Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ ! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 151 to 165 of 180
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, εχει πολλα λινκ για την ανδρικη σεξουαλικη δυσλειτουργια, οντως... κι εγω βαριεμαι να στα βαλω.
    βαλετα αλλα εισαι εκτος θεματος. αυτο δεν το καταλαβαινεις. τι να κανουμε τωρα, συμβαινουν αυτα

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    βαλετα αλλα εισαι εκτος θεματος. αυτο δεν το καταλαβαινεις. τι να κανουμε τωρα, συμβαινουν αυτα
    οσο κι εσυ...
    ε, περαστικα σε οσους συμβαινουν. να μη τα ριχνουν στις γυναικες αν εχουν οι ιδιοι τα προβληματα... δηλαδη, τι σεξ να κανει μια γυναικα, αν ο αλλος τελειωνει σε 3 δευτερολεπτα ή εχει αδυναμια αποκτησης και διατηρησης στυσης; σταδιακα θα βαρεθει τα πασαλειματα και δεν θα ασχολειται μαζι του.

    δεν αποδιδω στον θεματοθετη τις δυσλειτουργιες, απλα απανταω στον νικουδυου το πως καποια ανδρικα αλυτα θεματα της μεσης ηλικιας, απομακρυνουν την γυναικα στο σεξ...

  3. #153
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Φίλε prisoner ... αυτά που λες, είναι άρθρο για περιοδικό και εκθεσούλα. Δεν έχουν καμία σχέση με εμένα όμως. Ποτέ δεν έκατσα να το συζητήσω μαζί της, οπότε δεν κούρασα τίποτε. Το "δεν χρειάζεται να δαπανήσετε χρήματα" είναι σε άλλο πλανήτη. Όχι το δικό της. Οι φίλοι μου επίσης, επειδή είναι από άλλες εποχές, κοστίζουν πάνω κάτω τα ίδια με τη γυναίκα μου. Οπότε αναγκαστικά έχω αραιώσει και μαζί τους. Άστο λοιπόν. Δεν είναι ανάγκη να γράψεις κάτι εδώ. Δεν κολλάνε αυτά που λες.
    μπορείς να ξοδέψεις λίγα ή και καθόλου.. το ότι εσύ δεν μπορείς να κάνεις κάτι από αυτά π ανφερα δν σημαίνει ότι υφίστανται μόνο στο μυαλό μου..πολλοί άνθρωποι αυτά θα έκαναν για να ζωντάνεψουν τον γάμο τους κ να προσεγγίσουν τον άνθρωπο τους.. τώρα από κει και πέρα αντί να σου πω για συμβούλους γάμου, σεξολογους, να βγάλω διαγνώσεις που είναι όλα τα 150 προηγούμενα ριπλαϊζ.. είπα να σκεφτώ και να σ προτείνω κάτι πιο απλό με πιο πρακτική διάσταση... ξυφαρι του ολκαμ.. το που χρειάζεται κ θέλω να γράφω δν θα μ το πεις εσύ

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οσο κι εσυ...
    τι σεξ να κανει μια γυναικα, αν ο αλλος τελειωνει σε 3 δευτερολεπτα ή εχει αδυναμια αποκτησης και διατηρησης στυσης; σταδιακα θα βαρεθει τα πασαλειματα και δεν θα ασχολειται μαζι του.
    Μάλλον τέτοιους σαν αυτούς που λες, γουστάρουν οι περισσότερες. Για να μην ... τις διακόπτουν πολύ από το ίντερνετ .... τη γιόγκα ... την ανάγνωση βιβλίων ... και άλλα μοδάτα ...
    Αν μπορείς να έχεις πλήρη στύση , πριν καν γδυθεί η άλλη, χωρίς να χρειάζεται να σου κάνει στοματικό ... και μπορείς να κάνεις σεξ ώρες, χωρίς να τελειώνεις ...
    μάλλον μπελά σε χαρακτηρίζουν ... και ταλαιπωρία ....

    Και να γουστάρει κάποια στη αρχή (για να μην λένε ότι κατηγορώ τις γυναίκες μόνιμα, στην αρχή όντως κάποιες γουστάρουν , ειδικά αν είναι "παράνομη" σχέση )
    μετά ... "κουράζονται" .... πονάει ο κ..... τους ... τρέμουν τα πόδια τους κτλ ...

    Αυτά που λες, ίσως τα έχουν κάποια με άπειρα προβλήματασ υγείας ή που κάνουν χαμαλοδουλειές και ψοφάνε στην κούραση .... ή τους έχουν και γ.... την ψυχολογία σε βρωμοδουλειές.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    το ειπα σε αυτο που εσβησες, οτι αυτα δεν τα ειπα για την δικη σου περιπτωση, αλλα για την απαντηση του νικουδυου...

    η αποψη μου για την δικη σου περιπτωση, αν και σιγουρα την εχω πει καπου (δεν το θυμαμαι πια το θεμα μετα τοσο καιρο), ειναι οτι η σχεση σας εχει επικοινωνιακο προβλημα, γι αυτο και η αραιωση.

    μια γυναικα σε μονιμη και μακροχρονια σχεση, απομακρυνεται και σεξουαλικα αν χαλασει η επικοινωνια και η συναισθηματικη συνδεση με τον συντροφο της, ή χασει τον σεβασμο της στο προσωπο του (θεωρωντας δεδομενο οτι δεν υπαρχουν τεχνικα προβληματα στο σεξ).

    αλλα εσυ δεν τα υπολογιζεις ολα αυτα, γιατι δεν πιστευεις ουτε στις συμβουλες, ουτε στην ψυχοθεραπεια, αλλα πιστευεις οτι το σεξ τα λυνει ολα.
    ναι, αλλα οταν πασχει το σεξ;;;;;

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    επιβεβαιώνεται από πολλούς φίλους ότι το σεξ οι γυναίκες μετά από κάποια χρόνια το ''προσφέρουν'' με τσιγκουνιά στο γάμο και επίσης ότι το συνδέουν απόλυτα με συμπεριφορές που δεν θα έπρεπε.Ενώ για τον άνδρα είναι ξεκάθαρα ορμή γι αυτές συνδέεται με πχ μια λάθος κουβέντα που μπορεί να της είπες 6 ώρες νωρίτερα.....
    Συμφωνώ εν μέρη...
    Άλλωστε πως θα μπορούσα να πω κάτι διαφορετικό όταν ακούς από την πλειοψηφια των αντρών ότι διστάζουν να ζητήσουν από την ίδια τους την γυναίκα να πραγματοποιηθούν κάποιες φαντασίας τους..

    Οπότε κατά πόσο μπορεί ένας άνθρωπος που είτε αυτός είναι γυναίκα είτε είναι άντρας, να πάει κόντρα σε ένα θέλω του που γεννιέται μέσα σε ένα γάμο και το πρώτο μέλημα του ειναι να το ζήτηση από τον συντροφο του ?

    Ίσως κάποτε όταν οι σύντροφοι να σταματήσουν να βλέπουν σαν τιμωρία το να αρνούνται το σεξ στο άλλο τους μισό για άσχετο λόγο που προέκυψε,τότε ίσως κάποια πράγματα να μην ξεφεύγουν τόσο..

    Το σεξ -έρωτας πλέον μετά από χρόνια είναι ο κρίκος που δεν πρεπει να σπάσει ποτέ και ειναι πλέον αναγκαίο η προσπάθεια γι αυτο να γίνεται από κοινού!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μια γυναικα σε μονιμη και μακροχρονια σχεση, απομακρυνεται και σεξουαλικα αν χαλασει η επικοινωνια και η συναισθηματικη συνδεση με τον συντροφο της, ή χασει τον σεβασμο της στο προσωπο του
    Αυτά τα θέσφατα ... που πετάνε διάφοροι που θεωρούν εαυτόν αυθεντία ... ποτέ δεν τα γούσταρα και ούτε βέβαια τα ασπαζόμουν . Δεν ασχολούμαι καν .
    Η marilou από την άλλη, εκφράζει μια λογική άποψη , συμβατή με την πραγματικότητα που βλέπουμε πολλοί .

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Αυτά τα θέσφατα ... που πετάνε διάφοροι που θεωρούν εαυτόν αυθεντία ... ποτέ δεν τα γούσταρα και ούτε βέβαια τα ασπαζόμουν . Δεν ασχολούμαι καν ......
    ΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΑ!!
    το διαβασαμε κι αυτο!
    ΕΣΥ που παρομοιαζεις ολες τις γυναικες με την δικια σου και τους αποδιδεις τις δικες της συμπεριφορες, τις εχεις βγαλει αδιαφορες, τεμπελες, ασεξουαλικες και χρυσοθηρες, εχεις κανει 200 μισογυνικες δηλωσεις για ολα τα θεματα που συζητιουνται, μας μιλας για θεσφατα;;;;;;
    μπουυυχαχα!!!

    εγω , την γνωμη μου λεω, οπως ολοι εδω.
    κι εννοειται οτι θα την λεω οσο θελω κι οπου θελω, οσο και να χοροπηδας κι εσυ κι οι ομοιοι σου.

    ο λογος που την θεωρεις θεσφατο και βγαινεις συνεχως απ τα ρουχα σου, ειναι οτι καταλαβαινεις οτι ε χω δικιο...
    οντως, εχω...

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Η marilou από την άλλη, εκφράζει μια λογική άποψη , συμβατή με την πραγματικότητα που βλέπουμε πολλοί .
    Η αληθεια καμια φορα ποναει αυτους που την ζουν γι αυτο ειναι σε μια μονιμη αρνηση να μην την δεχτουν ποτε ..
    Βλεπεις εν ετη 2022 υπαρχουν ακομα ανθρωποι που πονταρουν στην εικονικη τους πραγματικοτητα ,ζουν μεσα απο αυτη ,φτιαχνουν ενα εικονικο περιβαλλον οπου εκει και μονο εκει βρισκουν εδαφος να βγαζουν τα οποια θεματα τους γιατι πολυ απλα εκει εξω που ειναι η πραγματικη ζωη και ξερουμε πολυ καλα πως ειναι εσυ και εγω ας πουμε και γενικα οσοι ειναι σε ενα γαμο με παιδια, που ειναι τελειως διαφορετικο απο μια απλη σχεση ......
    Καποιοι δυστηχως δεν εχουν την παραμικρη ιδεα γιατι δεν εχουν αυτη την δυνατοτητα ..δεν εχουν παιδια ωστε να αντιληφθουν πως γι αυτα εισαι ικανος να αντεξεις πολλα ..


    Δυστηχως κλεινουμε τα ματια σε ολα αυτα τα προβληματα που αντιμετωπιζουμε οσοι ειμαστε μεσα σε μακροχρονιες σχεσεις ..Ολοι εχουμε, δεν υπαρχει ουτε ενας που να μπορει να πει οτι ζει σε ενα ονειρεμενο γαμο .
    Η μονη διαφορα ειναι οτι καποιοι προσπαθουν να τα λυσουν ηρεμα ,καποιοι αλλοι απλα τα παραμελουν και αδαφορουν και καποιοι αλλοι επιλεγουν αλλους τροπους να τα λυσουν ..
    Η αγαπη ομως υπαρχει σε ορισμενες απο αυτες τις λυσεις .Αναλογα ποια θα διαλεξεις δειχνει ακριβως ποσο μεγαλη ή μικρη ειναι για τον συντροφο σου ..

    Ας δεχτουμε λοιπον την πραγματικοτητα ,οσοι ειμαστε σε μια σχεση τοσο θα δημιουργουνται κατα καιρους θεματακια ...άλλοτε μικρα και άλλοτε μεγαλα.
    Οπως η αγαπη μας φυσικα ...
    Το πως επιλεγουμε εμεις να τα λυσουμε ειναι καθαρα δικο μας θεμα και δεν αφορα κανεναν τριτο που θελει να μας κουνησει το δακτυλο σαν αλανθαστος κριτης .

    Κανοντας λοιπον κατι τετοιο αντιλαμβανομαστε ολοι πλεον πως μονο διεξοδο στα δικα του θεματα βρισκει ωστε στο να κανει κατι τετοιο σε τριτους συστηματικα ,παρα προθεση για να βοηθησει ή τουλαχιστον να καταλαβει ,να μπει εστω μια στιγμη στα παπουτσια του αλλου ,τι συμβαινει σε αυτον που αντιμετωπιζει το προβλημα .

    Οποτε ποιος ο λογος να μπαινεις σε αυτη την διαδικασια οταν δεν εισπρατεις αυτο που θες ?
    Πιστεψε με μονο χασιμο χρονου ειναι και πλεον ο χρονος μας ειναι πολυτιμος για να τον περναμε για χρονια μπροστα σε μια οθονη ...Σκεψου δηλαδη τι νοημα και σημασια εχει μια τετοια ζωη .

    Αρα προσηλώνεσαι στο δικο σου προβλημ ακαι συζητάς με ανθρωπους που ειναι στο ιδιο μηκος με εσενα ωστε να σε καταλαβουν και ισως σε βοηθησουν να φτιαξεις αυτο που θες ή να ζησεις και κατι αλλο αν το θες και ειναι επιλογη σου !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #160
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    μέσα σε ένα γάμο, κι αν έχεις διαίσθηση, μέσα απ τις κοινωνικές επαφές με άλλα παντρεμένα ζευγάρια(και όχι μόνο) ,γρήγορα αντιλαμβάνεσαι ,πως το να έχει ένας γάμος θεματάκια προβληματάκια διαφορές είναι το απόλυτα φυσιολογικό, το δεδομένο , σε σημείο να λες πως όποιο ζευγάρι δηλώνει ή παρουσιάζει μια ωραιοπημένη εικόνα για τη ζωή του, ή υποκρίνεται η υποκρίνεται πολύ...!Κατά τη γνώμη μου είναι κορυφαίο σημείο το πόσο προετοιμασμένος είσαι να μπεις σε ένα γάμο ώριμων.Δηλαδή:όπως λέει ένας φίλος...Τι ειναι ο γάμος? απλά η επιλογή με τον ποιόν θα μαλώνουμε! Γιατί το ότι θα μαλώνουμε (έστω λίγο) ειναι δεδομένο...το άτομο που μας ταιριάζει ή θα μας ανέχετε και θα ανεχόμαστε απλά δεν ξέρουμε....
    Προσωπικά εντυπωσιάζομαι για το ποσο ρομαντικά ακόμα κάποιες και κάποιοι περιμένουν γάμους ντυμένους με ροδοπέταλα κλπ...ροζ καταστάσεις....

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Προφανώς γιατι αυτοι που οραματιζονται τετοιους γαμους και μακροχρονιες σχεσεις ειναι αυτοι που δεν τις εχουν ζησει ποτε γιατι πολυ απλα δεν μπορουν !

    Απολυτα κατανοητο και σεβαστο εξισου !

    Αλλο ομως αντιλαμβανομαι κατι το οποιο δεν μπορω να το ζησω γιατι δεν το ανεχομαι εγω σαν ανθρωπος και αλλο ζηλευω ,κρινω ,κατακρινω ,υποτιμω κατι για το οποιο θελω αλλα δεν μπορω να το εχω οποτε δεν αντεχω να το βλεπω να το εχουν και οι αλλοι .

    Εχει τεραστια διαφορα το ενα με το αλλο .

    Δεν μπορεις να συζητας με ανθρωπους που δεν εχουν μπει στα παπουτσια σου για να καταλαβουν ποσο δυσκολα ειναι καποια πραγματα και τι προσπαθειες κανει ο οποιοσδηποτε ειναι μεσα σε αυτα ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #162
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    θα πω περιεκτικά μια άποψη για να είμαστε ρεαλιστες με λίγα λογια : όποιος θέλει γάμο να είναι προετοιμασμένος για μεγάλο ζόρι.Αν είναι προετοιμασμένος, αν αντέχει, αν το ξέρει εκ των προτέρων θα του έρθει καλύτερα....Όσο για το θέμα στο οποίο σχολιάζουμε...'' Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ '' Θεωρώ ότι ειναι μια πικρή αλήθεια που συμβαίνει σε πολλά ζευγάρια και το εντυπωσιακότερο όλων ??? Υπάρχει λίγο σεξ ακόμα και σε ζευγάρια εμφανίσιμα !
    Last edited by NorwDen; 18-05-2022 at 14:45. Reason: διορθωση

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Η marilou πάλι έχει δίκιο . Δεν περίμενα τίποτε ιδανικό από το γάμο . Με δεδομένο ειδικά ότι πέρναγα καλά εως πάρα πολυ καλά πριν το γάμο .
    Αλλά η σχέση είχε από την αρχή πάρα πολύ σεξ και σε αυτό δεν περίμενα τέτοια μείωση , γιατί η σύζυγος δεν έχει σωματική κούραση, δεν έχει κανένο τρομερό ωράριο
    και δεν τη βαραίνουν οι δουλειές στο σπίτι , στο μέτρο που βαραίνουν τη "μέση" γυναίκα. Και στην τελική γιατί έδειχνε ότι ακολουθούσε.

    Υ.Γ. Η ignore list του φόρουμ , εξαιρετική , προστέθηκε στη λίστα μου και η Remedy .

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Η marilou πάλι έχει δίκιο . Δεν περίμενα τίποτε ιδανικό από το γάμο . Με δεδομένο ειδικά ότι πέρναγα καλά εως πάρα πολυ καλά πριν το γάμο .
    Αλλά η σχέση είχε από την αρχή πάρα πολύ σεξ και σε αυτό δεν περίμενα τέτοια μείωση , γιατί η σύζυγος δεν έχει σωματική κούραση, δεν έχει κανένο τρομερό ωράριο
    και δεν τη βαραίνουν οι δουλειές στο σπίτι , στο μέτρο που βαραίνουν τη "μέση" γυναίκα. Και στην τελική γιατί έδειχνε ότι ακολουθούσε.

    Υ.Γ. Η ignore list του φόρουμ , εξαιρετική , προστέθηκε στη λίστα μου και η Remedy .
    λογικο ειναι, μετα απο τοσα χρονια και αποκτηση παιδιων να μην συμπλεουν και οι δυο σε ολα και ειδικα στην προσωπικη τους σχεση.
    εσυ , μπορει να παρεμεινες με την ιδια επιθυμια, αλλα η γυναικα σου να μην σε επιθυμει το ιδιο πλεον. αλλο θεμα η κουραση και ΑΛΛΟ η ερωτικη επιθυμια για καποιον συγκεκριμενο.

    επισης, μπορει οπως και εσυ, να απιστει και να ικανοποιειται με αλλους ανδρες που προτιμαει στο σεξ.

    υ.γ. κι ειχαμε μια σκασιλαα!!! ααααχαχαχααχαχαχαχα!!!
    Last edited by Remedy; 18-05-2022 at 18:10.

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    θα πω περιεκτικά μια άποψη για να είμαστε ρεαλιστες με λίγα λογια : όποιος θέλει γάμο να είναι προετοιμασμένος για μεγάλο ζόρι.Αν είναι προετοιμασμένος, αν αντέχει, αν το ξέρει εκ των προτέρων θα του έρθει καλύτερα....Όσο για το θέμα στο οποίο σχολιάζουμε...'' Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ '' Θεωρώ ότι ειναι μια πικρή αλήθεια που συμβαίνει σε πολλά ζευγάρια και το εντυπωσιακότερο όλων ??? Υπάρχει λίγο σεξ ακόμα και σε ζευγάρια εμφανίσιμα !
    Ναι ειναι μια πικρή αλήθεια αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι όλο αυτό χρειάζεται περισσότερη ανανέωση όσο περνάνε τα χρόνια..

    Θα το πω όσο πιο κόσμια μπορώ..
    Πόσο καιρό να τρως κρέας ας πούμε...κάθε μέρα το βαριέσαι κάποια στιγμή..

    Πρπει μόλις αρχίζεις και αντιλαμβανεσαι ότι το κρέας γίνεται λίγο άνοστο προσθέτεις είτε λίγο αλατάκι παραπάνω είτε κάτι άλλο για συνοδευτικό.

    Το ίδιο πρπει να γίνεται και στο σεξ ..
    Πρέπει να βρίσκουμε αφορμές να ανανεωνομαστε αλλιώς θα φτάσουμε πάτο και μετά θα λέμε να ή αδελφή ου η ο αδελφός μου ..

    Ένας γάμος όσο περνάνε τα χρόνια τόσο περισσότερη δουλειά χρειάζεται.
    Στην αρχή πες ο έρωτας πες η κ@υλ@ να το ο χύμα σε κάνει να μην βλέπεις και κάποια πραγνατα που αργότερα σε χτυπάνε και θες να τα φτιάξεις λιγάκι...

    Ελάτε τώρα μην παρουσιάζουμε τα πάντα ρόδινα και εγώ πραγματοκα βγάζω το καπέλο στα ζευγάρια που άκουω κάτι τρελά νούμερα και καταφέρνουν και είναι σε πολύ καλό επίπεδο..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast

Similar Threads

  1. 65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S
    By Matakia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 170
    Last Post: 19-10-2021, 01:35
  2. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 09:10
  3. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 04:37
  4. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 21:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •