Μπερδεμένη σχέση!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14

    Exclamation Μπερδεμένη σχέση!

    Καλησπέρα σας, με λένε Νατάσα και είμαι 29 χρονών,τους τελευταίους 6 μήνες ειμαι με ενα αγορι 2 χρόνια μικρότερο. Από την αρχή μου είχε πει οτι δε δένεται εύκολα με ανθρώπους, δεν είναι εκδηλωτικός και δεν είναι πολύ ρομαντικός....όλα αυτά γιατί έχει πληγωθεί πολύ απο παλιότερες σχέσεις που ενώ τις εμπιστεύτηκε δε του φέρθηκαν καλά....παρ' όλα αυτά είναι πολύ ευαίσθητος και έχει καλή ψυχή. Πίστευα οτι με τον καιρό θα ερχόταν πιο κοντα μου,θα καναμε περισσοτερο πραγματα μαζι σαν ζευγαρι όμως νιωθω οτι κρατάει αποστάσεις και δεν εκδηλώνει τα συναισθηματα του... οταν του κάνω παράπονα μου λέει οτι εχει αισθηματα για μενα απλα ετσι ειναι ο χαρακτηρας του...οταν του προτεινω να βρεθουμε ερωτικα μου λεει οτι ειμαι ρηχή που βαζω αυτο σε προτεραιοτητα και οτι αυτος νοιαζεται για αλλα πραγματα στην σχεση μας...λεει οτι αυτο δεν ειναι το παν. Οταν του πω να παμε μια εκδρομη ολο κατι συμβαινει με την οικογενεια του ( τους βαζει σε προτεραιοτητα παντα-ειναι πολυ δεμενος με την οικογενεια του) και το αναβάλουμε... Παρ'ολα αυτα ειναι πολυ περιποιητικός και ευγενικός μαζι μου...είναι δίπλα μου στα δυσκολα οταν τον χρειάζομαι και μου τηλεφωνεί συχνα κατά την διρκεια της ημέρας....οι φιλες μου που τον εχουν γνωρισει λενε οτι δεν αφιερωνει χρονο σε μενα γιατι με κοροιδευει και οτι μπορει να εχει αλλη....(εννοειται οτι οταν του πω κατι τετοιο θίγεται και μου λεει για ποιον με περασες....τι να κάνω??? θέλω την γνώμη σας... σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Απ οτι βλεπω το παιδι ειναι απλα ευαισθητο μιας και λες οτι αφιερωνει χρονο σε σενα, ειναι περιποιητικος, σου τηλεφωνει πολλες φορες στην διαρκεια της μερας, αμεσως οι φιλες σου...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε δενεται ευκολα με τους ανθρωπους ενοει οτι βαριεται ευκολα να καθετε σε ενα σημειο εγω δε τον πιστευω ριχος ειναι ο ιδιος κ το δειχνει απλα στο λεει ετσι για να σε προλαβει πριν του το πειςεσυ μου φαινετε εχουν πιασει το νοημα οι φιλες σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Το ότι δεν έχετε βρεθεί ερωτικά με προβληματίζει πολύ. Επίσης αυτό που σου είπε στην αρχή ότι δεν δένεται με ανθρώπους γιατί έχει πληγωθεί...... κι αυτό με προβληματίζει. Εκδρομές αποφεύγει να πάει μαζί σου γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα έρθετε πιο κοντά και καταλαβαίνεις.... Θεωρώ ότι κάτι τον προβληματίζει με την ερωτική πράξη. Δεν νομίζω να έχει άλλη απλά εκεί στη συνεύρεση είναι το θέμα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    χαχαχα!! Είδα τις απαντήσεις του Αλέξανδρου και της anakin ! Ρε παιδιά μα παντελώς διαφωνούμε??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Γιατι της, αντρας ειμαι χαχα συμφωνω παντως με αυτο που λες οτι μπορει και να φοβαται οτι δεν θα αποδωσει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Αχ συγνώμη, όχι απαραίτητα αν θα αποδώσει μπορεί να μην του αρέσει η ερωτική πράξη ή να έχει κάποια δυσλειτουργία ή χίλια δυο ή μπορεί και τίποτα από όλα αυτά!!! Αν δεν τον πιέσεις αρκετά δεν θα μάθεις, έχουν περάσει έξι μήνες και ερωτική επαφή μηδέν εεε το βρίσκω πολύ περίεργο!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    Αχ συγνώμη, όχι απαραίτητα αν θα αποδώσει μπορεί να μην του αρέσει η ερωτική πράξη ή να έχει κάποια δυσλειτουργία ή χίλια δυο ή μπορεί και τίποτα από όλα αυτά!!! Αν δεν τον πιέσεις αρκετά δεν θα μάθεις, έχουν περάσει έξι μήνες και ερωτική επαφή μηδέν εεε το βρίσκω πολύ περίεργο!
    Αυτο ενοουσα λεγοντας οτι δεν θα μπορουσε να αποδωσει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά δε μου κάνει νορμάλ όλο αυτό...με το ερωτικό και μάλλον ειναι μπερδεμένος σεξουαλικά για να μη πω πως ειναι gay. Ειχα παρόμοια εμπειρία στα νιάτα μου, μέχρι και γονείς είχα γνωρίσει....

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by natasa306 View Post
    Καλησπέρα σας, με λένε Νατάσα και είμαι 29 χρονών,τους τελευταίους 6 μήνες ειμαι με ενα αγορι 2 χρόνια μικρότερο. Από την αρχή μου είχε πει οτι δε δένεται εύκολα με ανθρώπους, δεν είναι εκδηλωτικός και δεν είναι πολύ ρομαντικός....όλα αυτά γιατί έχει πληγωθεί πολύ απο παλιότερες σχέσεις που ενώ τις εμπιστεύτηκε δε του φέρθηκαν καλά....παρ' όλα αυτά είναι πολύ ευαίσθητος και έχει καλή ψυχή. Πίστευα οτι με τον καιρό θα ερχόταν πιο κοντα μου,θα καναμε περισσοτερο πραγματα μαζι σαν ζευγαρι όμως νιωθω οτι κρατάει αποστάσεις και δεν εκδηλώνει τα συναισθηματα του... οταν του κάνω παράπονα μου λέει οτι εχει αισθηματα για μενα απλα ετσι ειναι ο χαρακτηρας του...οταν του προτεινω να βρεθουμε ερωτικα μου λεει οτι ειμαι ρηχή που βαζω αυτο σε προτεραιοτητα και οτι αυτος νοιαζεται για αλλα πραγματα στην σχεση μας...λεει οτι αυτο δεν ειναι το παν. Οταν του πω να παμε μια εκδρομη ολο κατι συμβαινει με την οικογενεια του ( τους βαζει σε προτεραιοτητα παντα-ειναι πολυ δεμενος με την οικογενεια του) και το αναβάλουμε... Παρ'ολα αυτα ειναι πολυ περιποιητικός και ευγενικός μαζι μου...είναι δίπλα μου στα δυσκολα οταν τον χρειάζομαι και μου τηλεφωνεί συχνα κατά την διρκεια της ημέρας....οι φιλες μου που τον εχουν γνωρισει λενε οτι δεν αφιερωνει χρονο σε μενα γιατι με κοροιδευει και οτι μπορει να εχει αλλη....(εννοειται οτι οταν του πω κατι τετοιο θίγεται και μου λεει για ποιον με περασες....τι να κάνω??? θέλω την γνώμη σας... σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
    απορω ακομα ρε νατασα γιατι εισαι μπερδεμενη! δεν ειναι δυνατον μετα απο τοσο καιρο σχεσης να ειναι ντροπαλος και να μην σου ανοιγεται! αλλιως γιατι ειστε μαζι; να πω οτι ηταν τους πρωτους μηνες ετσι να το δεχτω.αλλα ειστε 6 ΜΗΝΕΣ μαζι! το οτι εχει πληγωθει απο αλλες σχεσεις επρεπε να το πει πριν καν τα φτιαξετε.ειναι φανερο οτι θελετε διαφορετικα πραγματα!δεν θα καθεσαι να ασχολεισαι με εναν μαμακια αντε τωρα! δεν μπορω να σου πω με σιγουρια αν βλεπει αλλη ή οχι,απλα να ξερεις οτι οταν καποιος λεει ψεμματα,φωναζει και η κατασταση φουντωνει! εισαι 29 χρονων,αρκετα ωριμη πιστευω. ουτε πιεση πρεπει να ασκεις ουτε να παραπονιεσαι. απομακρυνσου για ενα διαστημα δηλαδη μην σηκωνεις τηλεφωνα κλπ και μετα θα καταλαβεις αν πραγματικα ενδιαφερεται για σενα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Μπραβο ειναι που ειναι μπερδεμενη την μπερδευετε περισσοτερο, οποιος ειναι ευαισθητος και αργει να προχωρησει ειναι αδερφη για σας ωραιο σκεπτικο!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    εχουμε ολοκληρομενη σχεση απλα δεν του αρεσει να το πολυσυζηταει....και οταν του στελνω κανα τρυφερο/ερωτικο μηνυμα μου λεει οτι δνε του αρεσουν τα σαλιαρισματα και οτι ειμαι ριχη...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    ενω μου ανοιγεται σε προσωπικα και οικογενειακα του θεματα...τα συζηταμε ολα....δεν ειναι εκδηλωτικός οσο αφορα τα συναισθηματα του...εκει κολλάει....δεν στελνει τρυφερα μνμ...δεν κανει δωρα...αποφευγει εκδρομες, νιωθω οτι δεν αφιερωνει οσο χρονο πρεπει στη σχεση μας!( βρισκομαστε 1-2 φορες την εβδομαδα για 3-4 ωριτσες γιατι εχει αλλες δουλεις λεει...) και επιπλεον δεν κοιμομαστε μαζι τα βραδια γιατι δνε μπορει να κοιμηθει με αλλο ατομο το ιδιο εκανε και με παλιοτερες μακροχρονιες σχεσεις που ειχε....ομως οταν ειμαστε μαζι ειναι πολυ τρυφερος και στο σπιτι και σε δημοσιους χωρους!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by natasa306 View Post
    Καλησπέρα σας, με λένε Νατάσα και είμαι 29 χρονών,τους τελευταίους 6 μήνες ειμαι με ενα αγορι 2 χρόνια μικρότερο. Από την αρχή μου είχε πει οτι δε δένεται εύκολα με ανθρώπους, δεν είναι εκδηλωτικός και δεν είναι πολύ ρομαντικός....όλα αυτά γιατί έχει πληγωθεί πολύ απο παλιότερες σχέσεις που ενώ τις εμπιστεύτηκε δε του φέρθηκαν καλά....παρ' όλα αυτά είναι πολύ ευαίσθητος και έχει καλή ψυχή. Πίστευα οτι με τον καιρό θα ερχόταν πιο κοντα μου,θα καναμε περισσοτερο πραγματα μαζι σαν ζευγαρι όμως νιωθω οτι κρατάει αποστάσεις και δεν εκδηλώνει τα συναισθηματα του... οταν του κάνω παράπονα μου λέει οτι εχει αισθηματα για μενα απλα ετσι ειναι ο χαρακτηρας του...οταν του προτεινω να βρεθουμε ερωτικα μου λεει οτι ειμαι ρηχή που βαζω αυτο σε προτεραιοτητα και οτι αυτος νοιαζεται για αλλα πραγματα στην σχεση μας...λεει οτι αυτο δεν ειναι το παν. Οταν του πω να παμε μια εκδρομη ολο κατι συμβαινει με την οικογενεια του ( τους βαζει σε προτεραιοτητα παντα-ειναι πολυ δεμενος με την οικογενεια του) και το αναβάλουμε... Παρ'ολα αυτα ειναι πολυ περιποιητικός και ευγενικός μαζι μου...είναι δίπλα μου στα δυσκολα οταν τον χρειάζομαι και μου τηλεφωνεί συχνα κατά την διρκεια της ημέρας....οι φιλες μου που τον εχουν γνωρισει λενε οτι δεν αφιερωνει χρονο σε μενα γιατι με κοροιδευει και οτι μπορει να εχει αλλη....(εννοειται οτι οταν του πω κατι τετοιο θίγεται και μου λεει για ποιον με περασες....τι να κάνω??? θέλω την γνώμη σας... σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
    Αν δεν έχει σεξουαλικό πρόβλημα προφανώς δε σε θέλει αρκετά.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    63
    απλά δεν ταιριάζετε!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμενη
    By ΣΟΥΛ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 18-08-2014, 17:39
  2. Μπερδεμενη....
    By natasa1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2014, 07:05
  3. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ !
    By Cosmic game in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-10-2013, 23:27
  4. Μπερδεμένη
    By Dina_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-07-2013, 22:49
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 21:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •