Ατιμη συναισθηματικη μοναξια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    28

    Ατιμη συναισθηματικη μοναξια...

    Γεια σας παιδια παρακολουθω χρονια το φορουμ αλλα τωρα πια αποφασισα να πω κι εγω αυτο που με απασχολει, πιο πολυ για να μου φυγει το βαρος. Αρκετα παιδια εδω μεσα απ'οτι ειδα εχουν το ιδιο προβληματακι με μενα. Ειτε δεν εχουν φιλους, ειτε δε μπορουν να βρουν κοπελα κλπ. Κατι τετοιο εχω κι εγω. Απο φιλους τον τελευταιο ενα χρονο κατι παει κι ερχεται, οποτε δε θα αναφερθω εκει, αλλα στο θεμα που με κανει και νιωθω παρα πολυ χαλια μεσα μου, στη συναισθηματικη μοναξια. Μονο καποιος που το εχει ζησει μπορει να καταλαβει πως νιωθουν αυτοι που εχουν αυτου του ειδους τη μοναξια. Ειμαι 26 ετων και δεν εχω κανει ποτε σχεση, θελω παρα πολυ, παντα το ηθελα αλλα δε μπορω να κανω. Ειναι ενας συνδυασμος πραγματων, οπως το οτι δεν ειμαι σε παρεα (κακα τα ψεμματα, ολοι μεσω παρεας γνωριζουν) οποτε η "πηγη" γνωριμιων μου ειναι πολυ μικρη. Κυριως ψαχνομαι απο το ιντερνετ, εχω βγει με αρκετες αλλα ποτε δεν εγινε κατι. Καποιες δε μ'αρεσαν εμφανισιακα, με καποιες δεν ταιριαξα και σε καποιες δεν αρεσα. Η αληθεια ειναι οτι δεν αρεσω και μαλλον ο λογος ειναι οτι ειμαι 26 αλλα φαινομαι για 20-21 (με εχουν κανει και για 18). Πριν προλαβετε να πειτε οτι αυτο δεν ειναι προβλημα, ειδικα οι κοπελες, σκεφτητε απλα εσας τις ιδιες τι σας ελκυει ερωτικα στον αντρα. Καθε μερα βλεπουμε ζευγαρια που ο αντρας ειναι μετριος στο προσωπο, αλλα αρκετα αρρενωπος με κουκλα κοπελα διπλα του (κατι σημαινει αυτο). Επισης δεν ειμαι ψηλος και ειμαι μικροκαμωμενος σωματικα, ομως οχι σε σημειο να ειμαι χαλιας. Το προσωπο μου ειναι ομορφο, γλυκο, μου το λενε πολλοι αυτο αλλα μαλλον τις κοπελιτσες δεν τις ενδιαφερει αυτο... Επιπλεον, ενω δεν ειμαι δυσκολος οσον αφορα την εμφανιση, ειμαι δυσκολος στο στυλ, το τι θα μου βγαλει η κοπελα, οποτε κι εγω εχω απορριψει αρκετες γι'αυτο το λογο. Για να μη σας κουραζω αλλο προς το παρων, επειδη πλεον εχει γινει καπως ανηποφορο αυτο που αισθανομαι και οσο περναει ο καιρος ολο και αυξανεται (η συναισθηματικη μοναξια) υπαρχει καποιος τροπος να το αντιμετωπισω ή τουλαχιστον να το μετριασω; Ρωτω γιατι μπορει να χρειαστει να το αντιμετωπισω σε ολη μου τη ζωη αυτο (πλεον κανεις δε μπορει να μου εγγυηθει οτι θα βρω κοπελα) οποτε πρεπει να δω τι θα κανω ωστε να μην αισθανομαι τοσο ασχημα. Ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    105
    Καλως τον συμπασχοντα...σε νιωθω απολυτα. Και ποσο λυπηρο ειναι ε? Ειμαι στα 22, δεν εχω κανει σχεση κανονικη ως τωρα. Υπηρξαν καποιες επαφες με το αλλο φυλο αλλα ουσιαστικα δεν ηταν απολυτως τιποτα. Καθημερινα σκεφτομαι τους λογους και συνηθως καταληγω οτι θα εχω τιποτα θεματα που κρυβονται.. Εννοειται οτι μεγαλο ρολο παιζει η τυχη...πολυυυ μεγαλο. Εχεις ερωτευτει ποτε? Και τι ψαχνεις σε μια κοπελα?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    28
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση σου. Κι εγω καποιες επαφες με κοπελες τις ειχα αλλα οχι κατι το ουσιωδες. Μερικοι νομιζουν οτι κανοντας απλα μια σχεση μιας βραδιας θα ειμαι ενταξει και θα ηρεμησω. Δεν καταλαβαινουν οτι αυτο που μου λειπει ειναι τα εχω μια κοπελα διπλα μου να με νοιαζεται να περναμε ωραια κλπ. Ναι εχω ερωτευτει και μαλιστα εκανα αρκετα γι'αυτην αλλα τα πραγματα πηγαν στραβα δυστυχως. Τωρα αυτο που ψαχνω σε μια κοπελα ειναι να ειναι καλη κοπελα, νορμαλ δηλαδη και να θελει τα ιδια με μενα. Αλλα οπως ειπα και πιο πανω δινω πολυ σημασια στην "αυρα" που θα βγαλει. Μπορει να ειναι πολυ καλη αλλα για μενα ξενερωτη. Θελω να ειναι καλη αλλα να μου δειχνει πραγματα, να ειναι ανοιχτη, ναζιαρα...δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    105
    Κοπελα ειμαι κι εγω :P
    Εσυ που το αποδιδεις ολο αυτο που σου συμβαινει?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    28
    Α συγνωμη δεν το καταλαβα... Οπως εγραψα και παραπανω δεν ξερω ποιος ειναι ο λογος, μονο υποθεσεις κανω. Αυτο που ειπες κι εσυ ειναι πολυ σωστο οτι μπορει να ειναι η κακη η συμπτωση που δεν εχω βρει κατι μεχρι τωρα. Μπορει να ειναι επειδη δε γνωριζω πολλες κοπελες, μπορει επειδη δεν εχω το πολυ αρρενωπο και ειμαι καπως μικροκαμωμενος, πολλα μπορει δε μπορω να πω κατι απολυτα, ισως να ειναι ο συνδυασμος ολων αυτων.

  6. #6
    Φίλε μου το πρόβλημα σου το αντιμετωπίζουν πολλοί περισσότεροι από όσους φαντάζεσαι....έχω ένα φίλο ο οποίος είναι μια χαρά παιδί και από χαρακτήρα και από εμφάνιση, είναι 30 χρονών και δεν έχει κάνει ακόμα σχέση και όλοι στο φιλικό περιβάλλον αναρωτιούνται πως είναι δυνατόν ενώ άλλοι που είναι 10 φορές χειρότεροι έχουν κάνει 2-3 σχέσεις στη ζωή τους....απλά δεν του κάθονταν οι φάσεις...κοπέλες οι οποίες του άρεσαν δεν βρήκε ανταπόκριση και κάποιες κοπέλες που έδειξαν ενδιαφέρον δεν τον έκαναν να νοιώσει κατι για να προχωρήσει...

    εγώ όλα αυτά τα χρόνια έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι το να βρεις ένα καλό σύντροφο και να ταιριάξεις είναι καθαρά θέμα τύχης...οι περισσότερες σχέσεις γίνονται εκεί που δεν το περιμένεις...ένας άλλος τεράστιος παράγοντας είναι οι γνωριμίες και ιδιαιτέρως αυτές με το άλλο φύλλο γιατί κακα τα ψέματα το φλερτ με άγνωστες έχει λίγες πιθανότητες να αποδώσει εκτός κι αν υπάρχουν τρανταχτά σημάδια (συχνό βλέμμα, χαμόγελα κλπ)...

    Δυστυχώς δεν υπάρχει φάρμακο γι αυτό. Αυτό που θα σε συμβούλευα είναι να γίνεις όσο μπορείς πιο κοινωνικός (βέβαια μια κουβέντα είναι αυτό) αλλά προσπάθησε έστω από αθλητικές δραστηριότητες ή οτιδήποτε άλλο σε ευχαριστεί μέσα από τα οποία να μπορείς να γνωρίσεις νέα άτομα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Το ταίρι

    το άλλο το μισό

    Το ίδιο νόμισμα

    αλλά με τις δύό διαφορετικές όψεις ?

    Αυτό ψάχνεις ?

    Ποιες είναι οι αξίες σου ? οι δικές σου

    Τι και ποιες......... ανταποκρίνονται σε αυτές ?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    28
    Φιλε Cristiano, αυτο που εγραψες ειναι πολυ σωστο. Πραγματι και οι φιλοι μου που ειναι σαν κι εμενα στο θεμα της παρεας (δεν ειναι σε παρεες δηλαδη) δε μπορουν να βρουν κοπελα ή εχουν βρει μια φορα μεσω ιντερνετ ή συμπτωματικα καπου αλλου (σε δουλειες, σε γιορτες κλπ). Οποτε πραγματι κι εγω πιστευω οτι αυτη ειναι η ριζα του "κακου". Επισης οπως πολυ σωστα ειπες μια κοβεντα ειναι να γινω κοινωνικος τωρα. Βασικα ειμαι κοινωνικος αλλα τωρα πια ουτε σχολη παω, ουτε φροντιστηριο ουτε πουθενα οποτε δεν υπαρχει τροπος να γνωρισω, αυτο ειναι το προβλημα και γι'αυτο ανησυχω και για το μελλον.

    Φιλε fevgatos67, ναι μπορεις να πεις οτι ψαχνω αυτο. Βεβαια δε νομιζω οτι σε μια λεξη ή σε μια φραση μπορει να πει καποιος τι ψαχνει. Για τις αξιες που με ρωτησες δεν καταλαβα ακριβως τι θες να σου πω...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Φιλε fevgatos67, ναι μπορεις να πεις οτι ψαχνω αυτο. Βεβαια δε νομιζω οτι σε μια λεξη ή σε μια φραση μπορει να πει καποιος τι ψαχνει. Για τις αξιες που με ρωτησες δεν καταλαβα ακριβως τι θες να σου πω...[/QUOTE]

    Σε μια λέξη η σε μια φράση ? εδώ μια ζωή δεν μπορεί να αρκέσει για να το κατορθώσουμε Αλλά με δικά σου λόγια πως θα το έκφραζες ? ¨ Όσο για τις αξίες ? εσύ θα μας πείς , τι έχει αξία για εσένα

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    28
    Θελω μια καλη κοπελα, οχι σαν τα περισσοτερα χαζοχαρουμενα που κυκλοφορουν. Επισης να ειναι κι εκεινη ευαισθητη σαν κι εμενα, να με καταλαβαινει και να με νοιαζεται, να με θελει και να μου το δειχνει (αυτο δεν ειναι εγωιστικο γιατι κι εγω οταν θελω καποια της το δειχνω), να ειναι μεσα σε ολα (μεχρι καποιο οριο βεβαια), να ειναι ναζιαρα, γατουλα.

    Αυτο που εχει αξια ειναι αυτο το ατομο που θα εχω διπλα μου να το εκτιμαω και να το σεβομαι, να μην το βλεπω σαν κρεας μονο για σεξ. Αξια για μενα εχουν ολα τα μικρα πραγματα που θα μου κανει για να μου δειχνει οτι με θελει, να με νοιαζεται πραγματικα. Αξια για μενα ειναι να με καταλαβαινει, οταν δεν ειμαι στα καλα μου και να μη με ζαλιζει με τηλεφωνα συνεχεια κλπ. Πιστευω σε καλυψα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by harry86 View Post
    Γεια σας παιδια παρακολουθω χρονια το φορουμ αλλα τωρα πια αποφασισα να πω κι εγω αυτο που με απασχολει, πιο πολυ για να μου φυγει το βαρος. Αρκετα παιδια εδω μεσα απ'οτι ειδα εχουν το ιδιο προβληματακι με μενα. Ειτε δεν εχουν φιλους, ειτε δε μπορουν να βρουν κοπελα κλπ. Κατι τετοιο εχω κι εγω. Απο φιλους τον τελευταιο ενα χρονο κατι παει κι ερχεται, οποτε δε θα αναφερθω εκει, αλλα στο θεμα που με κανει και νιωθω παρα πολυ χαλια μεσα μου, στη συναισθηματικη μοναξια. Μονο καποιος που το εχει ζησει μπορει να καταλαβει πως νιωθουν αυτοι που εχουν αυτου του ειδους τη μοναξια. Ειμαι 26 ετων και δεν εχω κανει ποτε σχεση, θελω παρα πολυ, παντα το ηθελα αλλα δε μπορω να κανω. Ειναι ενας συνδυασμος πραγματων, οπως το οτι δεν ειμαι σε παρεα (κακα τα ψεμματα, ολοι μεσω παρεας γνωριζουν) οποτε η "πηγη" γνωριμιων μου ειναι πολυ μικρη. Κυριως ψαχνομαι απο το ιντερνετ, εχω βγει με αρκετες αλλα ποτε δεν εγινε κατι. Καποιες δε μ'αρεσαν εμφανισιακα, με καποιες δεν ταιριαξα και σε καποιες δεν αρεσα. Η αληθεια ειναι οτι δεν αρεσω και μαλλον ο λογος ειναι οτι ειμαι 26 αλλα φαινομαι για 20-21 (με εχουν κανει και για 18). Πριν προλαβετε να πειτε οτι αυτο δεν ειναι προβλημα, ειδικα οι κοπελες, σκεφτητε απλα εσας τις ιδιες τι σας ελκυει ερωτικα στον αντρα. Καθε μερα βλεπουμε ζευγαρια που ο αντρας ειναι μετριος στο προσωπο, αλλα αρκετα αρρενωπος με κουκλα κοπελα διπλα του (κατι σημαινει αυτο). Επισης δεν ειμαι ψηλος και ειμαι μικροκαμωμενος σωματικα, ομως οχι σε σημειο να ειμαι χαλιας. Το προσωπο μου ειναι ομορφο, γλυκο, μου το λενε πολλοι αυτο αλλα μαλλον τις κοπελιτσες δεν τις ενδιαφερει αυτο... Επιπλεον, ενω δεν ειμαι δυσκολος οσον αφορα την εμφανιση, ειμαι δυσκολος στο στυλ, το τι θα μου βγαλει η κοπελα, οποτε κι εγω εχω απορριψει αρκετες γι'αυτο το λογο. Για να μη σας κουραζω αλλο προς το παρων, επειδη πλεον εχει γινει καπως ανηποφορο αυτο που αισθανομαι και οσο περναει ο καιρος ολο και αυξανεται (η συναισθηματικη μοναξια) υπαρχει καποιος τροπος να το αντιμετωπισω ή τουλαχιστον να το μετριασω; Ρωτω γιατι μπορει να χρειαστει να το αντιμετωπισω σε ολη μου τη ζωη αυτο (πλεον κανεις δε μπορει να μου εγγυηθει οτι θα βρω κοπελα) οποτε πρεπει να δω τι θα κανω ωστε να μην αισθανομαι τοσο ασχημα. Ευχαριστω πολυ.
    Quote Originally Posted by harry86 View Post
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση σου. Κι εγω καποιες επαφες με κοπελες τις ειχα αλλα οχι κατι το ουσιωδες. Μερικοι νομιζουν οτι κανοντας απλα μια σχεση μιας βραδιας θα ειμαι ενταξει και θα ηρεμησω. Δεν καταλαβαινουν οτι αυτο που μου λειπει ειναι τα εχω μια κοπελα διπλα μου να με νοιαζεται να περναμε ωραια κλπ. Ναι εχω ερωτευτει και μαλιστα εκανα αρκετα γι'αυτην αλλα τα πραγματα πηγαν στραβα δυστυχως. Τωρα αυτο που ψαχνω σε μια κοπελα ειναι να ειναι καλη κοπελα, νορμαλ δηλαδη και να θελει τα ιδια με μενα. Αλλα οπως ειπα και πιο πανω δινω πολυ σημασια στην "αυρα" που θα βγαλει. Μπορει να ειναι πολυ καλη αλλα για μενα ξενερωτη. Θελω να ειναι καλη αλλα να μου δειχνει πραγματα, να ειναι ανοιχτη, ναζιαρα...δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω.
    οπως αρεσες σε καποιες που δεν αρεσαν σε σενα, θα βρεθουν και καποιες που να σου αρεσουν και να κανετε μια ομορφη σχεση οπως την φανταζεσαι.
    ειναι μονο θεμα χρονου και ..δεκτικοτητας.
    για το θεμα της εμφανισης, δεν θα σου πω τα γνωστα "σημασια εχει η ψυχη "κλπ... ναι, εχει σημασια η εμφανιση σε μια καινουρια γνωριμια, αλλα δεν εχουμε ολες τα ιδια γουστα!
    πριν χρονια ειχα μια φιλη που δεν μπορουσε τους ψηλους. ηθελε τον φιλο της στο υψος της, γυρω στο 1.70. επισης τον ηθελε baby face και οχι αρρενωπο οπως τον θελουμε οι περισσοτερες. γουστα ειναι αυτα. και οπως σου ειπα, ειναι μονο για την αρχη.ακομα και διαφορετικα στανταντς εμφανισης να εχει μια κοπελα, αν σε γνωρισει και γοητευτει απο την προσωπικοτητα σου, μπορει ανετα να τα παραβλεψει.
    το θεμα ειναι καθαρα ποσο κουραγιο εχεις να κοινωνικοποιεισαι ενω εισαι απογοητευμενος.
    νομιζω αυτο παθαινουν τα νεα ατομα, αγορια/κοριτσια που δεν εχουν εμπειριες στην ηλικια σου . κανουν μια κακη αρχη , και μετα δεν εχουν την διαθεση να ειναι χαλαροι και δεκτικοι.
    αν μπορεσεις να αποβαλεις την αισθηση του loser απλα και μονο επειδη οτι σου ετυχε μεχρι τωρα δεν σε ικανοποιησε, θα εισαι μια χαρα.
    οσο για τις παρεες, εχεις δικιο, ειναι πολυ πιο ευκολο να κοινωνικοποιηθεις σε πιο μεγαλες παρεες, αλλα οχι και απαραιτητο. και με εναν φιλο μπορεις να βγεις και να γνωρισεις παρεες κοριτσιων, πολυ ανετα. το ιντερνετ, οσο μπορεις απεφευγε το, οχι μονο γιατι μπορει να σου τυχει πατατα πολυ πιο ευκολα απ οτι εξω, αλλα και γιατι σε απομονωνει. βγαινε ΕΞΩ στον καθαρο αερα με φιλαρακια σου. ετσι θα περνας ωραια και πριν την βρεις , θα χαλαρωσεις και ισως βρεις τελικα, περισσοτερες απ οτι περιμενες ;)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by harry86 View Post
    Θελω μια καλη κοπελα, οχι σαν τα περισσοτερα χαζοχαρουμενα που κυκλοφορουν. Επισης να ειναι κι εκεινη ευαισθητη σαν κι εμενα, να με καταλαβαινει και να με νοιαζεται, να με θελει και να μου το δειχνει (αυτο δεν ειναι εγωιστικο γιατι κι εγω οταν θελω καποια της το δειχνω), να ειναι μεσα σε ολα (μεχρι καποιο οριο βεβαια), να ειναι ναζιαρα, γατουλα.

    Αυτο που εχει αξια ειναι αυτο το ατομο που θα εχω διπλα μου να το εκτιμαω και να το σεβομαι, να μην το βλεπω σαν κρεας μονο για σεξ. Αξια για μενα εχουν ολα τα μικρα πραγματα που θα μου κανει για να μου δειχνει οτι με θελει, να με νοιαζεται πραγματικα. Αξια για μενα ειναι να με καταλαβαινει, οταν δεν ειμαι στα καλα μου και να μη με ζαλιζει με τηλεφωνα συνεχεια κλπ. Πιστευω σε καλυψα...
    Εχω μια τετοια να σου προξενεψω. Ειναι 28 χρονων και παρθενα, ακριβως ομως οπως την περιεγραψες!! Βεβαια ντροπαλος ο ενας ντροπαλος ο αλλος ουτε για καφε δε θα βγαινατε ποτε, ποσο μαλλον να κανετε σχεση, ασε το σεξ!!!!!!!

    Θελω να σου πω με αυτο, οτι καλο ειναι ο αλλος ανθρωπος να μην εχει τα ιδια στραβα με εμας, να ειναι λιγο αναποδος, για να μας ενεργοποοιει και να μας τραβαει σε πραγματα και μερη και εμπειριες που αλλιως δε θα νιωθαμε δε θα βλεπαμε δε θα ξεραμε ποτε.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    harry, πρώτα απ' όλα μην εγκλωβίζεσαι στην απογοήτευση, πίστεψε αυτό που επιθυμείς κι όχι αυτό που φοβάσαι. Εξάλλου δεν είναι κάτι μη ρεαλιστικό: έχω γνωστούς που έκαναν σχέση αρκετά μετα τα δικά σου 26 χρόνια και πλέον τώρα, 15 χρόνια μετά έχουν και πίσω τους και μπροστά τους σχέσεις, εμπειρίες, συναισθήματα. Άσε το τι αρέσει 'γενικά' στις γυναίκες και δες καταρχήν αν αρέσεις εσύ στον εαυτό σου. Οι μικροκαμωμένοι με γλυκό πρόσωπο δεν είναι απαραίτητα απαρατήρητοι, οι μικροκαμωμένοι όμως που αγχώνονται για την εικόνα τους, μάλλον την κάνουν ακόμα πιο 'μικροσκοπική' :)

    Θα σου έλεγα επίσης, να μην απορρίπτεις εύκολα κάποια που σου φαίνεται 'ξενέρωτη' ή 'χαζοχαρούμενη' και να ανοιχτείς να γνωρίσεις καλύτερα διαφορετικούς μεταξύ τους ανθρώπους. Χωρίς να έχεις σαν αυτοσκοπό ένα συγκεκριμένο είδος σχέσης. Άσε τις γνωριμίες να εξελίσσονται και μπορεί στην πορεία να ανακαλύψεις πράγματα που δεν φαίνονται με την πρώτη εντύπωση (όπως εξάλλου θα ήθελες να κάνουν κι οι κοπέλες για εσένα).

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    28
    Σας ευχαριστω ειλικρινα ολες και ολους για τις απαντησεις σας και τη βοηθεια σας. Η αληθεια ειναι οτι εχω καποια στανταρντς και στο ειδος της σχεσης αλλα και στο στυλ της κοπελας, αν θα μου βγαλει το ερωτικο ή οχι. Για το ειδος της σχεσης ειναι λογικο νομιζω, αφου αυτο που μου λειπει ειναι μια νορμαλ σχεση, ζητω ο,τι μου λειπει. Για το τι μου βγαζει η καθε κοπελα δεν ειναι κατι που το κανω επιτηδες, αλλα μου βγαινει. Την θελω ετσι οπως την περιεγραψα παραπανω, αν ειναι διαφορετικη συνηθως με ξενερωνει και δε μου βγαζει τιποτα. Δεν ξερω ισως να ειμαι δυσκολος σε αυτο το θεμα αλλα δεν το θελω. Επισης αναφερθηκε οτι ειναι πολυ ευκολο να γνωρισω κοπελες βγαινοντας εξω. Εγω θα πω απο την πλευρα μου οτι ειναι παααρα πολυ δυσκολο να γνωρισω στο ασχετο κοπελες εξω. Το προσπαθω εδω και πολυ καιρο αλλα ειναι κατι πολυ δυσκολο. Απορω (και τους βγαζω το καπελο) πως μερικοι τα καταφερνουν. Δε μου λετε κι εμενα τον τροπο ρε παιδια; Για το θεμα της αυτοπεποιθησης, πραγματι δεν εχω αυτοπεποιθηση, αλλα αυτο εχει να κανει καθαρα με τα γεγονοτα. Αν ειχα περαση στις κοπελες, η αυτοπεποιθηση μου θα ηταν στα υψη, τωρα ομως δεν ειναι, αλλα το προσπαθω κι αυτο. Ηδη αισθανομαι καλυτερα :-)

  15. #15
    πολυ αναλυση πεφτει, ακολουθα μοναχα το ενσικτο σου

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. συναισθηματικη ψυχωση
    By αντωνης25 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 39
    Last Post: 23-01-2022, 22:32
  2. Συναισθηματική αιμομιξία
    By RainAndWind in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 56
    Last Post: 20-12-2010, 14:24
  3. συναισθηματικη διαταραχη
    By melene in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 04-07-2009, 01:31
  4. Συναισθηματική αστάθεια
    By Invictusmaximus in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 18-03-2009, 17:50
  5. Συναισθηματική κακοποίηση
    By sadsun in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 23-09-2006, 17:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •