Ladose - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 147 of 147

Thread: Ladose

  1. #136
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    9
    Καλησπέρα σε όλους, παίρνω το ladose εδώ και δέκα μέρες μετά από υπόδειξη του γιατρού μου και νιώθω πολύ χειρότερα απ ότι πριν το πάρω. Δεν κοιμάμαι καθόλου, έχω ζάλη και έντονη δυσφορία. Καμία γνώμη; να κάνω υπομονή όπως μου λένε; το θέμα είναι ότι το πήρα για να βελτιωθεί ο ύπνος μου και κοιμαμαι πολύ χειρότερα απ ότι πριν.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Υπομονη εισαι ακομα στη αρχή αστο να πιασεις το 20ήμερο με μηνα τουλαχιστον και βλεπεις

  3. #138
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Ria View Post
    Καλησπέρα σε όλους, παίρνω το ladose εδώ και δέκα μέρες μετά από υπόδειξη του γιατρού μου και νιώθω πολύ χειρότερα απ ότι πριν το πάρω. Δεν κοιμάμαι καθόλου, έχω ζάλη και έντονη δυσφορία. Καμία γνώμη; να κάνω υπομονή όπως μου λένε; το θέμα είναι ότι το πήρα για να βελτιωθεί ο ύπνος μου και κοιμαμαι πολύ χειρότερα απ ότι πριν.
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Υπομονη εισαι ακομα στη αρχή αστο να πιασεις το 20ήμερο με μηνα τουλαχιστον και βλεπεις
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Το θέμα είναι ότι δεν με πιάνει ούτε το ζαναξ το βράδυ και υποφέρω πως θα πέρασει το 20ημερο; μου φαίνεται βουνό!

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Το ξέρω σε νιωθω το καταλαβαινω και το έχω ζήσει και εγώ αρκετες φορές στη ζωή μου. Δυστυχώς τα αντικαταθλιπτικά δεν μας πιάνουν άμεσα χρειάζονται το χρόνο τους. Και με το ζαναξ σε καταλαβαίνω όταν το επαιρνα υπηρχαν στιγμές που πιστευα πως θα μου φερει το πολυπόθητο ύπνο αλλά αυτός δεν ερχόταν. Σιγα σιγα όμως στρωνει ο οργανισμός με το καιρό και μπαινει σε πρόγραμμα

  5. #140
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    9
    Αχ μακάρι! Είναι πρώτη φορά που παίρνω αντικαταθλιπτικα και δεν ξέρω πως λειτουργούν. Η αλήθεια είναι ότι λίγο πριν τα ξεκινήσω είχε βελτιωθεί κάπως ο ύπνος μου και τώρα είναι μέρες που επανήλθε το αρχικό μου πρόβλημα και έχω τρομοκρατηθει λίγο.

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Μην τρομοκρατεισαι και μην αγχωνεσαι δωσε στον οργανισμο σου τον χρονο του

  7. #142
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μην τρομοκρατεισαι και μην αγχωνεσαι δωσε στον οργανισμο σου τον χρονο του
    Καλά μια κουβέντα είναι να μην αγχώνομαι.. θα δω πως θα πάει και σε λίγες μέρες θα σου πω αν είχες όντως δίκιο

  8. #143
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    21
    Καλησπερα ξεκίνησα ladose 10 μg από 26/7 ως 21/8 οποτε και ανέβηκα στα 20 μου έκανε μέχρι τις 30/8 κάποιες αϋπνίες ελαφριές όχι όπως στην αρχή απλά ακόμα ξυπνάω νωρίς γενικά τώρα νιώθω καλύτερα πιο ήρεμος αλλα υπάρχουν ακόμα στιγμές που νιώθω αγχοσ κ τρέμουλο χωρις λόγο όχι σε μεγάλο βαθμό αλλα υπάρχει εκεί να με ταλαιπωρεί ακομα η γιατρός μου είπε ότι ουσιαστικά η θεραπεια ξεκίνησε από όταν πήγα στα 20 και πως θα έχω έτσι κάποια σκαμπανεβασματα παράλληλα να πω ότι διαγνωστικά με κροταφογναθικο σύνδρομο λογο ενός χτυπήματος στην γναθο και σε συνδυασμό με το αγχος μου και πριν 3 μερες ξεκίνησα τον ναρθηκα νυκτός οποτε γενικά αυτές τις μέρες νιωθω πόνους στο προσωπο τον αυχενα τους κροταφους και την γναθο ο οδοντίατρος λέει ότι είναι ο ναρθηκας που φέρνει στα ίσια την γναθο και δεύτερον ένα εσωτερικό αγχος κάποιες στιγμές της ημέρας με λογο τρέμουλο κ ανησυχία είναι λογικά όλα αυτά έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία

  9. #144
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    10
    Καλημερα σε ολους!!Παιρνω τα ladose των 20 2 φορες την ημερα απο τον προηγουμενο Σεπτεμβριο (1 χρονο δηλαδη). ΑΠο τον Σεπτεμβριο εχω ΤΡΟΜΕΡΕΣ εφιδρωσεις..εχω κανει οτι εξετασεις υπαρχουν (αξονικες εγκεφαλου-λογω καποιων πονοκεφαλων, ορμονολογικες 3 φορες μεσα στον χρονο και ειναι ολα τελεια, θυρεοειδη και παλι ολα καλα..). Διαβασα μεσα στο κουτι του ladose και ειδα οτι αναφερει και τις εφιδρωσεις σαν πιθανη παρενεργεια..παρολαυτα, ο γιατρος που μου το εδωσε μου λεει οτι αποκλειεται να ειναι απο το φαρμακο.. Εχετε και εσεις (ή εχετε ακουσει) καποια τετοια παρενεργεια με εφιδρωσεις? ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ειναι τραγικη η κατασταση!!!Νοιωθω σαν να καιγομαι εσωτερικα. Η δε θερμοκρασια μου ειναι οπως ηταν παντα 35,5..Οπως και η πιεση μου, κανονικη..
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

  10. #145
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    10
    Καλημέρα. Τελικά Νίκο μου είσαι οκ με τον ναρθηκα?

  11. #146
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    21
    Είδα τρελα αποτελέσματα μέχρι πριν ένα μήνα όπου έκανα ότι δεν έπρεπε να σηκώνω βάρη να μασάω τσίχλες κλπ κλπ οποτε τώρα έχω ένα πισωγύρισμα κ αυτό διότι έκανα εγώ βλακειες όπως κάθε 6 μήνες έπρεπε να πηγαίνω για ρύθμιση κ το θυμήθηκα μετά από 3 σχεδόν χρονια οποτε κ δεν πατούσε σωστα , ε τώρα πάλι μια από τα ίδια σε πολύ μικρότερο βαθμό όμως θα το ξαναφερω

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Παίρνω ένα ladose των 20mg (και πολλές φορές το ξεχνάω και αυτό το ένα) εδώ και 8 χρόνια... Στην ουσία το παίρνω γιατί νιώθω ότι με κρατάει σε μια ισορροπία. Δεν έχω καμία παρενέργεια.

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Similar Threads

  1. LADOSE
    By stratosdr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 223
    Last Post: 22-11-2022, 07:23
  2. ladose και ιδψ.
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 24-11-2019, 10:27
  3. ladose και sex
    By nightcrawler in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-2019, 14:31
  4. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 14:06
  5. Ladose
    By Karol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 12-05-2012, 00:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •