Διάγνωση HPV και Φοβίες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    13

    Διάγνωση HPV και Φοβίες

    Δυστυχώς μου έμελλε στα 34 χρόνια να κολλήσω καποιο τύπο Κονδυλωμάτων (ένα τύπο HPV). Εχω αντιμετωπίσει τα εξωτερικά αλλα ακομα ψάχνομαι με το αλλο μπορεί να υπάρχει. Συγνώμη για το μπερδεμένο της γραφής μου αλλα δεν είμαι ο καλύτερος σε αυτά.
    Η δερματολόγος με ενημέρωσε οτι εφόσον δεν έχω σχέση να μην έρθω σε σεξουαλική επαφή μέχρι να αντιμετωπίσουν πλήρως τα συμπτώματα και όλα θα πάνε καλα ....αλλα εδώ εχω αλλα θέματα μου και περισσότερο ποια με την συμπεριφορά και τι γίνεται με την επόμενη κοπέλα που θα μου αρέσει θα θέλω να κάνω κάτι σοβαρό, και με τις κοπέλες που είχα σεξουαλικές επαφές το τελευταίο εξάμηνο τι τους λεω!!!.

    Νιώθω παρα πολύ άσχημα, δεν εχω την τρομερή σεξουαλική ζωή (9 ατομα έχω κάνει σεξ/ερωτα στην ζωή μου!!!) και όλες (εκτός απο μια φορα πριν απο 10+ χρόνια) πάντα χρησιμοποιώ προφύλαξη !!! Τι πρέπει να κάνω με τις δυο κοπέλες που είχα σεξουαλικές επαφές ; ( αν και καποια λογικα απο τις 2 πρέπει να το είχε, πρέπει να ενημερώσω!!) αλλα πως;
    Όσον αφορά την επόμενη μου σχέση ή τις επόμενες τι πρέπει κάνω , πρέπει να το αναφέρω (φοβάμαι την αποστροφή και την κατακραυγή) αλλα πως ;

    Δεν ήταν ποτέ το φόρτε μου στο να εξηγώ και να μιλάω, και δεν είχα ποτε την έντονη σεξουαλική ζωή ... αλλα φοβάμαι οτι ποια δεν θα έχω ποτε μια νορμαλ σεξουαλική ζωη, θα πρέπει να φοβάμαι και να φοβίζω όποια κοπέλα με πλησιάζει ή την πλησιάζω...

    Ευχαριστώ που το διαβάσατε και θα ήθελα καποια γνώμη. για αυτό και πήρα το θάρρος να το γράψω εδώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ο HPV ειναι το πιο συνηθισμενο πλεον στις μερες μας αφροδισιο νοσημα..
    εχω μεγαλη εμπειρια ΚΑΙ σε αυτο..
    αν παρεις 10 ανθρωπους απο τον δρομο κ τους πας σε ενα διαγνωστικο..οι 9 το εχουν.
    το οτι εισαι 34 δε σημαινει οτι κολλησες τωρα τον ιο.ο ιος εισβαλλει πολυ πιο πριν κ εκδηλωνεται σε περιοδους στρες.
    οπως ο ερπητας που βγαζουμε στα χειλη.δεν ειναι ομως ερπητας.
    το εχει το 99,9 % του πλυθησμου κ μερικοι δεν το ξερουν κιολας.ο ιος μενει μεσα κ κοιμαται κ αν ξυπνησει μονο εμφανιζεις κονδυλωματα κ η γυναικα αλλοιωσεις σοτν τραχηλο.
    δεν πεθαινει ΚΑΝΕΙΣ απο αυτο. χαλαρωσε δεν ειναι AIDS. μεταδιδεται ακομα κ με προφυλαξη οποτε πλεον δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω απο αυτα που κανεις.
    σου τα λεω διοτι εχω κανει 3 λειζερ σε μικροτερη ηλικια απο αλλοιωσεις HPV κ επειδη ειχα πανικοβληθει παρακολουθησα σεμιναρια ενημερωσης.
    πραγματικα ομως ειναι κατι πολυ συνηθες. οταν γνωρισεις μια κοπελα θα χρησιμοποιεις προφυλακτικο..δεν χρειαζεται να πεις κατι γιατι πολυ απλα κ αυτη το χει.
    ειναι στανταρ αυτο που σου λεω.γενικα ενημερωσου , διαβασε γι αυτο κ οχι απο το νετ.
    ρωτα τον γιατρο να σου πει λεπτομερειες.
    ολοκληρωσε την θεραπεια σου κ οταν εισαι ετοιμος τοτε κανε ξανα σεξ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    ο HPV ειναι το πιο συνηθισμενο πλεον στις μερες μας αφροδισιο νοσημα..
    εχω μεγαλη εμπειρια ΚΑΙ σε αυτο..
    αν παρεις 10 ανθρωπους απο τον δρομο κ τους πας σε ενα διαγνωστικο..οι 9 το εχουν.
    το οτι εισαι 34 δε σημαινει οτι κολλησες τωρα τον ιο.ο ιος εισβαλλει πολυ πιο πριν κ εκδηλωνεται σε περιοδους στρες.
    οπως ο ερπητας που βγαζουμε στα χειλη.δεν ειναι ομως ερπητας.
    το εχει το 99,9 % του πλυθησμου κ μερικοι δεν το ξερουν κιολας.ο ιος μενει μεσα κ κοιμαται κ αν ξυπνησει μονο εμφανιζεις κονδυλωματα κ η γυναικα αλλοιωσεις σοτν τραχηλο.
    δεν πεθαινει ΚΑΝΕΙΣ απο αυτο. χαλαρωσε δεν ειναι AIDS. μεταδιδεται ακομα κ με προφυλαξη οποτε πλεον δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω απο αυτα που κανεις.
    σου τα λεω διοτι εχω κανει 3 λειζερ σε μικροτερη ηλικια απο αλλοιωσεις HPV κ επειδη ειχα πανικοβληθει παρακολουθησα σεμιναρια ενημερωσης.
    πραγματικα ομως ειναι κατι πολυ συνηθες. οταν γνωρισεις μια κοπελα θα χρησιμοποιεις προφυλακτικο..δεν χρειαζεται να πεις κατι γιατι πολυ απλα κ αυτη το χει.
    ειναι στανταρ αυτο που σου λεω.γενικα ενημερωσου , διαβασε γι αυτο κ οχι απο το νετ.
    ρωτα τον γιατρο να σου πει λεπτομερειες.
    ολοκληρωσε την θεραπεια σου κ οταν εισαι ετοιμος τοτε κανε ξανα σεξ.
    Χμμμμμμμμ, δεν εχω ορεξη να κραξω αλλα @$§"%$%"%$=!§$=!%§§§§ .
    Εστω οτι δεχομαι αυτο που λες , οτι το 90% εχει τον ιο και την υποθεση σου οτι η κοπελα που θα γνωρσει σιγουρα θα τον εχει , πως εισαι σιγουρος οτι προκειται για τον ιδιο τυπο? Aν η κοπελα εχει μολυνθει απο αλλο τυπο θα μολυνθουν μετα και οι δυο εκ νεου. Γαματη φαση !!!
    Συμφωνω με την χρηση προφυλακτικου παντως.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Εμενα μου χει πει γυναικολογος επειδη ηθελα να κανω τυποποιηση του ιου οτι ο τυπος hpv αλλαζει δεν ειναι σταθερος. Κι οτι το χει το 60 με 70 τοις εκατο του πληθυσμου. Πραγματικα δεν μπορουμε να κανουμε κατι δυστυχως. Μονο η καλη διατροφη βοηθαει ωστε να εχεις γερο ανοσοποιητικο.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    Εμενα μου χει πει γυναικολογος επειδη ηθελα να κανω τυποποιηση του ιου οτι ο τυπος hpv αλλαζει δεν ειναι σταθερος. Κι οτι το χει το 60 με 70 τοις εκατο του πληθυσμου. Πραγματικα δεν μπορουμε να κανουμε κατι δυστυχως. Μονο η καλη διατροφη βοηθαει ωστε να εχεις γερο ανοσοποιητικο.
    Αλλα το να λεμε ολοι το εχουν αρα δεν πρεπει να περιμενω να ολοκληρωσω την θεραπεια μου , οχι μονο δεν εχει λογικη αλλα ειναι και επικινδυνο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Αλλα το να λεμε ολοι το εχουν αρα δεν πρεπει να περιμενω να ολοκληρωσω την θεραπεια μου , οχι μονο δεν εχει λογικη αλλα ειναι και επικινδυνο.
    Δεν υπαρχει θεραπεια η μονη θεραπεια ειναι η τονωση του ανοσοποιητικου συστηματος με καλη διατροφη φρουτα λαχανικα κλπ, οι καυτηριασεις οταν τα κονδυλωματα ειναι εξωτερικα και η παρακολουθηση με τακτικες εξετασεις! Φαρμακευτικη θεραπεια δεν υπαρχει μακαρι να υπηρχε.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    γιατι να κραξεις?
    εχεις πολλες γνωσεις πανω στο θεμα HPV?
    εχω κανει διατριβη.η μονη αντιμετωπιση ειναι τονωσητου ανοσοποιητικου συστηματος κ φυσικα να ολοκληρωσει την θεραπεια του,
    μιλα πιο ευγενικα σε παρακαλω..εγω δε σου μιλησα ετσι.
    επισης ναι δυστυχως στις μερες μας η πραγματικοτητα ειναι αυτη.οτι το εχουν σχεδον ολοι κ δυστυχως δεν υπαρχει φαρμακο που το παιρνεις κ φευγει ο ιος.
    μονο αντιμετωπηση των εξυτενων κοδνυλωματων(αν γνωριζεις τι ειναι αυτο) κ τον εκτενων αλλοιωσεων στον τραχηλο της μητρας με εξαχνωση laser.οι γυναικολογοι πλεον οταν υπαρχει προσβεβλημενη περιοχη του τραχηλου δεν κανουν απολυτως τιποτα..απλα συντηρητικη παρακολουθηση κ μονο αν εχει περασει την στοιβαδα SINII τοτε κ μονο κανουν βιοψια κ αφαιρεση μικρου τμηματος απο τον τραχηλο.
    επιπλεον ναι καποια στελεχη δεν ειναι καρκινογονα κ οταν κολλησεις ενα στελεχος ναι μπορεινα κολλησεις κ ενα αλλο στο μελλον.
    η αντιμετωπιση ομως ειναι η ιδια/εγω εδωσα πολλα λεφτα για ταυτοποιηση..οκ εμαθα ποιους εχω αλλα η αντιμετωπιση ειναι η ιδια.
    δε σημαινει οτι ο ανθρωπος που κολλησε αυτο πρεπει να σταματησει να κανει σεξ.ισα ισα του ειπα να συνεχισει την θεραπεια του..ειδες καπου να λεω να μην την συνεχισει..απλα του ειπα να μην βγαινει να λεει οτι το εχει εφοσον πραγματικα πλεον γεννιουνται βρεφη με τον ιο.ελεος..μη μπερδευουμε τον HPV με τον HIV ρε παιδια!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    γιατι να κραξεις? εχεις πολλες γνωσεις πανω στο θεμα HPV? εχω κανει διατριβη.η μονη αντιμετωπιση ειναι τονωσητου ανοσοποιητικου συστηματος κ φυσικα να ολοκληρωσει την θεραπεια του, μιλα πιο ευγενικα σε παρακαλω..εγω δε σου μιλησα ετσι. επισης ναι δυστυχως στις μερες μας η πραγματικοτητα ειναι αυτη.οτι το εχουν σχεδον ολοι κ δυστυχως δεν υπαρχει φαρμακο που το παιρνεις κ φευγει ο ιος. μονο αντιμετωπηση των εξυτενων κοδνυλωματων(αν γνωριζεις τι ειναι αυτο) κ τον εκτενων αλλοιωσεων στον τραχηλο της μητρας με εξαχνωση laser.οι γυναικολογοι πλεον οταν υπαρχει προσβεβλημενη περιοχη του τραχηλου δεν κανουν απολυτως τιποτα..απλα συντηρητικη παρακολουθηση κ μονο αν εχει περασει την στοιβαδα SINII τοτε κ μονο κανουν βιοψια κ αφαιρεση μικρου τμηματος απο τον τραχηλο. επιπλεον ναι καποια στελεχη δεν ειναι καρκινογονα κ οταν κολλησεις ενα στελεχος ναι μπορεινα κολλησεις κ ενα αλλο στο μελλον. η αντιμετωπιση ομως ειναι η ιδια/εγω εδωσα πολλα λεφτα για ταυτοποιηση..οκ εμαθα ποιους εχω αλλα η αντιμετωπιση ειναι η ιδια. δε σημαινει οτι ο ανθρωπος που κολλησε αυτο πρεπει να σταματησει να κανει σεξ.ισα ισα του ειπα να συνεχισει την θεραπεια του..ειδες καπου να λεω να μην την συνεχισει..απλα του ειπα να μην βγαινει να λεει οτι το εχει εφοσον πραγματικα πλεον γεννιουνται βρεφη με τον ιο.ελεος..μη μπερδευουμε τον HPV με τον HIV ρε παιδια!
    Μπουμ , σορρυ . Δες την πρωτη μου προταση σαν κακογουστο χιουμορ . Η διαφωνια ειναι στο αν πρεπει να το λες στον συντροφο σου ή οχι και αν πρεπει να περνεις μετρα ( και εξηγησα γιατι ) . Θεωρω λοιπον πως ο φιλος μας θα πρεπει να περιμενει πρωτα να υποχωρησουν πριν κανει ξανα σεξ και να ενημερωσει την μελλοντικη του συντροφο γιατι οσο και αν σου φαινεται περιεργο υπαρχουν και σημερα γυναικες που αρνουνται να πανε σε γυναικολογο και εχουν αγνοια για το τι μπορεις να παθεις απο HPV .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Μπουμ , σορρυ . Δες την πρωτη μου προταση σαν κακογουστο χιουμορ . Η διαφωνια ειναι στο αν πρεπει να το λες στον συντροφο σου ή οχι και αν πρεπει να περνεις μετρα ( και εξηγησα γιατι ) . Θεωρω λοιπον πως ο φιλος μας θα πρεπει να περιμενει πρωτα να υποχωρησουν πριν κανει ξανα σεξ και να ενημερωσει την μελλοντικη του συντροφο γιατι οσο και αν σου φαινεται περιεργο υπαρχουν και σημερα γυναικες που αρνουνται να πανε σε γυναικολογο και εχουν αγνοια για το τι μπορεις να παθεις απο HPV .
    συμφωνω απολυτα αυτη την στιγμη μαζι σου..οκ..εννοειται οτι πρεπει να περιμενει εφοσον εχει οξυτενη κονδυλωματα, πρωτα τα θεραπευει κ μετα κανει σεξ παντα με προφυλαξη!
    γενικα ουτως η αλλως πρεπει να υπαρχιε προφυλαξη..ασχετα με τον HPV.τωρα αν θελει να ενημερωσει την νεα κοπελα οκ..ας κανει ο.τι κρινει αυτος.παντως να γνωριζετε οτι τα κονδυλωματα τα μεταδιδει ο αντρας οταν υπαρχουν ..αν τα θεραπευσει με οξυ (wartex) ή με κρυοθεραπεια..τοτε παυει να μεταδιδει τον ιο.
    παραδειγμα..οταν εχουμε ερπητα στα χειλια μας μεταδιδουμε τον ιο του ερπητα μονο οταν εχουμε το σπυρακι..οταν φυγει το σπυρακι δεν υπαρχει εστια μεταδοσης του ιου οποτε δεν μεταδιδουμε κατι.
    αν θελει παλι να μαθει αν η νεα κοπελα εχει τον ιο..αρκει να κανει μια ταυτοποιηση η κοπελα(στοιχιζει γυρω στα 180 ευρω)...εκει θα μαθουν τι ακριβως στελεχη εχει η κοπελα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    13
    Ευχαριστώ όλου για τον Απαντήσεις τους !!!.
    Το πρώτο και 1000% σίγουρο δεν κάνω τίποτα ερωτικό (ουτε που σκέφτομαι να σας πω την αλήθεια μου) εαν δεν τελειώσω με την θεραπεία μου !!! τελευταία νιώθω οτι απλα δεν θα έπρεπε να το κάνω γενικά (και μετά απο την θεραπεία) αλλα διαβάζοντας οτι το έχει αρκετός κοσμος και δεν είναι τόσο σοβαρό όσο πιστεύω (ναι ακόμα το πιστεύω) μου δίνει ελπίδα.
    Το ζήτημά μου πως το λες σε μια κοπέλα που σου αρέσει και την έχεις γνωρίσει πριν απο πχ ...1 μήνα και της το λες ... εδώ εγώ φοβάμαι για τους γύρο μου, δεν θελω να προκαλέσω κανένα κακό σε κανέναν.... και αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος !!!
    Προσπαθώ να ενημερωθώ όσο μπορώ αλλα δυστυχώς δεν μπορώ να βρω σε τι γιατρο να μιλήσω (εχω ραντεβού και με γυναικολόγο φανταστείτε !!!)
    Όσο για τις κοπέλες (τις 2) που είχα επαφές δεν είχα τότε συμπτώματα (κονδυλώματα) αλλα ακόμα προσπαθώ να ενημερωθώ και να μιλήσω ....ακόμα δεν το έχω κάνει ... αν και δεν μου αρέσει ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν χρειαζεται να μιλησεις σε καμια κοπελα...το οτι εχεις ραντεβου με γυναικολογο ειναι πολυ καλο.ηθελα να σου το πω κ γω αυτο.
    αυτος θα σου εξηγησει τα παντα.αρκει να ειναι καλος φυσικα κ να ασχοληθει μαζι σου.
    πραγματικα ειναι κατι σαν τον μυκητα.εισαι υπερβολικος.
    θα το απομυθοποιησεις στο κεφαλι σου οταν ενημερωθεις γι αυτο.
    ρωτα οποιον θελεις.
    εμενα το εχεουν ολες μου οι φιλες κ ο αντρας μου δεν εχει τιποτα.ενω εγω εχω τον ιο.
    πως γινεται?αθ σου εξηγησω..εγω οταν αγχωνομαι κ περνω περιοδο στρες κανω μικρες αλλοιωσεις στον τραχηλο μου..οταν ηρεμω εξαφανιζονται.φαινονται αυτα με το τεστ παπ.
    ο αντρας μου εννοειται πως εχιε κολλησει τον ιο απο μενα γιατι ειμαστε κ μαζι 5 χρονια.
    οκ? αυτος ομως δεν εχει εμφανισει κονδυλωματα γιατι πολυ απλα εχει τον ιο αλλα δεν τον εκδηλωνει επειδη εχει καλυτερο ανοσοποιητικο συστημα απο μενα.
    ο ιος ειναι μεσα του.εχουμε πολλους ιους μεσα μας.γι αυτο λεγονται κ ιοι..επειδη τους υιοθετουμε..
    για να εκδηλωθει ενας ιος πρεπει να πεσει το ανοσοποιητικο.
    θα σου πω τι εγινε με μενα οταν πεθανε ο πατερας μου..
    ημουν πολυ χαλια με καταθλιψη..παω κανω τεστ παπ κ βγαινει οτι εχω αλλοιωση κατα HPV μου λεει ο γιατρος μου "θελεις να το βοηθησουμε λιγο να κανουμε δηλαδη μια μικρη εξαχνωση με laser ή θελεις να βελτιωσεις υπνο, φαγητο, βιταμινες κλπ ..κ να μου ρθεις σε 3 μηνες να ξαναδουμε αν εφυγε?" κ του απανταω "θελω να κανω το δευτερο..
    πλακωθηκα λοιπον στα φρουτα λαχανικα..βιταμινη Ε(βοηθαει πολυ στον τραχηλο) κ στον καλο υπνο κ οταν πηγα σε 3 μηνες ΔΕΝ ειχα αλλοιωσεις.της καταπολεμησε το ανοσοποιητικο μου.ο αντρας μου δεν εμφανισε τιποτα.
    οι γιατροι (γιατι πηρα πολλες γνωμες οταν το πρωτοανακαλυψα) μου ελεγαν το εξης " αν εχεις εσυ hpv και ο αντρας σου επισης τοτε μια χαρα...για να εκδηλωθει το θεμα ειναι προσωπικο δηλαδη εξαρταται απο το ανοσοποιητικο του καθενος..δεν εχιες να φοβασαι κατι γιατι οποιο στελεχος κ να κολλησεις ακομα κ το πιο επιθετικο (πχ 13, 11 κλπ) η αντιμετωπιση ειναι η ιδια.υπνος καλο φαι.βιταμινες φρουτα οχι αγχος κ τσιγαρο για να εκδηλωθει"
    σου λεω αληθειες κ πραγματικα το εχω απο 23 χρονων κ ειμαι τωρα 35 κ αυτην την στιγμη δεν βγαινει στα τεστ μου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Καλημέρα και από μένα....δεν χρειάζεται να έχεις τόσο άγχος για τον ιό των κονδυλωμάτων-όντως όπως λενε και οι άλλο ένα 70% του πληθυσμού έχει τον ιο των κονδυλωμάτων.
    Τα εξωτερικά καυτηριαζονται,ο ιός όμως είναι κάτι άλλο που προς το παρόν δεν αντιμετωπίζεται με κάποιο τρόπο-ούτε και τα προληπτικά εμβόλια με πειθουν και τόσο πολύ.Στην Ιαπωνία τα απέσυραν γιατί διαπιστώθηκαν παρενέργειες....

    Επίσης στους άντρες νομίζω δεν έχει καμία επιβάρυνση αυτός ο ιός,είναι απλά φορείς και τίποτα παραπάνω.Αν έχω καταλάβει από τα λεγόμενά σου είσαι άντρας-οπότε ποιό το πρόβλημα;
    Αν κάνω κάποιο λάθος σε αυτό που λέω συγνώμη και διορθώστε με.!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Καλημέρα και από μένα....δεν χρειάζεται να έχεις τόσο άγχος για τον ιό των κονδυλωμάτων-όντως όπως λενε και οι άλλο ένα 70% του πληθυσμού έχει τον ιο των κονδυλωμάτων.
    Τα εξωτερικά καυτηριαζονται,ο ιός όμως είναι κάτι άλλο που προς το παρόν δεν αντιμετωπίζεται με κάποιο τρόπο-ούτε και τα προληπτικά εμβόλια με πειθουν και τόσο πολύ.Στην Ιαπωνία τα απέσυραν γιατί διαπιστώθηκαν παρενέργειες....

    Επίσης στους άντρες νομίζω δεν έχει καμία επιβάρυνση αυτός ο ιός,είναι απλά φορείς και τίποτα παραπάνω.Αν έχω καταλάβει από τα λεγόμενά σου είσαι άντρας-οπότε ποιό το πρόβλημα;
    Αν κάνω κάποιο λάθος σε αυτό που λέω συγνώμη και διορθώστε με.!
    εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες.αποτυτο ομως.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες.αποτυτο ομως.
    ok :)................

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    ok :)................
    νταξει εσυ περασες τις εξετασεις ..χοοχοχοχοχχοχο!
    ο επομενος παρακαλω!χεχε

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Που θα παω για διαγνωση;
    By DeganDer in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 27-03-2011, 22:09
  2. Διάγνωση νηπίου..;
    By stefie in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 18-02-2011, 17:11
  3. διάγνωση ιψδ
    By spirosk in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 27-06-2009, 09:44
  4. νεα διαγνωση-διπολικη διαταραχη
    By ferro in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 149
    Last Post: 06-09-2008, 22:55
  5. ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟΣ
    By fly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 23-10-2007, 11:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •