Η μάνα μου ...................
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149

    Η μάνα μου ...................

    Καλησπέρα.

    Επανέρχομαι με ένα οικογενειακό θέμα.

    Η μάνα μου είναι μία ηλικιωμένη γυναίκα και θετή μου μάνα-η αδερφή μου μία νέα διπολική γυναίκα.
    Εγώ είμαι τριαντα δύο και επίσης με χρόνιο πρόβλημα υγείας.

    Τόσο εγώ όσο και η αδερφή μου για λόγους υγείας αλλά και για λόγους ατυχίας δεν καταφέραμε να εργαστουμε παρότι αμφότερες θέλαμε κάτι τέτοιο.
    Εγώ μένω ξεχωριστά πλέον σε δικό μου σπίτι και έχω ηρεμήσει αρκετα από αυτά τα 2 άτομα.

    Ο προβληματισμός μου είναι ότι τόσο εγώ όσο και η αδερφή μου ζούμε με πολύ λίγα έσοδα σε αντίθεση με την μάνα μου που τα εισοδήματα της είναι υπερπλάσια από τα δικά μας...............όσες φορές και αν της ζητήσαμε εγώ και η αδερφή μου να μας δώσει κάτι παραπάνω,την αφηνε παγερά αδιάφορη κάτι τέτοιο.
    Τα εισοδήματα της προέρχονται από ακίνητα τα οποία λόγω τσιγκουνιάς τα έχει αφήσει στην μοίρα τους...της λέω να μας παραχωρήσει την δυνατότητα να τα εκμεταλλευτουμε αφού δεν ανήκουν σε μας,αλλά και δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα να τα φτιάξουμε ....επίσης την αφήνει αδιάφορη κάτι τέτοιο.


    Η συμπεριφορά της είναι εξαιρετικά προκλητική και πάντα μας συμπεριφερόταν σαν αποπαιδια......
    Την απείλησα ότι θα της κάνω έξωση από το σπίτι μιας και είναι δικό μου και της αδερφής μου.

    Εξακολουθεί να μην δίνει δεκάρα τσακιστή-να προχωρήσω τις διαδικασίες για κάτι τέτοιο;;
    Περιμένω τις απόψεις σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    H μαμα σου τι τα κανει τα λεφτα που ειπραττει? που τα χαλαει κ δε σας δινει?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Καλησπέρα.
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post

    Επανέρχομαι με ένα οικογενειακό θέμα.

    Η μάνα μου είναι μία ηλικιωμένη γυναίκα και θετή μου μάνα-η αδερφή μου μία νέα διπολική γυναίκα.
    Εγώ είμαι τριαντα δύο και επίσης με χρόνιο πρόβλημα υγείας.

    Τόσο εγώ όσο και η αδερφή μου για λόγους υγείας αλλά και για λόγους ατυχίας δεν καταφέραμε να εργαστουμε παρότι αμφότερες θέλαμε κάτι τέτοιο.
    Εγώ μένω ξεχωριστά πλέον σε δικό μου σπίτι και έχω ηρεμήσει αρκετα από αυτά τα 2 άτομα.

    Ο προβληματισμός μου είναι ότι τόσο εγώ όσο και η αδερφή μου ζούμε με πολύ λίγα έσοδα σε αντίθεση με την μάνα μου που τα εισοδήματα της είναι υπερπλάσια από τα δικά μας...............όσες φορές και αν της ζητήσαμε εγώ και η αδερφή μου να μας δώσει κάτι παραπάνω,την αφηνε παγερά αδιάφορη κάτι τέτοιο.
    Τα εισοδήματα της προέρχονται από ακίνητα τα οποία λόγω τσιγκουνιάς τα έχει αφήσει στην μοίρα τους...της λέω να μας παραχωρήσει την δυνατότητα να τα εκμεταλλευτουμε αφού δεν ανήκουν σε μας,αλλά και δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα να τα φτιάξουμε ....επίσης την αφήνει αδιάφορη κάτι τέτοιο.


    Η συμπεριφορά της είναι εξαιρετικά προκλητική και πάντα μας συμπεριφερόταν σαν αποπαιδια......
    Την απείλησα ότι θα της κάνω έξωση από το σπίτι μιας και είναι δικό μου και της αδερφής μου.

    Εξακολουθεί να μην δίνει δεκάρα τσακιστή-να προχωρήσω τις διαδικασίες για κάτι τέτοιο;;
    Περιμένω τις απόψεις σας.
    η αποψη μου ειναι οτι εισαι θρασυς, η εντελως εκτος πραγματικοτητας. δεν ξερω ποσο πιο ηπια να το πω αυτο το πραγμα..
    κατ αρχας, απο ποια δραστηριοτητα σου ειναι δικο σου το σπιτι αφου δεν εχεις εργαστει? προφανως δωρεα της μητερας σου ειναι....
    μπορεις απο δωρεα της μητερας σου να επιβιωνεις εστω και με προσπαθεια , σε σπιτι μονη σου, χωρις να εργαζεσαι και εχεις και επιπλεον απαιτησεις στην περιουσια της μητερας σου και σκεφτεσαι στην ηλικια που ειναι να την σερνεις και στα δικαστηρια, αντι να την ευχαριστεις καθε μερα για την γενναιοδωρια της?
    τι να σου πω βρε ντιανα. η κατι δεν παει καθολου καλα, η δεν θελω να εκφραστω,με το ζορι κρατιεμαι...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    H μαμα σου τι τα κανει τα λεφτα που ειπραττει? που τα χαλαει κ δε σας δινει?
    Πού μπορεί να τα χαλάει 81 ετών γυναίκα;
    πουθενά..........απλά αυτή είναι η αρρώστια της από τότε που την θυμάμαι.
    Εχει κάνει κάποιες αγορές,αλλά από την στιγμή που την υψηλή κυριότητα την έχει η ίδια δεν μπορούμε να εκμεταλλευτούμε τίποτα

    Και μας έχει δεμένες από παντού.
    Και το πρόβλημα είναι ότι έχω πρόβλημα υγείας και χρειάζομαι και σωστή διατροφή και εξτρα εξετάσεις και όλο αυτό είναι κάτι που δεν την ενδιαφέρει.
    Σου λέει πέρνα όπως περάσεις ενώ εκείνη σε αυτή την ηλικία έχει όλα τα χρήματα και τα περιουσιακά στοιχεία και το μόνο που την νοιάζει είναι να μαζεύει ακόμα περισσότερα.

    Μπορείτε να μου πείτε εγώ τί να κάνω σε αυτή την περίπτωση;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    ...
    Μπορείτε να μου πείτε εγώ τί να κάνω σε αυτή την περίπτωση;
    να στρεψεις ολη σου την ενεργητικοτητα στο να βρεις εργασια. αυτο να κανεις.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Οσκαρ εγωιστικου σκατουλακιου.. sorry!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πιστευω ειναι καλο που τα μαζευει, θα τα βαζει στην τραπεζα φανταζομαι, απ το να τα χαλαγε γιατι ποσο θα ζησει? θα τα παρεις εσυ μετα. Ειναι τοσο κοτσονατη? Αστην να μαζευει τα νοικια να τα βαζει στν τραπεζα και ειναι κοντα η ωρα της...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Οσκαρ εγωιστικου σκατουλακιου.. sorry!
    Εκ του ασφαλούς ξέρω και εγώ να μιλάω,κορίτσι.
    Ελπίζω η δικιά σου μαμα να σε μεγάλωσε καλύτερα γιατί η δικιά μας αφού μας αρρώστησε με την συμπεριφορά της,μας αποδεικνύει πόσο χεσμένες μας είχε από πάντα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να στρεψεις ολη σου την ενεργητικοτητα στο να βρεις εργασια. αυτο να κανεις.
    Αυτό είναι η πιο σωστή ενέργεια πιστεύω.
    Και ο καθένας θα εισπράξει ούτως η άλλως αυτό που του αναλογεί.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Πιστευω ειναι καλο που τα μαζευει, θα τα βαζει στην τραπεζα φανταζομαι, απ το να τα χαλαγε γιατι ποσο θα ζησει? θα τα παρεις εσυ μετα. Ειναι τοσο κοτσονατη? Αστην να μαζευει τα νοικια να τα βαζει στν τραπεζα και ειναι κοντα η ωρα της...
    χαχαχαχαχαχαχα κεράσι σ'αγαπώ.
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

    Ηδη διαλευκάνθηκε το θέμα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Tι εργασια ρε ντιανα? εχει η μαμα τοσα λεφτα και θα κατσεις να ταλαιπωρεισαι? ασε που οι δουλειες που θα βρεις ειναι του να μην πω. Κοιτα εκει με διπλωματια να της φατε τα φραγκα. Σε λιγο θα πεσει στην αναγκη σας. Ουτε στην αδερφη σου δινει?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Εκ του ασφαλούς ξέρω και εγώ να μιλάω,κορίτσι.
    Ελπίζω η δικιά σου μαμα να σε μεγάλωσε καλύτερα γιατί η δικιά μας αφού μας αρρώστησε με την συμπεριφορά της,μας αποδεικνύει πόσο χεσμένες μας είχε από πάντα.
    Οχι εμενα δεν μου τα σκαει κανενας..δουλευω για κατι ψιχουλακια και βγαζω μονη μου οποια προσωπικη υποχρεωση εχω..Κατα τα αλλα με καλυψε η ρεμεντι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Πιστευω ειναι καλο που τα μαζευει, θα τα βαζει στην τραπεζα φανταζομαι, απ το να τα χαλαγε γιατι ποσο θα ζησει? θα τα παρεις εσυ μετα. Ειναι τοσο κοτσονατη? Αστην να μαζευει τα νοικια να τα βαζει στν τραπεζα και ειναι κοντα η ωρα της...
    οποιος κανει προγραμματα για την ωρα των αλλων, καλυτερα να ανησυχει για την δικη του την ωρα. κανεις δεν εχει συμβολαιο και κανεις δεν ειναι ασφαλης επειδη δεν ειναι 80 ετων. ειδικα αν ειναι ανδρας....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Οχι εμενα δεν μου τα σκαει κανενας..δουλευω για κατι ψιχουλακια και βγαζω μονη μου οποια προσωπικη υποχρεωση εχω..Κατα τα αλλα με καλυψε η ρεμεντι.
    Χαίρομαι για σένα και σου εύχομαι πάντα τα καλύτερα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Εγώ έχω όμως 2 απορίες γιατί λες ότι είναι θετή η μαμά σου; Γιατί λες ότι από τότε που έμεινες μόνη σου τις ξεφορτώθηκες και τις δυο την μαμά σου και την αδελφή σου τι σου κάνανε; Και μένα κατά τα άλλα με κάλυψε η Ρέμεντυ!
    Last edited by δελφίνι; 26-02-2015 at 00:03.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η μάνα μου...
    By GMary in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 20-01-2014, 00:11
  2. Εχω γινει μανα του
    By @miou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 24-08-2013, 23:18
  3. α ρε μανα!
    By νιφάδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 13-02-2012, 15:39
  4. ΜΑΝΑ
    By narnia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 09-05-2010, 02:00
  5. Μανα
    By melene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 358
    Last Post: 09-03-2010, 21:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •