ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΕΡΙΑ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Είναι κουραστικό κάθε μετά να ζούμε με ψυχοσωματικα...είναι σαν να παλεύουμε κάθε μετά!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Κουραστικο δεν λες τιποτα..και δεν ειναι "σαν"να παλευουμε καθε μερα.εγω πιστευω οτι παλευουμε καθε μερα.θελω να ερθει η μερα που θα ζησουμε ολοι και ολες φυσιολογικα.οπως ημασταν πριν

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Εγώ να σας πω την αλήθεια αν κ χάλια σήμερα με αερα σε στομάχι, έντερα, εκτακτες και χάλια αίσθηση ότι κάτι πάει να με κλείσει…
    Αντιστάθηκα κ δεν πήρα να κλείσω για χολτερ! Αντε να δούμε ποσό θα αντεξω!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Δεν υπαρχει λογος να μην κλεισεις ραντεβου για χολτερ. Ειναι μια εξεταση που επιβαλλεται να κανουμε εμεις με αρρυθμιες. Οσο και να τις δημιουργει το αγχος δεν παυουν να ειναι αρρυθμιες και σιγουρα η προληψη σωζει.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Αυτό ακριβώς περιμένω να ξυπνήσω φυσιολογικά η να περάσει η μέρα μου φυσιολογικά!!!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Δεν υπαρχει λογος να μην κλεισεις ραντεβου για χολτερ. Ειναι μια εξεταση που επιβαλλεται να κανουμε εμεις με αρρυθμιες. Οσο και να τις δημιουργει το αγχος δεν παυουν να ειναι αρρυθμιες και σιγουρα η προληψη σωζει.
    Σίγουρα απλώς μου είπε να ηρεμήσω κ αν επιμένουν τα όσα νιωθω να πάω να βάλω ένα χολτερ για να ηρεμήσω εγώ.
    Εκείνος σύμφωνα με το καρδιογράφημα μου, είναι πεποισμενος ότι δεξί έχω τίποτα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Αυτό ακριβώς περιμένω να ξυπνήσω φυσιολογικά η να περάσει η μέρα μου φυσιολογικά!!!
    Τι νιώθεις εσυ ακριβως;;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Μην ανησυχουμε διαδικτυακες μου φιλεναδες.απο την στιγμη που μας βεβαιωνουν οτι η καρδια μας ειναι γερη τοτε μαλλον μας εχει φαει το αγχος.εγω εναν μηνα με εκτακτες σημερα μπορω να πω οτι δοξα το Θεο ειμαι καλυτερα..viviann καλο θα ηταν να βαλεις χολντερ τωρα που νιωθεις τις εκτακτες.και μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ειναι.σου εχει δωσει κατι για τις εκτακτες?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Γεια σας κι από εμένα. Εχω τα ίδια ακριβώς προβληματα πολυ θέμα με το στομάχι κάθε λίγο παίρνω αγωγή και φυσικά χτυπάει με έκτακτες ασταμάτητες δυνατές και δυστυχώς μου φέρνουν πολυ μεγάλο προβλημα. Δεν σταματουν και ειδικά αν νιώσω άσχημα η το στομάχι έχω χάλια η φάω κάτι που με χαλάσει δεν σταματουν. Τώρα είμαι στο δουλειά και μου μυρίζει το αρωματικό χώρου που έχουμε μια βλακεία εδώ και βρωμάει έντονα. Νιώθω ενόχληση μέσα στο στήθος και φυσικά ξεκίνησαν οι έκτακτες. Πήγα και το γυρισα να ρίχνει προς τα αλλου αλλά ρε φίλε μόνο εγώ πσραπονιεμαι. Ήθελα να ξερα όλοι οι άλλοι τόσο κουλ είναι πια? Γιατί κάποιους δεν τους αγγίζει τίποτα και εμένα με ενοχλεί αυτό η το ερκοντίσιον που το έχουν μόνιμα στους 18 και με λένε τρελή που κρυωνω. Τι να πω.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ενασ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΘΕΡΑΠΕΥΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΟΥΣΙΕΣ ΑΥΤΟΙ

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Τι εννοείς?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Οτι οι εγχειρησεισ γινονται με ουσιεσ πολυ δυνατεσ δεν κοβει κ ραβει κανεισ πιστευω οτι εχει ουσιεσ για τα παντα τα νυχια την αναπνοη ολα κ το κρατανε μυστικο

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αυτα τα φαρμακα που κυκλοφορουν ειναι για το λαο για τουσ εχοντεσ εχει αλλα κ τα εχουν οι χειρουργοι

  14. #44
    Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    49
    Καλησπέρα! Επειδή τον τελευταίο καιρό νιώθω και εγώ έκτακτες συστολές( έχω κάνει εξετάσεις γενικά είναι καλές) θα μπορούσατε να μου πείτε τι νιώθετε όταν το παθαίνετε; Εγώ το ένιωθα σαν ένα χτυπηματακι στο στήθος με λίγη δύσπνοια αλλά τώρα τελευταία έχω συχνά αίσθημα παλμών αρκετή ώρα μέσα στην μέρα σχεδόν καθημερινά και νιώθω επιπλέον κάτι περίεργο δεν ξέρω πως να το εξηγήσω αλλά θα προσπαθήσω. Νιώθω σαν να με περνάει στην καρδιά ένα ηλεκτρικό ρεύμα ήπιο και κάπως για δευτερόλεπτα νιώθω περίεργα σαν δυσφορία- ζάλη. Έχετε παθει ποτέ κάτι παρόμοιο; Ευχαριστώ πολύ!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Το έχω νιώσει με τόσους διαφορετικους τρόπους που δεν ξέρω τι να σου πω. Το θέμα μου είναι ότι νιώθω δυνατά ότι θα σταματήσει η καρδιά μου. Με τρομάζουν όσο τίποτα οι έκτακτες. Και δεν σταματούν ποτέ. Δεν ξέρω τι άλλο πια αλήθεια.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 11:09
  2. έκτακτες συστολες
    By Krisi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 13-04-2022, 22:46
  3. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 20:29
  4. Εκτακτες συστολες
    By Gass1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 26-02-2019, 21:44
  5. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 19:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •