Διαδικτυακη "σχεση"??! - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast
Results 181 to 195 of 200
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Περιστασιακα, σερφάροντας, θα βρειτε κ την γυναικα – φαντασμα.

    Μπορει να είναι χοντρη, μπορει να είναι αναπηρη, μπορει να είναι κακασχημη, μπορει να είναι πολύ πλουσια κ πολυασχολη ή ο,τι άλλο.

    Παρολαυτα, απανταει στα μηνυματα σας κ σας στελνει φωτος εμφαίνουσες μια ωραια κ κοινωνικη γυναικα.

    Όταν όμως τις λετε να τις συναντησετε από κοντα κ να πιειτε ένα καφε βρε αδερφε, σας απαντουν: «Πεθανε ξαφνικα ο κουμπαρος μου…» ή «Επεσε ο μπαμπας μου κ εσπασε τη λεκανη του, ενώ ποτιζε».

    Όταν τις ρωτατε «κ πότε τελικα θα βρεθουμε??», η απαντηση είναι: «θα δουμε»

    Της ζητησα να βρεθουμε. Απαντησε: «Πεθανε ο κουμπαρος μου οποτε για καμια δεκαρια μερες θα ειμαι απασχολημενη στο να προσεχω τα παιδακια της χηρας»

    Δεδομενου ότι ημουν σε “κατασταση υπομονης”, δεν αντεδρασα.

    Αλλα ο καιρος περασε κ της ζητησα να βρεθουμε μετα από 1 μηνα. Μου απαντησε ότι ξαφνικα εκδηλωσε ερπητα ζωστηρα διοτι ηταν πολύ αγχωμενη εκεινη τη περιοδο.

    Ακομα ημουν σε “κατασταση υπομονης” κ δεν αντεδρασα αλλα απογοητευτηκα.

    Περασε ο καιρος, εγινε καλα (??) από τον Ερπητα τον Ζωστηρα (??). Της ζητησα να συναντηθουμε.

    Μου απαντησε ότι ξαφνικα η μανα της εσπασε το δεξι της χερι κ πρεπει να την προσεχει (σ.σ.: πριν 2 μηνες ειχε σπασει κ το αριστερο)

    Την μπλοκαρα (από όλα τα μεσα) αφού πρωτα της ειπα «Αντε γαμησου!!!». Ένιωσα καλά. Το έκανα ενώ έγραφε ένα άλλο ψέμα.
    Παρεμπιπτόντως, αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος για να αποκλείσετε μια γυναίκα (ενώ κατασκευάζει ένα ακομη παραμύθι).

  2. #182
    george1520
    Guest
    Καλησπέρα φίλε μου. Πίσω από μια οθονη οι άνθρωποι μπορεί να είναι όπως θέλουν. Να σου φτιάξουν το δικό τους παραμύθι και να στο σερβίρουν.. Το θέμα είναι εσύ τι κανεις; Για πόσο καιρό είσαι διατεθειμένος να τρως το παραμύθι;;

    Με την σχέση σου πως τα πας; Γιατί ακόμη ασχολησε μια ιστορία που σε πλήγωσε;

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    η σχεση παει πολυ καλα. Αναζητω απαντησεις

  4. #184
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    η σχεση παει πολυ καλα. Αναζητω απαντησεις
    Γιατί;; Γιατί βασανίζεσαι; Πέταξε την ιστορία στα σκουπίδια και προχώρα.. Για σένα αλλά και για την γυναίκα που είσαι τώρα μαζί της. Περπατάς αλλά το κεφάλι σου κοιτάει πίσω..
    Δεν αξιζει.. Αν ήθελε να κάνετε το επόμενο βήμα θα έκανε κάτι. Το λάθος σου είναι ότι άφησες αυτή την ιστορία να τραβήξει τόσο.. Όταν εσύ "ανέχεσαι" ο άλλος γιατί να σταματήσει να φέρεται άσχημα;

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αχ βρε ScreamAger, τι ζημιά σου έχει κάνει όλη αυτή η ιστορία, τι απωθημένα κουβαλάς ακόμα βρε παιδί μου; Απαντήσεις δεν θα πάρεις ποτέ για αυτή την ιστορία, τουλάχιστον όχι κάποια που να σε ικανοποιεί, πάρτο απόφαση και μη βασανίζεσαι.

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Ηταν κάπου Αύγουστος του 2018 ή του 2017. Η -αγνώστου ταυτότητας- "κυρία" με το διαδικτυακό ψευδώνυμο Λια Μαριποζα δήλωσε στον μαλάκα ότι ο συνταξιούχος οδοντίατρος (?) - πατέρας της τραυματίστηκε (κάταγμα λεκάνης!) επειδή -όπως η ίδια ισχυρίστηκε- έπεσε στην αυλή της βίλας (?) του στη Καβάλα αφού σκόνταψε (?) στο λάστιχο ενώ πότιζε...

  7. #187
    Elenia781
    Guest
    μαριποζα=πεταλουδα στα ισπανικα . Τωρα θα κοτσομπολεψουμε?

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Τι εννοείς?

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η γνωμη μου ειναι οτι δεν ειναι ατομο υψηλης νοημοσυνης (χωρις να αποκλειεται να ειναι. λεω απο αυτα που ξερουμε), αλλα εχει συγκεκριμενα ψυχικα προβληματα και σαν βαμπιρ αναγνωριζει αυτους που θα μπορεσει να διαχειριστει και τους τραβαει στο παραληρημα μυθομανιας που ζει...

    δεν πιστευω οτι ειναι αδυνατον να την βρεις. το θεωρω εφικτο. απλα, αυτο δεν θα σου λυσει το βασικο προβλημα, που ειναι το γιατι ασχοληθηκες τοσα χρονια μαζι της. η λυση αυτου του προβληματος, βρισκεται σε σενα, οχι σε εκεινην.
    απλα, το θεωρω ανθρωπινο να θελεις να λυσεις τις αποριες σου για την ταυτοτητα της. δεν το θεωρω ματαιο. ειναι μια ικανοποιηση να παιρνεις απαντησεις.
    ξαναρωταω: οταν προσφατα σου ειπε οτι δεν σε συνανταει τοσα χρονια επειδη εχει παρει κιλα, δεν την ρωτησες τπτ; δεν εγινες εξαλλος; δεν της ρωτησες γιατι δεν το ελεγε τοσο καιρο και σε παραμυθιαζε;
    Σίγουρα δεν θα μου λύσει το βασικο πρόβλημα αλλά θα ικανοποιήσω τόσο πολύ την περιέργειά μου...
    Θα μάθω που ξόδεψα τα χρόνια...

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    Σίγουρα δεν θα μου λύσει το βασικο πρόβλημα αλλά θα ικανοποιήσω τόσο πολύ την περιέργειά μου...
    Θα μάθω που ξόδεψα τα χρόνια...
    Προς εκπληξη μου ειδα τωρα το θεμα σου και πραγματικα τις απαντησεις καποιον μελών,πρωην,νυν,μελλοντικώ� � ,δεν ξερω πραγματικα πλεον εδω μεσα τι αλλο θα δουμε ,που εκαναν περιπου τα ιδια με εσενα καποτε και μαλιστα ειχαν και αποψη ...

    Οπως και αποψεις αλλων μελων που δικαιολογουν την ολη σου αναζητηση γιατι ετσι καταλαβαιναν οτι υπηρχε η ηθικη δικαιωση ...Τι ειρωνεια ?
    ταυτιζομαι απολυτα μαζι τους εδω ....


    Για πες Σκριμ εβγαλες καμια ακρη?
    Οσα χρονια και να περασουν ,σε όποια κατασταση και να εισαι πιστεψε με αυτο αν δεν το ξεκαθαρισεις θα σε τρωει ...

    Μονο αν το ξεδιαλύνεις και "δικαιωθείς "για το παραμυθι που σου πουλούσε θα ηρεμήσεις ...


    Να σου πω και κατι το οποιο το εζησα εγω σε κατι παρόμοιο..Μην ξαφνιατεις αν "κολλητη" ,"φιλοι" και λοιποι κομπαρσοιι της φαρσοκωμωδειας ηταν και αυτοι στο παιχνιδι ή ηταν απλα διπλοι κα τριπλοι λογαριασμοι ...
    Η αρρωστια που κουβαλανε αυτα τα ατομα που μπαινουν σε τετοιες διαδικασιες ειναι κυριως η πηγη ολου αυτου και μην ψαξεις λογικη εξηγηση σε ολη αυτη την παρανοια ..

    Απλα απορώ ειλικρινα με το ποσο πολυ κρατησε ολο αυτο?
    Αληθεια ποια δικη σου αναγκη καλυπτε ολο αυτο για να δικαιολογείς τα αδικαιολογητα και τα προφανή της κοροιδειας αυτης ωστε να τραβηξει τοσο χρονια ...
    Αυτα συηθως δεν κρατανε πολυ ...ο κλεφτης και ο ψευτης λενε τον πρωτο χρονο χαιρονται ...

    Ενα θα σου πω ,οταν μαθεις την πραγματικη αληθεια πισω απο ολα αυτα αλλα κυριως και για τον περιγυρω του συγκεκριμενου ατομου θα νοιωσεις πολυ καλα που δεν ανηκεις εκει ...

    Ατομο με αναπηρια ή με παραπανω κιλα ,πολυ χλωμο το βλεπω να κρυβεται πισω απο ολο αυτο ...
    Last edited by Marilou; 21-03-2021 at 00:25.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μπορει χιλια δυο. Μπορει να μην ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα που αυτη δινει και να μην θελει να σε αντιμετωπισει. Ποιος ξερει? Κανενας.

    Το θελω της παντως λεει να μην συναντηθειτε ξεκαθαρα. Φυσικα ξερει οτι δινει ψευτικες δικαιολογιες και εσυ το ξερεις αυτο και το ξερει οτι το καταλαβαινεις. Τι το θεωρει τυπικη διαδικασια?
    Θα επρεπε να ειναι ειλικρινης. Δεν θελω να σε συναντησω, δεν θελω να ανοιχτω να σου πω τον λογο που δεν θελω να σε συναντησω και μου αρεσει να ανταλασουμε για παραδειγμα αποψεις μεσα στο νετ σαν δυο καλα φιλαρακια. Φυσικα και εσυ οφειλεις να το δεχτεις και να μην επιμεινεις σε μια συναντηση.
    Γενικα προχωρα τη ζωη σου, οσον αφορα τη σχεση με καποια κοπελα, αν το θες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #192
    Νοέμβρης 2001, ο Laden έχει ρίξει τους πύργους, είμαι φαντάρος, Αθήνα, έγκλειστος (Οριακός εδώ.) Η μία μου (κυρίως) σχέση αργοπέθαινε και η άλλη μου (δευτερεύουσα) δεν ήταν διαθέσιμη γιατί ο άντρας της επέστρεψε Ελλάδα. Οι ορμόνες να χορεύουν, το μυαλό να παίζει περίεργα παιχνίδια (Έρχεται τρίτος παγκόσμιος, το άγχος να με παραλύει, αυτοκαταστρέψου, όλα είναι μάταια κλπ), σπάνια που έβγαινα έπινα σαν κροκόδειλος και έμπαινα μέσα ζάντα, βάραγα 2 μαλακίες και έπινα 2 παπάδες στις τραχανοπλαγιές που έκανα σκοπιά και μετά κοιμόμουνα με 0 βαθμούς έξω με το κεφάλι στα γόνατα. Τότε δεν υπήρχαν smartphone, facebook, instagram κλπ. Υπήρχαν μόνο τα NOKIA με το φιδάκι και αναλογικές φορητές τηλεοράσεις 5 ιντσών. Μου σκάει από το πουθενά ένα SMS <Τι ώρα θα πάμε για χορό ?> Απαντάω, απαντάει και το γκομενάκι και αποκτάμε επικοινωνία. Μου μίλαγε με τις ώρες και ένας οριακός τι κάνει ? Την εξιδανικεύει χωρίς καν να την δει και φτιάχνει σενάρια. Χορός, χορεύτρια, ωραία φωνή, λέει ότι είναι όμορφη, εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος. Αλλά, υπήρχε ένα αλλά. Κάθε φορά, από τις σπάνιες που μπορούσα να βρεθούμε έβρισκε μία δικαιολογία, μια η Μαρία (Μαρία την λέγανε) δεν μπορεί, μία ο κώλος της πονεί. Όταν την πίεσα πάρα πολύ, μου πετάχτηκε σε SMS (ΕΜΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΤΡΟΧΑΙΟ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΑΜΕΡΙΚΗ ΣΗΜΕΡΑ> .Τύχαινε να είμαι έξω, πρώτη φορά στην Αττική Οδό, πήγαινα με την μία ρόδα και κάπνιζα. Δεν το πίστεψα αλλά λέω τι στον π$%τσο, να δω πόσα ψέματα λέει. Φτάνω στο ΕΛ ΒΕΛ, τους λέω τι μεταφορά ασθενή έχετε σήμερα, με ειδοποίησαν το πρωί, θέλω να την δω. Μου λένε <Κύριε, δεν έχουμε κανένα τέτοιο περιστατικό και αυτές οι μεταφορές κανονίζονται πολύ καιρό πριν>. Μετά από λίγες μέρες ξαναεπικοινωνούμε. Της λέω γιατί με έχεις πεθάνει στο φύκι, γιατί τόσα ψέμματα ?Μου λέει ότι είναι καθηλωμένη σε καροτσάκι αφού ξάπλωσε με την Virago της στην Συγγρού. Και το μνμα πότε θα πάμε για χορό που μου έσκασε ? Το στέλνω σε μιά φίλη μου που χορεύαμε μαζί, black humor, κατά λάθος ήρθε σε εσένα.Έστω και έτσι θα ήθελα να σε δω της λέω, τόσο καιρό μιλάμε. Δεν μου απάντησε ποτέ, μετά ήρθαν τα πολλά χιόνια του 2001.

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    δεν εχω συναψει ποτε διαδικτυακη σχεση , δεν πιστευω σε αυτες , αλλα εκανα μια σχεση απο δω μεσα ( δεν υπαρχει πλεον αυτο το μελος ) , με μια κοπελα κατα 23 χρονια μικροτερη μου , της ειχα στειλει τωρινη φωτο, αυτη οχι, μεβαλε σε υποψιες αυτο, και οταν συναντηθηκαμε , ηθελε σεξ , οπερ και εγενετο , πολλακις , μουκανε και το τραπεζι σπιτι της , ευγενικη και καλη ηταν ........ ειδα οτι ειχε καλογυμνασμενο σωμα , σε προσωπο δεν ελεγε πολλα ( μαλλον γι αυτο και δεν εστειλε φωτο ) ...........εχω κανει και δυο φιλικες σχεσεις με κοπελες , την μια την διατηρω ακομη .....ωχουυυυυ, μαυτα τα μεσα μαζικης δικτυωσης , η πως-τα-λενε......

    εχω μαζεψει 49 ποιντς , τα μισα απο συσταση φαρμακων , και ταλλα μισα απο λογομαχιες , παλαια .......πρεπει ναχω το ρεκορ εδω μεσα, θα σας ενημερωσω τι γινεται ανω των 50 ποιντς .....αν κερδιζω η χανω κατι ...... keep you posted , folks ....
    Last edited by Macgyver; 23-03-2021 at 01:49.

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Νοέμβρης 2001, ο Laden έχει ρίξει τους πύργους, είμαι φαντάρος, Αθήνα, έγκλειστος (Οριακός εδώ.) Η μία μου (κυρίως) σχέση αργοπέθαινε και η άλλη μου (δευτερεύουσα) δεν ήταν διαθέσιμη γιατί ο άντρας της επέστρεψε Ελλάδα. Οι ορμόνες να χορεύουν, το μυαλό να παίζει περίεργα παιχνίδια (Έρχεται τρίτος παγκόσμιος, το άγχος να με παραλύει, αυτοκαταστρέψου, όλα είναι μάταια κλπ), σπάνια που έβγαινα έπινα σαν κροκόδειλος και έμπαινα μέσα ζάντα, βάραγα 2 μαλακίες και έπινα 2 παπάδες στις τραχανοπλαγιές που έκανα σκοπιά και μετά κοιμόμουνα με 0 βαθμούς έξω με το κεφάλι στα γόνατα. Τότε δεν υπήρχαν smartphone, facebook, instagram κλπ. Υπήρχαν μόνο τα NOKIA με το φιδάκι και αναλογικές φορητές τηλεοράσεις 5 ιντσών. Μου σκάει από το πουθενά ένα SMS <Τι ώρα θα πάμε για χορό ?> Απαντάω, απαντάει και το γκομενάκι και αποκτάμε επικοινωνία. Μου μίλαγε με τις ώρες και ένας οριακός τι κάνει ? Την εξιδανικεύει χωρίς καν να την δει και φτιάχνει σενάρια. Χορός, χορεύτρια, ωραία φωνή, λέει ότι είναι όμορφη, εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος. Αλλά, υπήρχε ένα αλλά. Κάθε φορά, από τις σπάνιες που μπορούσα να βρεθούμε έβρισκε μία δικαιολογία, μια η Μαρία (Μαρία την λέγανε) δεν μπορεί, μία ο κώλος της πονεί. Όταν την πίεσα πάρα πολύ, μου πετάχτηκε σε SMS (ΕΜΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΤΡΟΧΑΙΟ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΑΜΕΡΙΚΗ ΣΗΜΕΡΑ> .Τύχαινε να είμαι έξω, πρώτη φορά στην Αττική Οδό, πήγαινα με την μία ρόδα και κάπνιζα. Δεν το πίστεψα αλλά λέω τι στον π$%τσο, να δω πόσα ψέματα λέει. Φτάνω στο ΕΛ ΒΕΛ, τους λέω τι μεταφορά ασθενή έχετε σήμερα, με ειδοποίησαν το πρωί, θέλω να την δω. Μου λένε <Κύριε, δεν έχουμε κανένα τέτοιο περιστατικό και αυτές οι μεταφορές κανονίζονται πολύ καιρό πριν>. Μετά από λίγες μέρες ξαναεπικοινωνούμε. Της λέω γιατί με έχεις πεθάνει στο φύκι, γιατί τόσα ψέμματα ?Μου λέει ότι είναι καθηλωμένη σε καροτσάκι αφού ξάπλωσε με την Virago της στην Συγγρού. Και το μνμα πότε θα πάμε για χορό που μου έσκασε ? Το στέλνω σε μιά φίλη μου που χορεύαμε μαζί, black humor, κατά λάθος ήρθε σε εσένα.Έστω και έτσι θα ήθελα να σε δω της λέω, τόσο καιρό μιλάμε. Δεν μου απάντησε ποτέ, μετά ήρθαν τα πολλά χιόνια του 2001.
    οριακος, η μαλλον διπολικος;;;; ;)

    καλα κι εσυ, επρεπε να πας στο ελ βενιζελος για να το καταλαβεις; υπαρχει μια στο εκατομυριοοοοοοοο να εχει παθει τετοιο πραγμα, να μεταφερθει αυθημερον στην αμερικη(;;) και η μανα της να σκεφτει, "αχ βρε, μηπως καβλαντιζε το κοριτσακι μου με κανεναν αγνωστο;;; ας ψαξω το κινητο , να του στειλω κανενα μηνυμα, να μην περιμενει"... δλδ, πιο παραλογο, πεθαινεις..

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    δεν εχω συναψει ποτε διαδικτυακη σχεση , δεν πιστευω σε αυτες , αλλα εκανα μια σχεση απο δω μεσα ( δεν υπαρχει πλεον αυτο το μελος ) , με μια κοπελα κατα 23 χρονια μικροτερη μου , της ειχα στειλει τωρινη φωτο, αυτη οχι, μεβαλε σε υποψιες αυτο, και οταν συναντηθηκαμε , ηθελε σεξ , οπερ και εγενετο , πολλακις , μουκανε και το τραπεζι σπιτι της , ευγενικη και καλη ηταν ........ ειδα οτι ειχε καλογυμνασμενο σωμα , σε προσωπο δεν ελεγε πολλα ( μαλλον γι αυτο και δεν εστειλε φωτο ) ...........εχω κανει και δυο φιλικες σχεσεις με κοπελες , την μια την διατηρω ακομη .....ωχουυυυυ, μαυτα τα μεσα μαζικης δικτυωσης , η πως-τα-λενε......

    εχω μαζεψει 49 ποιντς , τα μισα απο συσταση φαρμακων , και ταλλα μισα απο λογομαχιες , παλαια .......πρεπει ναχω το ρεκορ εδω μεσα, θα σας ενημερωσω τι γινεται ανω των 50 ποιντς .....αν κερδιζω η χανω κατι ...... keep you posted , folks ....
    αυτα που περιγραφεις, δεν ειναι διαδικτυακες σχεσεις; τι ειναι;

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 20:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  3. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 19:17
  4. "Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος"
    By xart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 15-09-2014, 12:57
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •