Σχεση με εξαρτημένο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14

    Σχεση με εξαρτημένο

    Καλησπέρα σας,

    Έχω ανάγκη να γράψω την ιστορία μου, ζητώ συγγνώμη αν θα μπω σε πολλές λεπτομέρειες, αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας μιας και συνήθως οι άνθρωποι έξω από μια κατάσταση καθώς και η ανωνυμία βοηθάνε θεωρώ.

    Ξεκίνησε μια γνωριμία με ένα τύπο 38 χρόνων, μέσω κοινών γνωστών και ενδιαφερόντων στο facebook πέρσι τον Αύγουστο. Με πλησίασε θέλοντας να με γνωρίσει, δέχτηκα. Το ξεκίνησα ως κάτι πολύ χαλαρό και βλέπουμε, όμως ο ίδιος έδειχνε τρελό ενθουσιασμό και με ήθελε κοντά του και στο σπίτι του σχεδόν καθημερινά. Ταυτόχρονα, έβλεπα ότι εκεί που εγώ κάπνιζα εκείνος έστριβε μπάφους. Δουλειά δεν είχε, και αυτό που σκεφτόταν ήταν να μπορέσει να βγάζει εισόδημα απο τη μουσική ως dj. Επειδή ήταν αρχή, δεν έδωσα σημασία σε ολα αυτά γιατί δεν με επηρέαζαν. Με γνώρισε στην παρέα του, ίδιας ηλικίας, όπου ολοι ηταν στην ιδια φάση με ενα μπάφο στο χέρι. Για 1.5 -2 μήνες ήταν όλα καλά, μέχρι που κατάλαβα ότι οταν δεν ημουν εγω εκει παντα θα πήγαιναν οι φιλοι του στο σπιτι (λες και δεν μπορουσε να μεινει μονος) και προφανως πινανε.
    Επίσης, μου λέγε σκηνικά απο την εφηβεία του, γενικά οτι έκανε διάφορα (χημείες) αλλά πλεον οχι. Η πρώτη σου σχεση ήταν με μια κοπέλα στα 16 οπου -οπως ειπε- η ιδια επινε πρεζα και πήγε και εμεινε μαζι της.

    Σε καποια στιγμή στο 3μηνο, και ενω δεν ειχαμε παει ούτε για ενα καφε εξω, εγώ του εξήγησα με ευγενικό τρόπο αν έχει αλλάξει κατι επειδή βλέπω οτι δεν εχει επιθυμία να κανουμε κατι αλλο περα απο το να πηγαινω σπιτι του να βλεπουμε ταινια και να τρωμε. Μου απαντησε οτι πιεζεται και να το δουμε πιο χαλαρα-φιλικα και του εξήγησα οτι εγώ δεν θέλω ουτε εψαχνα κατι τετοιο οπότε καλύτερα να το αφήσουμε. Μετα απο δύο μερες μου ζητησε συγγνώμη και οτι δεν τα εννοουσε ολα αυτα και να είμαστε παλι μαζι, εγώ δεχτηκα γιατι..ερωτευμένη.

    Αρχισε να περναει ο καιρός, σε μαγαζιά δεν πήγαινε, δεν έβγαινε καν απο το σπιτι, μια μου ελεγε οτι πρεπει να βρει δουλειά (πραγμα που δεν εκανε ποτε) μια οτι οι φιλοι του τον κρατανε πίσω (ημουν πολύ προσεκτικη δεν εξέφρασα κριτική στους φιλους του ποτέ). Το ωράριο του ηταν να κοιμάται κατα τις 8-9 το πρωι να μη μπορει να κοιμηθει το βραδυ, να ξυπνάει μεσημερι -απογευμα και να ξεκινάει τους μπάφους μεχρι τ'αλλο πρωι φυσικά. Αρχισα να του ψωνίζω, να του πηγαινω φαρμακα να του δινω λεφτα (δεν τα ζηταγε αλλα ηταν σα να τα ζηταγε.) Οι φίλοι συνέχιζαν να ξημεροβραδιάζονται μεσα στο δικο του σπιτι εννοειται οταν δεν ημουν εκει. Καποια στιγμη τον Φεβρουαριο, καταλαβαινω οτι δεν ειχε πλεον τιποτα απο χρηματα, και οτι δεν ειναι καλα ψυχολογικα, καναμε μια κουβεντα και προσπαθησα να τον στηρίξω οσο μπορουσα, διοτι καταλαβα οτι περνάει κατάθλιψη λόγω της οικονομικής του κατάστασης.

    Το επόμενο ήταν να ξαναζητησει χρόνο, να εξαφανιστει για 2 βδομαδες οπου εγω είχα τρελαθει και στις δύο βδομαδες παρακολουθουσε απλως τα σοσιαλ μου και καποια στιγμη ξεκίνησε τα Likes σε φωτογραφίες που ειχα τραβήξει την περιοδο που ήμασταν μαζι. Τον πηρα τηλ , ηταν χαλια μου ειπε να παω απο εκει. Τα τσιγαρα τα μπουμπουναγε πλεον σε συχνοτητα κανονικού τσιγάρου..Τα ξαναβρίσκουμε, μου ελεγε οτι ειμαι ο ανθρωπος του οτι με αγαπαει οτι δεν μπορει να με συγκρινει με κανεναν αλλον ανθρωπο, οτι κανεις δεν του εχει φερθει ποτε τοσο καλα οσο εγω και αλλα τετοια. Του εδωσα χρηματα, φαγητο, φαρμακα, το ενοικιο πλεον το πληρωνε η μανα του (δεν ειναι στην Αθηνα) χρωσταει στη Δεη, για δουλεια ουτε λογος, τον ρωτησα αν σκεφτεται το μελλον και η απαντηση ηταν "εχω σταματησει να σκεφτομαι το μελλον", τον ρωτάω αν θα ηθελε μια πιο ηρεμη ζωη, πιο ισορροπημενη και μου απαντησε "Ηρεμη ζωη θα κανω στα 50". Και τι θα κανεις στα 50 του λεω, ε δεν ξερω, μου απανταει, μπορει να παω να γινω βοσκος. (Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ)

    (Ταυτόχρονα να πω ότι κάνω ψυχοθεραπεία και η ψυχοθεραπευτρια μου, μου είχε πει οτι ειναι εξαρτημενος και βαθιά εξαρτημενος, να μην το παλεψω γιατι δεν μπορω να το νικήσω. Μου εξηγησε οτι πίνει ουσιες πολλα χρονια και εκει την ρωτησα γιατι χρησιμοποιει τον ορο ουσιες ενω εγω της μιλησα μονο για μπαφο. Μου απαντησε οτι δεν ηταν μονο ο μπαφος ολο αυτο. Ο κολλητος μου ειπε οτι παιρνει πρεζα. Το σκεφτηκα και δεν ξερω αν είναι υπερβολη ολο αυτο.)

    Εν τελη, τον αφησα αλλα δεν προλαβα να του εξηγησω τιποτα γιατι είχε παλι να βρεθεί με τους φιλους του να παει καπου να να να και του ειπα οτι εχω κι εγω αναγκες και οτι εστω τελευταια ωρα θα ηθελα να μπορεσει να μου αφιερωσει το χρονο για να πω "αντιο". Κατι τετοιο δεν εγινε φυσικα. Απο τοτε κανει το ιδιο πραγμα με ολες τις φορες που εξαφανιζοταν και γυρνουσε, κοιταει απο αποσταση τα σοσιαλ και θεωρω ότι θα ξανακανει κατι. Το θεμα μου ειναι, πιστευετε οτι αεργος 38 χρονων, που δεν εχει τα βασικα καν, που δεν κανει τιποτα περα απο το να πινει μπαφους και ολο του το περιβαλλον ειναι ΜΟΝΟ αυτοι χρονια τωρα, που δεν βγαινει εξω απο το σπιτι, δεν ειναι εξαρτημενος? Οτι είναι νορμαλ χρηση του χορτου ολο αυτο?Οτι ειμαι υπερβολικη που πιστευω οτι υπηρχαν κι αλλα απο πισω?

    Ποναω γιατι ερωτευτηκα αλλα εβαλα τη ζωη μου πανω απο αυτον αυτη τη φορα. Μου ειπαν οτι θα ημουν ενα θυμα στην πορεία. Απλώς ειναι τοσο τρελο ολο αυτο..να χανεις ανθρωπους απο τη ζωη σου εξαιτίας του χορτου. Ποναει πολυ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εξάτρτηση από το χόρτο; Αλλο και τούτο πάλι. Απλώς αν έχει να πιει η ζωή κυλάει ωραία, αν δεν έχει να πιει τότε δεν είναι καλά. Αλλά αυτό δεν είναι εξάρτηση γιατί μπορεί να κόψει το χόρτο ο οποιοσδήποτε ανα πάσα στιγμή, δεν θα πάθει κάτι, δεν είναι ούτε κόκα ούτε έκσταση το χόρτο. Τα λεφτά που τα έβρισκε να αγοράζει δεν μας λες όμως. Γιατί αν αυτός έπινε ασταμάτητα θα ήθελε με 6 ευρώ το γραμμάριο τουλάχιστον 30 ευρώ την ημέρα.
    Η ψυχολόγος σου για εμένα είναι απαράδεκτη γιατί έβγαλε ένα συμπέρασμα ( ότι πίνει χημείες) χωρίς να γνωρίζει αν πραγματικά συμβαίνει αυτό, λες και έσπαγαν γραμμές παρέα. Αν έπινε πρέζα θα τον καταλάβαινες πολύ εύκολα πιστεύω. Ασε που και η πρέζα λεφτά θέλει, αυτός στην ουσία θα ήθελε 2000 το μήνα για ντρογκες. Αφού δεν δουλεύει που τα έβρισκε; Δεν θα σου πω αν θα είσαι θύμα ή όχι, αυτό θα το αποφασίσεις εσύ, εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους.

    Ψυχολογικά ποτέ δεν θα είναι καλά, αν δεν κόψει το χόρτο όποτε πίνει θα είναι καλά, όποτε δεν πίνει δεν θα είναι και θα κοιμάται στις 8 το πρωί για να ξυπνάει στις 6 το απόγευμα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    Η ψυχολόγος κρίνει απο συμπεριφορές οι οποίες ειναι ιδιες σε ολους τους εξαρτημενους, εχει δουλεψει με αυτούς, νομίζω δεν είναι υπερβολική όταν επιβεβαιώνεται μετά απο 7 μηνες οταν αυτός ο ανθρωπος πινει απο το πρωι μεχρι το βραδυ. Δεν ειναι ψυχαγωγικοι οι λογοι προφανως και ειναι σε αυτο 20 χρονια τουλαχιστον. Αν εσυ δεν μπορεις να εισαι λειτουργικός, δεν εχεις καν συναισθηση οτι χρωστας και πως θα ζησεις και το μονο σου μελημα ειναι να βρεις να πιεις οκ μαλλον δεν εχουμε ιδεα για το τι ειναι εξαρτηση.
    Προφανως τα λεφτα τα εστελνε η μανα και τα επινε.
    Προφανως τα εδινα εγω,φιλοι δεν ξερω.
    Αλλά αυτό που με ενδιαφερει δεν ειναι να κατσω να σου πω αν εξαρταται κανεις απο το χορτο ή αν οντως μπορεις να καταλαβεις 100% οταν καποιος πινει πρεζα οταν η εικονα που εχουμε για την πρεζα ειναι "τα πρεζακια στην ομονοια".

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Lwreta View Post
    Η ψυχολόγος κρίνει απο συμπεριφορές οι οποίες ειναι ιδιες σε ολους τους εξαρτημενους, εχει δουλεψει με αυτούς, νομίζω δεν είναι υπερβολική όταν επιβεβαιώνεται μετά απο 7 μηνες οταν αυτός ο ανθρωπος πινει απο το πρωι μεχρι το βραδυ. Δεν ειναι ψυχαγωγικοι οι λογοι προφανως και ειναι σε αυτο 20 χρονια τουλαχιστον. Αν εσυ δεν μπορεις να εισαι λειτουργικός, δεν εχεις καν συναισθηση οτι χρωστας και πως θα ζησεις και το μονο σου μελημα ειναι να βρεις να πιεις οκ μαλλον δεν εχουμε ιδεα για το τι ειναι εξαρτηση.
    Προφανως τα λεφτα τα εστελνε η μανα και τα επινε.
    Προφανως τα εδινα εγω,φιλοι δεν ξερω.
    Αλλά αυτό που με ενδιαφερει δεν ειναι να κατσω να σου πω αν εξαρταται κανεις απο το χορτο ή αν οντως μπορεις να καταλαβεις 100% οταν καποιος πινει πρεζα οταν η εικονα που εχουμε για την πρεζα ειναι "τα πρεζακια στην ομονοια".
    Εγώ είμαι 43 και το έχω ζήσει αυτό το έργο (και εγώ τα ίδια έκανα μέχρι τα 35 μου, μόνο πρέζα δεν έπινα γιατί ήξερα ποια θα είναι η κατάληξη) και τα έκοψα όλα μαχαίρι μαζί με τις επαφές που είχα τότε. Αν δεν κόψει την ντρόγκα και τους φίλους που έχει τώρα, δεν θα αλλάξει η ζωή του. Αξίζει να περιμένεις να δεις αν τυχόν θα το κάνει; Για εμένα δεν αξίζει κατά 99% δεν θα το κάνει, πρέπει να συμβεί κάτι για να μπει στο τριπάκι και να πει κόβω τη ντρόγκα και αλλάζω τη ζωή μου. Η αλήθεια μου είναι πως αν σε έβαζε πάνω από την ντρόγκα και τους φίλους θα τα έκοβε και τα δύο, δεν σε έχει όμως πάνω από αυτά, σε έχει για τρίτη. Αν δεν θες να είσαι τρίτη, πρέπει να φύγεις, αν δεν σε απασχολεί μείνε.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    ναι ακριβως, συμφωνουμε λοιπον.
    Σε ευχαριστώ

  6. #6
    george1520
    Guest
    Δεν θα σχολιάσω για την εξάρτηση του γιατί το θέμα εδώ εσύ το άνοιξες και θα πω την γνώμη μου με βάση αυτά που λες. Θεωρώ ότι έχεις δώσει και με το παραπάνω σε αυτή την σχέση αλλά όσο ερωτευμένη και να είσαι από ένα σημείο και μετά πρέπει να κοιτάξεις τον εαυτό σου. Ίσως με τον χωρισμό να δει κι αυτός τα πράγματα πιο καθαρά και να προτιμήσει να κάνει κάτι για να αλλάξει την ζωή του από το να κλαίει και να μένει εκεί στάσιμος. Αν έμενες θα έχανες τον εαυτό σου μέσα σε αυτήν. Σου λέω σίγουρα ότι κάποια στιγμή θα εκτιμήσει όλα όσα έκανες (όχι μόνο με λόγια) και σίγουρα θα κάνει ξανά εμφάνιση.

    Πως είσαι όσο αφορά τον χωρισμό? Μετανιώσες? Πως τον βιώνεις?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αυτό που με μπερδεύει στα λεγόμενά σου είναι στο ότι κολλάς αν είναι εξαρτημένος με άλλες ουσίες, ενώ συνειδητοποιείς καλά το ότι είναι εξαρτημένος με το χόρτο. Μπορεί το χόρτο να είναι ψυχολογική εξάρτηση πιο πολύ παρά οργανική όπως π.χ. αν έκανε πρέζα, αλλά η εξάρτηση είναι εξάρτηση και μόνο αν αποφασίσει ο ίδιος και παλέψει πολύ σοβαρά θα απεξαρτηθεί από αυτό. Και για να πέσεις τόσο χοντρά σε τέτοια εξάρτηση για τόσα χρόνια, προφανώς και έχεις και άλλα θέματα να λύσεις.

    Εσύ όμως θες να είσαι η κοπέλα του σε μία φυσιολογική σχέση, σωστά; Δεν είναι η δουλειά σου να του κάνεις την ψυχολόγο ή τη σύμβουλο. Άσχετα με το γιατί συμβαίνει αυτό, ήδη η σχέση που είχατε δεν ήταν όπως την θες, αυτός δεν είναι όπως τον θες και δεν σου φέρεται καλά και έχεις βάλει τον εαυτό σου στη θέση κάποιου που εμμέσως πλην σαφώς σε εκμεταλλεύεται. Αυτή είναι η πραγματικότητα, άσχετα αν το συναίσθημα σε κάνει να μην βλέπεις καθαρά. Εσύ κρατιέσαι από την ελπίδα μην τυχόν και αλλάξει, αλλά αυτό είναι θέμα καθαρά δικό του και οι ελπίδες από αυτά που λες απειροελάχιστες. Στο έχει δηλώσει άλλωστε ότι δεν θέλει να αλλάξει.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    Σε ευχαριστώ για την υποστηριξη, πραγματικά το δύσκολο ειναι οτι μου φερθηκε τρυφερά και με αγάπη (ισως γιατι ετσι θεωρει οτι θα κερδισει κατι)
    Ποναω γιατι σκεφτομαι οτι ενω τον αγαπησα και τον αγαπαω πρεπει να μαθω να σεβομαι και τον εαυτο μου. Αποδεχτηκα οτι δεν μπορει να αλλαξει οσο ειμαι εκει. Η αποδοχη του αλλου νομιζω ειναι ο,τι πιο υγειες..Ειναι δυσκολο να σταματήσεις να ελπίζεις οτι θα αλλαξει κατι μονο με την αγαπη και την καλοσυνη.. Το εκανα παλια..οι σχεσεις περασαν σε κακοποιηση οσο εμενα και περιμενα..Ειπα εδω δεν εχω περιθωρια, μου δειχνει ξεκαθαρα ποια ειναι η κατασταση και αργοτερα δεν θα μπορω να πω "δεν ηξερα"....
    Οποτε ενιωσα πως παω στην καταστροφη με τις ευλογίες μου.
    Ποναω παρα πολύ να ξερω οτι εχει καλη ψυχη αλλα δεν σωζεται.
    Ποναω να σκεφτομαι πως ειναι δυνατον να διωξει το πιο υγειες κομμάτι της ζωης του.
    Ποναω γιατι σκεφτομαι, λογικα ειδε τι ειμαι, γιατι να διαλεξει εμενα και οχι καποια της δικης του φασης.
    Ποναω γιατι τον σκεφτομαι να θελει να συνδιασει και την σχεση και την εξαρτηση και ειδα οτι δεν γινεται αυτο εκτός και αν κανω μονιμα εγω πισω.
    Αυτος εχει το μπαφο να μην ποναει, εγω το ζω στο 100%...
    Και αυτο με πληγώνει. Οτι ειναι λες και δεν ημουν τιποτα..

  9. #9
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lwreta View Post
    Σε ευχαριστώ για την υποστηριξη, πραγματικά το δύσκολο ειναι οτι μου φερθηκε τρυφερά και με αγάπη (ισως γιατι ετσι θεωρει οτι θα κερδισει κατι)
    Ποναω γιατι σκεφτομαι οτι ενω τον αγαπησα και τον αγαπαω πρεπει να μαθω να σεβομαι και τον εαυτο μου. Αποδεχτηκα οτι δεν μπορει να αλλαξει οσο ειμαι εκει. Η αποδοχη του αλλου νομιζω ειναι ο,τι πιο υγειες..Ειναι δυσκολο να σταματήσεις να ελπίζεις οτι θα αλλαξει κατι μονο με την αγαπη και την καλοσυνη.. Το εκανα παλια..οι σχεσεις περασαν σε κακοποιηση οσο εμενα και περιμενα..Ειπα εδω δεν εχω περιθωρια, μου δειχνει ξεκαθαρα ποια ειναι η κατασταση και αργοτερα δεν θα μπορω να πω "δεν ηξερα"....
    Οποτε ενιωσα πως παω στην καταστροφη με τις ευλογίες μου.
    Ποναω παρα πολύ να ξερω οτι εχει καλη ψυχη αλλα δεν σωζεται.
    Ποναω να σκεφτομαι πως ειναι δυνατον να διωξει το πιο υγειες κομμάτι της ζωης του.
    Ποναω γιατι σκεφτομαι, λογικα ειδε τι ειμαι, γιατι να διαλεξει εμενα και οχι καποια της δικης του φασης.
    Ποναω γιατι τον σκεφτομαι να θελει να συνδιασει και την σχεση και την εξαρτηση και ειδα οτι δεν γινεται αυτο εκτός και αν κανω μονιμα εγω πισω.
    Αυτος εχει το μπαφο να μην ποναει, εγω το ζω στο 100%...
    Και αυτο με πληγώνει. Οτι ειναι λες και δεν ημουν τιποτα..
    Το θέμα σε μια σχέση είναι να υπάρχει εκτίμηση και σεβασμός.. Κάτι που εδώ δεν υπήρχε και οι λόγοι είναι προφανές. Όχι πως αν δεν υπήρχαν αυτές οι ουσίες μέσα στην μέση θα ήταν σίγουρο ότι θα άλλαζε κάτι.. Ο άνθρωπος για να αλλάξει πρέπει να το θέλει.. Όσα λόγια και να λέει, όσες υποσχέσεις και να δίνει αν δεν θέλει να αλλάξει, δεν θα αλλάξει. Είναι άδικο να μένεις δίπλα του και να περιμένεις να δεις αυτή την αλλαγή. Έκανες το καλύτερο και για τους δύο..

  10. #10
    κοπελια αστον θα καταστρεψεις και την δικια σου ζωη κριμα ειναι....αληθεια ποσο χρονων εισαι?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by gianis16 View Post
    κοπελια αστον θα καταστρεψεις και την δικια σου ζωη κριμα ειναι....αληθεια ποσο χρονων εισαι?
    38 είμαι. Και ισως επειδή δεν πίστεψα οτι ειναι τοσο σοβαρό το προβλημα στην αρχή ήλπιζα. Τα λογια του ηταν στην αρχη οτι εψαχνε ενα ανθρωπο κι αυτος κτλ κτλ, εχω τις ευθυνες μου κι εγω αλλά δεν περιμενα τετοια κατάληξη

  12. #12
    Quote Originally Posted by Lwreta View Post
    38 είμαι. Και ισως επειδή δεν πίστεψα οτι ειναι τοσο σοβαρό το προβλημα στην αρχή ήλπιζα. Τα λογια του ηταν στην αρχη οτι εψαχνε ενα ανθρωπο κι αυτος κτλ κτλ, εχω τις ευθυνες μου κι εγω αλλά δεν περιμενα τετοια κατάληξη
    παρατατον και συχενισε την ζωη σου....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν εκανες κανενα λαθος (εκτος του οτι εμπλεξες μαζι του για λιγο).
    δεν χρειαζεται να του δινεις τετοια βαρυτητα, δεν ηταν καμια σχεση ζωης. ουτε χρονο δεν εχει κλεισει η γνωριμια, μαζι με τους χωρισμους και φανηκε απ την αρχη το προβλημα. δεν ειναι οτι επλεες σε πελαγη ευτυχιας για χρονια και ξαφνικα επεσε στις ουσιες... ετσι τον γνωρισες, και μαλιστα οπως λες, εσυ δεν ησουν στην φαση του, ησουν απο αλλου. δεν περνουσες καλα, δεν ειχες καμια ορεξη να σερνεστε μαζι στην λασπη, ηθελες μια κανονικη σχεση, που δεν μπορουσε να σου παρεχει λογω των "δραστηριοτητων" του.
    δεν τα ειχες μαζι του, τα ειχες με την εξαρτηση του.
    η γνωμη μου ειναι οτι οπως ολοι οι εξαρτημενοι, εκμεταλλευοταν την δοτικοτητα σου, γιατι στην κατασταση που βρισκεται, μονο χορηγο και νοσοκομα μπορει να θελει διπλα του κι οχι μια ισοτιμη σχεση..
    ξεχνα τον και μην αναρωτιεσαι αν ειχε ελπιδες αυτη η σχεση να γινει φυσιολογικη. ΔΕΝ ΕΙΧΕ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    φυσικα και ειναι εξαρτηση το χορτο και μεγαλη μαλιστα....καπνιζα επι χρονια.....δυσκολευτηκα πολυ να το κοψω...ευτυχως ανηκει στο παρελθον..

    φυγε απο τον τυπο και μην ξαναγυρισεις....δεν εχει να σου προσφερει κανενα μελλον και καμια ζωη...ειναι παρτακιας και καλοπερασακιας, τεμπελης, εξαρτημενος και ισως σε εκμεταλευοταν και πανω απ' ολα δν εχει σκοπο ουτε την δυναμη να αλλαξει την ζωη του..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oι γονείς του που είναι Λωρέτα?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. σχέση με άτομο εξαρτημένο!!
    By roulini in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 34
    Last Post: 23-04-2014, 13:55
  3. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 23:23
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •