μηπως εχω νευρικη ανορεξια? - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 100
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Pinelopipik View Post
    Αλεξανδρα σε ευχαριστω πολύ και παλι!!Όχι δε πινω κανεν αφαρμακο,δεν εχω επισκεφτεί ακομα καποιον ειδικο.Γυρισα πριν λιγο από την σχολη μου και ενώ πριν φυγω ειχα φαει ένα γιαουρτι ,ειπα να πιεστω μονη μου να φαω τωρα που γυρισα κατι,.εφαγα ορθια 6-7 κουταλιες μεγαλες σουπα .αλλα μεχρι εκει και τωρα ξερω ότι θα φαω κατι αυριο παλι.

    Pinelopipik , εχεις απενεργοποιησει τα προσωπικα σου μηνυματα και δεν μπορω να σου στειλω τους υπολογισμους για το σωματικο σου βαρος.
    Θελεις να στα στειλεω καπου αλλου? ισως σε καποιο e-mail?
    [I]Love...[/I]

  2. #77
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Αλεξάνδρα καλημέρα!Είμαι λιγο ασχετη από αυτά αλλα τωρα πηγα στις ρυθμισεις του προφιλ μου και ενεργοποιησα την ληψη μηνυματων ,οποτε τωρα νομιζω θα εινα οκ
    .σε ευχαριστω πολύ και παλι!!

    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Pinelopipik , εχεις απενεργοποιησει τα προσωπικα σου μηνυματα και δεν μπορω να σου στειλω τους υπολογισμους για το σωματικο σου βαρος.
    Θελεις να στα στειλεω καπου αλλου? ισως σε καποιο e-mail?

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Pinelopipik View Post
    Αλεξάνδρα καλημέρα!Είμαι λιγο ασχετη από αυτά αλλα τωρα πηγα στις ρυθμισεις του προφιλ μου και ενεργοποιησα την ληψη μηνυματων ,οποτε τωρα νομιζω θα εινα οκ
    .σε ευχαριστω πολύ και παλι!!

    Καλη μου, ακομη δεν εχεις ενεργοποιησει την ''αποστολη προσωπικου μηνυματος'' , εγω σου εστειλα προσωπικο αλλα μου εβγαλε ''λαθη''
    η' ξαναπροσπαθησε απο το ''προφιλ'' σου η' απο τις ''ρυθμισεις'' η' εναλλακτικα δωσε μου το email σου.....
    [I]Love...[/I]

  4. #79
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Καλη μου, ακομη δεν εχεις ενεργοποιησει την ''αποστολη προσωπικου μηνυματος'' , εγω σου εστειλα προσωπικο αλλα μου εβγαλε ''λαθη''
    η' ξαναπροσπαθησε απο το ''προφιλ'' σου η' απο τις ''ρυθμισεις'' η' εναλλακτικα δωσε μου το email σου.....

    Αλεξάνδρα,πατησα visitors mesagging on .ελπιζω τωρα να μπορω να λαβω το μηνυμα σου.Διαφορετικα αν θες σου διν ένα μαιλ μου .Ειναi [email protected]

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Pinelopipik View Post
    Αλεξάνδρα,πατησα visitors mesagging on .ελπιζω τωρα να μπορω να λαβω το μηνυμα σου.Διαφορετικα αν θες σου διν ένα μαιλ μου .Ειναi [email protected]

    σου εστειλα στο mail σου, εδω δεν γινεται ακομη!
    [I]Love...[/I]

  6. #81
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    3
    Πραγματικά δεν θέλω να σε φοβίσω, αλλά και γω έτσι άρχισα και έπαθα νευρική ανορεξία μετά απο καιρό είμαι επιτέλους υγιείς χωρίσ καμία ιατρική βοήθεια. Θα σε συμβούλεβα να ξεκινήσεις γυμναστήριο θα σε βοηθήσει να δείς αλλιώς το σώμα σου και να τρως κανονικά και πλούσια, το γυμναστήριο θα κάνει το σώμα σου πιο όμορφο και δύνατο και η ίδια θα νιώθεις πιο χαρούμενη, εμένα αυτό με έσωσε

  7. #82
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by AthinaDim2 View Post
    Πραγματικά δεν θέλω να σε φοβίσω, αλλά και γω έτσι άρχισα και έπαθα νευρική ανορεξία μετά απο καιρό είμαι επιτέλους υγιείς χωρίσ καμία ιατρική βοήθεια. Θα σε συμβούλεβα να ξεκινήσεις γυμναστήριο θα σε βοηθήσει να δείς αλλιώς το σώμα σου και να τρως κανονικά και πλούσια, το γυμναστήριο θα κάνει το σώμα σου πιο όμορφο και δύνατο και η ίδια θα νιώθεις πιο χαρούμενη, εμένα αυτό με έσωσε
    Σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον!Θελω για αλλη μια φορα τη συμβουλη σας.Ξεκινησα συνεδρειες με ψυχιατρο κκαι μου ειπεν α τηρω ημερολογιο γευματων ,σε τι χρησιμευει ομως?Επισης σημερα εχω φαει μονο 2.5 κουπες σουπα λαχανικων (δηλαδη ζουμι,πρασο,λιγο κολοκυθι και κρεμυδι και ζωμο κρεατος) ειναι λιγη ποσοστητα θερμιδικα?Να φαω και ακομα μια κουπα?

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    εγω ειχα το αλλο προβλημα μικροσ τωρα το ξεπερασα μπορουσα να παρω εφτα οχτω κιλα σε μια βδομαδα και μετα εκανα διαιτα κ τα χανα μεγαλονωντασ κ με γυμναστικη σταθεροποιηθηκα στο βαροσ μου και τωρα οσο και να φαω δεν βαζω κιλα αλλα μιλαμε για πολυ γυμναστικη και τωρα τρωω το καταπετασμα συνεχεια θα φαω μεχρι να σκασω κ μετα παλι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Pinelopipik View Post
    Σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον!Θελω για αλλη μια φορα τη συμβουλη σας.Ξεκινησα συνεδρειες με ψυχιατρο κκαι μου ειπεν α τηρω ημερολογιο γευματων ,σε τι χρησιμευει ομως?Επισης σημερα εχω φαει μονο 2.5 κουπες σουπα λαχανικων (δηλαδη ζουμι,πρασο,λιγο κολοκυθι και κρεμυδι και ζωμο κρεατος) ειναι λιγη ποσοστητα θερμιδικα?Να φαω και ακομα μια κουπα?
    Να μην φας μονο μια κουπα ακομα, να αρχισεις να μεγαλωνεις τα γευματα σου σιγα σιγα μην καταληξεις με νευρικη ανορεξια, δεν διαβασα τα υπολοιπα μηνυματα, προσεχε!

  10. #85
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Να μην φας μονο μια κουπα ακομα, να αρχισεις να μεγαλωνεις τα γευματα σου σιγα σιγα μην καταληξεις με νευρικη ανορεξια, δεν διαβασα τα υπολοιπα μηνυματα, προσεχε!
    Σε ευχαριστω!το προβλημαειναι οτι εξακολουθω
    Να ειμαι 45 κιλα με υψος 1,70 και με τετοια ζεστη δεν εχω κρεξη για φαγητα.προτιμω ομως δροσερα φρουτα,γιαουρτια κτλ.Ξερει κανεις για το θεμα του ημερολογιου διατροφης που μου ειπε η ψυχιατρος,σε τι χρησιμευει;

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Συμπληρώματα διατροφής μπορείς να πάρεις;γυμναστική μπορείς να κανεισ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Θεσ να είσαι δυνατή ευκίνητη με ενέργεια κλπ όλα αυτά τα προσφέρει η γυμναστική ο χορός η γιόγκα διάλεξε κάτι και κάντο θα γνωρίσεις κ κόσμο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Για να καταλάβεις τα κιλά σου είναι λίγα αν κανεισ χορό ασ πούμε θα σφίξει το σώμα σου θα σου ανοίξει η όρεξη αλλά θα βάλεις τα σωστά κιλά θα φ αινονται γωνίες κλπ μετά από κάποια χρόνια θα είσαι αθλήτρια με όλα τα οφέλη δηλαδή καλή ψυχολογία ηρεμία ανοχή στις δύσκολες καταστάσεις παραπάνω ενέργεια δύναμη ευκινησία σ αρέσουν αυτά;πάντα με ότι σου λέει ο γιατρός αλλά μην παίρνεις μόνο φάρμακα κάντο πιο σωστά να το ξεπεράσεις τελείως
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #89
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Για να καταλάβεις τα κιλά σου είναι λίγα αν κανεισ χορό ασ πούμε θα σφίξει το σώμα σου θα σου ανοίξει η όρεξη αλλά θα βάλεις τα σωστά κιλά θα φ αινονται γωνίες κλπ μετά από κάποια χρόνια θα είσαι αθλήτρια με όλα τα οφέλη δηλαδή καλή ψυχολογία ηρεμία ανοχή στις δύσκολες καταστάσεις παραπάνω ενέργεια δύναμη ευκινησία σ αρέσουν αυτά;πάντα με ότι σου λέει ο γιατρός αλλά μην παίρνεις μόνο φάρμακα κάντο πιο σωστά να το ξεπεράσεις τελείως
    Ευχαριστω πολυ για ολες τις συμβουλες!ναι και θελω να ασχοληθω με κατι αναλογο.παρα τα λιγα κιλα μου παραδοξως εχω πολυ δυνατο οργανισμο και ειμαι πολυ δραστηρια.δουλευω,σπουδαζω αλλα νομιζω σιγουρα και ενα χομπι θα βοηθησει και αλλο .απο βιταμινες τι προτεινετε;

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εμένα με αρέσει η lanes από φαρμακείο και παίρνω ηλεκτρολύτες τώρα τα παιδιά θα σου πουν κι άλλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Similar Threads

  1. Νευρικη ανορεξια ισως...
    By Νεραιδα in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 103
    Last Post: 30-09-2014, 20:00
  2. Νευρική ανορεξία
    By Dimitra_22 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 8
    Last Post: 08-09-2014, 19:42
  3. Εργασία!!! Νευρική Ανορεξία
    By greekspirit in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 16-01-2013, 17:17
  4. ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ??
    By nikigirl18 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 9
    Last Post: 16-01-2006, 16:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •