Επείγον βοήθεια.. νιώθω πως θα τρελαθώ ( λεμφαδενας )
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Επείγον βοήθεια.. νιώθω πως θα τρελαθώ ( λεμφαδενας )

    Γεια σας φίλοι μου. Εύχομαι να είστε όλοι καλά.. έχω καιρό να γράψω γιατί νόμιζα πως είχα ηρεμήσει μέχρι που …
    Πριν ενάμιση μήνα έπιασα έναν λεμφαδενα κάτω στο πιγούνι. Είπα να μην τρελαθώ μέχρι π πέρασε ο καιρός… πήγα σε δυο γιατρούς και οι δυο γιατροί δεν μ έδωσαν καν σημασία.. υπέρηχο δεν μου έκανε κανένας.. ο ένας χτες μ είπε είναι τόσο μικρός π δν αξίζει να ασχοληθείς.. αλλά εγώ νιώθω πως μεγαλώνει ..
    Βέβαια το ψιλαψιζω συνέχεια μόνη μου και ίσως το κανω χειρότερα.. απλώς Φοβάμαι παρά πολύ..
    έχει περάσει κανείς το ίδιο με λεμφαδενες ; Και αν ναι έφυγε η έμεινε μόνιμα πρησμένος ;
    Σας ευχαριστώ πολύ !!!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    3
    καλησπερα! Περασα ακριβως το ιδιο τον Δεκεμβριο. Ετσι οπως καθομουν χωρις να ειμαι αρρωστη η να εχω οτιδηποτε, ετσι οπως ασχολουμουν με το κατω μερος του πιγουνιου μου επιασα κατι σαν ενα γουρδομπαλακι το οποιο μπορουσα να το μετακινησω σχετικως. Απο εκεινη τη στιγμη δεν μπορουσα να ηρεμησω, το πειραζα, το ξαναπειραζα, αγχωνομουν οτι εχω καρκινο κλπ. Πηρα να κλεισω ραντεβου γιατι δεν μπορουσα ουτε να κοιμηθω απο την τρομαρα μου. Πηγα με εξετασε, με ξαναεξετασε μου λεει δεν υπαρχει τιποτα σημανικο. Εγω να επιμενω '' μα να το πιανω- δες! ''. Ισως μου λεει πηρες αντιφλεγμονωδες- οντως ειχα παρει, και ειχε ξεπρηστει. Παρ' ολα αυτα εκανα και εξετασεις αιματολογικες- βιοχημικες κλπ, βγηκαν ολες μια χαρα. Ε μεχρι που αποφασισα οτι φτανει με αυτους τους λεμφανεδες πια τους πιανω και τους ξαναπιανω, ειχα φτασει σε σημειο να με πονουσε το πιγουνι τοσο που τους πειραζα. Ετσι περασε λιγο ο καιρος μιας και ειπα οτι αν ειχα κατι θα φαινοταν. Μετα απο καποιους μηνες το ξαναθυμηθηκα και οταν επιασα το πιγουνι δεν ηταν ετσι πρησμενοι. Επειδη ομως με εχω μαθει πλεον δεν θελω να δωσω παρα πανω σημασια γιατι ειμαι σιγουρη πως αν αρχισω να ψαχνω κατω στο πιγουνι, διπλα στο πιγουνι, πλαι στο πιγουνι, οπουδηποτε τελος παντων, κατι θα βρω παλι οτι εχω. Οποτε λεω αστο, μια χαρα εισαι.

  3. #3
    Σε ευχαριστώ παρά πολύ για το μήνυμα σου ! Ακριβώς έτσι και εγώ από το πολύ πιάσε πιάσε με πονάει το σημείο κάτω από το πιγούνι… εμενα ο γιατρός δεν μ έκανε καν υπέρηχο κάτι π με αγχώνει ! Αλλά σκέφτομαι για να μην ασχολήθηκε κάτι θα ξέρει. Είχα κάνει και αιματολογικές ένα μήνα πριν και μ είπε πως δεν βρίσκει κάποιον λόγο να μου ξανά κάνει… τι να πω ..
    νομίζω πως τον ερέθισα παραπάνω τώρα επειδή τον πειράζω κάθε μέρα όλη μέρα :(
    Αλλά αλήθεια φοβάμαι πολύ !!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εννοείται οτι οσο ρο πιάνεις αυτό μπορεί να μεγαλωνει.Μη τους ψιλαφιζεις δεν είσαι γιατρός.Να ακούς μονο το γιατρό σου εκεινος ξέρει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εννοείται οτι οσο ρο πιάνεις αυτό μπορεί να μεγαλωνει.Μη τους ψιλαφιζεις δεν είσαι γιατρός.Να ακούς μονο το γιατρό σου εκεινος ξέρει
    Τι να πω μακάρι !! Οι κρίσεις πανικού δεν σταματάνε από τότε π ανακάλυψα τον αδένα .. δεν είμαι καλά αλήθεια φοβάμαι τόσο πολύ πως έχω κάτι …

Similar Threads

  1. ΕΠΕΙΓΟΝ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By andriana in forum Κακοποίηση
    Replies: 16
    Last Post: 28-04-2021, 12:34
  2. Αγχώδης διαταραχή η ψυχωσικα συμπτώματα;νιώθω θα τρελαθώ
    By Vagelis89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 18-11-2017, 17:31
  3. ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By ασπασια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 28-09-2015, 23:53
  4. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΠΕΙΓΟΝ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By Chronic Derealization Dis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 08-07-2015, 19:56
  5. Ζηταω βοηθεια,νιωθω οτι κοντευω να τρελαθω
    By MasterTlef in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 41
    Last Post: 06-09-2009, 16:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •