Νυστάζω συνέχεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 73
  1. #1

    Νυστάζω συνέχεια

    Γενικά είμαι σε φάση πολύ περίεργη κοιμάμαι πάρα πολλές ώρες και ενώ ξυπνάω νυστάζω και πάλι ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Μήπως έπαθες υπερκόπωση από τή δουλειά; μήπως νά ελέγξεις καί τό θυρεοειδή σού;ψαξτο
    Εγώ θυμάμαι όταν κοιμόμουν καί ξυπνούσα κομμάτια ήταν από τήν πολλή σωματική καί ψυχολογική κούραση

  3. #3
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Άγνωστη View Post
    Γενικά είμαι σε φάση πολύ περίεργη κοιμάμαι πάρα πολλές ώρες και ενώ ξυπνάω νυστάζω και πάλι ..
    Παίρνεις κάποια φαρμακευτική αγωγη;

  4. #4
    Έχω κοιτάξει θυροειδή αλλά δεν έχω ...επίσης είναι άνεργη. Παίρνω φαρμακευτική αγωγή και η αλήθεια είναι αυτές τις μέρες έπαιρνα και ένα τέταρτο χαπακι ρεμερον για να μέ παίρνει ο ύπνος το βράδυ... Κάτι που είχα κάνει και παλαιότερα αλλά δεν είχα τόσο μεγάλο θέμα πια ..χτες ξύπνησα με μια νευρικότητα απίστευτη νυστα λες και είχα να κοιμηθώ τρεις μέρες δεν άνοιγαν τα μάτια μου. Χτες βράδυ δεν ήπια αλλά κ σήμερα το ίδιο

  5. #5
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Άγνωστη View Post
    Έχω κοιτάξει θυροειδή αλλά δεν έχω ...επίσης είναι άνεργη. Παίρνω φαρμακευτική αγωγή και η αλήθεια είναι αυτές τις μέρες έπαιρνα και ένα τέταρτο χαπακι ρεμερον για να μέ παίρνει ο ύπνος το βράδυ... Κάτι που είχα κάνει και παλαιότερα αλλά δεν είχα τόσο μεγάλο θέμα πια ..χτες ξύπνησα με μια νευρικότητα απίστευτη νυστα λες και είχα να κοιμηθώ τρεις μέρες δεν άνοιγαν τα μάτια μου. Χτες βράδυ δεν ήπια αλλά κ σήμερα το ίδιο
    Είναι πολύ πιθανό να στο προκαλούν τα φάρμακα όλο αυτό.
    Παίρνω κι εγώ αγωγή και έχω απιστευτη νύστα ειδικά το πρωί και αφού έχω κοιμηθεί γύρω στις 8 ώρες…

  6. #6
    Παίρνω το βαλντοξαν και προκαλεί κι αυτό έτσι μια ελαφριά κατάκλιση αλλά με το να μην δουλεύω κτλ είχα κάνει το ωράριο τούμπα και λέω ας ξεκινήσω κ λίγο ρεμερον να με πιάνει. Αλλά κοιμάμαι δώδεκα με δεκατρείς ώρες. Και πάλι νυστάζω. Έχω κοιμηθεί και παραπάνω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Μην ανησυχείς από τα φάρμακα είναι.Εγώ με τα μινιτραν κοιμόμουν συνέχεια.Όλη μέρα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Δλδ ας πούμε αν κοιμόσουν το βράδυ μετά πάλι ήθελες να κοιμάσαι όλη μέρα??

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Άγνωστη View Post
    Δλδ ας πούμε αν κοιμόσουν το βράδυ μετά πάλι ήρθες να κοιμάσαι όλη μέρα??
    Εγω δυστυχως ναι.Ειχα φτασει σε σημειο να κοιμαμαι 16 ωρες και τη μερα.κοιμομουν το βράδυ ξύπναγα μεσημερι ετρωγα και παλι υπνος.Δηλαδη αυτό το πράγμα που περασα δε θέλω να το ξαναζησω.Μονο κοιμομουν δεν εκανα τίποτα αλλο.Μη φτασεις σε ενα τετοιο σημειο και εσυ.Να εισαι προσεκτική με τον ύπνο και να λες ότι σε ενοχλει στον γιατρό σου.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #10

    Vicky

    Καλησπέρα.. Χρειάζομαι και εγώ μια συμβουλή.. Εχ ξεκινήσει μιτραν εδώ και 3 μέρες.. Νυστάζω πολύ και ειδικά το πρωι δεν είμαι καλά.. Νιώθω Σανς να μην λειτουργεί το κεφάλι μ.. Από το απογευμα και ύστερα κάπως στρωνω
    Last edited by [email protected]; 12-11-2021 at 18:00. Reason: Τίτλος αλλαγη

  11. #11
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Καλησπέρα.. Χρειάζομαι και εγώ μια συμβουλή.. Εχ ξεκινήσει μιτραν εδώ και 3 μέρες.. Νυστάζω πολύ και ειδικά το πρωι δεν είμαι καλά.. Νιώθω Σανς να μην λειτουργεί το κεφάλι μ.. Από το απογευμα και ύστερα κάπως στρωνω
    Έτσι συμβαίνει με αυτά τα χάπια. Κι εγώ πάντα το απόγευμα ήμουν καλύτερα στις αρχές όταν τα πρώτο πήρα, το πρωί δρν μπορούσα να λειτουργήσω.
    Με τον καιρό όμως θα αλλάξει αυτό. Θα στρωσει…

  12. #12
    Εγώ απογοητευτεί πολύ.. Νιώθω ότι θα πεθάνω.. Νιώθω σαν φυτό.. Δεν θέλω να πηγαίνω ούτε στην δουλειά.. Βγαίνω έξω και νιώθω ότι το σώμα μου δν συμβαδίζει με το μυαλό μου... Μακάρι να μ περάσει και να είναι παρενέργεια.. Είχα ξεκινήσει και εσκιταλοπραμι πριν λίγο καιρό αλλά τν εκοψα γιατί με διέλυσε και τώρα μ έδωσε άλλος ψυχίατρος μινιτραμ..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Quote Originally Posted by Άγνωστη View Post
    Παίρνω το βαλντοξαν και προκαλεί κι αυτό έτσι μια ελαφριά κατάκλιση αλλά με το να μην δουλεύω κτλ είχα κάνει το ωράριο τούμπα και λέω ας ξεκινήσω κ λίγο ρεμερον να με πιάνει. Αλλά κοιμάμαι δώδεκα με δεκατρείς ώρες. Και πάλι νυστάζω. Έχω κοιμηθεί και παραπάνω.
    Και valdoxan και remeron; Και τα δύο είναι υπναγωγα ρε συ, γι'αυτό νυστάζεις.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Πες το στο γιατρό σου να διορθωσει την αγωγή, ίσως πρέπει να κόψεις κάποιο χάπι...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  15. #15
    Καλησπέρα.. Καμία συμβουλή για το μινιτραν;; έχω φρικάρει. Τι παίρνω 3 μέρες και νιώθω σαν φυτό.. Δεν ξέρω καν πως περπατάω... Σα να μην είμαι εγώ.. Διάθεση μηδέν.. Λες κ κοιμάται το μυαλό μου.. Δώστε μ λίγο κουράγιο

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Συνέχεια και νέα..
    By Delmem2802a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 08-02-2019, 16:31
  2. Νυστάζω πολύ και συνέχεια...
    By Κύκνος in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 25
    Last Post: 10-08-2017, 14:42
  3. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 09:26
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 23:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 15:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •