19 χρονια σχιζοφρενεια και συνταξη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    davidh
    Guest

    19 χρονια σχιζοφρενεια και συνταξη

    Γεια σας παιδια. Κλεινω τα 19 χρονια πλεον που πασχω απο σχιζοφρενεια και περνω συνταξη. Απλα πρεπει να πηγαινοερχομε ανα 2-3 χρονια για την ανανεωση σε αλλη πολη.
    Γνωριζει κανεις αν εχω το δικαιωμα να βγω μονιμα μετα απο τα τοσα χρονια ασθενειας?

    Ευχαριστω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω τα τελευταια χρονια παιρνω συνταξη και καθε τοσο περναω επιτροπη. Το προβλημα ειναι σαφως μονιμο, εκτος εαν εχει γινει λαθος διαγνωση. Πολλα αλλα προβληματα ειναι επισης μονιμα, σωματικης μορφης και περνανε επιτροπες συνεχεια. Ξερω γω δεν ξερω τι λογικη εχει. Ισως περιμενουν καποιο τεραστιο αλμα της επιστημης.

    Εγω παιρνω 335 ευρω εσυ ποσα περνεις? Ετσι απο περιεργεια, γιατι σκεφτομαι μηπως εχουν κανει λαθος στον υπολογισμο της συνταξης μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    davidh
    Guest
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Εγω τα τελευταια χρονια παιρνω συνταξη και καθε τοσο περναω επιτροπη. Το προβλημα ειναι σαφως μονιμο, εκτος εαν εχει γινει λαθος διαγνωση. Πολλα αλλα προβληματα ειναι επισης μονιμα, σωματικης μορφης και περνανε επιτροπες συνεχεια. Ξερω γω δεν ξερω τι λογικη εχει. Ισως περιμενουν καποιο τεραστιο αλμα της επιστημης.

    Εγω παιρνω 335 ευρω εσυ ποσα περνεις? Ετσι απο περιεργεια, γιατι σκεφτομαι μηπως εχουν κανει λαθος στον υπολογισμο της συνταξης μου.
    τα ιδια κι εγω νομιζω..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ρε δικε μου 19 χρονια δουλευω σε αλλη πολη μη λετε ψεμματα δουλευω σεζον απο τα 15

  5. #5
    Elenia781
    Guest
    Μονιμη σύνταξη και κατω απο 55-60 χρονων δεν δίνουν. Παλια, διναν με 10 χρονια ενσημα αβέρτα συντάξεις.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Μονιμη σύνταξη και κατω απο 55-60 χρονων δεν δίνουν. Παλια, διναν με 10 χρονια ενσημα αβέρτα συντάξεις.
    εγώ ξέρω ότι μετά από 12 έτη συνεχόμενα προσωρινής σύνταξης, βγαίνεις μόνιμα..δεν ισχύει ;;

Similar Threads

  1. Χρόνια Σχιζοφρένεια
    By SFS in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 10-09-2021, 23:00
  2. Χρόνια Σχιζοφρένεια
    By SFS in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 22-07-2021, 11:23
  3. Replies: 13
    Last Post: 16-12-2015, 19:43
  4. Η σχιζοφρενεια κοβει χρονια ζωης
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 25-01-2013, 22:33
  5. εχει διαφορα η χρονια ψυχωση με την σχιζοφρενεια?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 27-03-2012, 20:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •