Εμβόλιο και άγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Εμβόλιο και άγχος

    Καλημέρα,αύριο πάω για την δεύτερη δόση και με έχει πιάσει τρομερο άγχος...δεν κατάφερα να κοιμηθώ χτες βράδυ....πετάνε συνέχεια σε διάφορα site για θανάτους νέους από καρδιά ,που τις συνδυάζουν με το εμβόλιο, τις τελευταίες μέρες και με έχει πάρει από κάτω..... φοβάμαι πάρα πολύ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Και....γιατί συνεχίζεις να τα διαβάζεις??!

    Περιμένεις να έχεις πραγματικά, υπεύθυνη ενημέρωση....από τα sites ??

    Ψυχραιμία...

  3. #3
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Και....γιατί συνεχίζεις να τα διαβάζεις??!
    Περιμένεις να έχεις πραγματικά, υπεύθυνη ενημέρωση....από τα sites ??

    Ψυχραιμία...
    Θέλοντας και μη εκεί που διαβάζω ειδήσεις τα πετάνε συνέχεια ε και πάνω στην περιέργεια μου τα διαβάζω και μετά αγχώνομαι φτάνω στο κόκκινο......τι να πω μας έχουν ταράξει με όλο αυτόν τον πανζουρλισμο ειδήσεων....το κάνεις πεθαίνεις, δεν το κάνεις ή πεθαίνεις από τον ιό ή σε χαρακτηρίζουν ψέκα και ανήθικο ως προς το χρέος σου στην κοινωνία....και ο φόβος βασιλεύει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Σου πεταγονται αρθρα σχετικα με αυτα που διαβαζεις.Αν σταματησεις να μπαινεις και να τα διαβαζεις θα σταματησουν και να σου πεταγονται.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Πολλοί ισχυρίζονται ότι προβλήματα όπως η κατάθλιψη και το άγχος επηρεάζονται από το πού εστιάζουμε και θεωρώ ότι έχουν δίκιο (υπάρχει και βιβλίο). Αν εστιάσεις σε πληροφορίες που δημιουργούν φόβο και πρόβλημα να μην έχεις θα αποκτήσεις. Έχω σταματήσει εδώ και πολλά χρόνια να βλέπω ειδήσεις στην τηλεόραση, μόνο τις βασικές στο ίντερνετ για να μην είμαι στον κόσμο μου και επικεντρώνομαι σε άλλες πιο δημιουργικές ασχολίες.

  6. #6
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Πολλοί ισχυρίζονται ότι προβλήματα όπως η κατάθλιψη και το άγχος επηρεάζονται από το πού εστιάζουμε και θεωρώ ότι έχουν δίκιο (υπάρχει και βιβλίο). Αν εστιάσεις σε πληροφορίες που δημιουργούν φόβο και πρόβλημα να μην έχεις θα αποκτήσεις. Έχω σταματήσει εδώ και πολλά χρόνια να βλέπω ειδήσεις στην τηλεόραση, μόνο τις βασικές στο ίντερνετ για να μην είμαι στον κόσμο μου και επικεντρώνομαι σε άλλες πιο δημιουργικές ασχολίες.
    Έχεις δίκιο....εστιάζω πάρα πολύ σε αρνητικές πληροφορίες και επηρεάζομαι...εδώ και 10μερες που σκέφτομαι ότι πλησιάζει η η μέρα και διαβάζοντας όλα τα περίεργα άρχισε να σωματοποιειται το άγχος μου...έχω τσιμπήματα σε διάφορα μέρη στο στήθος μου,πλακωμα,νοιωθω σαν να έχω αρρυθμίες και διάφορα άλλα.....και νομίζω ότι μετά θα γίνουν ποιο έντονα αυτά.....

Similar Threads

  1. Αγχος θανατου μετα το εμβολιο
    By Martha1995 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 0
    Last Post: 05-01-2022, 20:16
  2. Εμβόλιο και άγχος τι να κάνω?
    By Elli19899 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 03-12-2021, 03:14
  3. εμβολιο με το ζορι - αγχος
    By Antreas256 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 52
    Last Post: 27-11-2021, 14:17
  4. Υπερβολικό άγχος για το εμβόλιο!
    By Giotoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 58
    Last Post: 04-09-2021, 14:53
  5. Άγχος. μετά το εμβόλιο
    By gr.7.7 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 26-08-2021, 20:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •