Δαιμονισμος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Quote Originally Posted by Epitheoritis View Post
    δηλαδη δεν ειναι απλα σκέψεις, ακούς κανονικά *ηχητικα φωνές?

    παντως ξέρω μια ψυχίατρο στην Αθήνα (εξάρχεια) η οποία θεωρείται τοπ και είχα μάθει ότι είχε θεραπεύσει και άτομα που άκουγαν φωνές. Νάσια Λινάρδου λέγεται
    Φωνές κανονικότατες ακόμα και ηχογραφημένα μηνύματα που ξεκινούσαν μετά απο χαρακτηριστικό ήχο τεχνολογικά παραγόμενο

    Ευχαριστώ αλλά είμαι Θεσσαλονίκη. η θεραπεία μου βαίνει καλώς

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Εγώ θέλω να το προχωρήσω παρά πέρα και να ρωτήσω εάν έχετε δει δαιμόνια;

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    42
    Ϊσως χρειάζεσαι εξορκισμό. Ϊσως εξομολόγηση. Μπορεί να χρειάζεται να απευθυνθείς στον κατάλληλο πνευματικό πατέρα(ιερέα, παπά) για να σε βοηθήσει. Μπορεί όμως να είναι κάτι ψυχιατρικό και να μην είναι δαιμονισμός.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εγώ θέλω να το προχωρήσω παρά πέρα και να ρωτήσω εάν έχετε δει δαιμόνια;
    αντρεα κανε μια βολτα σε μια πολη και θα τα δεις τα δαιμονια να τρυγυρνανε εξω χωρις λογο και σκοπο ντυμενα με οσα γινεται λιγοτερα ρουχα αρκει να ειναι νομιμα για να μην τα πιασουν και τα πανε στην μπουρου για προσβολη δημοσιας αιδους.

    ομως να ξερεις κανενα δαιμονιο δεν μπορει να καταβαλει εναν πιστο και δυνατο ανθρωπο γιατι απο μονα τους δεν εχουν καμμια δυναμη να το κανουν αυτο για αυτο εκμεταλλευονται τις αδυναμιες μας μονο οταν εμεις τους τις αποκαλυπτουμε.

    οι μοναχοι στο Αγιον Ορος αλλα και πολλοι αλλοι ανθρωποι που εχουν ισχυρη Πιστη ποτε δεν κινδυνευουν απο αυτα οσο και αν προσπαθουν να τους ξελογιασουν οπως οι Σειρηνες τον Οδυσσεα που ηταν και ο τελευταιος ανθρωπος που ακουσε το τραγουδι τους αφου μετα συμφωνα με την παραδοση αυτες απο το κακο τους εχασαν τα φτερα τους εγιναν λευκες και ριχτηκαν στην θαλασσα να πνιγουν.

    πραγματι, μεχρι σημερα το μεγαλυτερο κακο που μπορει να βρει ενα δαιμονιο ειναι να μην μπορεσει να ξελογιασει ουτε εναν

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Quote Originally Posted by plants View Post
    Ϊσως χρειάζεσαι εξορκισμό. Ϊσως εξομολόγηση. Μπορεί να χρειάζεται να απευθυνθείς στον κατάλληλο πνευματικό πατέρα(ιερέα, παπά) για να σε βοηθήσει. Μπορεί όμως να είναι κάτι ψυχιατρικό και να μην είναι δαιμονισμός.
    Εγώ πήγα σε πνευματικό μοναχό ηγούμενο που είναι και γιατρός. Με εξομολογούσε μέχρι που πήρα αγωγή και σταμάτησα να πηγαίνω. Βασικά σταμάτησα γιατί έκανα λάθος στο ραντεβού πήγα λάθος ημέρα και ώρα και δεν ήταν εκεί. έχασα το ραντεβού και μετά ντράπηκα. Εκείνος μου ξεκαθάρισε ότι δεν είμαι δαιμονισμένος

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Μέσω της αυθυποβολής εννοείς;
    ναι βεβαια!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΙΔΨ- ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΟΣ
    By pokemongo in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 28-07-2016, 14:12
  2. Δαιμονισμός
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 87
    Last Post: 06-04-2011, 01:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •