οι ψυχίατροι δεν μπορούν να με διαγνώσουν
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75

    οι ψυχίατροι δεν μπορούν να με διαγνώσουν

    Λόγω κάποιον κρίσιμων αλλαγών στη ζωή μου τελευταία είδα πολλούς ψυχιάτρους. 5. Θα μου πείτε γιατι τόσους? 2 μου είπαν ότι δεν μπορούν να με αναλάβουν, ο ένας ήταν φουλ και ο άλλος είπε η πάθησή μου δεν είναι γιαυτόν. Ένας είπε πρέπει να κάνω τεστ προσωπικότητας αλλά σε ψυχολόγο, αυτός δεν κάνει. Και 2 που βλέπω ταυτόχρονα γιατί δεν έχω αποφασίσει ποιος μου ταιριάζει ακόμα.
    Και οι 5 μου δώσανε διαφορετική διάγνωση. οι 2 μου είπαν ότι είναι σοσιοπαθ, οι άλλοι 3 το απέκλεισαν τελείως. Ο ένας με είπε obsessive personality disorder, οι άλλοι 4 το απέκλεισαν. Ο άλλος είπε αυτισμός και ο τελευταίος κατάθλιψη.
    Όλοι αυτοί θεωρούνται πολύ καλοί επιστήμονες. Και δεν καταλαβαίνω γιατί οι τόσο διαφορετικές διαγνώσεις. Και νιώθω πολύ μπερδεμένη. Δεν μαρέσει η σκέψη για τις περισσότερες απαυτές. Δεν μπορώ να το συζητήσω με τους γονεις και τα αδέρφια μου καθώς τα θεωρούν όλα χαζά. Ούτε με φίλες γιατι κάποιες διαγνώσεις είναι 'βαρυές'. Δεν ξέρω τί να κάνω. Να πάω και σε 6ο? Υπερβολή.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    5 ψυχιατροι=5 διαφορετικες γνωμες , αυτο εχω καταλαβει με σενα.....βεβαια ειναι και τι τους λες , αφου φαινεσαι και εισαι μπερδεμενη, και σε 6ο να πας , παλι θα παρεις διαφορετικη γνωμη......πως καταλαβαινω οτι εισαι κι εσυ μπερδεμενη ? το λες , για να λενε οι 2 οτι δεν σε αναναλαμβανουν ........αν θαλεγες τα ιδια σε αυτον που σεβγαλε sociopath ο αλλος αυτισμος και ο αλλος κτθλψη , ο αλλοςpersonality disorder .......... δεν εισαι κι η περιπτωσαρα που η επιστημη σηκωνει ψηλα τα χερια ......απκλειεται να εισαι εκτος και αν κι εγω κανω λαθος ......αποφασισε τι θα πεις , και μετα πηγαινε σε καποιον ......ασε απο εξω τους πρωτης βαθου συγγενεις αυτοι δεν ξερουν που δεν ξερουν .....

    μου θυμιζεις το εμβολιο που ολοι προσπαθουν να καταλαβουν ποιο ειναι πιο αποτελεσματικο, και ποιο εχει τις λιγοτερες παρενεργεις , συμπερασμα , δεν ξερουν ......πολλα δεδομενα , πολλες μεταβλητες .....
    Last edited by Macgyver; 04-05-2021 at 05:05.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by nousername View Post
    Λόγω κάποιον κρίσιμων αλλαγών στη ζωή μου τελευταία είδα πολλούς ψυχιάτρους. 5. Θα μου πείτε γιατι τόσους? 2 μου είπαν ότι δεν μπορούν να με αναλάβουν, ο ένας ήταν φουλ και ο άλλος είπε η πάθησή μου δεν είναι γιαυτόν. Ένας είπε πρέπει να κάνω τεστ προσωπικότητας αλλά σε ψυχολόγο, αυτός δεν κάνει. Και 2 που βλέπω ταυτόχρονα γιατί δεν έχω αποφασίσει ποιος μου ταιριάζει ακόμα.
    Και οι 5 μου δώσανε διαφορετική διάγνωση. οι 2 μου είπαν ότι είναι σοσιοπαθ, οι άλλοι 3 το απέκλεισαν τελείως. Ο ένας με είπε obsessive personality disorder, οι άλλοι 4 το απέκλεισαν. Ο άλλος είπε αυτισμός και ο τελευταίος κατάθλιψη.
    Όλοι αυτοί θεωρούνται πολύ καλοί επιστήμονες. Και δεν καταλαβαίνω γιατί οι τόσο διαφορετικές διαγνώσεις. Και νιώθω πολύ μπερδεμένη. Δεν μαρέσει η σκέψη για τις περισσότερες απαυτές. Δεν μπορώ να το συζητήσω με τους γονεις και τα αδέρφια μου καθώς τα θεωρούν όλα χαζά. Ούτε με φίλες γιατι κάποιες διαγνώσεις είναι 'βαρυές'. Δεν ξέρω τί να κάνω. Να πάω και σε 6ο? Υπερβολή.
    Καλημέρα και Χριστός Ανεστη?

    Σε όλους αυτούς του γιατρούς που πήγεε ο παρονομαστής ήταν ο ίδιος ?
    Δηλαδή ο λόγος ο οποίος έβγαλε ο καθένας τους διάγνωση ήταν κοινός ?

    Ποια ήταν τα συμπτώματα ή ποιο το γεγονός σε οδήγησε σε όλο αυτό ?

    Και στην τελικη σε ενδιαφέρει ή ταμπελα ή ο τρόπος που πρεπει να αντιμετωπίσεις αυτό που έχεις ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Έτσι κάνουν οι ψυχίατροι ειδικά άμα δεν είσαι περίπτωση που βγάζει μάτι. Εγώ σε πιστεύω πραγματικά αλήθεια στο λεω. Η διάγνωση επίσης μπορεί να θέλει και αρκετό καιρό για να βγει και από ότι κατάλαβες ανάλογα σε ποιον θα πας θα κρίνει και με τη φάρμακα θα ξεκινήσεις. Γενικά οι ψυχίατροι έχουν ένα κοινό κατά κύριο λόγο πρέπει να γράψουν ένα φάρμακο στο ασθενή και για να του το γράψουν πρέπει να αιτιολογισουν και γιατί του το γραφουν, τι παθησει έχει. Όσο αναφορά τους επιστήμονες που λες να σου δώσω ένα παράδειγμαε εμενα, εγώ μπήκα στο ψυχιατρείο γιατί ήμουν πιεσμένος ψυχολογικά και δε μίλαγα στην αστυνομία όταν με πιάσανε γιατί πείραξα έναν που με είχε πειράξει στο παρελθον και όταν με στείλανε για εξέταση απαίτησα να βγει ο ένας από τους δύο αστυνομικούς που δεν έγινε και με κρατήσανε. Δεν είχα την οικογένειά μου να με βγάλει έξω, ε να μη στα πολυλογο ο γιατρός αποφάσισε να μου δώσει μια εξοντωτική αγωγή με πολύ δυνατά φαρμακα που πραγματικά δε μπορείς να λειτουργήσεις όπως πριν λόγω της επιδράσης στους στο εγκέφαλο. Αυτος ο γιατρός ήθελε να με βγάλει με βαριά αναπηρία και να συνεχίσω να παίρνω τα φάρμακα όταν βγω από εκεί και πραγματικά αν συνέχιζα θα αιτιολογουσα γνωρίσματα άλλης αναπηρία από τις επιθυμητές και ανεπιθύμητες ενέργειες των φαρμάκων. Να μη στα πολυλογο σηκώθηκα απλά και έφυγα μετά από ένα μήνα βασανιατηριου και έμεινε ο γιατρός με τη διάγνωση του και τα φαρμακα απουλητα και μακριά από τον οργανισμό μου. Τώρα πήγα σε ένα γιατρό και όταν του είπα το ιστορικό μου πάλι ήθελε να μου δώσει φάρμακα πολύ πιο ήπια ενώ λειτουργώ πολύ καλά χωρίς αυτά, εγώ κατηγουρουμαι τελοσπαντων από τους γιατρούς για μη οργανικές ψυχώσεις του παρελθόντος αν είχα τώρα μια άλλη περίπτωση με αγχοι κ.τ.λ φαντάσου πια θα ήταν η ιστορία μου. Η ιστορία μου θα ήταν ότι αν πήγαινα σε 20 διαφορετικούς γιατρούς αναλογα το γιατρό πιστεύω θα έφτιαχνα τουλάχιστον 5 διαφορετικές ιστορίες με ένα κοινό τα φάρμακα όπου πραγματικά σου αλλάζουν την ζωή βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα. Θα καταλήξω στην εξής διαπίστωση πάρτο αυγό και κουρευτο είναι ψυχιατρικές υπηρεσίες και τα φάρμακα που παίρνει ο κόσμος. Πραγματικά βλέπεις ανθρώπους σκιά του εαυτού τους μετά από τη βοήθεια που παίρνουν από τους ψυχιάτρους. Για εμένα το ιδανικό είναι ένας ασθενής να κάνει μαθήματα λογισμού πράξεων στις πρωτοβάθμιες γλώσσες να σιγουρευτεί ότι μπορεί να κάνει κάποιες υποτυπώδεις πράξεις ώστε να μάθει να σκεφτεται και ύστερα ψυχανάλυση αν δε καταφέρει με αυτά να συμπληρώσει και με φάρμακα όπου πάντα θα είναι δίκοπο μαχαίρι. Η εκπαίδευση στο λογισμό δυστυχώς δεν υπάρχει είναι κάτι το εξειδικευμένο που θα πρέπει να βρεις καθηγητή να στην κάνει για 10-20 τουλάχιστον ωρες και στο σχολείο αν θυμάμαι καλά γίνεται μόνο στο μάθημα επιλογής και για πολύ λίγες ώρες και χωρίς να το δίνεις στις πανελλήνιες. Πραγματικά αυτά που αναφέρεις με έχουν συγκινήσει θέλω να σου θέσω κάποια ερώτηματα για να καταλάβω κάτι για εσένα, φάρμακα έχεις πάρει ποτέ και αν ναι τι φάρμακα σε τι ποσότητα και για πόσο καιρό; Επίσης πόσο χρονών είσαι;

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα και Χριστός Ανεστη?

    Σε όλους αυτούς του γιατρούς που πήγεε ο παρονομαστής ήταν ο ίδιος ?
    Δηλαδή ο λόγος ο οποίος έβγαλε ο καθένας τους διάγνωση ήταν κοινός ?

    Ποια ήταν τα συμπτώματα ή ποιο το γεγονός σε οδήγησε σε όλο αυτό ?

    Και στην τελικη σε ενδιαφέρει ή ταμπελα ή ο τρόπος που πρεπει να αντιμετωπίσεις αυτό που έχεις ?
    Καλημέρα, αληθώς :)

    Σε όλους είπα τα ίδια, καθώς δεν είμαι καλή με τα ψέμματα και γιατί έψαχνα να βρώ γιατί αντιδρώ έτσι, ώστε να βοηθηθώ.
    Όσες φορές πήγα σε ειδικό, ήταν λόγω κάποιας μεγάλης αλλαγής στη ζωή μου που μου δημιούργησε πολύ άγχος. Σε βαθμό που δεν μπορούσα να το διαχειριστώ, δηλαδή ούρλιαζα, τσίριζα, έκλαιγα. Όταν πιεζόμουν. Π.χ. Όταν αρρώστησε ο αδερφός μου πριν χρόνια, όταν κόπηκα στο μεταπτυχιακό.
    Η ταμπέλα δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Απλά θέλω να βοηθηθώ γιατί νιώθω αποκομμένη χωρίς λόγο, απτον κόσμο και τα συναισθήματά μου.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    Quote Originally Posted by Ευλογητός View Post
    φάρμακα έχεις πάρει ποτέ και αν ναι τι φάρμακα σε τι ποσότητα και για πόσο καιρό; Επίσης πόσο χρονών είσαι;
    είμαι 29. φάρμακα έχω πάρει. αντικαταθλιπτικά. χρόνια. ένιωθα λιγο καλυτερα με το άγχος αλλά ως εκεί.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by nousername View Post
    Καλημέρα, αληθώς :)

    Σε όλους είπα τα ίδια, καθώς δεν είμαι καλή με τα ψέμματα και γιατί έψαχνα να βρώ γιατί αντιδρώ έτσι, ώστε να βοηθηθώ.
    Όσες φορές πήγα σε ειδικό, ήταν λόγω κάποιας μεγάλης αλλαγής στη ζωή μου που μου δημιούργησε πολύ άγχος. Σε βαθμό που δεν μπορούσα να το διαχειριστώ, δηλαδή ούρλιαζα, τσίριζα, έκλαιγα. Όταν πιεζόμουν. Π.χ. Όταν αρρώστησε ο αδερφός μου πριν χρόνια, όταν κόπηκα στο μεταπτυχιακό.
    Η ταμπέλα δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Απλά θέλω να βοηθηθώ γιατί νιώθω αποκομμένη χωρίς λόγο, απτον κόσμο και τα συναισθήματά μου.
    Οπότε γιατί δεν κάνεις την έρευνα σου όσο αφορά τους ψυχοθεραπευτές .
    Ο ψυχίατρος είναι για την ρύθμιση της αγωγής εκτός και αν έχει και ειδικότητα ψυχοθεραπευτή και κάνεις συνεδρίες ταυτόχρονα...

    Με αυτό τι γίνεται έχεις πάει κάπου ,έχεις ψαχτει να βρεις τρόπο να δεις τι σου προκαλεί αυτή την έντονη αντίδραση .
    Οκ αναγνωρίζεις ότι γίνεται σε μεγάλα στρεσογόνα γεγονότα αλλά έχεις μιλήσει πως μπορείς να αρχίζεις να το δουλεύεις όλο αυτό ώστε να το ελέγχεις και να μην οδήγησε σε αυτή την ομολογουμενος άσχημη συμπεριφορά ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Για μένα η καλύτερη θεραπεία είναι η ψυχανάλυση. Ο γιατρός σου κάνει ερωτήσεις ώστε μετά εσύ να θέσεις ερωταπαντήσεις στον εαυτό σου για το τι πρέπει να κανεις για να νοιώθεις καλά. Τώρα εσένα σε έχουν βάλει και στο τροπικό των φαρμάκων ευτηχως όχι και αντιψυχωσικων και από ότι κατάλαβες ούτε κι αυτοί ξέρουν τι έχεις και στα δίνουν. Να μη σε ζαλίσω άλλο και μέχρι και δέκα γιατρούς να δεις που μου ακούγεται πολύ λογικό αν πάρουμε τα αποτελέσματα των πρώτων πέντε η θεραπεία της ψυχανάλυσης είναι άξια αναφοράς. Σε κούρασα αλλά να σου πω και κάτι τελευταίο, ζήσε τη ζωή σου μη περιμένεις έτοιμα από τους γιατρούς ούτε από φάρμακα.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Οπότε γιατί δεν κάνεις την έρευνα σου όσο αφορά τους ψυχοθεραπευτές .
    Ο ψυχίατρος είναι για την ρύθμιση της αγωγής εκτός και αν έχει και ειδικότητα ψυχοθεραπευτή και κάνεις συνεδρίες ταυτόχρονα...

    Με αυτό τι γίνεται έχεις πάει κάπου ,έχεις ψαχτει να βρεις τρόπο να δεις τι σου προκαλεί αυτή την έντονη αντίδραση .
    Οκ αναγνωρίζεις ότι γίνεται σε μεγάλα στρεσογόνα γεγονότα αλλά έχεις μιλήσει πως μπορείς να αρχίζεις να το δουλεύεις όλο αυτό ώστε να το ελέγχεις και να μην οδήγησε σε αυτή την ομολογουμενος άσχημη συμπεριφορά ?
    Εχω ψαχτεί ναι, έκανα με κάποιους μήνες ψυχοθεραπείας κτλ. Αλλά δεν άλλαξε κάτι. Ίσως γιατί με αντιμετώπιζαν με λάθος διάγνωση και δεν επιασε ο τρόπος τους?
    Συνήθως με βλέπουν 2 φορές στην αρχή μέσα σε 2 βδομάδες. Μετά μου δίνουν αντικαταθλιπτικά, και μου λένε 'θα τα λέμε κάθε 3 μήνες'. Και τους λέω ότι θέλω πιο συχνα, αλλά το πιο συχνο που έχουν δεχτεί είναι μια φορα το μηνα. Έχω περάσει απτη φάση ανάλυσης παιδικών χρόνων, γονιών κτλ.

    Τους ψάχνω πριν πάω, βλέπω reviews κτλ. Ή πάω από σύσταση. Αλλά μάλλον δεν τους κρίνω σωστά :( Ή μπορεί απλά να θέλουν να πετάνε ταμπέλες.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by nousername View Post
    Εχω ψαχτεί ναι, έκανα με κάποιους μήνες ψυχοθεραπείας κτλ. Αλλά δεν άλλαξε κάτι. Ίσως γιατί με αντιμετώπιζαν με λάθος διάγνωση και δεν επιασε ο τρόπος τους?
    Συνήθως με βλέπουν 2 φορές στην αρχή μέσα σε 2 βδομάδες. Μετά μου δίνουν αντικαταθλιπτικά, και μου λένε 'θα τα λέμε κάθε 3 μήνες'. Και τους λέω ότι θέλω πιο συχνα, αλλά το πιο συχνο που έχουν δεχτεί είναι μια φορα το μηνα. Έχω περάσει απτη φάση ανάλυσης παιδικών χρόνων, γονιών κτλ.

    Τους ψάχνω πριν πάω, βλέπω reviews κτλ. Ή πάω από σύσταση. Αλλά μάλλον δεν τους κρίνω σωστά :( Ή μπορεί απλά να θέλουν να πετάνε ταμπέλες.
    Δεν υπάρχει καλό μου αυτό που λες πραγματικά ..
    Που μένεις και πέφτεις σε τέτοια αντιμετώπιση (μην πεις δεν χρειάζεται απλά αν είσαι Αθήνα ή επαρχία για να καταλάβω γιατί όλο αυτό)
    Αυτό το κάνει μόνο ο ψυχίατρος για να δει πως είσαι με την αγωγή .
    Ο ψυχοθεραπευτής έχει άλλη συχνότητα .

    Καταρχήν δεν πας με την διάγνωση στο χέρι και ο άλλος βγάζει τις οδηγίες χρήσεως που έχει ..
    Πας κάνεις καποιες συνεδρίες και σιγά σιγά βγαίνει πως θα δουλέψεις...
    Άσε που τον πρώτο καιρό είναι πολύ συχνές και μετά από κάποιο διάστημα αραιώνουν κάπως και αυτό εξαρτάται πάντα από το άτομο .

    Ειναι πολύ κουραστικό να αλλάζεις ψυχολόγο γιατί ουσιαστικά ξαναπιανεις τα πάντα από την αρχή .
    Δεν μπορείς να πηγαίνεις σε ένα καινούργιο και να το πιάνεις από εκεί που το άφησες με τον προηγούμενο .

    Μέσα σε όλο αυτό το διάστημα τι έκανες ?
    Σου έδειξε κάποια πράγματα πως να κατευθεινεις τις σκέψεις σου ?
    Σου έχει βάλει κάποιες ασκήσεις αυτοελέγχου?
    Εφόσον μου λες ότι έκανες τα βασικά ...

    Γενικά τι γραμμή ακολούθησες ειδικά ως προς τις αντιδράσεις σου που ήταν και η αφορμή να θέλεις να πας σε γιατρό .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν υπάρχει καλό μου αυτό που λες πραγματικά ..
    Που μένεις και πέφτεις σε τέτοια αντιμετώπιση (μην πεις δεν χρειάζεται απλά αν είσαι Αθήνα ή επαρχία για να καταλάβω γιατί όλο αυτό)

    Μέσα σε όλο αυτό το διάστημα τι έκανες ?
    Σου έδειξε κάποια πράγματα πως να κατευθεινεις τις σκέψεις σου ?
    Σου έχει βάλει κάποιες ασκήσεις αυτοελέγχου?
    Εφόσον μου λες ότι έκανες τα βασικά ...

    Γενικά τι γραμμή ακολούθησες ειδικά ως προς τις αντιδράσεις σου που ήταν και η αφορμή να θέλεις να πας σε γιατρό .

    επαρχία :)

    Στην πρώτη που πήγα μου είχε πει διάφορες μεθόδους για το άγχος μου, κάποιες ασκήσεις, για τα νεύρα μου, πώς να ανακατευθύνω αρνητικές σκέψεις κτλ. Οπότε νομίζω ότι τότε βελτιώθηκα αρκετά. Και κάποια πράματα μου μείνανε.
    Πήρα τηλ. 2-3 ψυχολόγους στο μέρος που μένω, αλλά μου είπαν είναι όλοι φουλ. Οπότε είπα ας πάω σε ψυχίατρο, μάλλον λάθος. Οι ως τώρα ψυχίατροι μου δίνανε τις διαγνώσεις απτο πρώτο μισάωρο η αλήθεια είναι.
    Πήγα που λες σε έναν πριν κάποιο καιρό, και απτο πρώτο ραντεβού μου είπε ότι ταιριάζω σε 3-4 προφίλ. Κοινωνικοπαθούς, ocd, σχιζοειδούς. Και ήμουν σε φάση οπα φίλε.. Και μου είπε ανα βδομάδα στην αρχή, κάναμε 2 ραντεβού, και τώρα μου λέει μία φορά τον μήνα.. Οκ. Αν όντως τα είχα όλα αυτά μια φορά το μήνα θα ήταν αρκετη...
    Με κούρασαν.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by nousername View Post
    επαρχία :)

    Στην πρώτη που πήγα μου είχε πει διάφορες μεθόδους για το άγχος μου, κάποιες ασκήσεις, για τα νεύρα μου, πώς να ανακατευθύνω αρνητικές σκέψεις κτλ. Οπότε νομίζω ότι τότε βελτιώθηκα αρκετά. Και κάποια πράματα μου μείνανε.
    Πήρα τηλ. 2-3 ψυχολόγους στο μέρος που μένω, αλλά μου είπαν είναι όλοι φουλ. Οπότε είπα ας πάω σε ψυχίατρο, μάλλον λάθος. Οι ως τώρα ψυχίατροι μου δίνανε τις διαγνώσεις απτο πρώτο μισάωρο η αλήθεια είναι.
    Πήγα που λες σε έναν πριν κάποιο καιρό, και απτο πρώτο ραντεβού μου είπε ότι ταιριάζω σε 3-4 προφίλ. Κοινωνικοπαθούς, ocd, σχιζοειδούς. Και ήμουν σε φάση οπα φίλε.. Και μου είπε ανα βδομάδα στην αρχή, κάναμε 2 ραντεβού, και τώρα μου λέει μία φορά τον μήνα.. Οκ. Αν όντως τα είχα όλα αυτά μια φορά το μήνα θα ήταν αρκετη...
    Με κούρασαν.
    Τζόκερ πες του να παίξει την επόμενη φορά ..
    Με τόσα που ρίχνει στο τραπέζι όλο και κάτι θα τσιμπισει ...

    Κρατά την πρώτη σου καλή εμπειρία που όντως λες ότι σε βοήθησε και κοίτα τώρα να βρεις ένα καλό για να λύσεις και τα υπολοιπα.
    Αλήθεια γιατί δεν πας ξανά στην πρώτη που σε βοήθησε ?
    Αισθάνεσαι ότι σε αυτό που σε απασχολεί τώρα δεν σε καλύπτει ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Τζόκερ πες του να παίξει την επόμενη φορά ..
    Με τόσα που ρίχνει στο τραπέζι όλο και κάτι θα τσιμπισει ...

    Κρατά την πρώτη σου καλή εμπειρία που όντως λες ότι σε βοήθησε και κοίτα τώρα να βρεις ένα καλό για να λύσεις και τα υπολοιπα.
    Αλήθεια γιατί δεν πας ξανά στην πρώτη που σε βοήθησε ?
    Αισθάνεσαι ότι σε αυτό που σε απασχολεί τώρα δεν σε καλύπτει ?
    δεν την θυμάμαι καν πως την λέγανε την πρώτη!
    αισθάνομαι ότι κάτι υπάρχει μέσα μου που δεν με αφήνει να απολαύσω όσο θα ήθελα την ζωή και με δυσκολεύει με τα συναισθήματα. και δεν θέλω να φύγει έτσι η ζωή.

Similar Threads

  1. Αν μπορούν οι γυναίκες να με απαντήσουν!
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-2020, 21:54
  2. Που μπορούν να δουλέψουν οι αγοραφοβικοί??
    By maria198 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 42
    Last Post: 15-02-2015, 15:21
  3. Μπορούν να φτιάξουν τα πράγματα?
    By ΙΟΥΛΙΤΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 27-04-2014, 06:09
  4. Μπορούν να αλλοιωθούν οι μνήμες συνειδητά;
    By AnnaKalamaria in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-05-2011, 21:54
  5. ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ?!!
    By NATNIK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 18-07-2006, 16:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •