθουσα απλα που μοιραζόμαι τον πόνο μου εδώ μέσα. Εφόσον έχεις κάνει τις εξετάσεις σου μην ασχολείσαι άλλο. Λογικό να βάρα η καρδιά αυτή είναι η δουλειά της. Θα σου έλεγα να επισκεφθείς ειδικό ψυχικής υγείας...
    M Πε ο γιατρος οτι λόγο ανχους έχεις υπερκινητική κυκλοφορία δν ειναι κατι η το. Χες παντα κ δν το χες καταλαβει κ επειδή μπορεί να χεις αδυνατήσει κιόλας…πήγα… μ γράψε ενα αντικαταθλιπτικό τ πρωί κ ζαναξ τ βραδυ

  14. #59
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45

    ..

    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Θύμισε μου ποιο περιστατικό; για κολπικό αποκλεισμό φοβόμουν και γω. Ακόμα δηλαδή λογω κάποιων περίεργων επεισοδίων
    Καλησπερα ελενα να σε ρωτήσω τελευταία κρατήσω οτι μ γίνετε η εκτακτη στην ένταση βασικά όταν αφήσω τα βαρη μετα απ άσκηση η στην μπαλα σε φαση περπατήματος ενοω δλδ οτι είχε τελειωσει η προσπάθεια..έκανε τεστ κοπώσεως μ έγινε μια στους 150…υπέρ κοιλιακή=κολπικη…σ συμβενει σε κόπωση η ξέρεις κατι;

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Νικο εκτακτες συμβαινουν παντου και με καθε τροπο. Μην το ψαχνεις παραπανω γιατι θα διπολασιαστει ο αριθμος τους. Στις αρχες ειχα μια φορα στο τοσο κολπικη και μου εγινε εμμονη και εχω φτασει σε σημειο να λειτουργει ανα στιγμες μονο με εκτακτες η καρδια μου. Πιστεψε με δεν το θες αυτο οποτε ξεκολλα πριν να ναι αργα

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες και φόβος
    By dream84 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 20
    Last Post: 02-02-2020, 23:51
  2. Αυτός ο φόβος της ανακοπής μ έχει φτάσει στην παρανοια
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 06-10-2019, 13:23
  3. Περνάει ποτέ αυτός ο φόβος;;
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2015, 16:56
  4. αγχος-φοβος-τρομος
    By 66psy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 01-03-2015, 21:09
  5. Φόβος.. αυτός φταίει για πολλά!!
    By ...a in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 26-01-2015, 09:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •