Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ ! - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 180
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Ναι σιγουρα το θεμα που εθεσες ειναι σαφεστατο . Ομως το καλο σεξ ιδιαιτερα μεσα σε μια σχεση οπως ειναι και ο γαμος , εμπεριεχει και συναισθηματα , αλλιωτικα θα μπορουσες να το κανεις και εκτος της γυναικας σου . Συναισθηματα υπαρχουν? για να κανουμε σεξ με το/τη συντροφο μας ειναι σημαντικο να νοιωθουμε και ερωτευμενοι , εσυ εισαι ? και καπου εκει ειναι τα ερωτηματα παραπανω ,στο οτι μαλλον η γυναικα σου επαψε να ειναι και για αυτο επαψε να θελει να βρισκεται ερωτικα μαζι σου . Εσυ θελεις να κανεις πολυ σεξ με τη συζυγο σου μονο και μονο για να εκτονωνεσαι βιολογικα ? η σημαινει κατι για σενα ?
    Οταν λες πως αμα κοπει εντελως το σεξ θα τη στειλεις πισω στο πατρικο της και εφδοσον δεν θελει να επιστρεψει ειναι αναγκασμενη να ενδιδει , μου ακουγεται καπως εκβιαστικο . Σε μια πορεια μιας μακροχρονιας σχεσης οπως ειναι και ο γαμος πολλοι παραγοντες μπορει να αρουν τη σεξουαλικη δραστηριοτητα . Μια εγκυμοσυνη , μια περιοδος αγχους , ενα στρεσογονο γεγονος και πολλα αλλα . Εγω ειμαι αυτη που υποστηριζω σθεναρα πως ο γαμος ειναι μια αμιγως ερωτικη σχεση , ομως δεν ειμαστε και ρομποτ και κυριως αναφερομαι σε συναισθηματικη πλαισιωση , να ειναι οι συντροφοι ερωτευμενοι απο εκει και περα το σεξουαλικο κομματι φυσικα και θα ερθει πολυ πιο αβιαστα ομως οταν υπαρχουν δεδομενα προβληματα , πως μπορει να συμβει αυτο ?

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Στο μεταξύ μας , δεν έχω αλλάξει κάτι , δεν έχει αλλάξει κάτι . Δεν υπήρξε κανένα συμβάν , τίποτε. Εκτός φυσικά το παιδί που μεγαλώνει . Σίγουρα δεν είμαστε και οι μοναδικοί , που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να βγαίνουν και να ξοδεύουν όπως το 2011 ! Είμαι απόλυτα βέβαιος ότι υπάρχουν πολλοί . Και να μην υπήρχε η οικονομική δυσκολία, δεν θα ήταν λογικό στα 45 να βγαίνουμε όπως στα 30 . Αυτή αυτό θέλει .Μπορεί να μου πει κάποιος ότι κι εγώ θέλω σεξ όπως τότε. Μπορεί . Αλλά το σεξ είναι εφικτό . Οι έξοδοι δεν είναι , τουλάχιστον αποκλειστικά από τη δική μου την τσέπη. Αυτή αυτό θέλει . Συν το ότι την αποσυντονίζει το παιδί . Η αλήθεια είναι ότι ώρες που δεν κοιμάται , δεν είναι και τόσο εύκολο να κάνουμε κάτι οι δυό μας.

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Ναι βρε πουλακι μου , εγω δεν ρωταω για τα οικονομικα , αυτα γενικοτερα ειναι πανω κατω σε μια ζωη . Καποια στιγμη μπορει να εισαστε και περισσοτερο στριμωγμενοι οταν σπουδασει το παιδι σας . Ουτε κυριως για τις εξοδους ρωταω , αυτες πανω κατω ακολουθουν τα οικονομικα , η ακομα και την εκαστοτε διαθεση που μπορει να υπαρχει . Προσωπικα προτιμω να μενω σπιτι με το συντροφο μου και να περναμε παρεα τις ημερες μας . Ειτε να κανουμε σεξ , ειτε να βλεπουμε τηλεοραση , ειτε να μαγειρευουμε και μπορω να ειμαι ευτυχισμενη μονο αμα βγαινω εξω για τρεξιμο που λατρευω και με ανανεωνει , αντε και καμια φορα δθο το μηνα για κανα καφεδακι με καποια απο τις φιλες μου (δεν εχω και πολλες 3-4 το πολυ) ποτε ομως δεν απεκλεισα τον ανθρωπο μου απο αυτες τις εξοδους , ισα ισα θα ηταν χαρα μου οταν αποφασιζει να ερθει και δεν θελει να κατσει σπιτι . Με τον δικο μου περασαμε απο πυρος και σιδηρου , φτασαμε στο διαζυγιο 2 φορες και ομως το ισιωσαμε , οχι ομως για τα 3 παιδια μας , αλλα επειδη νοιωθουμε πως δεν εχουμε ζωη ο ενας μακρια απο τον αλλο . Δεν ειμαστε τελειοι , εχουμε πολλες διαφορες και γνωμες ομως θελουμε να ειμαστε μαζι και αυτο τα προσπερναει ολα .. Αυτο που θελω να σου πω , ειναι πως δεν απαντας στο αν εισαι ερωτευμενος ή οχι με τη συζυγο σου . Φυσικα και εχω κανει πολλες φορες σεξ χωρις να νοιωθω ερωτευμενη με παλαιους γκομενους πριν παντρευτω ,κυριως με ευκαιριακες σχεσεις , ομως με τον συντροφο μου μου αμα δεν ενοιωθα ερωτα δεν θα μπορουσα να κανω σεξ

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Δεν είμαι ίσως πολύ καλός για να μιλάω για συναισθήματα ! Προφανώς υπήρχε έρωτας και φτάσαμε στο γάμο . Και η λογική συνέχεια ήταν και είναι το σεξ . Αυτό που υπήρχε σε εμάς, είναι ότι είχαμε και οι δύο φίλους και πριν το γάμο και μετά. Εγώ πολύ περισσότερους. Απλά οι δικοί μου ως άνδρες αραίωσαν τις δραστηριότητες εκτός γάμου, βάρυναν , τεμπέλιασαν κι εγώ άρχισα να χάνομαι λόγω οικονομικής δυσκολίας . Αντίθετα η γυναίκα μου, ενώ αρχικά δεν είχε τόσο πολλές κολλητές και φίλες από τη δουλειά, σταδιακά αυτές αυξάνονταν . Πολλές μάλιστα είναι νεότερες και ελεύθερες με πολλές δραστηριότηες και την παρασέρνουν . Έτσι της προκύπτουν καφέδες, φαγητά έξω , ψώνια και διάφορα άλλα , αποκλειστικά με γυναίκες. Συν το ότι ακολουθεί άλλες μανάδες σε εξόδους για τα παιδιά και αυτές μόνο γυναίκες με παιδιά, οπότε σταδιακά , θεωρήθηκε φυσιολογικό να είμαι απέξω. Με τον ίδιο τρόπο , μειώθηκε το σεξ . Για τηλεόραση πχ που λες, η γυναίκα μου είναι αδύνατον να δει ταινία σε τηλεόραση . Θα προτείνει κινηματογράφο μόνο ! Και θα πρέπει να τον συνδιάσει με καφέ πριν και φαγητό μετά . Κάπως έτσι .

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Δεν έχει χειροτερέψει , είναι πιο αραιό . Να χαθεί τελείως δεν γίνεται , γιατί είναι εκ των ουκ άνευ . Αν πει τελεσίδικα ότι δεν κάνει σεξ , ο γάμος θεωρείται τελειωμένο γεγονός και θα γυρίσει στο όμορφο πατρικό της και δεν θέλει ! Τα υπόλοιπα που γράφεις , συνεχίζουν να θυμίζουν έκθεση ιδεών λυκείου. Η γυναίκα ποτέ δεν θα θέλει να ξοδέψει από τα χρήματά της για μένα. Φταίνε δεν φταίνε οι γονείς δεν έχει και τόσο σημασία. Για μένα , φταίνε. Η διδαχή τους , είναι ανίκητη και αξεπέραστη . Οι δύο πρώην μπατζανάκηδές μου, προσπάθησαν να ξεπεράσουν τις συμβουλές αυτών των άθλιων γονέων και απέτυχαν . Δεν αισιοδοξώ ότι θα πετύχω εγώ, εκεί που απέτυχαν ! Δεν δαπανώ ούτε χρόνο , ούτε προσπάθεια. Και δεν θέλω. Δεν είναι στους στόχους μου, να περιμένω να με στηρίξει οικονομικά για να βγαίνουμε να τρώμε και να διασκεδάζουμε. Ούτε ανάγκη το έχω. Φίλοι και παρέες που ήταν τον παλιό καιρό μαζί σε όλα αυτά, τα έχουν κόψει και εκείνοι , για παρόμοιους λόγους. Η γυναίκα μου με αυτά , αρνητικά σχόλια μαζεύει και γίνεται περίγελος. Δεν θέλω να το μοιραστώ αυτό . Ίσως έχω άμυνες και απάθεια , που δεν είναι κατανοητά σε άλλους. Δεν με απασχολεί τίποτε για τη σχέση . Με απασχολεί η έλλειψη σεξ ! Μόνο . Νομίζω είμαι σαφέστατος. Δεν γράφω έκθεση περί ιδανικού γάμου και μη . Αναφέρομαι στο δικό μου αποκλειστικά .
    ας αναδιατυπωσω αφου δεν εγινε κατανοητο.
    εφοσον για σενα ειναι προβλημα και μαλιστα μεγαλο η αραιωση των επαφων, τοτε για σενα εχει χειροτερεψει...
    αν δεν επιθυμει σεξ μαζι σου η συζυγος, μπορει για εκεινην να ειναι καλυτερευση. αλλο αυτο. εμεις μαζι σου μιλαμε.

    μα κι εγω θεωρω οτι οι γονεις φταινε. οταν ηταν παιδι ομως, οχι στα 45...
    μετα την ενηλικιωση, παιρνουμε εμεις την ευθυνη για ο,τι στραβο που μας διδασκαν οι γονεις μας δεν αλλαξαμε. εσυ δεν περασες ποτε την ευθυνη απο τους γονεις στο ιδιο το ενηλικο (και μαλιστα μεσηλικο) ατομο , και ακομα ασχλεισαι με το τι λενε τα πεθερικα.
    ναι, λενε, αλλα για να στο πω κι αλλιως, προφανως κι η γυναικα σου ιδια τα πεθερικα εχει γινει, επομενως μπορεις να μιλας απευθειας για εκεινην και οχι για τα πεθερικα...
    μπορει να μην εχεις αναγκη να πληρωνει για να βγαινετε, αν σε ενδιαφερει η σχεση σας ομως, θα εχεις αναγκη για κοινες δραστηριοτητες, κοινη ζωη, και δεν φαινεται να εχετε τετοια πραγματα πλεον, με αυτα που περιγραφεις.

    επανερχεσαι στο ποσο σε απασχολει η ελλειψη σεξ και το εχω απαντησει 10 φορες. επειδη εχει χειροτερευσει η σχεση μεσα στον γαμο, κατα την γνωμη μου η συχνοτητα του σεξ δεν θα βελτιωθει αν δεν βελτιωσετε την επικοινωνια σας και την σχεση σας. πως αλλιως να το πω; να το ζωγραφισω; με το ζορι δεν γινεται. Δεν σε θελει για παραπανω..

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    ναι καταλαβα τι λες . Ομως ... εφοσον η γυναικα σου ελλατωσε το σεξ μηπως , μηπως λεω εγω ... επαψε να σε πολυγουσταρει ? αμα δεν θελει και εκεινη δεν μπορεις να την πιεσεις σε καμια περιπτωση να ανακτησετε τη σεξουαλικη δραστηριοτητα που ειχατε στο παρελθον . Ισως τοτε να ησασταν και πιο καψουρια ο ενας με τον αλλο και να μην μπορουσατε να ξεκολεισετε . Ισως εκεινη νοιωθει γεματη με λιγοτερες φορες σεξ . Τωρα οσο αφορα τις εξοδους , αμα παντα καπως ετσι ηταν μαλλον δεν ειχατε ταυτοσημες δραστηριοτητες απλα ηταν καλυμμενη εκεινη πισω απο το οικονομικο μοτιβο που εχεις αναφερει και πιο πανω , κατα εμε λαθος , διοτι σε μια οικογενεια , σε δυο συντροφους δεν πρεπει να υπαρχουν δικα μου και δικα σου αλλα δικα μας , ομως αυτο ειναι κατι που αφορα εσας και προυπηρχε ετσι και αλλιως .

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    Ομως το καλο σεξ ιδιαιτερα μεσα σε μια σχεση οπως ειναι και ο γαμος , εμπεριεχει και συναισθηματα, αλλιωτικα θα μπορουσες να το κανεις και εκτος της γυναικας σου . Συναισθηματα υπαρχουν? για να κανουμε σεξ με το/τη συντροφο μας ειναι σημαντικο να νοιωθουμε και ερωτευμενοι , εσυ εισαι ?
    Διαφωνώ! Δεν είναι απαραίτητο ότι το καλό σεξ προϋποθέτει την ύπαρξη συναισθημάτων αγάπης, νοιαξίματος ή συντροφικότητας (φαντάζομαι ότι γι' αυτά τα συναισθήματα μιλάς). Η σεξουαλική διέγερση δεν εξαρτάται από αυτά. Επίσης δεν αποτελεί προϋπόθεση για καλό σεξ το να είναι ο άντρας ερωτευμένος. Ένας άντρας μπορεί να απολαύσει το σεξ μια χαρά χωρίς την ύπαρξη συναισθημάτων αγάπης, οικειότητας ή έρωτα. Το μόνο που χρειάζεται είναι να υπάρχει σεξουλική διέγερση η οποία δεν συνδέεται απαραίτητα με όλα αυτά.


    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    Αυτο που θελω να σου πω , ειναι πως δεν απαντας στο αν εισαι ερωτευμενος ή οχι με τη συζυγο σου . Φυσικα και εχω κανει πολλες φορες σεξ χωρις να νοιωθω ερωτευμενη με παλαιους γκομενους πριν παντρευτω ,κυριως με ευκαιριακες σχεσεις , ομως με τον συντροφο μου μου αμα δεν ενοιωθα ερωτα δεν θα μπορουσα να κανω σεξ
    Δεν υπάρχει άντρας που μετά από 5 ή 10 χρόνια γάμου εξακολουθεί να ειναι ερωτευμένος με τη σύζυγό του.

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Διαφωνώ! Δεν είναι απαραίτητο ότι το καλό σεξ προϋποθέτει την ύπαρξη συναισθημάτων αγάπης, νοιαξίματος ή συντροφικότητας (φαντάζομαι ότι γι' αυτά τα συναισθήματα μιλάς). Η σεξουαλική διέγερση δεν εξαρτάται από αυτά. Επίσης δεν αποτελεί προϋπόθεση για καλό σεξ το να είναι ο άντρας ερωτευμένος. Ένας άντρας μπορεί να απολαύσει το σεξ μια χαρά χωρίς την ύπαρξη συναισθημάτων αγάπης, οικειότητας ή έρωτα. Το μόνο που χρειάζεται είναι να υπάρχει σεξουλική διέγερση η οποία δεν συνδέεται απαραίτητα με όλα αυτά.




    Δεν υπάρχει άντρας που μετά από 5 ή 10 χρόνια γάμου εξακολουθεί να ειναι ερωτευμένος με τη σύζυγό του.
    Να απαντησω στο πρωτο , εννοειτε οτι ενας αντρας και μια γυναικα μπορουν αμφοτεροι να απολαυσουν το σεξ και χωρις υπαρξη συναισθηματων , ομως μεσα σε μια σχεση για να βρισκονται οταν δεν υπαρχουν συναισθηματα συντροφικοτητας , αγαπη , ερωτα κτλ κτλ ?
    Στο δευτερο διαφωνω , υπαρχουν ανθρωποι που ακομα και στα γεραματα παρεμειναν βαθια ερωτευμενοι με τις συντροφους τους

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    Εγω ειμαι αυτη που υποστηριζω σθεναρα πως ο γαμος ειναι μια αμιγως ερωτικη σχεση ,
    Και πάλι διαφωνώ. Ο έρωτας δλδ το ερωτικό πάθος αποτελεί μία μόνο παράμετρο του ζητήματος και δεν το μονοπωλούν όπως υποστηρίζεις. Υπάρχουν και άλλες σημαντικές παράμετροι όπως η συντροφικότητα η οικειότητα και η δέσμευση. Στην πραγματικότητα αυτές οι παράμετροι είναι που σώζουν ένα γάμο αφού ο έρωτας και η σεξουαλικότητα με το πέρασμα των χρόνων φθίνουν. Οι γάμοι που στηρίζονται αποκλειστικά στο σεξ και τον έρωτα συνήθως καταρρέουν.

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Και πάλι διαφωνώ. Ο έρωτας δλδ το ερωτικό πάθος αποτελεί μία μόνο παράμετρο του ζητήματος και δεν το μονοπωλούν όπως υποστηρίζεις. Υπάρχουν και άλλες σημαντικές παράμετροι όπως η συντροφικότητα η οικειότητα και η δέσμευση. Στην πραγματικότητα αυτές οι παράμετροι είναι που σώζουν ένα γάμο αφού ο έρωτας και η σεξουαλικότητα με το πέρασμα των χρόνων φθίνουν. Οι γάμοι που στηρίζονται αποκλειστικά στο σεξ και τον έρωτα συνήθως καταρρέουν.
    νΑΙ ισως το εθεσα λιγακι απολυτα και εχεις δικιο . Εννοω πως το ερωτικο στοιχειο ειναι ενα απο τα πολυ σημαντικα συστατικα σε μια μακροχρονια σχεση οπως ειναι ο γαμος

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Λοιπόν από όπου και να το πιάσεις δεν παίζει να κάνετε σεξ τρεις φορές την ημέρα ή δύο για πολλούς λόγους. Θες επειδή δουλεύει, θες επειδή μπορεί να είναι κουρασμένη, θες επειδή την έχει πιάσει το μητρικό ένστικτο και την έχει μεταμορφώσει; Η ουσία είναι πως είτε δεν θέλει είτε δεν μπορεί είτε και τα δύο συνδυαστικά συμβάλλουν στο να είναι ανέφικτη η επιθυμία. Με το ζόρι σεξ δεν γίνεται. Οπότε τι γίνεται; Είτε θα αρκεστείς σε αυτό που σου δίνει είτε θα περιμένεις να σου κάνει κλικ ο εγκέφαλος και να πεις χωρίζουμε.... Για να αλλάξει κάτι από αυτό το μοτίβο, δεν το βλέπω, έχει γίνει συνήθεια πλέον και οι συνήθειες δύσκολα κόβονται!

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Λοιπόν από όπου και να το πιάσεις δεν παίζει να κάνετε σεξ τρεις φορές την ημέρα ή δύο για πολλούς λόγους. Θες επειδή δουλεύει, θες επειδή μπορεί να είναι κουρασμένη, θες επειδή την έχει πιάσει το μητρικό ένστικτο και την έχει μεταμορφώσει; Η ουσία είναι πως είτε δεν θέλει είτε δεν μπορεί είτε και τα δύο συνδυαστικά συμβάλλουν στο να είναι ανέφικτη η επιθυμία. Με το ζόρι σεξ δεν γίνεται. Οπότε τι γίνεται; Είτε θα αρκεστείς σε αυτό που σου δίνει είτε θα περιμένεις να σου κάνει κλικ ο εγκέφαλος και να πεις χωρίζουμε.... Για να αλλάξει κάτι από αυτό το μοτίβο, δεν το βλέπω, έχει γίνει συνήθεια πλέον και οι συνήθειες δύσκολα κόβονται!

    που κολλάει το μητρικό ένστικτο με το σεξ?

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    που κολλάει το μητρικό ένστικτο με το σεξ?
    σε πολλες γυναικες μπορει να συμβει αυτο , να μπερδεψουν τη μητρικη τους ιδιοτητα με την γυναικεια . Ομως δεν νομιζω οτι συμβαινει αυτο εδω παρα οτι εχει κορεστει απο την σχεση της με τον θεματοθετη .

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    σε πολλες γυναικες μπορει να συμβει αυτο , να μπερδεψουν τη μητρικη τους ιδιοτητα με την γυναικεια . Ομως δεν νομιζω οτι συμβαινει αυτο εδω παρα οτι εχει κορεστει απο την σχεση της με τον θεματοθετη .
    γιατί να την μπερδέψουν δεν το καταλαβαίνω? !!
    δεν παύει να είναι γυναίκα κάποια που είναι μάνα έχει δικαίωμα στο σεξ

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    γιατί να την μπερδέψουν δεν το καταλαβαίνω? !!
    δεν παύει να είναι γυναίκα κάποια που είναι μάνα έχει δικαίωμα στο σεξ
    Δεν ξερω γιατι το μπερδευουν , προφανως δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια , ομως συμβαινει , κυριως βεβαια το πρωτο διαστημα της μητροτητας

Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Similar Threads

  1. 65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S
    By Matakia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 170
    Last Post: 19-10-2021, 00:35
  2. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 08:10
  3. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 03:37
  4. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 20:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •