Απάντηση ψυχολόγου σε ερώτηση που της εκανα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Τέτοιους ψυχιάτρους έβρισκα και γω , χωρίς πρόγραμμα κανένα, 10 λεπτά ομιλια αν γινότανε και αυτή. Μόνο για τα φάρμακα ήταν.Να δούμε τι λένε όμως και τα άλλα παιδιά γιατί μπορεί να λέω και βλακειες και να σου κάνει καλό.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Janekr View Post
    Δεν μου έδωσε μια βασική κατεύθυνση αν και της είπα να γίνει με πρόγραμμα, εκείνη είπε οτι δεν λειτουργεί έτσι, να πηγαίνω και να λεω αυτά που σκέφτομαι εκείνη την στιγμή ότι μου έρχεται.Δεν έδωσε κάποιο τίτλο και δεν ανέφερε κάτι άλλο.
    Quote Originally Posted by Janekr View Post
    Δεν με πειράζει που δεν κατάλαβε, με πειράζει το ύφος τι θα πει" έτσι" δείχνει αγένεια,αυτό και όταν της είπα να ελαττωσω τις συνεδρίες μου, είπε ότι "δεν έχω πρόβλημα θα ξεκουράζομαι και ολας αλλά μην ξανακυλισεις και σε μαζεύουμε"
    Και της είπα αντί για 4 φορες το μήνα να το κάνω 2. Εσύ πως το βλέπεις έχω άδικο τώρα;
    προσωπικα, το "εμενα δεν με νοιαζει, αλλα μη σε μαζευουμε" μου φαινεται πολυ πιο αγενες και απαραδεκτο απο το "ετσι".
    προφανως, συνολικα αρχισε κατι να μην σου κολλαει με την συγκεκριμενη και σε ενοχλουν πολλα και διαφορα που λεει.
    επιπλεον, δεν μου φαινεται "μεθοδος" το "ελα εσυ και λεγε οτι σου κατεβαινει".
    θα επρεπε νομιζω να σου πει ποια ειναι η θεραπευτικη της προσεγγιση. μηπως εχει εκει μια αδεια, αλλα δεν ειναι εξειδικευμενη ψυχοθεραπευτρια;;;
    μηπως δεν εχει καν αδεια αλλα δουλευει σαν "συμβουλος';;;
    μηπως νοιωθει ανεπαρκης και για να μην φανει, σου επιτιθεται;;;
    απαραδεκτο το "θα σε μαζευουμε"..

    εχεις βοηθηθει καθολου; μηπως να ψαξεις καποιον αλλον και να ζητησεις εξηγησεις για την μεθοδο του;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    προσωπικα, το "εμενα δεν με νοιαζει, αλλα μη σε μαζευουμε" μου φαινεται πολυ πιο αγενες και απαραδεκτο απο το "ετσι".
    προφανως, συνολικα αρχισε κατι να μην σου κολλαει με την συγκεκριμενη και σε ενοχλουν πολλα και διαφορα που λεει.
    επιπλεον, δεν μου φαινεται "μεθοδος" το "ελα εσυ και λεγε οτι σου κατεβαινει".
    θα επρεπε νομιζω να σου πει ποια ειναι η θεραπευτικη της προσεγγιση. μηπως εχει εκει μια αδεια, αλλα δεν ειναι εξειδικευμενη ψυχοθεραπευτρια;;;
    μηπως δεν εχει καν αδεια αλλα δουλευει σαν "συμβουλος';;;
    μηπως νοιωθει ανεπαρκης και για να μην φανει, σου επιτιθεται;;;
    απαραδεκτο το "θα σε μαζευουμε"..

    εχεις βοηθηθει καθολου; μηπως να ψαξεις καποιον αλλον και να ζητησεις εξηγησεις για την μεθοδο του;
    Τα πες όλα πολύ αναλυτικά.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Please μια απάντηση !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    By garyfalia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 14-07-2012, 17:45
  2. ερωτηση για προυποθεσεις χωρου γραφειου ψυχολογου
    By DOG in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-2012, 19:19
  3. Μια απαντηση
    By doukas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 10-12-2010, 16:34
  4. μια απαντηση!
    By Φραουλα in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 2
    Last Post: 21-06-2010, 23:10
  5. Απάντηση
    By Alobar in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 18-12-2009, 12:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •