ΝΕΥΡΑ! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 95

Thread: ΝΕΥΡΑ!

  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Με τον ίδιο τρόπο,μου ήρθε να φερθώ σε συγκεκριμένο άτομο,για συγκεκριμένο λόγο,αλλά είπα να μην ασχοληθώ.
    Ξέρεις για τι μιλάω.....
    ξερω ξερω για τι μιλας...εχεις κ τα δικια σου! βουνο το δικιο σου βασικα..
    αραξε κ αστο να φυγει..θελει υπομονη παντως κ εγκρατεια να σφιγγεις τα δοντια για να μη μιλησεις...
    εγω οπως ειδατε δυσκολα το καταφερνω.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ασχετο..εχτες ειχα αυπνια κ ηπια 1 τεταρτο ρεμερον για να κοιμηθω...ξυπνησα με κεφαλι κοιμομενο σαν καζανι κ εφτιαξα κακαο..με ξυπναει το κακαο.
    δηλαδη αν επινα το μισο τι θα γινοταν?θα ξυπναγα αυριο?????:p

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    εχετε πολυ πλακα!
    σας διαβασα κ γελασα..καλα κανετε κ μιλατε κ λετε αερολογιες στο θεμα μου..μαρεσουν οι αερολογιες..
    εδω εγω σπαμαρω παντα στα δικα μου θεματα..
    αληθεια ρε ποσιτιβ..υπαρχουν ακομα ανθρωποι που σκεφτονται οτι αν ειχαν πορσε θα εριχναν γυναικα?
    τελικα δεν φταινε αυτοι..αλλα οι συγκεκριμενες γυναικες..
    μια φορα μου την ειχε πεσει ενας παππους απο κοντα με πορσε κ με επρηζε να του κατσω..
    ουτε καν το σκεφτηκα..εβαλα τα γελια.
    αηδια..ιιιου..
    απορω πως ανοιγουν τα ποδια σε αντρες επειδη εχουν φραγκα..
    κατα καιρους μου εχει δοθει η ευκαιρια να εκμεταλλευτω εναν τετοιον..δεν το εκανα ποτε...δεν θα μπορουσα να το κανω ποτε.
    ειμαι κ αναρχικια βλεπεις.....θα την εκαιγα εγω την πορσε.
    Να σου πω κάτι;
    Είναι σημεία των καιρών και της γενικότερης κρίσης αξιών (χρηματικών και ηθικών).
    Από τη μια γυναίκες που ψάχνουν το "δέκα το καλό", το "λαχείο", το "τζακ-ποτ" και από την άλλη ασχημάντρες και ανίκανοι για καμάκι που πιστεύουν πως ένα σπορ αυτοκίνητο, μια χιλιάρα μηχανή, ένα ακριβό κινητό ή ένα ακριβό ρολόι, θα τους ανεβάσει το... στάτους!
    Και για γυναίκες, ξέρω πολλές (και μια συγκεκριμένη πολύ καλά!) που ενώ στα νιάτα τους ήταν αναρχία και έτσι, στην πορεία άλλαξαν ιδέες και θεωρίες, μόλις είδαν εξουσία και παραδάκι... Τώρα που τις χάνεις, που τις βρίσκεις Κολωνάκι, Αράχωβα και Μύκονο!
    Γίνανε αριβίστριες και οπορτουνίστριες στο πι και φι! Άντε τώρα μην ανοίξω το στόμα μου πρωινιάτικα...!

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ασχετο..εχτες ειχα αυπνια κ ηπια 1 τεταρτο ρεμερον για να κοιμηθω...ξυπνησα με κεφαλι κοιμομενο σαν καζανι κ εφτιαξα κακαο..με ξυπναει το κακαο.
    δηλαδη αν επινα το μισο τι θα γινοταν?θα ξυπναγα αυριο?????:p
    Το ρεμερόν είναι αντικαταθλιπτικό αν δεν κάνω λάθος;
    Είμαι μικρός ακόμη, δεν τα έχω μάθει...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Από τη μια γυναίκες που ψάχνουν το "δέκα το καλό", το "λαχείο", το "τζακ-ποτ" και από την άλλη ασχημάντρες και ανίκανοι για καμάκι που πιστεύουν πως ένα σπορ αυτοκίνητο, μια χιλιάρα μηχανή, ένα ακριβό κινητό ή ένα ακριβό ρολόι, θα τους ανεβάσει το... στάτους!
    έτσι, δεν έχει διάκριση φύλου αυτό...
    Γουστάρουν την εύκολη ζωή πιστευω. Την εύκολη ζωή με απολαύσεις. Το χρήμα να ρέει και αυτοί να ξαπλάρουν νωχελικά σα γάτες που λιάζονται...Να περάσουν το ποτάμι χωρίς να βρέξουν τα πόδια τους...
    Να φοράνε μονο φιρμες! να πηγαινουν σε συγκεκριμενα μαγαζια κλπ.
    Και αμα τους πεις να δουλέψουν θα σου πουν ααααα! εγώ έχω σπουδάσει! να πάω γκαρσόνι? Ή αααα! δεν έχω βύσμα! μόνο οι βυσματούχοι δουλεύουν!
    Γουσταρεις Μυκονο/φίρμα/διακοπες? δουλεψε να βγαλεις τα φραγκα να πας! αλλιως ειναι αλητεία!!!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    έτσι, δεν έχει διάκριση φύλου αυτό...
    Γουστάρουν την εύκολη ζωή πιστευω. Την εύκολη ζωή με απολαύσεις. Το χρήμα να ρέει και αυτοί να ξαπλάρουν νωχελικά σα γάτες που λιάζονται...Να περάσουν το ποτάμι χωρίς να βρέξουν τα πόδια τους...
    Να φοράνε μονο φιρμες! να πηγαινουν σε συγκεκριμενα μαγαζια κλπ.
    Και αμα τους πεις να δουλέψουν θα σου πουν ααααα! εγώ έχω σπουδάσει! να πάω γκαρσόνι? Ή αααα! δεν έχω βύσμα! μόνο οι βυσματούχοι δουλεύουν!
    Γουσταρεις Μυκονο/φίρμα/διακοπες? δουλεψε να βγαλεις τα φραγκα να πας! αλλιως ειναι αλητεία!!!
    Και επειδή το θέμα μας είναι τα νεύρα, ναι κάτι τέτοιοι τύπο σου τσιτώνουν τα νεύρα, μόνο και μόνο με την απάθειά τους!
    Αυτοί που λένε για βύσματα και για έλλειψη δουλειάς, έχουν δίκιο εν πολλοίς, αλλά και τι δεν θα έδιναν για να ήταν στη θέση τους!
    Και εδώ κολλάει το ρητό του Σωκράτη (του Νεοέλληνα): "Κράζεις; Θαυμάζεις!"

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Να σου πω κάτι;
    Είναι σημεία των καιρών και της γενικότερης κρίσης αξιών (χρηματικών και ηθικών).
    Από τη μια γυναίκες που ψάχνουν το "δέκα το καλό", το "λαχείο", το "τζακ-ποτ" και από την άλλη ασχημάντρες και ανίκανοι για καμάκι που πιστεύουν πως ένα σπορ αυτοκίνητο, μια χιλιάρα μηχανή, ένα ακριβό κινητό ή ένα ακριβό ρολόι, θα τους ανεβάσει το... στάτους!
    Και για γυναίκες, ξέρω πολλές (και μια συγκεκριμένη πολύ καλά!) που ενώ στα νιάτα τους ήταν αναρχία και έτσι, στην πορεία άλλαξαν ιδέες και θεωρίες, μόλις είδαν εξουσία και παραδάκι... Τώρα που τις χάνεις, που τις βρίσκεις Κολωνάκι, Αράχωβα και Μύκονο!
    Γίνανε αριβίστριες και οπορτουνίστριες στο πι και φι! Άντε τώρα μην ανοίξω το στόμα μου πρωινιάτικα...!
    καλα καλε, 20 χρονων παιδι, ηξερες γυναικες απ τα νιατα τους μεχρι τα λιγοτερο νιατα τους? μηπως κρυβεις τα καλοκαιρια? ;p

    περα απ την πλακα, μην βλεπεις μονο ασπρο- μαυρο.
    οι σχεσεις και το ταιριασμα των ανθρωπων εχει πολλους παραγοντες. η εξυπναδα ειναι προσον, το χιουμορ , η προσωπικοτητα, και η εμφανισ η ομως και το στατους ομως. καποιος πουε χει στατους η και χρημα δεν ειναι αυταποδεικτα κενος και χαζος.
    ετσι θα βολευε να πιστευουν καποιοι που δυσαρεστουνται, αλλα δεν ειναι ετσι.
    ουτε μια ομορφη γυναικα ειναι αποδεδειγμενα κενη και χαζη και αμορφωτη.
    αν καποιοι με πολλα προσοντα ταιριαξουν μεταξυ τους, δεν σημαινει οτι ο ενας πηγε μονο για την ομορφια η αλλη μονο για τα φραγγα και τελος.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλα καλε, 20 χρονων παιδι, ηξερες γυναικες απ τα νιατα τους μεχρι τα λιγοτερο νιατα τους? μηπως κρυβεις τα καλοκαιρια? ;p
    Α, μάλλον δεν κατάλαβες σε ποια πήγαινε το καρφί μου! Τώρα που κατάλαβες, νομίζω ότι σου λύθηκε η απορία!

    Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι τα πράγματα στη ζωή δεν είναι άσπρο-μαύρο και γενικά, ώρες ώρες πέφτω σε αυτή την υπεραπλουστευτική παγίδα.
    Συγκεκριμένα, για αυτό που είπα τα τελευταία χρόνια έχει γίνει μόδα, για να μη πω μάστιγα!
    Τίγκα η Γλυφάδα από παππούδες 50+ και πιπίνια που είναι στην ηλικία μου. Και το ωραίο ήταν, όταν είχα δει έναν ασπρομάλλη με μια κοιλιά σαν τον Υμηττό σε οριζόντια θέση, με μια κοπέλα σαν τα κρύα τα νερά και εγώ ο αφελής νόμιζα πως ήταν πατέρας και κόρη!
    Λεπτά αισθήματα που λένε!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    εχω φιλη κολλητη, γεροντολαγνα στα νιατα της.
    ηταν σαν τα κρυα τα νερα, αλλα ως φοιτητρια ερωτευτηκε εναν παπου (για μας τοτε) 45 χρονων και τρελαινοταν γι αυτον.μιλαμε για μεγαλο ερωτα.
    καποιος σαν εσενα που θα την εκρινε απ εξω, θα ελεγε για την πανεξυπνη ,πανεμορφη, πλουσια και 2 ντοκτορα και 3 ξενες γλωσσες πλεον φιλη μου, οτι ειναι μια φιλοχρηματη μπιμπο που πηγε να φαει τα λεφτα του παππου.

    η γνωμη μου ειναι οτι οσοι κανουν τετοιες ευκολες κρισεις για ανθρωπους που βλεπουν μαζι και ειναι ο ενας μεγαλος και πλουσιος η αλλη μικρη και ομορφη η το αντιθετο, κλπ κλπ κλπ, απλα ξεσπανε την δυσαρεσκεια τους που δενε χουν αυτους που θελουν διπλα τους.
    δεν σας τρωνε τις γυναικες η τους ανδρες οι αλλοι κοριτσια κι αγορια. απλα δεν θελουν εσας...

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχω φιλη κολλητη, γεροντολαγνα στα νιατα της.
    ηταν σαν τα κρυα τα νερα, αλλα ως φοιτητρια ερωτευτηκε εναν παπου (για μας τοτε) 45 χρονων και τρελαινοταν γι αυτον.μιλαμε για μεγαλο ερωτα.
    καποιος σαν εσενα που θα την εκρινε απ εξω, θα ελεγε για την πανεξυπνη ,πανεμορφη, πλουσια και 2 ντοκτορα και 3 ξενες γλωσσες πλεον φιλη μου, οτι ειναι μια φιλοχρηματη μπιμπο που πηγε να φαει τα λεφτα του παππου.

    η γνωμη μου ειναι οτι οσοι κανουν τετοιες ευκολες κρισεις για ανθρωπους που βλεπουν μαζι και ειναι ο ενας μεγαλος και πλουσιος η αλλη μικρη και ομορφη η το αντιθετο, κλπ κλπ κλπ, απλα ξεσπανε την δυσαρεσκεια τους που δενε χουν αυτους που θελουν διπλα τους.
    δεν σας τρωνε τις γυναικες η τους ανδρες οι αλλοι κοριτσια κι αγορια. απλα δεν θελουν εσας...
    Κοίτα, δεν ξέρω τι να σου πω.
    Αλλά αν είχαμε 100 άνδρες, 99 απλούς, καθημερινούς άνδρες και τον Εμίρη του Κατάρ, ποιος θα είχε τις περισσότερες πιθανότητες να τον ερωτευτεί μια γυναίκα; Σίγουρα, πλεονέκτημα θα είχε ο Εμίρης του Κατάρ.
    Εγώ πάντως δεν ξέρω αν εκεί έξω έχουμε πλεόνασμα ρομαντισμού και δεν το έχω πάρει είδηση ακόμη!

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Κοίτα, δεν ξέρω τι να σου πω.
    Αλλά αν είχαμε 100 άνδρες, 99 απλούς, καθημερινούς άνδρες και τον Εμίρη του Κατάρ, ποιος θα είχε τις περισσότερες πιθανότητες να τον ερωτευτεί μια γυναίκα; Σίγουρα, πλεονέκτημα θα είχε ο Εμίρης του Κατάρ.
    Εγώ πάντως δεν ξέρω αν εκεί έξω έχουμε πλεόνασμα ρομαντισμού και δεν το έχω πάρει είδηση ακόμη!
    τι καθημερινους και κυριακατικους? οι ανδρες αυτοι θα ειχαν ολοι ακριβως την ιδια και απαραλλαχτη προσωπικοτητα?
    μην μου πεις, ασε με να μαντεψω.
    οι 99 θα ειναι πανεμορφοι, σουπεργαματες προσωπικοτητες, χωρις κομπλεξ, με μορφωση, σεξ απιλ γοητευτικοι, φοβεροι εραστες και θα τους λειπουν μονο τα εκατομυρια
    και ο εμιρης θα ειναι κακομοιρης, θα εχει μονο λεφτα καιθα ειναι πανχαζος, μπουχεσας και ασχημος....

    μαθε οτι εχει εμιρηδες με προσωπικοτητα και κακομοιρηδες που εκτος απο τα λεφτα τους λειπουν και ολα τα υπολοιπα.,,,

  12. #57
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ξερω ξερω για τι μιλας...εχεις κ τα δικια σου! βουνο το δικιο σου βασικα..
    αραξε κ αστο να φυγει..θελει υπομονη παντως κ εγκρατεια να σφιγγεις τα δοντια για να μη μιλησεις...
    εγω οπως ειδατε δυσκολα το καταφερνω.
    Αυτό κάνω anxious.Δεν ασχολούμαι μαζί της.
    Απλά σκέφτομαι την θετική επιρροή της άλλης πάνω μου.Την ηρεμία,την γαλήνη και την θετική αύρα που βγάζει.
    Καλησπέρες.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι καθημερινους και κυριακατικους? οι ανδρες αυτοι θα ειχαν ολοι ακριβως την ιδια και απαραλλαχτη προσωπικοτητα?
    μην μου πεις, ασε με να μαντεψω.
    οι 99 θα ειναι πανεμορφοι, σουπεργαματες προσωπικοτητες, χωρις κομπλεξ, με μορφωση, σεξ απιλ γοητευτικοι, φοβεροι εραστες και θα τους λειπουν μονο τα εκατομυρια
    και ο εμιρης θα ειναι κακομοιρης, θα εχει μονο λεφτα καιθα ειναι πανχαζος, μπουχεσας και ασχημος....

    μαθε οτι εχει εμιρηδες με προσωπικοτητα και κακομοιρηδες που εκτος απο τα λεφτα τους λειπουν και ολα τα υπολοιπα.,,,
    Επειδή έχουμε ξεφύγει πάρα πολύ από το θέμα που έχει ανοίξει η anxious, να σου πω κάτι;
    Σε τιμά η άποψη που έχεις και η στάση που κρατάς.
    Να είσαι σίγουρη όμως ότι εκεί έξω υπάρχουν αρκετές που θα κρατούσαν διαφορετική στάση.
    Σε αυτό το δείγμα των 99, έχεις τα πάντα. Από έναν Καθηγητή Πανεπιστημίου μέχρι έναν ζητιάνο που κόβει βόλτες στον Ηλεκτρικό.
    Όλο το φάσμα των αποχρώσεων. Αν στο τέλος έβγαινε και ο Εμίρης του Κατάρ, πόσες θα ήταν εκείνες που θα εξέφραζαν το ενδιαφέρον τους να τον γνωρίσουν καλύτερα, μόνο και μόνο επειδή είναι ο Εμίρης του Κατάρ;
    Ή να το πάρουμε από την ανάποδη... Πόσες από αυτές που είναι στη σόουμπιζ θα έκαναν σχέση με έναν άσημο και φτωχό, που όμως είναι όμορφος και συγκροτημένος χαρακτήρας;

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    στο τελευταιο που ρωτας, ετσι γενικα που το ρωτας και απροσωπα, σου απανταω, ΠΟΛΛΕΣ. αρκει να εβρισκαν τον συγκροτημενο και ομροφο και γαματο ΚΑΙ ΑΚΟΜΠΛΕΞΑΡΙΣΤΟ που απλα θα ηταν ασημος.
    γιατι ξερεις υπαρχει ενα προβληματακι.
    ο καθενας εκει εξω που λιγουρευεται μια κουκλαρα που ειναι και διασημη και θα ειχε οποιονθελει, συνηθως δεν ειναι ουτε τοσο ομορφος , ουτε τοσο συγκροτημενος ουτε τοσο γαματος οσο νομιζει...

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στο τελευταιο που ρωτας, ετσι γενικα που το ρωτας και απροσωπα, σου απανταω, ΠΟΛΛΕΣ. αρκει να εβρισκαν τον συγκροτημενο και ομροφο και γαματο ΚΑΙ ΑΚΟΜΠΛΕΞΑΡΙΣΤΟ που απλα θα ηταν ασημος.
    γιατι ξερεις υπαρχει ενα προβληματακι.
    ο καθενας εκει εξω που λιγουρευεται μια κουκλαρα που ειναι και διασημη και θα ειχε οποιονθελει, συνηθως δεν ειναι ουτε τοσο ομορφος , ουτε τοσο συγκροτημενος ουτε τοσο γαματος οσο νομιζει...
    Δηλαδή ένα μοντέλο, μια τραγουδίστρια, μια παρουσιάστρια ή μια ηθοποιός, θα ήταν πολύ πιθανό να έκανε σχέση με έναν άσημο.
    Και γιατί να κάνει σχέση με έναν άσημο, όταν περιτριγυρίζεται όλη τη μέρα από εφοπλιστές, επιχειρηματίες, ποδοσφαιριστές, συναδέλφους της, κλπ.
    Μακάρι να ήταν τα πράγματα έτσι όπως τα λες...
    Η πραγματικότητα όμως είναι πολύ σκληρή, καλώς ή κακώς.

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. νευρα
    By giouli in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 01-06-2012, 18:09
  2. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 18:18
  3. Νεύρα...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 04-07-2010, 15:00
  4. Νεύρα,νεύρα και αλκοόλ
    By mpirakia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 02-02-2010, 16:14
  5. ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑΑΑ...
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 11-10-2006, 16:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •