Μητέρα - σύζυγος - γυναίκα - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 117
  1. #76
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω δεν ειπα "χασμα γενεων", ειπα "δεν αρκει οποιοδηποτε χασμα" εννοωντας ολες τις διαφορες που μπορει να ειχαν.

    παιζεις με τις λεξεις λεγοντας οτι ειπες δεν υπαρχει τωρα συναισθημα αλλα οταν ολα ξεκινησαν κατι θα υπηρχε κλπ.
    αν σταματησε το συναισθημα που υπηρχε, οσο δυνατο η αδυναμο κι αν ηταν αυτο, θα σταματουσε αυτη η σχεση.
    οσο συνεχιζεται, υπαρχει και "καποιο" συναισθημα.
    μια γυναικα που εχει γνωρισει εναν μονο ανδρα και βρισκει εραστη μετα απο 18 χρονια, δεν το κανει χωρις συναισθημα, οσο το συνεχιζει...

    οσο για την φιλη σου, δεν μπορω να ξερω τι ειχε στο κεφαλι της οταν περιεγραφε τα αισθηματα της, θα πρεπει να ρωτησεις την ιδια.
    ισως η απαντηση να βρισκεται στο οτι ντρεποταν να αλλαζει εραστες καθε μηνα, χωρις να επικαλειται ενα δυνατο συναισθημα, γιατι δεν θεωρειται πρεπον για μια ν γυναικα να πηδιεται απο δω κι απο κει χωρις συναισθηματα. κιε τσι, επινοουσε μηνιαιους ερωτες..

    η γυναικα της ιστοριας σου ομως, δεν ειναι τετοια περιπτωση.
    εναν ανδρα γνωρισε πριν 18 χρονια, και αυτον τον νεαρο προσφατα κι ειδε ξανα χαρα ... το αποκλειω να το κανει χωρις συναισθημα..

    παιζεις με τις λεξεις λεγοντας οτι ειπες δεν υπαρχει τωρα συναισθημα αλλα οταν ολα ξεκινησαν κατι θα υπηρχε κλπ.
    Το παίζω με τις λέξεις το λες στον προφορικό λόγο και όχι σε συζήτηση γραπτή. Γιαυτό υπάρχουν οι χρόνοι και μάλιστα το τόνισα και δεύτερη φορά με την φράση "Όχι ότι δεν υπήρξε ποτέ κάτι."
    Δεν πειράζει να μην το κατάλαβες όταν το διάβαζες ( ειδικά άμα είσαι από κινητό το αντιλαμβάνομαι ). Πειράζει όμως να μην θέλεις να δεκτείς ότι έκανες λάθος.


    αν σταματησε το συναισθημα που υπηρχε, οσο δυνατο η αδυναμο κι αν ηταν αυτο, θα σταματουσε αυτη η σχεση.
    οσο συνεχιζεται, υπαρχει και "καποιο" συναισθημα.

    Δεν ξέρω τι μπορεί να υπάρχει. Δεν αισθάνομαι κάτι τύπου έρωτα πάντως.

    μια γυναικα που εχει γνωρισει εναν μονο ανδρα και βρισκει εραστη μετα απο 18 χρονια, δεν το κανει χωρις συναισθημα, οσο το συνεχιζει...
    Έναν μόνο άντρα; Βασίστηκες στα άστρα ( ή σε κάποιου είδους μαντεία ) και έβγαλες το συμπέρασμα αυτό;

    οσο για την φιλη σου, δεν μπορω να ξερω τι ειχε στο κεφαλι της οταν περιεγραφε τα αισθηματα της, θα πρεπει να ρωτησεις την ιδια.
    ισως η απαντηση να βρισκεται στο οτι ντρεποταν να αλλαζει εραστες καθε μηνα, χωρις να επικαλειται ενα δυνατο συναισθημα, γιατι δεν θεωρειται πρεπον για μια ν γυναικα να πηδιεται απο δω κι απο κει χωρις συναισθηματα. κιε τσι, επινοουσε μηνιαιους ερωτες..

    Το ανέφερα ακριβώς γιαυτό που λες. Υπάρχουν δηλαδή γυναίκες που "πηδιούνται" από εδώ και από εκεί χωρίς συναίσθημα; Δεν μπορεί, θα υπάρχει "κάποιο" συναίσθημα!

    η γυναικα της ιστοριας σου ομως, δεν ειναι τετοια περιπτωση.
    εναν ανδρα γνωρισε πριν 18 χρονια, και αυτον τον νεαρο προσφατα κι ειδε ξανα χαρα ... το αποκλειω να το κανει χωρις συναισθημα..

    Θα ήθελα να το σχολιάσω πιο έντονα αλλά δεν θέλω να γίνει καυστική. Σέβομαι την μαντεία.

  2. #77
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Paulina αν και δεν μπορείς να προβλέψεις το μέλλον αν ο πιτσιρικάς σε παρατήσει θα ενοχληθεις; Θα το κλείσεις το κεφάλαιο fucking buddies η αν προκύψει κάποιος άλλος στο μέλλον δεν θα πεις όχι αν σου κάνει κλικ;
    Ο πιτσιρικάς με έχει "παρατήσει". Στην περίοδο αυτή έβγαινε με κάποια κοπέλα. Δεν με ενοχλεί ούτε με κόπτει ιδιαίτερα. Δεν μπορώ να σου πω ότι θα κλείσει κάποιο κεφάλαιο που δεν κατάλαβα καν πως και γιατί άνοιξε.
    Αν προκύψει κάποιος στο μέλλον....τι να σου πω, δεν είναι του χαρακτήρα μου να ψάχνομαι ( με την έννοια του να επιδιώκω κάτι δλδ ).

  3. #78
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    ήταν αλλά εκεί ήθελα να σχολιάσω, κακό κακό είναι? και εκεί που αναφέρεις γιατί συνέχισες να είσαι μαζί του ερωτικά πιστεύω είναι και το θέμα τις ηλικίας του και ότι ήσουν παραμελημενει από τον άντρα σου
    Τώρα κατάλαβα πως το εννοούσες. Νόμιζα ότι απευθυνόταν σε εμένα η απάντηση αλλά εσύ βρίσκοντας πάτημα σχολίασες απλά ότι κάποιοι την βρίσκουν με την διαφορά ηλικίας.

    Συμφωνώ λοιπόν!

    Παραμελημένη ε; Μπα...

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    δεν είναι του χαρακτήρα μου να ψάχνομαι ( με την έννοια του να επιδιώκω κάτι δλδ ).
    Remedy ... διαβάζεις ;;;; Ακόμη και σε ανώνυμο φόρουμ , οι ελληνίδες γράφουν ότι "δεν ψάχνονται." Όπου κι αν ψάξεις , θα το βρεις χιλιάδες φορές γραμμένο στο ίντερνετ παντού ! Και σε σελίδες γνωριμιών και σε τσατ "δεν ψάχνω γνωριμία" .
    Ελλάδα. Δεν αλλάζει τίποτε, δεν θα αλλάξει ποτέ.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    Ο πιτσιρικάς με έχει "παρατήσει". Στην περίοδο αυτή έβγαινε με κάποια κοπέλα. Δεν με ενοχλεί ούτε με κόπτει ιδιαίτερα. Δεν μπορώ να σου πω ότι θα κλείσει κάποιο κεφάλαιο που δεν κατάλαβα καν πως και γιατί άνοιξε.
    Αν προκύψει κάποιος στο μέλλον....τι να σου πω, δεν είναι του χαρακτήρα μου να ψάχνομαι ( με την έννοια του να επιδιώκω κάτι δλδ ).

    το έπαιζε σε διπλό ταμπλό εν ολίγοις ο τύπος? είναι πολύ κουτος
    έχετε συναντηθεί καθόλου? στο είχε πει ότι βγαίνει ή τους έπιασες?



    Quote Originally Posted by paulina View Post
    Τώρα κατάλαβα πως το εννοούσες. Νόμιζα ότι απευθυνόταν σε εμένα η απάντηση αλλά εσύ βρίσκοντας πάτημα σχολίασες απλά ότι κάποιοι την βρίσκουν με την διαφορά ηλικίας.

    Συμφωνώ λοιπόν!

    Παραμελημένη ε; Μπα...
    και είμαι ένας από αυτούς!!! :-) υπάρχει και σειρά στην τηλεόραση
    αυτό το μπα με τελείες τι σημαίνει?

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    το έπαιζε σε διπλό ταμπλό εν ολίγοις ο τύπος? είναι πολύ κουτος

    Αυτόν που μια τυχαία στιγμή , τρώει 2+ , τον χαρακτηρίζεις εσύ κουτό , που είσαι στο μηδέν , σε μάλλον μεγαλύτερη ηλικία ;;;;;;;;;;

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και είμαι ένας από αυτούς!!! :-)
    Ελα να σου πω δύο πράγματα γιατί αφήνεις το χρόνο της ζωής σου να περνάει ανεκμετάλλευτος και δεν γυρίζει πίσω, είναι το μοναδικό στοιχείο που δεν γυρίζει πίσω στη ζωή, ο χρόνος.

    Λοιπόν εσύ λες πως γουστάρεις τις μεγάλες. Ας υπόθεσω τις 35+ ή 40+ τέλος πάντων εκεί. Ο μοναδικός λόγος για να μπλέξει μία 40+ με ένα πιτσιρικά είναι να κερδίσει 2 πράγματα, που δεν μπορεί να τα βρει εύκολα σε συνομήλικους της. Εμφάνιση και σεξ. Εσύ είμαι βέβαιος πως δεν έχεις ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Αν είχες έστω κάτι από τα δύο δεν θα ήσουν παρθένος. Και σίγουρα αν είχες το πρώτο, δεν θα ασχολιόσουν καν με τις 40+ γιατί θα σε τσιμπάγανε οι πιτσιρίκες. Στις 40+ δεν μπορείς να προσφέρεις σχέση και βασικά δεν μπορείς σαν πιτσιρικάς να προσφέρεις αυτά που θέλει η ζωή τους. Σπίτι δικό σου έχεις; Αυτοκίνητο δικό σου έχεις; Να πληρώσεις ένα ξενοδοχείο χωρίς να σκέφτεσαι τα ευρώ μπορείς αν δεν έχεις δικό σου σπίτι; Η 40+ αν γουστάρει ένα πιτσιρικά για τον α ή β λόγο (που είναι οι δύο που προανέφερα παραπάνω) θα το πληρώσει και μόνη της, δεν την νοιάζει, θα κάνει αυτό που γουστάρει εκείνο το βράδυ που της ήρθε η ιδέα να το κάνει. Κατά τα άλλα τι μπορείς να της δώσεις;
    Αν είναι παντρεμένη ουτε καν βόλτα δεν μπορείς να βγεις μαζί της τα καταλαβαίνεις αυτά που σου λέω. Ας σου τα πούνε και οι ίδιες όμως που διαβάζουν το νήμα αν έχω δίκιο ή άδικο....

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ελα να σου πω δύο πράγματα γιατί αφήνεις το χρόνο της ζωής σου να περνάει ανεκμετάλλευτος και δεν γυρίζει πίσω, είναι το μοναδικό στοιχείο που δεν γυρίζει πίσω στη ζωή, ο χρόνος.

    Λοιπόν εσύ λες πως γουστάρεις τις μεγάλες. Ας υπόθεσω τις 35+ ή 40+ τέλος πάντων εκεί. Ο μοναδικός λόγος για να μπλέξει μία 40+ με ένα πιτσιρικά είναι να κερδίσει 2 πράγματα, που δεν μπορεί να τα βρει εύκολα σε συνομήλικους της. Εμφάνιση και σεξ. Εσύ είμαι βέβαιος πως δεν έχεις ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Αν είχες έστω κάτι από τα δύο δεν θα ήσουν παρθένος. Και σίγουρα αν είχες το πρώτο, δεν θα ασχολιόσουν καν με τις 40+ γιατί θα σε τσιμπάγανε οι πιτσιρίκες. Στις 40+ δεν μπορείς να προσφέρεις σχέση και βασικά δεν μπορείς σαν πιτσιρικάς να προσφέρεις αυτά που θέλει η ζωή τους. Σπίτι δικό σου έχεις; Αυτοκίνητο δικό σου έχεις; Να πληρώσεις ένα ξενοδοχείο χωρίς να σκέφτεσαι τα ευρώ μπορείς αν δεν έχεις δικό σου σπίτι; Η 40+ αν γουστάρει ένα πιτσιρικά για τον α ή β λόγο (που είναι οι δύο που προανέφερα παραπάνω) θα το πληρώσει και μόνη της, δεν την νοιάζει, θα κάνει αυτό που γουστάρει εκείνο το βράδυ που της ήρθε η ιδέα να το κάνει. Κατά τα άλλα τι μπορείς να της δώσεις;
    Αν είναι παντρεμένη ουτε καν βόλτα δεν μπορείς να βγεις μαζί της τα καταλαβαίνεις αυτά που σου λέω. Ας σου τα πούνε και οι ίδιες όμως που διαβάζουν το νήμα αν έχω δίκιο ή άδικο....
    συμφωνω στα περισσοτερα. οχι σε ολα.
    κατ αρχας για να σε τσιμπησει καποια, πρεπει να θελεις να τσιμπηθεις...
    επομενως, αν θα ηθελε καποιος καποια μεγαλυτερη επειδη δεν μπορει να βρει μικροτερη, τοτε ναι, αν ηταν ωραιος και σεξυ θα την εβρισκε σιγουρα την μικροτερη. αν ομως ψαχνει μεγαλυτερη γιατι ειναι η προτιμηση του, τοτε δεν θα καθοταν να τον τσιμπησει μια μικρη, αλλα θα εβρισκε αυτην που πραγματικα ηθελε και θα την εψηνε κιολας...

    στους δυο λογους σου, που σιγουρα ισχυουν, σου εχω κι εναν τριτο που σπαρταραει.
    οταν εισαι 40 η 40 + ενας 30ρης εχει πολλες πιθανοτητες να μην ειναι καμμενος...
    στα 40+, καποιος ανδρας ωραιος και σεξυ, αν ειναι και ελευθερος, ολο και καποιο καψιμο θα εχει. απο μοιραια σχεση που τον εκαψε, μεχρι ψυχολογικα προβληματα, ελλατωματα χοντρα που δεν ειναι ανεκτα, μαμα- κερβερο, κλπ κλπ. ο μικρος πιθανοτερα δεν ειναι καμμενος.

    συμφωνω μαζι σου οτι ο πανος δεν φαινεται να εχει τα δυο απο τα τρια ζητουμενα. εγω θα τον συμβουλευα να αφησει τις σκεψεις για μεγαλες που τις κανει γιατι τις θεωρει πιο ευκολη πιστα (ενω δεν ειναι), και να χωθει σε οποιες του αρεσουν.
    να ξεχασει τι σημαινει απορριψη, να αφησει τ ις ασκησεις επι χαρτου και τις ατελειωτες ερωτησεις που νομιζει οτι τον προετοιμαζουν θεωρητικα, ενω απλα τρωει τον χρονο του και να χωθει, να κανει γνωριμιες , να μαζεψει οσες χιλοπιτες του ριξουν, μεχρι να πετυχει να κανει γνωριμιες που θα μεινουν.

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Όλα απόλυτα σωστά όσα γράφει ο mindcrime. Θα πρόσθετα, ότι μεγαλύτερες , αν δεν μιλάμε για ταινία ή πορνό ταινία, δεν ενδιαφέρονται για παρθένους ... και δεν θέλουν να ασχοληθούν να ξεπαρθενιάσουν παρθένους. Και να αφιερώσουν μια έξοδο , που μπορεί να μην είναι και τόσο εύκολη αν μιλάμε για παντρεμένες , για σεξ δευτερολέπτων με παρθένο . Για τον οποίο θα έχουν και το φόβο ότι μπορεί να φάει και κανένα κόλλημα (με την πρώτη , εύκολα τρώει κάποιος κόλλημα, αν είναι και πρώτη με 12χρόνια καθυστέρηση) και να τους δημιουργήσει προβλήματα. Δεν εμπιστεύονται δηλαδή και την εχεμύθεια ενός παρθένου .

    Ωστόσο όλα γράφονται μάλλον άσκοπα προς το συγκεκριμένο . Πολλοί νέοι συμπεριφέρονται σαν μικρά παιδιά. Δεν αξιοποιούν την εμπειρία άλλων και τις γνώσεις που τους προσφέρονται εύκολα. Σαν παιδάκι , που το λένε ότι καίει το μάτι της κουζίνας. Δεν το πιστεύει .

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    ....
    μια γυναικα που εχει γνωρισει εναν μονο ανδρα και βρισκει εραστη μετα απο 18 χρονια, δεν το κανει χωρις συναισθημα, οσο το συνεχιζει...
    Έναν μόνο άντρα; Βασίστηκες στα άστρα ( ή σε κάποιου είδους μαντεία ) και έβγαλες το συμπέρασμα αυτό;

    οσο για την φιλη σου, δεν μπορω να ξερω τι ειχε στο κεφαλι της οταν περιεγραφε τα αισθηματα της, θα πρεπει να ρωτησεις την ιδια.
    ισως η απαντηση να βρισκεται στο οτι ντρεποταν να αλλαζει εραστες καθε μηνα, χωρις να επικαλειται ενα δυνατο συναισθημα, γιατι δεν θεωρειται πρεπον για μια ν γυναικα να πηδιεται απο δω κι απο κει χωρις συναισθηματα. κιε τσι, επινοουσε μηνιαιους ερωτες..

    Το ανέφερα ακριβώς γιαυτό που λες. Υπάρχουν δηλαδή γυναίκες που "πηδιούνται" από εδώ και από εκεί χωρίς συναίσθημα; Δεν μπορεί, θα υπάρχει "κάποιο" συναίσθημα!

    η γυναικα της ιστοριας σου ομως, δεν ειναι τετοια περιπτωση.
    εναν ανδρα γνωρισε πριν 18 χρονια, και αυτον τον νεαρο προσφατα κι ειδε ξανα χαρα ... το αποκλειω να το κανει χωρις συναισθημα..

    Θα ήθελα να το σχολιάσω πιο έντονα αλλά δεν θέλω να γίνει καυστική. Σέβομαι την μαντεία.

    δεν το καταλαβες μαλλον, αλλα δεν ειναι και το μονο που δεν καταλαβες...
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ και υπηρχε περιπτωση να ειχε γνωρισει καποιον-ους πριν τον γαμο της, πριν 20 χρονια δλδ, οταν κι αυτη ηταν 20 χρονων.
    αλλα αυτο εγω δεν το θεωρω εμπειρια... μετα τα 20 χρονια και φονο να εχεις κανει, παραγραφεται. λες να μετραει καποιο πηδημα στα 20 οταν πλεον ειναι 40+;;;

    τα αδιαφορα τα εσβησα γιατι πραγματικα απαντηθηκαν. οποιος εχει ματια, βλεπει τι διαβαζει...

    ναιιι, υπαρχουν γυναικες αλλα ΚΑΙ ανδρες που πηδιουνται απο δω κι απο κει για το σεξ και την εμπειρια, χωρις συναισθημα. αλλα ειναι ανθρωποι που εχουν πολλες εμπειριες, οχι γυναικες που ηταν με εναν ανδρα 20 χρονια και τον απατησαν μετα που βαλτωσε το σεξ...

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στα 40+, καποιος ανδρας ωραιος και σεξυ, αν ειναι και ελευθερος, ολο και καποιο καψιμο θα εχει. απο μοιραια σχεση που τον εκαψε, μεχρι ψυχολογικα προβληματα, ελλατωματα χοντρα που δεν ειναι ανεκτα, μαμα- κερβερο, κλπ κλπ. ο μικρος πιθανοτερα δεν ειναι καμμενος.
    Αυτό δεν μου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό, ότι δηλαδή μία γυναίκα θα σκέφτει πως κάποιο κουσούρι έχει ο άλλος για να τα έχει όλα και να είναι ελεύθερος.... Και ξέρεις ε δεν μπορείς να το κρύψεις γιατί δεν μπόρεις να φάς ούτε το χρόνο το δικό σου ούτε το δικό της, οπότε δεν μπαίνει καν στην διαδικασία, να μάθει αν υπάρχει και τι υπάρχει.... Γάτες...

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αυτό δεν μου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό, ότι δηλαδή μία γυναίκα θα σκέφτει πως κάποιο κουσούρι έχει ο άλλος για να τα έχει όλα και να είναι ελεύθερος.... Και ξέρεις ε δεν μπορείς να το κρύψεις γιατί δεν μπόρεις να φάς ούτε το χρόνο το δικό σου ούτε το δικό της, οπότε δεν μπαίνει καν στην διαδικασία, να μάθει αν υπάρχει και τι υπάρχει.... Γάτες...
    Μετά τα 40 , πιο πιθανό δεν είναι να είναι παντρεμένοι και οι δύο ; Άνδρες , γυναίκες ;; Αν είναι προβληματικός ο μη παντρεμένος άνδρας .... η ελεύθερη 40αρα τι θα είναι ;;;

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ελα να σου πω δύο πράγματα γιατί αφήνεις το χρόνο της ζωής σου να περνάει ανεκμετάλλευτος και δεν γυρίζει πίσω, είναι το μοναδικό στοιχείο που δεν γυρίζει πίσω στη ζωή, ο χρόνος.

    Λοιπόν εσύ λες πως γουστάρεις τις μεγάλες. Ας υπόθεσω τις 35+ ή 40+ τέλος πάντων εκεί. Ο μοναδικός λόγος για να μπλέξει μία 40+ με ένα πιτσιρικά είναι να κερδίσει 2 πράγματα, που δεν μπορεί να τα βρει εύκολα σε συνομήλικους της. Εμφάνιση και σεξ. Εσύ είμαι βέβαιος πως δεν έχεις ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Αν είχες έστω κάτι από τα δύο δεν θα ήσουν παρθένος. Και σίγουρα αν είχες το πρώτο, δεν θα ασχολιόσουν καν με τις 40+ γιατί θα σε τσιμπάγανε οι πιτσιρίκες. Στις 40+ δεν μπορείς να προσφέρεις σχέση και βασικά δεν μπορείς σαν πιτσιρικάς να προσφέρεις αυτά που θέλει η ζωή τους. Σπίτι δικό σου έχεις; Αυτοκίνητο δικό σου έχεις; Να πληρώσεις ένα ξενοδοχείο χωρίς να σκέφτεσαι τα ευρώ μπορείς αν δεν έχεις δικό σου σπίτι; Η 40+ αν γουστάρει ένα πιτσιρικά για τον α ή β λόγο (που είναι οι δύο που προανέφερα παραπάνω) θα το πληρώσει και μόνη της, δεν την νοιάζει, θα κάνει αυτό που γουστάρει εκείνο το βράδυ που της ήρθε η ιδέα να το κάνει. Κατά τα άλλα τι μπορείς να της δώσεις;
    Αν είναι παντρεμένη ουτε καν βόλτα δεν μπορείς να βγεις μαζί της τα καταλαβαίνεις αυτά που σου λέω. Ας σου τα πούνε και οι ίδιες όμως που διαβάζουν το νήμα αν έχω δίκιο ή άδικο....

    δεν με ξέρεις εμφανισιακά και δεν μπορείς να με κρίνεις


    επιλογή μου είναι να μου αρέσουν οι μεγαλύτερες και δεν είμαι κανένας ζιγκολό για να σας προ φτάσω γιατί σίγουρα θα το πείτε

    γιατί να μην βγω βόλτα ? τι έχω?
    το ότι δεν έχω κάνει σεξ που κολλάει αυτό άσε που αρέσει στις μεγαλύτερες να το παίζουν δασκάλες


    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Αυτόν που μια τυχαία στιγμή , τρώει 2+ , τον χαρακτηρίζεις εσύ κουτό , που είσαι στο μηδέν , σε μάλλον μεγαλύτερη ηλικία ;;;;;;;;;;
    εγώ είμαι στο μηδέν όχι εσύ!

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Μετά τα 40 , πιο πιθανό δεν είναι να είναι παντρεμένοι και οι δύο ; Άνδρες , γυναίκες ;; Αν είναι προβληματικός ο μη παντρεμένος άνδρας .... η ελεύθερη 40αρα τι θα είναι ;;;
    Εντάξει παίζουν και χωρισμένοι... Για εμένα ο γάμος αν δεν θέλεις παιδιά-που εγώ δεν θέλω παιδιά- είναι μία τυπικότητα, τίποτα περισσότερο... 'Εχει επιλογές η 40άρα όπως και να το κάνεις, που ο 40ρης δεν τις έχει, μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας. Ο 40ρης άνδρας δεν θα μπει στη διαδικασία της ανάλυσης τι είναι αυτή, τι κάνει, τι ράνει κτλ. Ωραίο κώλο να έχει, στητό στήθος και όλα καλά. Ενώ η γυναίκα θα σε σκανάρει και για να σου το πω και πιο απλά, το να βγεις με μία 40αρα και να μην βγάλει το πορτοφόλι της, την πρώτη ή και τις επόμενες φορές εφόσον την καλεί ο άνδρας είναι αυτονόητο, ο άνδρας δεν μπορεί, ή δεν θα πει ο άνδρας με πήρε εκείνη τηλέφωνο άρα δεν χρειάζεται να πληρώσω. Λειτουργούμε διαφορετικά εμείς οι άνδρες, κακά τα ψέμματα! Και αν τυχόν τώρα η 40αρα έχει και καμια σωματάρα, τελείωσε είναι περιζήτητη, βάζει τα στάνταρ της στο Θεο και όποιος επιβιώσει... ο 40ρης άνδρας δεν έχει στάνταρ, ή έχει στάνταρ αν για παράδειγμα πει δεν έχω γυναικεία παρέα μεν, αλλά επειδή θέλω να πάω να φάω στο τάδε εστιατόριο θα βγω με μία έσκορτ και δεν τρέχει μία και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο δηλαδή έχει οικονομική άνεση που του δίνει μία άνεση, το οποίο και πάλι όμως ίσως να μην είναι αρκετό για τις γυναίκες που θα ήθελε να έχει δίπλα του.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    δεν με ξέρεις εμφανισιακά και δεν μπορείς να με κρίνεις


    επιλογή μου είναι να μου αρέσουν οι μεγαλύτερες και δεν είμαι κανένας ζιγκολό για να σας προ φτάσω γιατί σίγουρα θα το πείτε

    γιατί να μην βγω βόλτα ? τι έχω?
    το ότι δεν έχω κάνει σεξ που κολλάει αυτό άσε που αρέσει στις μεγαλύτερες να το παίζουν δασκάλες
    Δεν είναι το θέμα τι έχεις εσύ, αλλά το τι έχει εκείνη και εκείνη έχει ένα γάμο να προστατέψει και για αυτό το λόγο δεν πρόκειται να βγει ποτέ έξω βόλτα με άλλον μην τυχόν και την δούνε με άλλον και το πούνε στον άνδρα της. Οκ; Αλλά όπως και να έχει, πίστευε ό,τι θέλεις

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 27
    Last Post: 27-10-2018, 20:47
  2. Αδιάφορος σύζυγος...
    By spookycookie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 17-10-2013, 03:28
  3. Σύζυγος χρήστης κάνναβης
    By Yasmin in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 16-02-2013, 01:26
  4. Replies: 78
    Last Post: 05-08-2011, 16:49
  5. ο συζυγος μου ειναι μανιοκαταθλιπτικος.....
    By mag in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 61
    Last Post: 05-10-2009, 21:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •