Τον σκέφτομαι παρόλο που δεν μου αξίζει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108

    Τον σκέφτομαι παρόλο που δεν μου αξίζει

    Όσοι δεν έχετε δει το προηγούμενο θέμα μου, έγραφα ότι μου άρεσε κάποιος αλλά μου την έπεσε αγαρμπα και εγώ τον αποπηρα και με κατέβασε από το αυτοκίνητο τα ξημερώματα. Ήταν άτομο της παρέας μου.
    Τελικά το είπα στις φίλες μου και έχουν ξεκόψει μαζί του και μάλιστα τον αντιπαθούν ( και για άλλους λόγους).
    Το θέμα είναι ότι εγώ τον σκέφτομαι ακόμα και παρόλο που δεν τον βλέπω δεν μπορώ να τον ξεχάσω.
    Σκέφτομαι τι κρίμα να είναι τέτοιος άνθρωπος που με παράτησε μόνη μέσα στη νύχτα, και δεν είχε το θάρρος να μου ζητήσει συγγνώμη και να τα παραδεχτεί όλα στις φίλες μου και το έμαθαν από εμένα τελικά.
    Τον τελευταίο καιρό γνώρισα κάποιον που μου έστελνε και ενώ δεν ένιωθα κανέναν ενθουσιασμό, βγήκα μαζί του και από κοντά έμοιαζε πολύ εξωτερικά με αυτό το άτομο που σκέφτομαι. Ας πούμε ότι είναι μια βελτιωμένη εκδοχή του τύπου που σκέφτομαι. Είναι πιο όμορφος και πολύ πιο ευγενικός σε κάποια πράγματα ( ή τουλάχιστον έτσι δείχνει, επιφυλάσσομαι με τους άντρες). Έχουμε βγει δύο ραντεβού και στο δεύτερο παραλίγο να φιλιομασταν. Με λέει κορίτσι του, με κερναει, σκέφτεται μην ταλαιπωρηθω και δείχνει σωστός. Όμως δεν το βλέπω να πηγαίνει μακριά γιατί ενώ είναι καλός άνθρωπος , ανεξάρτητος και γενναιόδωρος σε κάποιες απόψεις του διαφωνώ. Αλλά αυτό που μου αρέσει πολύ είναι ότι μοιάζει με τον άλλο. Σαν να το είχα κάνει παραγγελία να ζήσω αυτό που δεν έζησα. Δεν ξέρω πως να το πω.
    Δεν έχει νόημα αυτό που γράφω το ξέρω, ούτε ζητάω κάποια συμβουλη. Αφήνω τα πράγματα να κυλήσουν και ίσως για πρώτη φορά το απολαμβάνω κάπως ( όσο μπορώ να αφεθω, γιατί μου βάζω όρια πια στους άντρες και δεν ελπίζω σε τίποτα). Αλλά θέλω απλά να το βγάλω από μέσα μου

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    Τι αποψεις εχει και για ποιο θέμα που σε εμποδιζουν να συναψεις σχεση? Μήπως δίνεις βαρύτητα και σήμασία σε επουσιώδη και λιγοτερη σημασία στα ουσιώδη? Θα είσαι ειλικρινης μαζι του να του πεις οτι σκεφτεσαι άλλον?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Τι αποψεις εχει και για ποιο θέμα που σε εμποδιζουν να συναψεις σχεση? Μήπως δίνεις βαρύτητα και σήμασία σε επουσιώδη και λιγοτερη σημασία στα ουσιώδη? Θα είσαι ειλικρινης μαζι του να του πεις οτι σκεφτεσαι άλλον?
    Γιατι να σκεφτεσε αλλον?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Σκέφτεσαι αυτόν λοιπόν που δεν σου φέρθηκε ωραία.
    Σκέψου λίγο ακόμα αυτόν τόν τύπο τή συμπεριφορά του, όχι τά καλά του όλα τά άσχημα νά σκέφτεσαι καί νά ξέρεις ότι αν είστε μαζί τά ίδια θά κάνει καί χειρότερα!
    Αυτές οι συμπεριφορές κλιμακωτά πάνε. Καί λέω νά σκέφτεσαι τίς άσχημες συμπεριφορές ώστε νά τόν βγάλεις από μέσα σου νά πείς όχι δεν μου αξίζει.

  5. #5
    Elenia781
    Guest
    O υποπτος παντα θα γυριζει στο σκηνικο του πάθους και του λάθους! στην προκειμενη η Λεμον περναει την ωρα της με κερασματα που της κανουν οι υποψηφιοι.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Λες τον σκέφτεσαι παρόλο που δεν σου αξίζει. Δηλαδή τι σου άρεσε σε αυτόν που σε κάνει να τον σκέφτεσαι;

    Πώς γίνεται να τον ακυρώνεις και να τον θες παραλληλα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ο τύπος είναι επικίνδυνος.Αν παθαίνες κάτι θα ήταν δικο του το φταιξιμο.Εσυ κακώς τον σκέφτεσαι ακομα.Τι φαση ρε φιλε μαζοχες είστε;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Δηλαδή ήσασταν στο αμάξι. Σου την έπεσε. Εσύ είπες όχι. Σε τιμωρησε βγάζοντας σε έξω στην ερημιά. Δεν σου είπε ένα "συγνώμη λάθος κατάλαβα" αλλά σε πέταξε έξω σαν σκουπίδι επειδή δεν τού κατσες. Χωρίς νά έχει ενοχές. Αλλά νά φορτωθεις εσύ ενοχές που δεν τόν ευχαριστησες- νομίζοντας πως δεν θά τό πεις καί σε κανέναν.

    Εσύ από την άλλη ένιωσες απόρριψη... γιατί αυτός σε έκανε ναι αισθανθείς έτσι Με τή συμπεριφορά τού. Σε πέταξε έξω να αισθανθείς άσχημα ενώ έπρεπε νά αισθανθεί αυτός άσχημα και νά λήξει τό θέμα εκεί.

    Εσύ τώρα πρέπει νά σκεφτείς ΓΙΑΤΊ σκέφτεσαι ακόμα αυτόν τόν τύπο καί τί μπορεί αυτός να σου προσφέρει.

    Με την ίδια ευκολία θά σε πετάξει καί έξω από τό σπίτι αν μένατε μαζί αν τού έλεγες σε κάτι όχι.σκεψου τό..

    Εύχομαι νά πας παρακάτω κοπέλα μου. Καλή δύναμη [emoji120]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Λεμον μηπως δεν μας λες κατι παλι ?
    Σαφεστατα δεν δικαιολογει κανενας αυτη την πραξη δεδομενου των επιπτωσεων που μπορει να ειχε οσο αφορα την ασφαλεια σου ,αλλα μηπως αυτων τον ανθρωπο του φερθηκες οπως τους προηγουμενους ?
    Μηπως τον υποτίμησες ή τον προσβαλες οπως συνηθως κανεις με τους αντρες ?

    Αν θυμασαι πολυ καλα σε ολα τα προηγουμενα σου ποστ που εβγαζες ενα μισος και διαθεση υποτιμησης ή χλευασμου των αντρων πολλοι σου ειπαμε προσεχε γιατι αυτα που κανεις καποια στιγμη θα σου γυρισουν μπουμερανγκ ..
    Οι ανθρωποι δεν ειναι χαζοι ουτε αντικειμενα να τους μεταχειριζομαστε ασχημα και να βγαζουμε τα οποια προσωπικα μας αποθημενα ..
    Προσεχε παρα πολυ μηπως την επομενη φορα βιωσεις μια πολυ πιο ασχημη κατασταση που πηγαινεις με τον οποιοδηποτε οπως εχεις δηλωσει μονο και μονο για να βγαλεις τα αποθημενα σου και στο τελος του φερεσαι υποτιμητικα ...
    Μην απομονώνεσαι με ανθρωπους που δεν τους ξερεις και αν σου ξανασυμβει καλεσε βοηθεια αμεσα οπου και να εισαι και το κυριοτερο να τον καταγγειλεις ..Δεν δικαιολογουμε τετοιες πραξεις ποτε ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αφού και με τον καινούριο κάτι θα βρεις να χαλαστείς ρε Lemon...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αφού και με τον καινούριο κάτι θα βρεις να χαλαστείς ρε Lemon...
    μα ειναι ηδη χαλασμενη. επειδη δεν ειναι ο αλλος και ειναι αυτος, που απλα μοιαζει με τον αλλον...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Σε κερνάει ... κρίμα τα λεφτά που χαλάει ... συν βενζίνες .... φθορά αυτοκινήτου ... αν τα ξόδευε σε οίκους ανοχής ή call girls, θα έκανε και σεξ. Μαζί σου δεν πρόκειται ποτέ να κάνει , θα γυρίζει και αυνανίζεται μόνος του .... κουτοί άνδρες .... Σε χώρες που δεν είναι ληγούρηδες οι άνδρες , πχ σλάβικες, θεωρείται αδιανόητο να βγει ενήλικη γυναίκα με κάποιον άνδρα και να μην κάνει σεξ . Στην ελλάδα ....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Σε κερνάει ... κρίμα τα λεφτά που χαλάει ... συν βενζίνες .... φθορά αυτοκινήτου ... αν τα ξόδευε σε οίκους ανοχής ή call girls, θα έκανε και σεξ. Μαζί σου δεν πρόκειται ποτέ να κάνει , θα γυρίζει και αυνανίζεται μόνος του .... κουτοί άνδρες .... Σε χώρες που δεν είναι ληγούρηδες οι άνδρες , πχ σλάβικες, θεωρείται αδιανόητο να βγει ενήλικη γυναίκα με κάποιον άνδρα και να μην κάνει σεξ . Στην ελλάδα ....
    Τώρα αυτό τι απαισιο σχολιο είναι;δεν ειναι τα πάντα το σεξ.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Τώρα αυτό τι απαισιο σχολιο είναι;δεν ειναι τα πάντα το σεξ.


    Βρίσκεις φυσιολογικό δηλαδή, ένας άνδρας 25-30 ... να γνωρίζει μια γυναίκα 25, να βγαίνουν ... ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΞ ! Γιατί η συγκεκριμένη , αυτό κάνει. Και αν θέλει αυτός σεξ , να τον αποκαλεί ανώμαλο , όντας παρθένα στα 25. Μάλιστα ....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Βρίσκεις φυσιολογικό δηλαδή, ένας άνδρας 25-30 ... να γνωρίζει μια γυναίκα 25, να βγαίνουν ... ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΞ ! Γιατί η συγκεκριμένη , αυτό κάνει. Και αν θέλει αυτός σεξ , να τον αποκαλεί ανώμαλο , όντας παρθένα στα 25. Μάλιστα ....
    Απο τις πρώτες συναντήσεις ναι το βλέπω φυσιολογικό.οταν νιώθει ετοιμη θα το κανει.τωρα αν θεωρει το σεξ κάτι ανωμαλο υπάρχει πρόβλημα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-08-2020, 13:59
  2. Replies: 45
    Last Post: 01-11-2017, 22:07
  3. Αξιζει?
    By Mauroslosk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 55
    Last Post: 09-07-2017, 13:32
  4. Αγορα --Αξιζει?
    By nick190813 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 229
    Last Post: 27-11-2016, 01:41
  5. Αξιζει??
    By absolute in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 15-12-2010, 14:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •