Ρινοπλαστικη και διαφραγμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    12

    Ρινοπλαστικη και διαφραγμα

    Καλησπερα σε ολους! Ειμαι αντρας, 21 χρονων και απο τα 14-15 μου μπορω να πω με απασχολει η μεγαλη και καμπουροτη μυτη μου. Τολμω να πω πως πλεον στα 21 μου εχω χασει την αυτοπεποιθηση μου, και ευθυνεται αυτη γι αυτο. Βασικα τη μισω οσο τιποτε! Με εμποδιζει σε πιθανες γνωριμιες που θελω να κανω, οταν αναφερονται ακομα και για πλακα σε αυτη και το ποσο μεγαλη ειναι αισθανομαι αβολα και προσπαθω να κανω πως δεν ακουσα ή να αλλαξω κουβεντα. Σκεφτομαι εδω και πολλα χρονια να καταληξω σε πλαστικη επεμβαση. Ταυτοχρονα εχω και διαφραγμα που με εμποδιζει σχετικα στην αναπνοη μου. Για το διαφραγμα δε με νοιζει σχεδον καθολου απλα δε το εχω ψαξει καθολου, και θα ηθελα καποιος που γνωριζει απο αναλογες εμπειριες να με διαφωτισει!

    Καταρχην αν κανω μονο εγχειρηση για διαφραγμα, η μυτη μου θα ισιωσει και θα γινει κανονικη (αυτα ειναι που με νοιαζουν) χωρις να χρειαζεται πλαστικη επεμβαση;
    Επισης αν χρειαζεται ρινοπλαστικη, ποιο ειναι περιπου το κοστος, ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ αν γνωριζετε, και αν δικαιολογει τιποτα το ταμειο σαν επιστροφη γιατι η τσεπη μου δυσκολο να αντεξει! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Καλησπερα!!!!
    Εχω ακουσει οτι το διαφραγμα οταν καποιος ειναι φανταρος το καλυπτουν δωρεαν, οπως επισεις οτι αν κανει κανεις επεμβαση στο διαφραγμα οτι αναγκαστηκα μετα ακολουθει πλαστικη επεμβαση... ( η οποια παλι αν εισαι φανταρος την καλυπτουν δωρεαν)
    Περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να βρεις στο ιντερνετ ή να ρωτησεις καποιον ΩΡΛ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    καλημερα . κ γω εχω προβλημα με την μυτη . αν κ δεν εχω κανει επεμβαση επειδη το εχω ψαξει μπορω να απαντησω στις ερωτησεις σου .
    αν κανεις μονο για διαφραγμα η καμπουρα δεν θα φυγει οποτε αναγκαστηκα θα κανεις κ τις 2 επεμβασεις που γινονται ταυτοχρονα χωρις επιπλεον κοστος .
    δυστυχως απο καλους γιατρους που ζητας ξερω μονο ιδιωτες γιατι μονο αυτοι ακουγονται ...ισως καποιοι απ αυτους να χειρουργουν κ σε δημοσια νοσοκομεια κ να μη
    χρειαστει να πληρωσεις αλλιως θα πρεπει να δωσεις ενα ποσο απο 2000 με 4000 .(αν θες ονοματα σου στελνω προσωπικο μηνυμα ).ενα μερος μπορει να καλυφθει απ την ασφαλεια σου αλλα δε ξερω αν ειναι για ολες τις περιπτωσεις
    απ την αλλη εχω ακουσει καλα λογια για το ιπποκρατειο νοσοκομειο θεσσαλονικης -αν εισαι απο βορειο ελλαδα -
    σε καθε περιπτωση καλον ειναι ο γιατρος να εχει εμπειρια κ γι αυτο το λογο να προτιμησεις νοσοκομεια σε μεγαλες πολεις γιατι κανουν περισσοτερες πλαστικες
    .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    καλημέρα, μόλις σήμερα βγήκα από το νοσοκομείο μετά απο εγχείρηση για διάφραγμα αλλά όχι πλαστική. Ο μόνος λόγος αποψη μου είναι να κάνεις μια τέτοια επέμβαση μόνο εφόσον υπάρχει πρόβλημα αναπνοής(όπως εγώ) γιατί είναι κάτι το οποίο είναι αρκετά κουραστικό στην ανάρωση όπως ο βιώνω και αρκετά ακριβό γιατι κάτι τέτοιο θα τον κάνεις σε ιδιώτη και καλί γιατρό.
    Πάντως σε ότι έχει να κάνει που λες για γνωριμίες η μύτη δνε πάιζει κανένα ρόλο.Αν έχεις αυτοπεποίθηση θα τα καταφέρεις.
    Πάντως αν το αποφασίσεις καλό κουράγιο.
    Εγώ εδώ και 2 μέρες πάντως αναπνέω μόνο από το στόμα και ψλουποφέρω :Ρ

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by andy87 View Post
    καλημέρα, μόλις σήμερα βγήκα από το νοσοκομείο μετά απο εγχείρηση για διάφραγμα αλλά όχι πλαστική. Ο μόνος λόγος αποψη μου είναι να κάνεις μια τέτοια επέμβαση μόνο εφόσον υπάρχει πρόβλημα αναπνοής(όπως εγώ) γιατί είναι κάτι το οποίο είναι αρκετά κουραστικό στην ανάρωση όπως ο βιώνω και αρκετά ακριβό γιατι κάτι τέτοιο θα τον κάνεις σε ιδιώτη και καλί γιατρό.
    Πάντως σε ότι έχει να κάνει που λες για γνωριμίες η μύτη δνε πάιζει κανένα ρόλο.Αν έχεις αυτοπεποίθηση θα τα καταφέρεις.
    Πάντως αν το αποφασίσεις καλό κουράγιο.
    Εγώ εδώ και 2 μέρες πάντως αναπνέω μόνο από το στόμα και ψλουποφέρω :Ρ
    Πιστεύω πως μια νέα εικόνα δε θα με αφήνει να σκεφτώ ούτε πόνους ούτε τίποτα. Σίγουρα είναι κουραστικό αλλά κουραστικό περισσότερο είναι για μένα να ζω με αυτή! Σας Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by wstyron View Post
    καλημερα . κ γω εχω προβλημα με την μυτη . αν κ δεν εχω κανει επεμβαση επειδη το εχω ψαξει μπορω να απαντησω στις ερωτησεις σου .
    αν κανεις μονο για διαφραγμα η καμπουρα δεν θα φυγει οποτε αναγκαστηκα θα κανεις κ τις 2 επεμβασεις που γινονται ταυτοχρονα χωρις επιπλεον κοστος .
    δυστυχως απο καλους γιατρους που ζητας ξερω μονο ιδιωτες γιατι μονο αυτοι ακουγονται ...ισως καποιοι απ αυτους να χειρουργουν κ σε δημοσια νοσοκομεια κ να μη
    χρειαστει να πληρωσεις αλλιως θα πρεπει να δωσεις ενα ποσο απο 2000 με 4000 .(αν θες ονοματα σου στελνω προσωπικο μηνυμα ).ενα μερος μπορει να καλυφθει απ την ασφαλεια σου αλλα δε ξερω αν ειναι για ολες τις περιπτωσεις
    απ την αλλη εχω ακουσει καλα λογια για το ιπποκρατειο νοσοκομειο θεσσαλονικης -αν εισαι απο βορειο ελλαδα -
    σε καθε περιπτωση καλον ειναι ο γιατρος να εχει εμπειρια κ γι αυτο το λογο να προτιμησεις νοσοκομεια σε μεγαλες πολεις γιατι κανουν περισσοτερες πλαστικες
    .
    Προτιμώ ιδιώτη γιατρό και όχι κάποιο κρατικό νοσοκομείο για.να μη πάω για καλύτερα και βγω χειρότερα! Στείλε μου μήνυμα αν μπορείς με ότι γνωρίζεις σχετικά. Ευχαριστώ!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    1
    Καλησπέρα. Θέλω να κάνω ρινοπλαστικη. Έχει κάνει κανείς για να μου δώσει κάποιες συμβουλές? Τι πρέπει να προσέξω σε θέμα γιατρού κτλ? Ευχαριστώ πολύ.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλεμου θα σου καταθεσω την προσωπικη μου γνωμη και εμπειρια απο μια φιλη μου οπου εκανε προσφατα ρινοπλαστικη.
    η συγκεκριμενη κοπελα 30 χρονων παρα το ομορφο και λυγερο κορμι της με υπεροχες αναλογικες καμπιλες εχει ασχημο προσωπο και η μυτη της ηταν πανασχημη, δυστυχως εκανε μπαμ! επρεπε να κανει πλαστικη της το ελεγαν ολοι εδω κι χρονια.
    την πλαστικη την εκανε πριν εναμιση χρονο, μεχρι το καλοκαιρι ,τις αρχες ειχε γαζες στο προσωπο της, οπου βεβαια τους τελευταιους μηνες τις εβαζε μονο στο σπιτι.Για 6 μηνες δεν μπορουσε να φισιξει εαν ειχε μιξες στην μυτη της, οσο για την εικονα αυτο που ειδα εγω ηταν μια πρισμενη μυτη με ρουθουνια σαν γουρουνακι -συγνωμη κιολας κι ευχομαι να μην το διαβασει πωτες διοτις απλα θα με ευνουχισει !- η μυτη της για να ξεπριστει επρεπε να περασουν πανω απο 10 μηνες!!! και δεν σου λεω ψεματα, ευχομαι να μην ειναι ο κανωνας αυτος! επισης δεν μπορω να πω οτι εγινε αυτο που περιμεναμε ολοι! περιμεναμε ολοι να δουμε μια κουκλαρα! διοτις εαν εφτιαχνε το προσωπο της θα ηταν ο τελειος συνδιασμος! -ξερω οτι ειμαι σεξιστης τωρα- λοιπον, ολοι οι ανδρες γυρο της κανονιζαν να ειναι σχετικα ελευθεροι σαν θα εχει κανει την πλαστικη για να την πιασουμε γκομενα! αλλα,,,, και εαν θυμαμαι καλα το ποσον ηταν 3,000ευρο.
    εν ολιγις θυσιαζεις 1 χρονο απο την νεανικη σου ζωη για μια επεμβαση που δεν θα ειναι τοσο πετυχημενη οσο φανταζεσαι, κι ειναι κανωνας στις πλαστικες επεμβασεις οτι πωτες δεν μενει ευχαρηστιμενος ο πελατης, ασε που υπαρχει κι το ποσωστο αποτυχιας. Και εμενα ειναι καπως μεγαλη η μυτη μου, μαλιστα οταν ειμουν στο λυκειο σε μια προπωνιση - μποξ - μου ραγισαν το κοκαλακι, θυμαμαι οτι πηγα αμεσως νοσοκομειο και οσο ηταν ζεστο ακομα το κοκαλο ο γιατρος προσπαθησε να κανει τον "μαστορα" το θαυμα ειναι οτι καταφερε να εχω ενα πολυ μικρο στραβομα αλλα καμια σχεση με αυτα που φενοντε! παρα το οτι η μυτη μου ειναι γενικος μεγαλη κι εμενα μπορω να σου πω οτι δεν νιωθω και τοσο ασχημα διοτις σαν ανδρες πρεπει να βρουμε αλλους τροπους να γοητευουμε τις γυναικες,οσο για την εμφανιση μπορεις και με την γυμναστικη ,διοτις οι γυναικες τους αρεσουν οι ανδρες οι γυμνασμενοι και συγκεκριμενα με πλατες και τραπεζοιδεις ομους γυμνασμενους, επισης μπορεις να ασχοληθεις με την κομοση σου, με τα γενια σου! ,υπαρχουν πολλα σημεια πανω σου που μπορεις να ασοληθεις και να γλυτωσεις την περηπετεια,εκτος εαν υπαρχει θεμα με το διαφραγμα οπου εκει ειναι θεμα υγειας.
    Υ.Γ. επισης ,οσο περναν τα χρονια κι οι γυναικες που θα γνωριζεις θα ειναι ολο κι πιο εμπειρες θα δεις που αρκετες θα γουσταρουν το οτι εχεις μεγαλη μυτη λογο του οτι πολλες φορες ,και οντως τουλαχιστον αυτο γνωριζω εγω δεν ειναι μυθος οτι "μεγαλη μυτη,μεγαλη,,,,,"

Similar Threads

  1. ΡΙΝΟΠΛΑΣΤΙΚΗ
    By Ζουζουνάκι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 25
    Last Post: 13-11-2013, 12:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •