seropram
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: seropram

  1. #1
    MikeStam 3
    Guest

    seropram

    βοηθησε κανεναναν;; δεν με έπιασε το σιπραλεξ υπάρχει περίπτωση να πιάσει αυτο;;;το καναμε 50mg εδω και δυο ημέρες

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Πόσο καιρό το έπαιρνες το cipralex; Είχα πάρει seropram για κάνα χρόνο αλλά δεν θυμάμαι δοσολογία. Ήμουν σε μια σταθερή κατάσταση όσο το έπαιρνα. Μετά είχα τη φαεινη ιδέα να το κόψω σε μια πολύ δύσκολη κατάσταση για μένα και φυσικά σε σύντομο χρονικό διάστημα ξεκίνησα πάλι αγωγή (άλλος γιατρός άλλο φάρμακο). Επίσης το παίρνει η μάνα μου χρόνια (γενοσημο αλλά ίδια ουσία). Εσύ πόσο καιρό το παίρνεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Εισαι ακόμα εδώ εσύ;
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    βοηθησε κανεναναν;; δεν με έπιασε το σιπραλεξ υπάρχει περίπτωση να πιάσει αυτο;;;το καναμε 50mg εδω και δυο ημέρες

  4. #4
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Πόσο καιρό το έπαιρνες το cipralex; Είχα πάρει seropram για κάνα χρόνο αλλά δεν θυμάμαι δοσολογία. Ήμουν σε μια σταθερή κατάσταση όσο το έπαιρνα. Μετά είχα τη φαεινη ιδέα να το κόψω σε μια πολύ δύσκολη κατάσταση για μένα και φυσικά σε σύντομο χρονικό διάστημα ξεκίνησα πάλι αγωγή (άλλος γιατρός άλλο φάρμακο). Επίσης το παίρνει η μάνα μου χρόνια (γενοσημο αλλά ίδια ουσία). Εσύ πόσο καιρό το παίρνεις;
    το παίρνω ενα μηνα μια βδομαδα 30mg αλλες τρεις στα 40mg και τώρα το εκανα 50mg

  5. #5
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Εισαι ακόμα εδώ εσύ;
    ωχ παλι εσυ εφτιαξες εκείνο το φάρμακο που ελεγες;;;[emoji1787][emoji1787]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Ακόμα ψάχνεις σωτηρία;
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    ωχ παλι εσυ εφτιαξες εκείνο το φάρμακο που ελεγες;;;[emoji1787][emoji1787]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    το παίρνω ενα μηνα μια βδομαδα 30mg αλλες τρεις στα 40mg και τώρα το εκανα 50mg
    Πολύ γρήγορες μου φαίνονται οι αυξήσεις. Γιατρός σου έχει πει να τις κάνεις τόσο σύντομα; Όπως και να έχει σε ένα μήνα δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για το αντικαταθλιπτικό. Θέλει 6 με 8 εβδομάδες για να δράσει.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    127
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    βοηθησε κανεναναν;; δεν με έπιασε το σιπραλεξ υπάρχει περίπτωση να πιάσει αυτο;;;το καναμε 50mg εδω και δυο ημέρες
    Πώς γίνεται να μην σε έπιασε το cipralex , σε τι δόση το πήρες? Το seropram είναι πιο παλιά ουσία, δεν είναι κακό φάρμακο κατά τη γνώμη μου. Τσιτώνει εννοείται και αυτό.

  9. #9
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Baboulas View Post
    Πώς γίνεται να μην σε έπιασε το cipralex , σε τι δόση το πήρες? Το seropram είναι πιο παλιά ουσία, δεν είναι κακό φάρμακο κατά τη γνώμη μου. Τσιτώνει εννοείται και αυτό.
    τι πως γίνεται να μην με επιασε το σιπραλεξ σορρυ κιολας αλλα βλκια ερωτηση τι ειναι το σιπραλεξ μαγικο φαρμακο και τους πιανει ολους;;;;δεν πιανει ολους το ιδιο φάρμακο

  10. #10
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Πολύ γρήγορες μου φαίνονται οι αυξήσεις. Γιατρός σου έχει πει να τις κάνεις τόσο σύντομα; Όπως και να έχει σε ένα μήνα δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για το αντικαταθλιπτικό. Θέλει 6 με 8 εβδομάδες για να δράσει.
    ισα ισα πολυ αργα με παει γιατι πιο πριν επαιρνα σιπραλεξ οποτε τροποποιησε την αγωγη ο γιατρός απο 20 σιπραλεξ με πηγε σε 30 σεροπραμ γιατι ειναι παρόμοια ουσια

  11. #11
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Ακόμα ψάχνεις σωτηρία;
    ναι εσυ;;;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    ισα ισα πολυ αργα με παει γιατι πιο πριν επαιρνα σιπραλεξ οποτε τροποποιησε την αγωγη ο γιατρός απο 20 σιπραλεξ με πηγε σε 30 σεροπραμ γιατι ειναι παρόμοια ουσια
    Εννοούσα από τα 30 στα 40 και μετά σε 50 mg μέσα σε ένα μήνα. Σε κάθε περίπτωση ισχύει αυτό που σου είχα πει ότι χρειάζεται κάνα δίμηνο για να δράσουν τα αντικαταθλιπτικά. Ελπίζω αυτό να σε βοηθήσει. Όταν είχα πάρει εγώ cipralex στο δίμηνο από 10 mg το πήγαμε 20 mg αλλά το σταμάτησα στο εξάμηνο γιατί είχα μονίμως θολούρα και αδράνεια, υπνηλία. Ότι μου είχε βέβαια μειώσει το αγχος ισχύει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    τι πως γίνεται να μην με επιασε το σιπραλεξ σορρυ κιολας αλλα βλκια ερωτηση τι ειναι το σιπραλεξ μαγικο φαρμακο και τους πιανει ολους;;;;δεν πιανει ολους το ιδιο φάρμακο

    σωστα , μαικ, αλλο το σιπραλεξ ( εσιταλοπραμη ) αλλο το σεροπραμ ( σιταλοπραμη ) ........εμενα ουτε τονα μεπιασε , ουτε ταλλο ......

  14. #14
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    σωστα , μαικ, αλλο το σιπραλεξ ( εσιταλοπραμη ) αλλο το σεροπραμ ( σιταλοπραμη ) ........εμενα ουτε τονα μεπιασε , ουτε ταλλο ......
    λαντοζ εχεις πάρει μακ;;;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    λαντοζ εχεις πάρει μακ;;;
    ναι, αλλα δεν ειδα αποτελεσμα , μονο με τρικυκλικα ειδα κατι ψιλα , και με το trittico, σε μικρη δοση, 100mg.......μερικες φορας τα παλια πιανουν μερικους απ τα καινουρια ......

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. seropram συχνοουρια
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 07-04-2022, 19:11
  2. Seropram
    By Katerinakir in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 16-10-2020, 00:42
  3. Seropram
    By iamverysad in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 61
    Last Post: 09-08-2018, 02:27
  4. seropram
    By bill5555 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-01-2009, 20:26
  5. Seropram
    By Silmarien in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-06-2008, 18:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •