Αρχές κατάθλιψης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    45

    Αρχές κατάθλιψης

    Γειά σας τον τελευταίο καιρό δεν θέλω να βλέπω κανέναν δεν θέλω να πάω πουθενά και δεν θέλω επαφές με κανέναν ούτε καν με την καλύτερη μου φίλη. Πιστεύω ότι έχω αρχίσει να έχω κατάληψη λόγω κάποιων γεγονότων που έχουν συμβεί στην ζωή μου τι λέτε;

  2. #2
    george1520
    Guest
    Γενικά όλο αυτό το διάστημα τι κανεις; Αφου δεν θες να βλέπεις κανένα κτλ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    209
    ολοι μας μετα απο καποιες καταστασεις περναμε αυτη τη φαση. βλεπεις εσυ οτι εχεις αλλαξει οποτε η το δεχεσαι η προσπαθεις να το αλλαξεις. τωρα τροποι υπαρχουν πολλοι και συνηθισμενοι καθε φορα εχουν αναφερθει εδω μεσα αν το ψαξεις.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Γενικά όλο αυτό το διάστημα τι κανεις; Αφου δεν θες να βλέπεις κανένα κτλ?
    Μένω στο σπίτι και ή ασχολούμαι με τον υπολογιστή ή βλέπω τηλεόραση ή διαβάζω βιβλία

  5. #5
    george1520
    Guest
    Τα γεγονότα που λες ότι έγιναν το τελευταίο διάστημα και σε επηρέασαν έχουν να κάνουν με φίλους ή εντελώς άσχετα;

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τα γεγονότα που λες ότι έγιναν το τελευταίο διάστημα και σε επηρέασαν έχουν να κάνουν με φίλους ή εντελώς άσχετα;
    Έχει να κάνει με σχέση 2 χρόνων η οποία έχει τελειώσει εδώ και 2 χρόνια αλλά δεν μπορώ να την ξεπεράσω

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    45
    [QUOTE=Pithikos;1062662]Έχει να κάνει με σχέση 2 χρόνων η οποία έχει τελειώσει εδώ και 2 χρόνια αλλά δεν μπορώ να την ξεπεράσω Και πρόσφατα είχαμε μια επανασύνδεση αλλά διακόπηκε επειδή εκείνος μπήκε φυλακή [\ QUOTE]

  8. #8
    george1520
    Guest
    Σε τι εξυπηρετεί να μένεις σπίτι και να απομακρύνεις τους ανθρώπους απο δίπλα σου; Θα φέρεις τον άνθρωπο που έχασες πίσω; Θα διορθώσεις τα πράγματα; Αφήνεις την ζωή να περνάει δίπλα σου και εσυ απλά την βλέπεις.. Κάποια στιγμή θα ξυπνήσεις και δεν θα έχεις κανένα δίπλα σου γιατί τους έδιωξες.

    Δεν ξέρω τι σε κρατάει πίσω όσο αφορά την σχέση που είχες και δεν θα σχολιάσω γιατι δεν είναι αυτός ο λόγος που άνοιξες το θέμα.. Απο την στιγμή που αναγνωρίζεις πως όλο αυτό που σου συμβαίνει δεν ειναι φυσιολογικό είναι ένα τεράστιο βήμα. Τι θες να κάνεις γι αυτο; Θα περιμένεις ότι ίσως μια μέρα σου περασουν όλα και θα αρχίσεις να ζεις; Χωρίς πρώτα να κάνεις κάτι γι αυτο; Ή θα σταθείς στα πόδια σου και θα κάνεις κάτι γι αυτο;

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σε τι εξυπηρετεί να μένεις σπίτι και να απομακρύνεις τους ανθρώπους απο δίπλα σου; Θα φέρεις τον άνθρωπο που έχασες πίσω; Θα διορθώσεις τα πράγματα; Αφήνεις την ζωή να περνάει δίπλα σου και εσυ απλά την βλέπεις.. Κάποια στιγμή θα ξυπνήσεις και δεν θα έχεις κανένα δίπλα σου γιατί τους έδιωξες.

    Δεν ξέρω τι σε κρατάει πίσω όσο αφορά την σχέση που είχες και δεν θα σχολιάσω γιατι δεν είναι αυτός ο λόγος που άνοιξες το θέμα.. Απο την στιγμή που αναγνωρίζεις πως όλο αυτό που σου συμβαίνει δεν ειναι φυσιολογικό είναι ένα τεράστιο βήμα. Τι θες να κάνεις γι αυτο; Θα περιμένεις ότι ίσως μια μέρα σου περασουν όλα και θα αρχίσεις να ζεις; Χωρίς πρώτα να κάνεις κάτι γι αυτο; Ή θα σταθείς στα πόδια σου και θα κάνεις κάτι γι αυτο;
    Τι εννοείς να κάνω κάτι γιαυτό;

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    45
    Επίσης δεν ξέρω αν μπορώ να συνεχίσω μετά από αυτά που έκανα
    Quote Originally Posted by Pithikos View Post
    Τι εννοείς να κάνω κάτι γιαυτό;

  11. #11
    george1520
    Guest
    Να μιλήσεις με κάποιον ψυχολόγο;

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    45
    Εδώ έχω ένα θέμα μένω με τους γονείς μου και προσπαθώ να μην καταλάβουν ότι έχω κάτι και δεν ξέρουν τι έχω κάνει
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Να μιλήσεις με κάποιον ψυχολόγο;

  13. #13
    george1520
    Guest
    Τι έκανες;

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    45
    Τσιγάρα, χασίς και νομίζουν ότι είμαι παρθένα ενώ δεν είμαι
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι έκανες;

  15. #15
    george1520
    Guest
    Ααα είσαι κοπέλα; Με μπέρδεψε ο πίθηκος :) . Δεν τους κάνει εντύπωση που είσαι συνεχώς σπίτι; Δεν ανησυχούν; Πόσο είσαι;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΓΑΔ vs Αγχώδους κατάθλιψης
    By lef1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-04-2017, 21:06
  2. Οι δαίμονες της κατάθλιψης
    By gamder11 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 12-02-2016, 12:33
  3. 5-HTP εναντίον κατάθλιψης
    By tita1977 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 16-11-2013, 12:51
  4. Σχέση με κοπέλα που έχει αρχες κατάθλιψης..!
    By kostakis7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 12-07-2011, 03:19
  5. ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ;
    By ortimo in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 02-01-2011, 02:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •