Δεν ξέρω αν ήταν Βία - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 112
  1. #46
    Erin
    Guest
    Quote Originally Posted by chrish1989 View Post
    Ναι ήμουν 14...η απόσταση ήταν 2 χλμ
    Πιστεύεις ότι θα μπορούσες να την συγχωρήσεις;
    Και σαν παιδί και σαν ενήλικας.
    Ή τουλάχιστον να κατανοήσεις, ότι πέρα από μητέρα είναι και ένας άνθρωπος που έκανε ένα λάθος επάνω στα νεύρα του.

    Επίσης ίσως σε βοηθούσε να προσπαθήσεις να μην το κρατάς μέσα σου ως κάτι προσωπικό δηλαδή για παράδειγμα "Μου φέρθηκε άσχημα η πρώτη γυναίκα που εμπιστεύτηκα άρα όλες οι γυναίκες θα μου φέρονται άσχημα" δεν λέω ότι αυτό σκέφτεσαι, ένα παράδειγμα προσπαθώ να φέρω.

    Σκέψου ότι ήταν ένας άνθρωπος, ο οποίος έκανε ένα λάθος, κατανοείς ότι ήταν δικό της το λάθος, δεν είχε να κάνει με εσένα εννοώ ότι δεν έκανες εσύ κάτι λάθος ούτε φταίς για την αντίδραση της και βρίσκεις την δύναμη να το αφήσεις πίσω σου και να χαρίσεις εσύ στον εαυτό σου τον σεβασμό και την αγάπη που αξίζεις και άξιζες σαν παιδί.

    Δεν ξέρω αν βγάζει νόημα αυτό που γράφω...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by chrish1989 View Post
    Πιστεύω ότι θα βοηθήσει έστω αν κάποιος το βλέπει ως παιχνίδι.. γιατί εγώ τι έχω στο μυαλό μου ως καψωνι..
    Δυστηχως εμείς ως τρίτοι δεν μπορούμε να δούμε κάτι τέτοιο ως παιχνίδι αφού έχουμε καθαρά την δική σου εικόνα και τις ήδη συνέπειες αυτού .

    Αν ερχόσουν και μας έλεγες ότι εγώ έτρεχα από πίσω και γελούσα και είχε πλάκα όλο αυτό σίγουρα δεν θα σου λέγαμε ότι είναι κακό .
    Άλλωστε σου είπα από την πρώτη στιγμή ότι κάποιοι το κάνουν σαν παιχνίδι αλλά όχι για τόσο μεγάλες αποστάσεις ..

    Μπορείς να το δουλέψεις με το μυαλο σου όλο αυτό ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #48
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δυστηχως εμείς ως τρίτοι δεν μπορούμε να δούμε κάτι τέτοιο ως παιχνίδι αφού έχουμε καθαρά την δική σου εικόνα και τις ήδη συνέπειες αυτού .

    Αν ερχόσουν και μας έλεγες ότι εγώ έτρεχα από πίσω και γελούσα και είχε πλάκα όλο αυτό σίγουρα δεν θα σου λέγαμε ότι είναι κακό .
    Άλλωστε σου είπα από την πρώτη στιγμή ότι κάποιοι το κάνουν σαν παιχνίδι αλλά όχι για τόσο μεγάλες αποστάσεις ..

    Μπορείς να το δουλέψεις με το μυαλο σου όλο αυτό ?
    Τα πρώτα 500 μέτρα οκ γελούσα... μετά έβριζα

  4. #49
    Και επίσης κάτι τελευταίο.. καταρχήν σας υπέρ ευχαριστώ.. δεύτερον το έχετε δει να γίνεται σαν παιχνίδι;;;;

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by chrish1989 View Post
    Και επίσης κάτι τελευταίο.. καταρχήν σας υπέρ ευχαριστώ.. δεύτερον το έχετε δει να γίνεται σαν παιχνίδι;;;;
    Ναι το έχω δει και το έχω κάνει και εγώ για πλάκα με την παρέα μου όταν ήμουν με το δικό μου αυτοκίνητο .

    Εκεί όμως ήταν όντως σε φάση απόλυτου χαβαλε και έπεσε πολύ γέλιο ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #51
    Για τι απόσταση το έκανες;;;

  7. #52
    Erin
    Guest
    Quote Originally Posted by chrish1989 View Post
    Και επίσης κάτι τελευταίο.. καταρχήν σας υπέρ ευχαριστώ.. δεύτερον το έχετε δει να γίνεται σαν παιχνίδι;;;;
    Το έχω πάθει εγώ με ταξιτζή και είναι μία από τις πιο αστείες εμπειρίες της ζωής μου.
    Ήμασταν τρεις ένα αγόρι, ένα κορίτσι και εγώ.
    Είχαμε βγει έξω και τα χαράματα πια, είπαμε να πάμε στα σπίτια μας.
    Τα παιδιά είχαν πιει σαν να μην υπάρχει αύριο και είχαν γίνει φέσι.
    Εγώ εντελώς ξενέρωτη δεν αντέχω το ποτό, οπότε έπεσε σε εμένα ο κλήρος να σταματήσω ταξί.
    Έλα μου όμως ντε που όταν οι ταξιτζήδες έβλεπαν τα παιδιά μεθυσμένα φεύγανε.

    Πάω τότε και εγώ λίγο πιο εκεί και μετά από λίγο σταματάει ένα ταξί.
    Σηκώνονται τα παιδιά (είχαν κάτσει κάτω)
    και με το που πάω να πιάσω το χερούλι της πόρτας για να ανοίξω, φεύγει ο ταξιτζής και πάει λίγο πιο εκεί και σταματάει.
    Πάω και εγώ τσούκου τσούκου ξωπίσω του, πάω να πιάσω την πόρτα ξαναφεύγει αυτός.
    Ξανασταματάει πιο κει, τσούκου τσούκου εγώ από πίσω.
    Να μην τα πολλυλογώ αυτό έγινε δύο φορές ακόμα όπου πια έχει στρίψει μέσα στο στενό και με το που με βλέπει τσούκου τσούκου να πλησιάζω βγαίνει έξω τσαντισμένος και μου λέει
    "Θα σε αρχίσω στα χαστούκια ε;!"
    και εγώ ξαφνιασμένη του λέω
    "Ορίστε;"
    Εκείνη την στιγμή ακούω ένα από τα παιδιά να με φωνάζει ξέψυχα, γυρνάω και τους βλέπω να χτυπιούνται όρθιοι από τα γέλια, να έχουν σταματήσει ένα άλλο ταξί και να γελάει ΚΑΙ ο ταξιτζής....
    Αυτά από εμένα...

  8. #53
    Νιώθω για να φύγει αυτό από πάνω μου πρέπει να μου το κάνει ξανά κάποιος κάποια .. ίσως έτσι να δω ότι λάθος μου που το μεγαλοποιησα

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by chrish1989 View Post
    Για τι απόσταση το έκανες;;;
    Όχι μεγάλη .
    Πάντως και εμείς ειμασταν μετά από νυχτερινή έξοδο και πραγματικά όσο το θυμάμαι τόσο περισσότερο γέλιο μου προκαλεί ..

    Αν νομίζεις ότι έτσι θα αρχίζεις να το αφομοιώνεις ολο αυτό και να αλλάζεις οπτική πλευρά καντω .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #55
    Αν το προτείνω σε μια φίλη θα χάσει πάσαν ιδέα για μένα;;;;

  11. #56
    Και έτρεχαν πίσω σου;;;

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Για να ζητάς να το επαναλάβεις, μάλλον δεν σε βλέπω να έχεις φάει και κάνα τραύμα. Αναζητάς Κυρίαρχη;
    #UnVioladorEnTuCamino

  13. #58
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    Για να ζητάς να το επαναλάβεις, μάλλον δεν σε βλέπω να έχεις φάει και κάνα τραύμα. Αναζητάς Κυρίαρχη;
    Όχι....απλά αν ξαναγίνει ίσως το δω με άλλη οπτική..

  14. #59
    Εν πάσει περιπτώση το πρότεινα σε μια ξαδέρφη μου η οποία δεν το αρνήθηκε

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by chrish1989 View Post
    Εν πάσει περιπτώση το πρότεινα σε μια ξαδέρφη μου η οποία δεν το αρνήθηκε
    Καλά έκανες και αν της εξηγήσεις ακριβώς τον λόγο δεν νομίζω να παρεξηγηθείς .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι ήταν αυτό;
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 12-01-2020, 03:42
  2. 10 μέρες ήταν..
    By deleted-member1511161 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 46
    Last Post: 28-06-2015, 14:21
  3. το νομιζα φιλία, αλλα πλεον δεν ξερω τι ηταν
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 15-05-2012, 18:08
  4. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 21:32
  5. ηταν συγγενης
    By vythos in forum Κακοποίηση
    Replies: 9
    Last Post: 21-05-2008, 03:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •