Φαρμακα -εξετασεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    18

    Φαρμακα -εξετασεις

    Καλησπέρα παιδιά παίρνω φαρμακα εδώ και 2 χρόνια για ανχος και ιδψ διαταραχή.εχω πάρει 25 κιλά.εκανα κάποιες εξετάσεις και δε βγήκαν τόσο καλές.υα ήθελα να μου πείτε αν τα φάρμακα επηρεάζουν τα υπατικά ένζυμα δηλαδή της τρανσαμινασες γιατί μέχρι τη Δευτέρα θα μου στρίψει.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    18
    Κανένας ρε παιδια;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Litsa198523 View Post
    Κανένας ρε παιδια;
    Λίτσα μου ,είναι φυσιολογικό να πάρεις κιλά και εγώ πήρα 10 που κάνω την αγωγή μόνο 7 μήνες .. για μένα θα πρέπει να ψάξεις περισσότερο σε συνεργασία με τους γιατρούς σου τις εξετάσεις σου ..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Faid3 View Post
    Λίτσα μου ,είναι φυσιολογικό να πάρεις κιλά και εγώ πήρα 10 που κάνω την αγωγή μόνο 7 μήνες .. για μένα θα πρέπει να ψάξεις περισσότερο σε συνεργασία με τους γιατρούς σου τις εξετάσεις σου ..
    Επίσης σίγουρα επηρεάζουν το ήπαρ..για αυτό λένε να μην καταναλώνουμε αλκοόλ

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    6
    Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα κακές εξετάσεις αίματος ανεβασμενες τρανσαμινασες χοληστερίνες κτλπ.ενω δεν τρώο ούτε γλυκά ούτε λυπαρα φαγητά.οποτε φταίει το φάρμακο.περνω anafranil 75mg.και λογικά από αυτό θα είναι.αποσω έψαξα στο Ίντερνετ είναι από τα ποιο τοξικά φάρμακα οπότε κατάλαβα ότι είναι από αυτό.περνω και dorm 2.5.για αυτό θα αλλάξω αγωγή μες τη μέρες.τη προτείνετε μετά το anafranil

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Quote Originally Posted by rexmania View Post
    Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα κακές εξετάσεις αίματος ανεβασμενες τρανσαμινασες χοληστερίνες κτλπ.ενω δεν τρώο ούτε γλυκά ούτε λυπαρα φαγητά.οποτε φταίει το φάρμακο.περνω anafranil 75mg.και λογικά από αυτό θα είναι.αποσω έψαξα στο Ίντερνετ είναι από τα ποιο τοξικά φάρμακα οπότε κατάλαβα ότι είναι από αυτό.περνω και dorm 2.5.για αυτό θα αλλάξω αγωγή μες τη μέρες.τη προτείνετε μετά το anafranil
    Το anafranil για ποιο κυρίως λόγο σου το έδωσε ο γιατρός; Τι συμπτώματα είχες;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    6
    Ιδέες φίλε ιδεοληψίες.+άγχος

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Quote Originally Posted by rexmania View Post
    Ιδέες φίλε ιδεοληψίες.+άγχος
    Θυμήθηκα την πρώτη φορά που πήρα αντικαταθλιπτικό. Μια ζωή έφτιαχνα σενάρια στο μυαλό μου, αγχωτικά κυρίως, και με το αντικαταθλιπτικό κόπηκαν τα σενάρια. Μου είχε κάνει εντύπωση. Με βοηθάει λίγο κι η ψυχοθεραπεία πια σ' αυτό, να μην πολυδινω σημασία στις σκέψεις μου. Αλλά όταν μερικές φορές συμβεί κάτι που τις πυροδοτήσει και αρχίσουν να κατακλύζουν το μυαλό μου είναι εξουθενωτικό.

Similar Threads

  1. εξετάσεις λυκείου
    By kyriakos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 02-06-2022, 06:09
  2. Εξετασεις
    By VarethikaNaVariemai in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 18
    Last Post: 31-08-2018, 11:12
  3. Εξετάσεις
    By someone in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-02-2009, 18:54
  4. Εξετάσεις
    By kater1na in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 17-09-2008, 19:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •