Σχέσεις, αυνανισμός, φιλίες κλπ ως τρανς κοπέλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    Σχέσεις, αυνανισμός, φιλίες κλπ ως τρανς κοπέλα

    Καλησπέρα, όπως γράφει κ ο τίτλος προσπαθώ απεγνωσμένα να κάνω παρέες σχέσεις κ τέτοια ως τρανς κοπέλα αλλά μου είναι πολύ δύσκολο.. Προσπάθησα να χωθώ σε κάποιες παρέες μέσα στη σχολή κ με έδιωξαν με το δικό τους τρόπο κ τώρα το μόνο που έχω είναι δύο τρεις φίλες, δύο απ τη σχολή κ μια από αλλού, πήγα να μιλήσω σε έναν παλιό μου φίλο που είχα κόψει να του εξηγήσω τι γίνεται αλλά δε μου χει απαντήσει ακόμα. Τη μία από αυτές τις κοπέλες τη θέλω για ερωτική σχέση αλλά δεν ξέρω εκείνη πώς θα το έπαιρνε, δεδομένου ότι βγαίνουμε μια φορά στις δύο τρεις εβδομάδες. Τι μπορώ να κάνω για να διευρυνω τους ορίζοντες μου; Οι γονείς μου μου έχουν προτείνει να συστήνομαι με το dead name μου (αυτό που μου δόθηκε στη γέννα) αλλά δε μπορώ να το κάνω αυτό γιατί έτσι πιστεύω πως θα θιχτεί η αξιοπρέπεια μου, γνώμη μου πάντα αλλά έτσι πιστεύω
    Το άλλο θέμα που έχω είναι ότι δεν το ευχαριστιεμαι όταν αυνανιζομαι, δηλαδή έρχομαι σε οργασμό αλλά δε μ αρέσει μετά κ νιώθω χάλια με το σώμα μου κλπ. Μέχρι ένα σημείο το ευχαριστιομουν αλλά μετά δεν ξέρω κάτι άλλαξε. Είχα κ εμπειρίες με κοπέλες (μια τρανς μια cis) κ με τις δύο όμως όταν πήγαν να μου κάνουν στοματικό πονούσα πολύ, με τη cis κοπέλα προσπάθησα να μπω κ μέσα αλλά πονούσα πάλι, κ γι αυτό αναγκάστηκα να αφαιρέσω το χαλινό μου. Μέχρι τότε όμως εκείνη (η cis) είχε ήδη φύγει, κ όταν της είπα ότι ήθελα να τα φτιάξουμε ξενέρωσε φουλ γιατί ήθελε μόνο σεξ μαζί μου. Τι να κάνω στο θέμα του αυνανισμού κ πως μπορώ να ξέρω αν θα πονάω σε μελλοντικές μου εμπειρίες;
    Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2023
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    89
    Επηδει εισαι ειδικη περιπτωση θα ελεγα καλυτερα να συμβουλευτεις καποιον η καποια ψυχιατρο. Σε μελλοντικες εμπειριες λογικα αφου αφαιρεθηκε το χαλινο σου τοτε το λογικο ειναι πως δεν θα εχεις καποιο σημαντικο προβλημα ισως μονο στην αρχη (δεν ξερω ακριβως). Οσο για το αν ευχαριστιεσαι τον αυνανισμο θα ελεγα πως σε αντιθεση με εναν αντρα εχεις λιγο διαφορετικο τροπο ικανοποιησης, μηπως πρεπει να δοκιμασεις και κατι ακομα? Δεν μπαινω σε λεπτομεριες. Ειμαι σιγουρος πως ολο και καποια κοπελα θα βρεις να κανεις σχεση αλλα θελει λιγο υπομονη, απλα απο οτι αντιλαμβανομαι για να μην ειναι περιστασιακη η σχεση σας τοτε θα πρεπει και εκεινη να ειναι ας πουμε ειδικη περιπτωση σαν και σενα, αν με καταλαβαινεις. Αλλα απο οτι γνωριζω ο κυκλος των gay-trans και τετοια ειναι πιο ευκολο να βρουνε συντροφο, ισως μπορει να κανω και λαθος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Αρετη, γεννηθηκες αγορι;

  4. #4
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Αρετη, γεννηθηκες αγορι;
    Ναι, γεννήθηκα αγόρι

  5. #5
    Quote Originally Posted by OnlyVape View Post
    Επηδει εισαι ειδικη περιπτωση θα ελεγα καλυτερα να συμβουλευτεις καποιον η καποια ψυχιατρο. Σε μελλοντικες εμπειριες λογικα αφου αφαιρεθηκε το χαλινο σου τοτε το λογικο ειναι πως δεν θα εχεις καποιο σημαντικο προβλημα ισως μονο στην αρχη (δεν ξερω ακριβως). Οσο για το αν ευχαριστιεσαι τον αυνανισμο θα ελεγα πως σε αντιθεση με εναν αντρα εχεις λιγο διαφορετικο τροπο ικανοποιησης, μηπως πρεπει να δοκιμασεις και κατι ακομα? Δεν μπαινω σε λεπτομεριες. Ειμαι σιγουρος πως ολο και καποια κοπελα θα βρεις να κανεις σχεση αλλα θελει λιγο υπομονη, απλα απο οτι αντιλαμβανομαι για να μην ειναι περιστασιακη η σχεση σας τοτε θα πρεπει και εκεινη να ειναι ας πουμε ειδικη περιπτωση σαν και σενα, αν με καταλαβαινεις. Αλλα απο οτι γνωριζω ο κυκλος των gay-trans και τετοια ειναι πιο ευκολο να βρουνε συντροφο, ισως μπορει να κανω και λαθος.
    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες ειδική περίπτωση :/ Έχω πάει σε αρκετούς ψυχιάτρους κ δε με βοήθησαν όπως θα ήθελα, τώρα πάω κ σε έναν άλλον να δω αν θα βρω βοήθεια από κει. Όσον αφορά εκείνη την κοπέλα που θέλω μου έχει πει ότι κ εκείνης της αρέσουν τα κορίτσια κ έχει δείξει ότι με συμπαθεί σαν άτομο άρα πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά εν τέλει, απλά θέλει το χρόνο της κ εκείνη

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2023
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    89
    Quote Originally Posted by areti View Post
    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες ειδική περίπτωση :/ Έχω πάει σε αρκετούς ψυχιάτρους κ δε με βοήθησαν όπως θα ήθελα, τώρα πάω κ σε έναν άλλον να δω αν θα βρω βοήθεια από κει. Όσον αφορά εκείνη την κοπέλα που θέλω μου έχει πει ότι κ εκείνης της αρέσουν τα κορίτσια κ έχει δείξει ότι με συμπαθεί σαν άτομο άρα πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά εν τέλει, απλά θέλει το χρόνο της κ εκείνη
    Οταν λεω ειδικη περιπτωση το λεω γιατι δεν βλεπουμε συχνα τετοια ατομα, που εγω προσωπικα τρεφω πολυ αγαπη για τετοια ατομα, για δικους μου λογους. Απλα λες πως εισαι τρανς και σου αρεσουν γυναικες γι αυτο ειπα ειδικη περιπτωση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by areti View Post
    Ναι, γεννήθηκα αγόρι
    Θεωρεις οτι θα ενιωθες καλυτερα αν εκανες επεμβατικη μεταβαση στο άλλο φυλο;

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2022
    Location
    Athens
    Posts
    32
    Αν έχεις δυο τρεις φίλες μου φαίνεται καλός αριθμός. Πόσες θα ήθελες; Δεκαπέντε; Αλλά πρέπει να ξεκαθαρίσεις μέσα σου και σε αυτές αν τις γουστάρεις ερωτικά ή όντως είναι μόνο φίλες για σένα. Επίσης γιατί δε δοκιμάζεις να κάνεις γνωριμίες με άλλα λοατκι άτομα; Είναι καλό βέβαια που δε θέλεις να είσαι περιχαρακωμένη και επιδιώκεις κοινωνικοποίηση στον ήδη υπάρχοντα κύκλο σου αλλά δυστυχώς οι μη λοατκι κύκλοι δύσκολα θα δεχτούν για παρέα ένα τρανς άτομο.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2023
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    65
    Αυτο που ειπε ο Partalio αλλα οχι για παρεα αλλα πιο πολυ στο σεξουαλικο και στο σχεσιολογικο κομματι.Θα προτεινα γιατι ειμαστε στην Ελλαδα ,κυριως,να πηγαινες πιο πολυ σε κυκλους λοατκι οχι σε cis ατομα για σχεσεις και για σεξουαλικες αναγκες αλλιως νιωθω οτι θα δυσκολευτεις παααρα πολυ , δεν εννοω οτι δεν θα πετυχεις τιποτα εφ'οσον ηδη εχεις πετυχει με cis κοπελα...αλλα θα νιωσεις και πιο οικεια και οτι ανηκεις καπου , κατι που ολοι μας σε καποια περιοδο στην ζωη μας υποφερουμε ειναι το να νιωθουμε οτι οπου και να παμε οι "αλλοι" θα μας σπρωξουν προς τα πισω,οπως ακριβως ελεγες στην 2η προταση σου με το να προσπαθεις να χωθεις σε καποιες παρεες.Κατι παρομοιο εζησα και εγω τα προηγουμενα 2 χρονια ,δεν εχει να κανει με λοατκι θεμα,αλλα η λυση αληθεια ειναι να πας σε δικους σου κυκλους,οτι σε εκφραζει πηγαινε σε αυτα τα ατομα.Για το θεμα του στοματικου ισως να εφταιγαν και οι κοπελες αλλα ναι ισως και ο χαλινος και σε στυση να ηταν εντελως ευαισθητο και στην αφη να μην αντεχες,μετα στο σεξ ισως να ηταν αυτο με συνδυασμο και να μην ηταν αρκετα υγρη η περιοχη του αιδοιου της (οχι οτι δεν ενδιαφεροταν αλλα να μην ειχε γινει σωστη προετοιμασια/προκαταρκτικα) κλπ,καλυτερα λεω να πας σε ουρολογο αν ειναι αρκετα κακο το θεμα και το ξανασυναντησεις στο μελλον

  10. #10
    "Θεωρεις οτι θα ενιωθες καλυτερα αν εκανες επεμβατικη μεταβαση στο άλλο φυλο;"
    χμμ δεν ξερω.. το χω σκεφτει πολλες φορες αλλα δεν εχω καταληξει καπου

  11. #11
    "Αν έχεις δυο τρεις φίλες μου φαίνεται καλός αριθμός. Πόσες θα ήθελες; Δεκαπέντε; Αλλά πρέπει να ξεκαθαρίσεις μέσα σου και σε αυτές αν τις γουστάρεις ερωτικά ή όντως είναι μόνο φίλες για σένα. Επίσης γιατί δε δοκιμάζεις να κάνεις γνωριμίες με άλλα λοατκι άτομα; Είναι καλό βέβαια που δε θέλεις να είσαι περιχαρακωμένη και επιδιώκεις κοινωνικοποίηση στον ήδη υπάρχοντα κύκλο σου αλλά δυστυχώς οι μη λοατκι κύκλοι δύσκολα θα δεχτούν για παρέα ένα τρανς άτομο."
    οταν λεω φιλους εννοω ατομα να βγαινω κ να παω διακοπες κ τετοια, γιατι τα ατομα που εχω για παρεα δεν ειναι κ πολυ του εξω. Μονο για τη μια απο αυτες τρεφω ερωτικα αισθηματα κ απ οτι εχω καταλαβει ειναι αμοιβαιο. Πως μπορω να κανω παρεα με αλλα lgbt ατομα εφοσον σπουδαζω σε επαρχιακη πολη ομως; Πρεπει υποχρεωτικα να παω σε αλλους κυκλους για να κανω παρεες δυστυχως

  12. #12
    Quote Originally Posted by Feynman View Post
    Αυτο που ειπε ο Partalio αλλα οχι για παρεα αλλα πιο πολυ στο σεξουαλικο και στο σχεσιολογικο κομματι.Θα προτεινα γιατι ειμαστε στην Ελλαδα ,κυριως,να πηγαινες πιο πολυ σε κυκλους λοατκι οχι σε cis ατομα για σχεσεις και για σεξουαλικες αναγκες αλλιως νιωθω οτι θα δυσκολευτεις παααρα πολυ , δεν εννοω οτι δεν θα πετυχεις τιποτα εφ'οσον ηδη εχεις πετυχει με cis κοπελα...αλλα θα νιωσεις και πιο οικεια και οτι ανηκεις καπου , κατι που ολοι μας σε καποια περιοδο στην ζωη μας υποφερουμε ειναι το να νιωθουμε οτι οπου και να παμε οι "αλλοι" θα μας σπρωξουν προς τα πισω,οπως ακριβως ελεγες στην 2η προταση σου με το να προσπαθεις να χωθεις σε καποιες παρεες.Κατι παρομοιο εζησα και εγω τα προηγουμενα 2 χρονια ,δεν εχει να κανει με λοατκι θεμα,αλλα η λυση αληθεια ειναι να πας σε δικους σου κυκλους,οτι σε εκφραζει πηγαινε σε αυτα τα ατομα.Για το θεμα του στοματικου ισως να εφταιγαν και οι κοπελες αλλα ναι ισως και ο χαλινος και σε στυση να ηταν εντελως ευαισθητο και στην αφη να μην αντεχες,μετα στο σεξ ισως να ηταν αυτο με συνδυασμο και να μην ηταν αρκετα υγρη η περιοχη του αιδοιου της (οχι οτι δεν ενδιαφεροταν αλλα να μην ειχε γινει σωστη προετοιμασια/προκαταρκτικα) κλπ,καλυτερα λεω να πας σε ουρολογο αν ειναι αρκετα κακο το θεμα και το ξανασυναντησεις στο μελλον
    ναι δεν ξερω, θα ξαναδοκιμασω να το κανω κ με αλλα ατομα για να δω..

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2023
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    89
    Ρε συ Areti. Απο την μια λες οτι εισαι τρανς γυναικα αλλα θελεις γυναικες, απο την αλλη θελεις να κανεις αλλαγη φυλου, μηπως μας κοροιδευεις ?
    Η αλλιως δεν ξερεις τι θελεις στην τελικη...

  14. #14
    Quote Originally Posted by OnlyVape View Post
    Ρε συ Areti. Απο την μια λες οτι εισαι τρανς γυναικα αλλα θελεις γυναικες, απο την αλλη θελεις να κανεις αλλαγη φυλου, μηπως μας κοροιδευεις ?
    Η αλλιως δεν ξερεις τι θελεις στην τελικη...
    Το ότι θέλω να κάνω αλλαγή φύλου δε σημαίνει κάτι για τον σεξουαλικο μου προσανατολισμό

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2023
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    89
    Quote Originally Posted by areti View Post
    Το ότι θέλω να κάνω αλλαγή φύλου δε σημαίνει κάτι για τον σεξουαλικο μου προσανατολισμό
    Α οπως νομιζεις... Δεν ξερω εγω απο χωριο ειμαι.

Similar Threads

  1. σχεσεις και φιλιες
    By iasonas44 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 12-01-2022, 15:11
  2. Replies: 15
    Last Post: 01-03-2020, 09:44
  3. τρανς-σχεσεις
    By Marvel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 25-07-2018, 22:40
  4. Τρανς και ορμονες
    By heartshapedgrave in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 04-09-2016, 14:21
  5. Φιλίες,σχέσεις (και η κρίση πανικού)....γιατί πάντα πρέπει να είναι ΤΟΣΟΟΟΟ δύσκολες;
    By Metalicana in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 23
    Last Post: 04-05-2015, 19:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •