Δεν θέλω κανέναν αλλον - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 205
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αυτός ντρέπεται να μου πιάσει το χέρι.
    Μια φορά είπε ότι θα μου καθόταν κι επειδή δεν απάντησα άλλαξε αμήχανα κουβέντα.
    Θα πήγε καπάκι να ζητήσει όνομα ή να την πέσει σε κάποια που είδε πρωτη φορά; Αυτό δεν μου κολλάει
    βρε λεμον...
    δεν ειναι βιαστες οι ανδρες, ουτε εχουν ορεξη να τους αποπαιρνουν...
    με εσενα ντρεπεται γιατι εισαι ξυνη.
    με αλλη που ειναι πιο γλυκια μπορει να μην ντρεπεται.
    γι αυτο εφυγε. επειδη δεν τον ενθαρυνες και δεν ειχε σκοπο να σε βιασει ο ανθρωπος...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Τι να έκανα δηλαδή;
    Να τον γλωσσοφιλούσα εγώ;
    Φαίνεται αρκετά ντροπαλός για να κάνω κάτι τέτοιο, δεν ξέρω πως θα το πάρει .
    Του είχα ξεκαθαρίσει ότι εγώ δεν κάνω πρώτη κίνηση κι είπε ότι δεν το παρεξηγεί, αν και παλιομοδίτης και ότι θα με θαύμαζε αν το έκανα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Επίσης δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά μέσα στο καλοκαίρι πήγα κάπου που αυτός δεν ήθελε να πάω και μου ζητούσε επί μέρες να το ακυρώσω και να πάω κάπου μαζί του.
    Συγκεκριμένα θα πήγαινα με μια φίλη μου με την οποία ξέρει ότι ξενυχτάμε σε κλαμπ κτλ
    εγώ δεν ακύρωσα τα σχέδια μου και πειράχτηκε.
    καθεσαι και μιλας για κατι που περασε ηδη, ενω ειναι μπροστα σου ο τεραστιος ελεφαντας που ειναι το οτι σου ειπε να φλερταρεις και δεν τον νοιαζει και οτι και ο ιδιος θα φλερταρει..
    μπορει να το σκεφτοταν τοτε...το πηρε αποφαση προφανως οτι ειστε φιλαρακια..
    εδω σε πασαρε στον φιλο του κι εσυ καθεσαι και λες οτι σου εκανε σκηνικα πριν εναν μηνα..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τι να έκανα δηλαδή;
    Να τον γλωσσοφιλούσα εγώ;
    Φαίνεται αρκετά ντροπαλός για να κάνω κάτι τέτοιο, δεν ξέρω πως θα το πάρει .
    Του είχα ξεκαθαρίσει ότι εγώ δεν κάνω πρώτη κίνηση κι είπε ότι δεν το παρεξηγεί, αν και παλιομοδίτης και ότι θα με θαύμαζε αν το έκανα
    τιποτε να μην κανεις.
    σου ειπαμε να κανεις κατι;
    ειπα οτι δεν ταιριαξατε.
    εχει φυγει ηδη.
    πας για αλλα!!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    .
    δεν ειναι βιαστες οι ανδρες,
    εσυ δεν μας εχεις πει οτι εισαι φεμινιστρια;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ωραία και τότε αφού δεν τον πειράζει να φλερτάρω γιατί έχει να απαντήσει μια εβδομάδα όταν έμαθε για τα πεσιματα και όταν του είπα ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ τι κάνει με άλλες;
    Άμα ήθελε να μου πασάρει τον φίλο του ήταν ωραία αφορμή να με ρωτήσει πώς μου φάνηκε ο φίλος του, μιας και αναφέρθηκε το όνομα του.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ωραία και τότε αφού δεν τον πειράζει να φλερτάρω γιατί έχει να απαντήσει μια εβδομάδα όταν έμαθε για τα πεσιματα και όταν του είπα ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ τι κάνει με άλλες;
    Άμα ήθελε να μου πασάρει τον φίλο του ήταν ωραία αφορμή να με ρωτήσει πώς μου φάνηκε ο φίλος του, μιας και αναφέρθηκε το όνομα του.
    ισως γιατι αδιαφορει, λεμον... βαρεθηκε να ασχολειται.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ποια είναι τα άλλα;
    Ένας άλλος που μιλάω μπορεί να είναι ωραιότερος αλλά θέλει σεξ και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να τον καταφέρω ώστε να κάνουμε πράγματα και εκτός σπιτιού (δεν θέλω σχέση μαζί του, αλλά κάποιον να βγαίνουμε κιόλας)
    Σχέση με κομπλεξικους που θέλουν να μιλάνε με άλλες αλλά εμείς να μην βγαίνουμε πολύ να μην ξενυχτάμε και να μην μας φλερτάρουν δεν κάνω.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    εσυ δεν μας εχεις πει οτι εισαι φεμινιστρια;
    εννοω οι πραγματικοι ανδρες. δεν ειναι ολοι μισογυνηδες σαν εσενα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ισως γιατι αδιαφορει, λεμον... βαρεθηκε να ασχολειται.
    Αν με έβλεπε φιλικά θα σταματούσε κάπως τη συζήτηση αλλά δεν θα εξαφανιζόταν ούτε θα άφηνε στο διαβάστηκε που δείχνει ότι έχει πειραχτει με κάτι. Συνήθως απαντάει αμέσως. Αν με ήθελε για φίλη τι πρόβλημα θα είχε να μιλάγαμε μετά από αυτά;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ποια είναι τα άλλα;
    Ένας άλλος που μιλάω μπορεί να είναι ωραιότερος αλλά θέλει σεξ και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να τον καταφέρω ώστε να κάνουμε πράγματα και εκτός σπιτιού (δεν θέλω σχέση μαζί του, αλλά κάποιον να βγαίνουμε κιόλας)
    Σχέση με κομπλεξικους που θέλουν να μιλάνε με άλλες αλλά εμείς να μην βγαίνουμε πολύ να μην ξενυχτάμε και να μην μας φλερτάρουν δεν κάνω.
    "πας για αλλα", σημαινει "πας παρακατω".
    ποιος σου ειπε να βγεις με ανδρα που φλερταρει αλλες; εφοσον φλερταρει αλλες, προφανως δεν σε θελει.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αν με έβλεπε φιλικά θα σταματούσε κάπως τη συζήτηση αλλά δεν θα εξαφανιζόταν ούτε θα άφηνε στο διαβάστηκε που δείχνει ότι έχει πειραχτει με κάτι. Συνήθως απαντάει αμέσως. Αν με ήθελε για φίλη τι πρόβλημα θα είχε να μιλάγαμε μετά από αυτά;
    γιατι δεν τον ρωτας;
    μπορει να βαρεθηκε.
    εγω δεν ξερω ανδρες που ενδιαφερονται για μια γυναικα και της λενε να φλερταρει γιατι κι οι ιδιοι φλερταρουν..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ακόμα και να μην μιλάει και να μην φλερτάρει με άλλες, εμένα αυτή η εντυπωση μου έχει δημιουργηθεί πλέον για κάθε άντρα. Ξέρω άπειρα παραδείγματα από τύπους σε σχέσεις που ψάχνονται ή από τύπους που θέλουν ελεύθερη σχέση. Τώρα αν βρίσκουν όντως πάνω από μια παράλληλα, είναι άλλο θέμα, αλλά ότι δεν θέλουν μόνο μια το πιστεύω. Ακόμα και σε "σοβαρές" σχέσεις το έχω δει αυτό.

    Εμένα πλέον δεν με απασχολεί να κάνω σχέση. Δεν θέλω να αφιερώσω ούτε την ενέργεια μου ούτε τα συναισθήματα μου σε άντρα, θέλω απλά έναν που να μπορούμε να είμαστε και φίλοι, να κάνουμε μαζι πράγματα κι όχι μόνο σεξ κι ας μιλάει και με άλλες , δεν με νοιάζει, αφού κι εγώ έχει τύχει να μιλάω με διάφορους που μου στέλνουν ταυτόχρονα. Αρκεί να μην με πιέζει και να μην με πρήζει αν δεν θέλω βιντεοκλήσεις , τηλέφωνα και άμα θέλω να σηκωθώ και να φύγω κάπου ένα τριήμερο με φίλη ή μόνη μου να ησυχάσω να το κάνω χωρίς να με πιέζει να το ακυρώσω. ενώ δεν του είμαι κάτι.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι δεν τον ρωτας;
    μπορει να βαρεθηκε.
    εγω δεν ξερω ανδρες που ενδιαφερονται για μια γυναικα και της λενε να φλερταρει γιατι κι οι ιδιοι φλερταρουν..
    Το σκέφτομαι σοβαρά να του ανοίξω μια κουβέντα αν δεν επικοινωνήσει σε λίγες μέρες.
    Με έχει κουράσει η κατάσταση
    Όταν δίστασε να με φιλήσει το ίδιο βράδυ μου έστειλε μήνυμα και κάποια στιγμή είπε ότι δεν έχει αυτοπεποίθηση
    Το έχουμε συζητήσει κι άλλη φορά αυτό γιατί λέει όταν βγαίνει δεν μπορεί να βλέπει τις γυναίκες να προτιμούν άλλους άντρες.
    Είναι ειδική περίπτωση, έχει χαμηλή αυτοπεποίθηση και διάφορα συμπλέγματα. Μέχρι κι ότι θέλει να παντρευτεί μια μέτρια ή άσχημη έχει πει για να μην φάει κέρατο.
    Και όσες πρώην του έχει αναφέρει λέει ότι δεν ήταν ωραίες αλλά πέρναγε καλά μαζί τους και δεν είχε όμως σκοπό για κάτι σοβαρό.
    Για αυτό δεν παίρνω όρκο ότι δεν ενδιαφέρεται.
    Δύο φίλες μου μου είπαν ότι τα κάνει αυτά για να με τσεκαρει

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Τα χεις πολυ μπερδεμενα στο μυαλο σου. Ο τυπος ξεκαθαα σου δειχνει οτι δεν γουσταρει, κι εχει αφηαει κθ ενα παραθυρο ανοιχτο οτι αυτο μπορει να αλλαξει στο μελλον. Επισης στο μελλον μπορει εν τω μεταξυ να τον χτυπησει κι αμαξι(χτυπαω ξυλο).
    Στη θεση σου θα εψαχνα κατι αλλο.
    κι ενα ερωτημα καλοπροαιρετο, ποιο θα ταν το προβλημα αν θα ηθελε να κανετε σεξ; Οι ερωτικες σχεσειε ετσι διαφοροποιουνται απο τις φιλικες στο οτι κςνουμε και σεξ.

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη, έχω σχέση και θέλω άλλον.
    By Hypatia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 19-10-2021, 22:08
  2. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον;
    By Pako23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2019, 23:58
  3. Έχω σχέση αλλα θελω αλλον
    By dimitra.karantzi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 15-07-2019, 18:18
  4. δε θελω να βλεπω κανεναν
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 69
    Last Post: 13-05-2017, 13:31
  5. Replies: 225
    Last Post: 27-03-2012, 14:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •