Βιηθεια οποιος μπορει....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    14

    Βιηθεια οποιος μπορει....

    Γεια σας,

    ειμαι 26 χρονων και εχω καταθλιψη εδω κ 4 χρονια.δν βγαινω απο το σπιτι μου εχω απομακρυνθει απο ολους κ απο ολα.ειχα μια σχεση τον χωρισα γιατι δν ηθελα να με βλεπει ετσι κ ηθελα να προχωρησει την ζωη του κ οχι να κατσει με εμενα με εναν ανθρωπο που δν εχει μελλον.στο σπιτι μου εχουμε οικονομικα προβληματα υποθηκη το σπιτι ζουμε με 450 ευρω συνταξη του μπαμπα κ ειμαστε 4 ατομα.απο τοτε που τα πραγματα αρχισαν να χειροτερευουν οικονομικα τοτε αρχισα να πεφτω ψυχολογικα.δουλευα εβγαινα πληρωνα τα εξοδα μου κ εδινα κ στους γονεις μου.εκανα ξενες γλωσσες τα πληρωνα ολα εγω γτ δν ηθελα να γινομαι βαρος στους δικους μου.δν εβρισκα δουλεια πανω σε αυτο που σπουδασα επλενα πιατα σε μαγαζια οτι μπορουσα κ παντα να βοηθαω τους γονεις μου.βρηκα μια δουλεια 6 μηνο κ ηταν πανω στο τομεα που ειχα σπουδασει κ ηταν σε αλλη πολη.ημουν χαρουμενη ειχα τα λεφτα μου ημουν μια χαρα με το που ηρθα απο την δουλεια μου τα πηραν ολα οι γονεις μου.ξαφνικα σαν να τους μισησα.δν εχω προβλημα να βοηθησω αλλα δν αντεχω αλλο να αφηνω πισω τη ζωη μου για αυτους.ξερω με συντηρουσαν τοσα χρονια κ τους αγαπω αλλα δν μπορω αλλο.εχω εναν αδερφο 30 χρονων δν εχει δουλεψει ποτε εχει βγλαει ενα τεχνικο λυκειο κ δν θελει να παει για δουλεια θελει μονο οδηγος νταλικας του λες δν υπαρχουν δουλειες οχι αυτος.δν του λενε τπτ τον αφηνουν κ συνεχεια μ λενε ολο καθεσαι θα βρεις δουλεια?μια φορα ειπα δν σας βοηθαω αλλο κ με απειλησε ο πατερας μου οτι αν δν βοηθησω να φυγω απο το σπιτι.τους τα εδωσα ολα κ επειδη με τα λεφτα μου πηρα κατι γυαλια που ηθελα 100 ευρω μ λενε χαλας λεφτα σε βλακειες αντι να μας βοηθησεις να φαμε.ειναι αδικοι κ αχαριστοι.δν μπορω αλλο.τους δινω κ επειδη μια φορα ειπα οχι μου λενε σιγα μη μας βοηθουσες εσυ τι να περιμενουμε απο εσενα?ειναι δυνατον?γτ ρε γαμωτο τι εχω κανει?τελειωσα το πανεπιστημιο νωριτερα απο το κανονικο σπουδασα στην πολη μου δουλευα ταυτοχρονα να μη τους γινομαι βαρος γτ με κανουν ετσι?εχουν προβληματα το καταλαβαινω αλλα γτ?η σχεση που ειχα 5 χρονια πολυ καλο παιδι με αγαπαγε κ με αγαπαει ακομα δν τον ηθελε η μανα μου κ μου εκανε συνεχεια ψυχολογικο πολεμο να χωρισω τον εβριζε απο το πρωι μεχρι το βραδυ.της ειπα ψεματα οτι χωρισα κ με αφησε στην ησυχια μου αλλα τελικα μετα απο 3 χρονια χωρισαμε δν αντεχα να με βλεπει ετσι. κ δν του αξιζει να εχει εμενα.εχω εναν πατερα που βλασθημαει απο το πρωι μεχρι το βραδυ.καταλαβαινω οτι εχουν βγαλει μονο το δημοτικο κ οι 2 γονεις μου κ λεω αυτο φταιει δν ξερουν πως να φερθουν δν ξερω τι αλλο να πω.ειδικα η μαμα μου την βαραγε πολυ η μαμα της μα παρα πολυ.ο μπαμπας μου στα 25 του ειχε νοσηλευτει σε ψυχιατρικη κληνικη.ειναι κληρονομικο μαλλον ειμαι καταραμενη δν ξερω τι να πω.εχουν συνειχεια νευρα λογω των οικονομικων λες καλημερα κ αρχιζει τις παναγιες μη πεις κατι που δν του αρεσει ωχ παναγια μου.πριν 1 μηνα πηγε να με βαρεσει αν ειναι δυνατον ειμαι 26 επειδη του ειπα για πλακα κ γελαγα μη ξεχωριζεις τα παιδια σου ωχ πως εκανε.ετρεξα στο δωματιο μου κ κλειδωθεικα.στη μαμα μου που ειναι πιο λογικη της ειπα τι εχω κ μου λεει ετσι ειναι η καταθλιψη τρομαρα σου?ολο μαζι μου τα εχουν τι να πω.στον αλλον τπτ ειπα γτ δν παει να βρει δουλεια?κ μου λενε τον ζηλευεις τον αδερφο σου σα δε ντρεπεσαι.ασε το αλλο η μανα μου αν της πει κατι κ δν συμφωνει σου λεει θα σε τιμωρησει ο θεος το εχει καραμελα κ το λεει.ημουν πολυ κοινωνικη πραγματικα αλλα εχω κλειστει μ λενε να βγουμε κ ντρεπομαι να λεω συνεχεια δν εχω λεφτα και να λεω γτ δν εχω λεφτα τι να πω?δν αντεχω θελω να πεθανω δν μπορω αλλο πραγματικα να ζησω για ποιο λογο?να κανω οικογενεια?κ να κανω θα μου τα παιρνουν ολα.να μαζεψω λεφτα να παντρευτω δν παιζει δν θα μου μενει τπτ να παω για δουλεια δν μπορω.στην προηγουμενη δουλεια καταλαβαν οτι εχω καταθλιψη αλλα με κρατησαν γτ με συμπαθησαν παρα πολυ κ με ειχε συνεχεια σε παρακολουθηση η διευνητρια μηπως αυτοκτονησω.αφου εφυγα γτ ειναι αποχικη δουλεια ακομα κ τωρα με θελει να παω αλλα δν μπορω δν εχω κουραγιο.κρεμαστικα απο το φωτιστικο του δωματιο μου αλλα δν με αντεξε κ επεσα.οι γονεις μου δν εχουν καταλαβει καν οτι εχω 4 χρονια καταθλιψη.λεφτα δν εχω να παω σε ψυχολογο κ σε οσους εχω απευθυνθει δν θελει κανεις χωρις λεφτα.πολλοι φιλοι μου ξερουν τι εχω αλλα κ τι να κανουν?πειτιε μου τι να κανω?πειτε μου δν αντεχω αλλο εχω πιασει πατο δν μπορω,σας παρακαλω πειτε μου.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    καλλιθεα-αττικη
    Posts
    34
    Καλησπερα..Δεν καταλαβα αν δουλευεις ακομη η οχι..η γνωμη μου ειναι αν εχεις δουλεια κ μπορεις να νοικιασεις σπιτι να φυγεις απο το σπιτι σου..προσπαθησε αν εχεις τις αντοχες να βρεις κ μια δευτερη δουλεια ωστε να μπορεις να κανεις ψυχοθεραπεια..ξερω οτι ειναι δυσκολο να κανεις κ μια δουλεια οταν εχεις καταθλιψη..αλλα δεν υπαρχει αλλη επιλογη δηστυχως.ευχομαι να τα καταφερεις!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15
    Κορίτσι γεια σου...
    Καταλαβαίνω οτι περνάς πολύ δύσκολα. Δεν ξέρω τους δικούς σου ή περισσότερα για σένα, οπότε θα βασιστώ σε αυτά που γράφεις.
    Απ' οτι κατάλαβα απο την γενική περιγραφή της όλης κατάστασης υπάρχει ένας φαύλος κύκλος που επαναλαμβάνεται. Οι δικοί σου ασκούν πάνω σου ψυχολογική πίεση. Σου κάνουν ψυχολογικό πόλεμο κι έχουν τον έλεγχο της ζωής σου και της ψυχολογικής κατάστασης στην οποία βρίσκεσαι. Και κατα κάποιον τρόπο ίσως να το έκαναν πάντα, τώρα όμως έχει φτάσει ο κόμπος στο χτένι που λένε και δεν έχεις άλλα ψυχικά αποθέματα για να αντιμετωπίσεις την κατάσταση... Ίσως σου ακουστεί σκληρό και ίσως θα' πρεπε να μην πω αυτό που σκέφτομαι αλλα νομίζω οτι αφού ζητάς μια αποψη οφείλουμε να είμαστε όσο πιο ειλικρινείς γίνεται... Νομίζω οτι οι δικοί σου σε χρησιμοποιούν χωρίς να το ξέρουν... Καμια φορά οι άνθρωποι κάνουν λάθη τα οποια -είτε λόγω χαμιλού μορφωτικού επιπέδου (όπως αναφέρεις κ εσύ) , είτε για οποιοδήποτε άλλο λόγο δεν αντιλαμβάνονται...
    Αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι οτι μάλλον βασίζονται ίσως σε στερεότυπα τα οποία τους πέρασαν οι δικοί τους και δεν έχουν κατσει ποτέ να επεξεργαστούν ή σε κάποια στερεότυπα κοινωνικά και τελος πάντων δεν έχουν ολοκληρωθεί οι ίδιοι ως άνθρωποι ωστε να έχουν και την υποδομή να καταλάβουν εσένα και τη συμπεριφορά τους απέναντι σ' εσένα και τον αδερφό σου, η οποία είναι άνιση, άδικη και εμπεριέχει πολλούς κυνδίνους για την μεταξύ σας σχέση (και τώρα και στο μέλλον)... Προσωπικά νομίζω πως μόνο εσύ μπορείς να κάνεις κάτι για σένα. Το καλό είναι πως αντιλαμβάνεσαι πολύ καλά την κατάσταση σου το οποίο απο μόνο του είναι κάτι για να βάλεις κάποιες βάσεις (έστω και μελλοντικά) για να απεγκλοβιστείς απο αυτή την κατάσταση. Αυτό που θα σε βοηθούσε πραγματικά θα ήταν να βρεις έναν τρόπο να βρεθείς κοντά σε δικούς σου ανθρώπους που σε αγαπάνε και σε δέχονται όπως είσαι. Που προσπαθούν να σε καταλάβουν και δεν καταπατούν τις ψυχικές και σωματικές ανάγκες σου. Επίσης το να έψαχνες να πας σε κάποιο ψυχικής υγείας ωστε να μπορέσεις να μιλήσεις με ανθρώπους που θα καταλάβουν και θα ξέρουν να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα σου. Ίσως να σε βοηθούσε κάτι τέτοιο. Θα ήταν καλό παράλληλα να μαζέψεις κάποια χρήματα για σένα ωστε να μπορέσεις μελλοντικά να φύγεις απο το σπίτι σου με κάποιο τρόπο (ίσως να μπορούσες να μείνεις με κάποια φίλη ή κάποιον φίλο σου).Το περιβάλλον του σπιτιού σου αυτή τη στιγμή- αλλα και γενικά- είναι ιδιαίτερα τοξικό για σένα. Εναποθέτουν πάνω σου όλες τις αδυναμίες τους και τις ευθύνες τους. Δε σημαίνει οτι θέλουν το κακό σου αλλα δεν έχουν την γνώση και την ευαισθησία να το χειριστούν αλλιώς. Και πολλές φορές η άγνοια μπορεί να αποδειχτεί πολύ χειρότερη απο οτιδήποτε άλλο. Θα σε βοηθούσε πολύ αν σιγά σιγά ένιωθες χρήσιμη κάνοντας κάτι. Δουλεύοντας ακόμα- αλλα για σένα και όχι για να "ταϊσεις" τους δικούς σου. Να θυμάσαι οτι όσο υποκίπτεις στους συναισθηματικούς εκβιασμούς τους τόσο αυτό θα σου γυρίζει μπούμερανκγ. Δεν είσαι υποχρεωμένη να ζεις τη ζωή σου όπως τη θέλουν κάποιοι άλλοι (ακόμα κι αν αυτοί είναι οι γονείς σου) επειδή ίσως έχουν κάποιο προσωπικό όφελος απο σένα. Δεν είσαι η μητέρα Τερέζα-ακόμα κι αν το θέμα αφορά τους γονείς σου. Το θέμα είναι να καταφέρεις να ζήσεις για σένα. Είσαι νέα και είναι δυνατόν να έχεις μέλλον. Αν θέλεις να βοηθήσεις τους δικούς σου υπάρχουν κι άλλοι τρόποι. Κοίτα όμως να τους βάλεις κάποια όρια ωστε να μη μπορούν να σε επηρεάσουν αρνητικά. Το θέμα είναι να αισθανθείς ασφαλής με ανθρώπους που σε δέχονται όπως είσαι.Να καταφέρεις να φτιάξεις την αυτοεκτήμηση σου. Να θυμάσαι οτι ξίζεις να αγαπηθείς. Κάθε άνθρωπος αξίζει να αγαπηθεί και να μπορεί να είναι καλά με τον εαυτό του και τη ζωή του. Κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να είναι με τον άνθρωπο που θέλει. Ο φίλος σου που σε αγαπάει όπως είπες είναι κάποιος που καλό θα ήταν να επιδιώξεις να έχεις κοντά σου άσχετα απο το αν "τον αγαπάει" η μαμά σου. Με λίγα λόγια προσπαθώ να σου πώ να επιδιώξεις να ζήσεις σε ένα καλύτερο περιβάλλον για εσένα με όποιο τρόπο μπορείς. Σκέψου καλά πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση με τους δικούς ωστε να απεξαρτηθείς κυρίως ψυχικά απο αυτούς (σε περίπτωση που όντως αποφασίσεις να κάνεις κάτι τέτοιο). Ενημερώσου για το τι είναι ο ψυχολογικός πόλεμος και πως μπορείς να τον αντιμετωπίσεις. Ελπίζω να βοήθησα εστω και λίγο.
    Φιλικά, Εύα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    στα κεντρα ψυχικης υγειας ειναι δωρεαν ψυχολογοι κ ψυχιατροι.
    να απευθυνθεις αμεσα σε ενα! εχεις τη δυναμη να παρεις τη ζωη σου στα χερια σου...
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    14
    Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας.ειλικρινα θελω να ζησω κ κανω ονειρα για το μελλον απλα νιωθω οτι δν υπαρχει αλλη λυση.οτι δν υπαρχει μελλον για εμενα.κ παλι σας ευχαριστω.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15
    Καλό μου μέλλον υπάρχει για τον καθένα μας. Αυτό να το θυμάσαι. Δεν διαφέρεις απο τους υπολοιπους ανθρώπους ούτε είσαι ανάξια της ζώης και της αγάπης. Άλλο αν έχεις κατάθλιψη- αυτό είναι ένα άλλο θέμα. Το καταλαβαίνω οτι σε επηρεάζει και δεν βοηθά την κατάσταση. Όμως δεν είναι μια κατάσταση μη αναστρέψημη. Η άποψη μου είναι να προσπαθήσεις όσο γίνεται να φερθείς καλά στον εαυτό σου. Αυτά τα ολίγα απο μένα. Να προσέχεις. Φιλιά.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    14
    Σε ευχαριστω πολυ!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Βρες ευκαιρια να φυγεις απο το σπιτι απο αυτα που γραφεις βλεπω μια κοπελα δραστηρια μπορει να χει τη ζωη στα χερια της και ξερει να παλευει. Δεν αξιζει να χαραμισεις τη ζωη σου για να ειναι ευχαριστημενοι οι γονεις σου. Με το αγορι σου δεν επικοινωνειτε?
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    14
    εχουμε χωρισει αλλα τον αναποφευγω δν εχω ορεξη καθολου ουτε να βγω απο το σπιτι ουτε να μιλησω σε κανεναν το κινητο το εχω συνεχεια κλειστο φεισμπουκ κ τετιοα δν εχω καθομαι ολη την ημερα στο λαπτοπ στο κρεββατι.με πονανε τα ποδια μου οταν σηκωνομαι απο την ακινησια.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλημέρα , όπως βλέπεις η ωρα που γραφω δειχνει ότι ο μορφεας με εχει γραψει ,,,, συγχωραμε αν γραφω καπως,αλλα είναι κι οι παραισθησεις από την αυπνια!!-βλέπεις πρωτη φορα εχω παραισθησεις χωρις να παρω ουσιες-κι δεν παιζει να βαλω μεσαμου καμια ουσια!για να κοιμηθώ το πιο βαρυ που πινω είναι τα βοτανακιαμου¨)
    στο θεμασου φιλημου εχω να πω ότι είναι πολύ αδικο αυτό που σου κανουν ,ποσο μαλον όταν στο κανουν αυτοι που σε αγαπαν!! φενεσαι για κοπελα με αξιες , για ανθρωπο που εχει αρετες όπως η αναγκη κι θεληση για δουλεια, το ότι θες να προσφερεις στους γονεις σου, το ότι θες το καλο τους κι οποιου σε αγαπα το καλο-όπως το προινσου που θες να είναι καλα κι ας είναι με άλλη- όλα αυτά συμπερενουν ότι καποιος -οι σου μετεφεραν λιγάκι που τις αξιες , από την ηθικη που εχεις, ετσι λοιπον οι αγραματοι γονεις σου κατι καλο σου εδωσαν που σε κανενα πανεπιστημιο δε θα βρεις, σορρυ που το λεω, αλλα κι εμενα με μεγαλωσε για ένα δυαστημα ενας παππους που δεν ηξερε γραμματα,όμως ειχε μεγαλη καρδια!!ειχε γνωσεις μεσα από την ζωη!κι μου εδωσε πολλες γνωσεις που δεν θα τις εβρησκα αλλου.
    εχω συγκλωνιστει από τα οσα συναισθηματα τυρανναν την ψυχουλασου!!δεν είναι η ασχημη επιβίωση που περνας, αφου δυστυχως ολο κι πιο πολλοι πεφτουν στην οικονομικη πικρα!! όμως η φτωχια θελει καλοπεραση,ετσι λοιπον πρεπει να τους δωσεις εσυ! τον τροπο να φεροντε πιο καλα , να εχετε ολοι σας μια πιο ομορφη επικοινωνια μεταξυ σας, νομιζω ότι λογο της εξυπνάδας σου, λογο των ικανοτιτωνσου μπορεις να το κανεις, ας προσπαθήσεις, κι αν δεν βγει ακρη καντην.
    Δεν είμαι στον κοσμομου,ξερω ότι υπαρχει μεγα ανεργια εκει εξω, ειδικα στις ηλικιεςσου, ζω, κι δουλευω στην κοινωνια της πολης, κι νιωθω το πρόβλημα. όμως από την άλλη επειδή πιστευω ότι υπαρχει τεραστια δυναμη μεσα μας, ότι αν θελουμε βρησκουμε δουλεια ,ποσο μαλον εσυ που εχεις σπουδασει , για τον αδελφοσου λυπάμαι αλλα εχεις δικιο ,δεν δικαιολογιτε να μην εχει τοσα χρονια δουλεψει!! όμως εσυ με ενδιαφέρεις , εσυ εισαι που με εχεις πικρανει,που ξενερώνω τοσο πολύ όταν μια νεα κοπελα , με τοσο καθαρη καρδια, με τέτοιες αρετες δεν μπορει να είναι χαμογελαστει κι χαρουμενη όπως οι κοπελες της φασηςσου.
    ανοιξε τα φτερασου!! γινε η νεραιδα που ονειρεύεσαι!! πεταξε μακρια από κάθε δυσκολια κι κανε το κάθε εμποδιο να μοιαζει παιχνιδι!ΜΠΟΡΕΙΣ!!! αν δεν βρεις εκει που ζεις την λυση φυγε!! βγες εξω, στο εξωτερικο ζηταν σπουδαγμένα παιδια!! αλλα κι εδώ, φανταζομαι ζεις επαρχια, αν κι είναι καλητερα τα πραγματα από ότι στην αθηνα ,ψαξε για δουλεια εκει , οσα κι αν είναι ότι δουλεια κι αν είναι , κι αν δεν ,πηγαινε σε καποια άλλη πολη!! θα μου πεις που να μεινεις ε? ναι, ψαξε φιλες σου που ζουν αλλου, βρες ατομα να μιραστεις ένα φτινο νικιο κι δοκιμασετω!! τολμα! μην σπαταλάς ουτε μια ωρα στον καναπε!!μην σε παρακαλω, θα ερθει η μερα που θα το μετανιώσεις κι θα είναι αργα!! ναι, θα πει καποιος ότι κι τωρα μπορει να το μετανιώσεις αν φυγεις η αν πιασεις καπου δουλεια, αλλα θα μπορεις να το αλλαξεις, ενώ σε λιγα χρονια δεν θα μπορεις!!κανε κατι, κι ας είναι λαθος, δουλεψε νυχτα!! η μερα!! βρες δουλεια σε καποιο τουριστικο τομεα, σε καποιο νησι, σε λιγες μερες αρχιζουν οι αιτησεις για την σεζον!!καντω!!
    οσο για τον αγαπημενοσου δε ξερω τι παιζει, δε θελω να τον κρινω ,εξαλου είναι στον ανθρωπο, άλλος μπορει να ερχοταν σπιτισου, κι να τα εκανε όλα λιμπα!!που φεροντε ετσι στην κοπελα του!!δεν παν να νε ο πατερας , ο ιδιος ο θεος να ναι!! αν αγαπας δεν κολας! όμως δεν ξερω τι παιζει, αλλα εισαι μικρη, κι όλα θα παν καλα, όμως πρωτα να αγαπήσεις τον εαυτοσου!!να βγεις εκει εξω κι να ψαξεις!! ξερεις, η τυχη υπαρχει!! αλλα δυστυχως δεν ερχετε σε εμας, δεν θα μας χτυπησει το κουδουνι, πρεπει να βγουμε εξω!!να ψαξουμε για αυτην! να παλεψουμε κι ισως μας κανει το νευμα να την πιασουμε!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by anonymos1987 View Post
    εχουμε χωρισει αλλα τον αναποφευγω δν εχω ορεξη καθολου ουτε να βγω απο το σπιτι ουτε να μιλησω σε κανεναν το κινητο το εχω συνεχεια κλειστο φεισμπουκ κ τετιοα δν εχω καθομαι ολη την ημερα στο λαπτοπ στο κρεββατι.με πονανε τα ποδια μου οταν σηκωνομαι απο την ακινησια.
    Μην αφηνεις τον εαυτο σου αν εισαι στην αθηνα εχεις επιλογες να βρεις καποιον ψυχολογο να σε βοηθησει χωρις χρηματα ειτε σε κεντρο ψυχικης υγειας ειτε στο Ψυχιατρικο νοσοκομειο αττικης εχεις διεξοδους. Υπαρχουν και γραμμες επικοινωνιας για την καταθλιψη αν δεν κανω λαθος
    http://www.depressionanxiety.gr/149/.../141/index.htm τηλεφωνικη γραμμη 1034
    παρε τηλ μιλα τους και ζητησε τους να σε κατευθυνουν να βρεις εναν ψυχολογο χωρις χρηματα.
    Κανε την αρχη εισαι 26 χρονων και δεν χρειαζεται να δινεις λογαριασμο σε κανεναν μονο στον εαυτο σου. Τελος.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    14
    σας ευχαριστω τοσο πολυ για αυτα που μου λετε να πω την αληθεια πιστευα οτι θα ησασταν πιο σκληρη μαζι μου δν ξερω γτ μαλλον ετσι εχω μαθει.ηθελα να σας πω οτι εζω μια φιλη που δουλευει στο καταρ με το αγορι της κ μου ειπε οτι θελω θα με βοηθησει κ σκεφτομαι να στειλω βιογραφικα σιγα σιγα 5 γλωσσες ξερω τι στο καλο ελπιζω να με παρουν.σας ευχαριστω παρα πολυ μου δινετε κουραγιο.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    14
    *συγνωμη για τα ορθογραφικα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Και πιο σκληροι να ειμασταν εσυ θα κοιταξεις τον εαυτο σου η ψυχολογια μας εξαρταται αποκλειστικα απο μας 24ωρες το 24ωρο ειμαστε με τον εαυτο μας αμα τον αφησουμε δεν γινεται τιποτα.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  15. #15
    ..ανωνυμη, κάτι τέτοια θέματα με βγάζουν απ τα ρούχα μου.
    Μετά σκέφτομαι πως έτσι έμαθαν αυτοί οι άνθρωποι, έτσι φέρονται και στα παιδιά τους.
    Δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξει αυτό το σκηνικό, αυτό είναι το μονο σίγουρο.
    Απορώ πως έβγαλες πανεπιστήμιο με τέτοιο ανύπαρκτο υπόβαθρο υποστήριξης.
    Είσαι πολύ μικρή, σήκω απ το κρεββάτι και κυνήγα τη ζωή σου. Ψάξε το θέμα με το εξωτερικό και άρπαξε την ευκαιρία να ξεφύγεις.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΘΕΝΗΣ ΜΠΟΡΕΙ...
    By Krine in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 10-07-2012, 08:45
  2. Σοβαρο και μεγαλο θεμα,οποιος μπορει μια συμβουλη...
    By Γιωργος2 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 11-06-2012, 19:57
  3. Καποια βοηθεια οποιος μπορει
    By predator in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 11
    Last Post: 06-06-2012, 22:32
  4. Σας παρκαλώ όποιος μπορεί ας απαντήσει
    By pandwra__85 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 21-03-2007, 22:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •