Δραστηριοτητες, εθελοντισμος κλπ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661

    Δραστηριοτητες, εθελοντισμος κλπ

    Επειδη ειμαι αθηνα κ δουλευω κ δυσκολο να κανω γνωριμίες μέσω αυτής,κ δεν εχω φιλους, γνωστους οποιος/α μπορει να με βοηθησει, θα χαιρομουν πολυ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αμα εχεις σπουδασει κατι πηγαινε στο κοινωνικο φροντιστηριο ή στο χαμογελο του παιδιου να διαβαζεις τα παιδια. Ετσι θα γνωρισεις κοσμο και θα κανεις και ενα καλο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Mporeis να γραφτείς σε κάποιο άθλημα (ομαδικό) όπως χορό, καράτε,.Να γίνεις εθελόντρια στο Χαμογελο του παιδιού (όχι μόνο να διαβάζεις παιδιά,υπάρχουν και άλλες δραστηριότητες όπως να δένεις μπομπονιέρες μαζί με άλλος εθελοντές) ή ακόμα και σε ομάδες οδηγισμού (με παιδιά ασχολούνται κ υπάρχουν εκει πολλοί εθελοντές). Γενικά ψάξου λίγο τι υπάρχει στην περιοχή σου μέσω ιντερνετ και ξεκίνα. (Το μόνο που δεν θα συστηνα είναι το γυμναστηριο γιατι είναι μοναχικό αθλημα) Καλή αρχή!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Nα ρωτήσω με τη σειρά μου και εγώ....
    Επειδή έφυγα από Αθήνα και επέστρεψα στη μικρή επαρχιακή μου πόλη προσπαθώ να διευρύνω τις παρέες και τις γνωριμίες μου, αλλά μέχρι στιγμής έχω πέσει σε περιπτώσεις που μάλλον με κουράζουν, για να μην πω απογοητεύουν. Ποιό άθλημα θα μου συστήνατε? ή ποια δραστηριότητα τέλος πάντων?
    Με εθελοντισμό, χορό, ζωγραφική, πεζοπορίες σε ορειβατικούς ασχολούμαι ήδη...
    Last edited by Lena01; 12-10-2013 at 21:58.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Εθελοντισμός. Ο τρόπος να αυτοκολακεύεσαι, να λες ψέματα σε σένα και στους άλλους για το πόσο καλός, αγνός, ανιδιοτελής είσαι. Μου άρεσε που από ένα μέλος μπήκε μαζί με ζωγραφική, πεζοπορίες και χορό, χα χα χα
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Quote Originally Posted by 1-555-Confide View Post
    Μου άρεσε που από ένα μέλος μπήκε μαζί με ζωγραφική, πεζοπορίες και χορό, χα χα χα
    Γιατί το περιγελάς?
    Δεν έχω δική μου ομάδα, ούτε έχω αφιερώσει τη ζωή μου σε ένα σκοπό, μόνο συμμετέχω σε κάποιες δραστηριότητες... έχει διαφορά!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Λενα , γεια σου , εναλλακτικα μπορεις να κανεις rafting , trekking , ποδηλασια , τοξοβολια . Ειναι ολα ομαδικα σπορ , και ανετα γνωριζεσαι . Σε περιγελαει ο ( η ) γιατι ειναι κακοηθης , κ ολο τον πρασινιζουν . Confide , δεν υπαρχει prefix 1-555 ασχετε . 1-800 η 1-212 ( NY ) .Τωρα βρισε με κεμενα να σε πρασινισουν .

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Λενα , γεια σου , εναλλακτικα μπορεις να κανεις rafting , trekking , ποδηλασια , τοξοβολια . Ειναι ολα ομαδικα σπορ , και ανετα γνωριζεσαι . Σε περιγελαει ο ( η ) γιατι ειναι κακοηθης , κ ολο τον πρασινιζουν . Confide , δεν υπαρχει prefix 1-555 ασχετε . 1-800 η 1-212 ( NY ) .Τωρα βρισε με κεμενα να σε πρασινισουν .
    το θεμα ειναι ομως οτι αν πας σε μια ομαδα πχ σπορ ολοι πανε για να κανουν σπορ οχι για γνωριμιες αρα δε μπορεις να το βαλεις αυτο ως πρωτο στοχο αν προκυψει θα προκυψει απο μονο του οχι επιδη το κυνηγισες

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by 1-555-Confide View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    σε λιγο θα σπασεις ολα τα ρεκορ τροποποιησεων

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τα έχω σκεφτεί αυτά που λέτε αλλά στη μικρή επαρχιακή μου πόλη δεν υπάρχει δυνατότητα πχ για τοξοβολία...Για τα άλλα κατά καιρούς πάω σε συλλόγους άλλων πόλεων.
    Αλέξανδρε, μέσω των σπορ γνωρίζεις κόσμο. Δεν πας για το σπορ με κλειστά τα μάτια γύρω σου. Γνωρίζεσαι με άλλους, μιλάς πιο εύκολα λόγω του πλαισίου στο οποίο βρίσκεσαι, μετά διάφορες παρέες οργανώνονται και πάνε μόνοι τους για καμιά πεζοπορία οπότε μπορεί να σε καλέσουν κλπ.
    Απλά τώρα τελευταία έπεσα σε μερικές περιπτώσεις τελείως ούφο και επειδή σαν χαρακτήρας είμαι πολύ συνεσταλμένη και εσωστρεφής, το παλεύω να μην κλειστώ στο καβούκι μου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σωστα Λενα , εγω που κανω μονο μοναχικα σπορ , εχω γνωρισει ενα σωρο κοσμο .

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    10
    Γεια σου Alucard. Εκτός από αυτά που σου είπαν οι υπόλοιποι κάτι που μου 'ρθε τώρα είναι ότι θα μπορούσες, αν σε ενδιέφερε, να ξεκινήσεις μια γλώσσα στο Διδασκαλείο Ξένων Γλωσσών του ΕΚΠΑ που, ειδικά αν είσαι φοιτητής σε οποιαδήποτε σχολή, έχει πολύ χαμηλές τιμές και τμήματα σχετικά μεγαλούτσικα. Μπορείς να δεις εδώ: http://www.uoa.gr/fileadmin/user_upl..._2013-2014.pdf
    (Λόγω της απεργίας των διοικητικών υπαλλήλων δεν έχουν γίνει οι εγγραφές ακόμα.)

    Επίσης θα μπορούσες να δεις κάποια ποδηλατική ομάδα, αν έχεις ποδήλατο. Απ' ό,τι είχα δει παλιότερα υπάρχουν κάποιες που κάνουν διαδρομές εβδομαδιαία και πρέπει να μαζεύεται πολύς κόσμος διαφόρων ηλικιών.

Similar Threads

  1. δραστηριοτητες/εθελοντισμος στη πατρα
    By πίστη in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 26-11-2012, 23:10
  2. Δραστηριότητες που βοηθάνε
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 04-11-2010, 19:11
  3. Εθελοντισμός??
    By anolka in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-2007, 13:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •