Η μοναξια - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 34 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 500
  1. #106
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Λογικο δε μπορουμε να αρεσουμε σε ολους. Δεν ειμαι Ζωη Λασκαρη ουτε Γ.Βασιλειαδου...ειμαι μαλλον Βλαχοπουλου :p (ετσι για να το ριξω και λιγο στην πλακα ρε παιδι μου)....
    Κακο παραδειγμα,και η Βλαχοπουλου ασχημη ειναι :p

  2. #107
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Αχαχαχαχα .... οκ ας σκεφτω αλλο. Ζωη Λασκαρη Μαρθα Βουρτση Γεωργια Βασιλειαδου. Πωωωωω ετσι που κλαιω κ τη μοιρα μου γαντι μου πηγε. :p

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    Κι εμενα δε με γεμιζαν μονο αυτα, ειδικα στην αρχη. Τον τελευταιο χρονο, μηνες για την ακριβεια, ειχα φτασει να μην με νοιαζει με πολυ προσωπικη μου προσπαθεια. Δηλαδη να κανω καθημερινους διαλογους επι 2 χρονια επαναλαμβανοντας μου συνεχως τα αρνητικα του να εχω σχεση και τα θετικα του να μην εχω (δεν ειχα περασει και πολυ καλα στις σχεσεις που ειχα πριν και ακομα και αν περασα καλα σε καποια, ηταν τυπος εξαφανιζολ στο τελος χωρις προφανη λογο και αιτια, οποτε...)
    Και μιλουσα και πολυ γιαυτο με μια φιλη που ειναι μονη της απο τα 21 και μετα και ειναι μεγαλυτερη απο μενα, εγω 30 αυτη τωρα θα μπει στα 36, οποτε μιλαμε πια για 15 χρονια μοναξια. Και την εβλεπα να μην την νοιαζει καν, να μην επιδιωκει να κανει σχεση, το αντιθετο να επιδιωκει κιολας, και προσπαθουσα να παραδειγματιζομαι απο εκεινη. Και ξαναλεω οτι προφανως και θα μου εβγαινε ξεσπασμα αν συνεχιζα να ειμαι μονη μου, παντα υπηρχε ενα απροσδιοριστο κενο μεσα μου αλλα το απεκλεια απο το μυαλο μου, το γεμιζα με αλλα πραγματα και σκεψεις που δεν ειχαν τιποτα να κανουν με ερωτες και σχεσεις.
    Τωρα που πρεπει να ξανακανω το ιδιο μου φαινεται παλουκι...
    η μοναξια εχει ενα κακο...συνηθιζεται...

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κγω που αγγιχω τα υψηλα στανταρτς(εχω μια εμφανιση τυπου ζωη λασκαρη)...ξερω ετσι λενε..δεν γαμιουνται κ αυτοι...λολ..
    με εχει κουρασει..κ παλι μονη μου ημουν..δεν εχει μωρε να κανει αυτο.
    ειχα βεβαια προτασεις κ ατελειωτα φλερτ..αλλα δεν ειναι η ομορφια η εξωτερικη παιδια που σε κανει να βρεις γκομενο..ή συντροφια κλπ κλπ..
    αλλα ο αερας σου..η αυτοπεποιθηση σου κλπ.
    ειχα μια φιλη θεοχονρτρη κ παντα ρε παιδια ειχε γκομενους κ να παιζει κ να φλερταρει κ ολα..πολυ παραξενο μου ειχε φανει..ομως οχι, η κοπελα ειχε τρομερη αυτοπεποιθηση παντα, κ τωρα ειναι παντρεμενη με παιδι.
    δεν ειναι θεμα ομορφιας απαραιτητα..δλδ τι?οσοι δεν εχουν μια καλη εμφανιση θα τους φαει η μοναξια?ελεος..
    το παν ειναι να εισαι εσυ με αυτοπεποιθηση κ να εισαι οχι ηττοπαθης πιστευω..τωρα μπορει να λεω κ αρλουμπες γιατι ειναι κ πρωι ακομα κ δεν εχω ξυπνησει καλα καλα..αλλα νομιζω πως ετσι ειναι.
    εγω παντω χτυπαγα πολλα γκομενακια οταν εβγαινα κ καθε μερα ημουν κ με αλλον, το κενο ομως που ενιωθα ηταν μεγαλο γιατι πραγματικα ημουν μονη.
    δεν ηθελα κανεναν ουσιαστικα..ηθελα περιστασιακη παρεα.οταν ανοιξα εγω το μυαλο μου κ την ψυχη μου κ ενιωσα ετοιμη για σχεση..τοτε ευκολα ηρθε κ η σχεση..

  5. #110
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    κγω που αγγιχω τα υψηλα στανταρτς(εχω μια εμφανιση τυπου ζωη λασκαρη)...ξερω ετσι λενε..δεν γαμιουνται κ αυτοι...λολ..
    με εχει κουρασει..κ παλι μονη μου ημουν..δεν εχει μωρε να κανει αυτο.
    ειχα βεβαια προτασεις κ ατελειωτα φλερτ..αλλα δεν ειναι η ομορφια η εξωτερικη παιδια που σε κανει να βρεις γκομενο..ή συντροφια κλπ κλπ..
    αλλα ο αερας σου..η αυτοπεποιθηση σου κλπ.
    ειχα μια φιλη θεοχονρτρη κ παντα ρε παιδια ειχε γκομενους κ να παιζει κ να φλερταρει κ ολα..πολυ παραξενο μου ειχε φανει..ομως οχι, η κοπελα ειχε τρομερη αυτοπεποιθηση παντα, κ τωρα ειναι παντρεμενη με παιδι.
    δεν ειναι θεμα ομορφιας απαραιτητα..δλδ τι?οσοι δεν εχουν μια καλη εμφανιση θα τους φαει η μοναξια?ελεος..
    το παν ειναι να εισαι εσυ με αυτοπεποιθηση κ να εισαι οχι ηττοπαθης πιστευω..τωρα μπορει να λεω κ αρλουμπες γιατι ειναι κ πρωι ακομα κ δεν εχω ξυπνησει καλα καλα..αλλα νομιζω πως ετσι ειναι.
    εγω παντω χτυπαγα πολλα γκομενακια οταν εβγαινα κ καθε μερα ημουν κ με αλλον, το κενο ομως που ενιωθα ηταν μεγαλο γιατι πραγματικα ημουν μονη.
    δεν ηθελα κανεναν ουσιαστικα..ηθελα περιστασιακη παρεα.οταν ανοιξα εγω το μυαλο μου κ την ψυχη μου κ ενιωσα ετοιμη για σχεση..τοτε ευκολα ηρθε κ η σχεση..
    Εσυ ησουν τελειως αλλη περιπτωση,αμα ηθελες θα ειχες σχεση τοτε,απλως σου αρεσε να σαι μια με τον εναν μια με τον αλλον.

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν μου πολυαρεσε να ειμαι με τον εναν κ με τον αλλον..απλα ψαχνομουν..ηθελα να εχω παρεα..

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    αλλα δεν ειναι η ομορφια η εξωτερικη παιδια που σε κανει να βρεις γκομενο..ή συντροφια κλπ κλπ..
    αλλα ο αερας σου..η αυτοπεποιθηση σου κλπ.
    ειχα μια φιλη θεοχονρτρη κ παντα ρε παιδια ειχε γκομενους κ να παιζει κ να φλερταρει κ ολα..πολυ παραξενο μου ειχε φανει..ομως οχι, η κοπελα ειχε τρομερη αυτοπεποιθηση παντα, κ τωρα ειναι παντρεμενη με παιδι.
    δεν ειναι θεμα ομορφιας απαραιτητα..δλδ τι?οσοι δεν εχουν μια καλη εμφανιση θα τους φαει η μοναξια?ελεος..
    είναι μεγαλη αληθεια αυτο! όντως είναι θεμα αυτοπεποιθησης.
    Η γυναικα ομως που εχει αυτοπεποιθηση θα προσεξει και την εμφανιση της, τα ρουχα, το μαλλί, το μακιγιαζ της, οποτε και κιλά να εχει ή θα τα καλύπτει τεχνηέντως ή με το ναζι και το ταμπεραμεντο της θα σε κερδιζει.
    Υπαρχουν αντρες που γουσταρουν τις χοντρες! μην το ξεχνας κι αυτο...
    Υπαρχουν άντρες που παντρευονται χοντρες για να υποκαταστησουν τη μαμα τους, για να νιωθουν προστατευμενοι.

    Η καλη εμφανιση ειναι το πρωτο που θα προσεξεις σε καποιον, ο αερας. Η αυρα. Από εκει και περα μετα βλεπεις και τι σου βγαζει σαν προσωπικοτητα. Επισης, τι ζητας απο μια σχεση...Θελεις συντροφικοτητα? σεξουαλικες εμπειριες? παρεα για ταξιδια και κοινωνικη ζωη? ενα ταιρι για οικογενεια? λεφτά να τα ξοδευει ο αλλος για σενα? μια καθαριστρια/μαγειρισσα για το σπιτι?
    Αναλογα με τα ζητουμενα σου, ψαχνεις το αναλογο ειδος.

  8. #113
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    δεν μου πολυαρεσε να ειμαι με τον εναν κ με τον αλλον..απλα ψαχνομουν..ηθελα να εχω παρεα..
    Ε αμα ηθελες θα βρισκες τον καταλληλο αναμεσα στους τοσους

    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Υπαρχουν αντρες που γουσταρουν τις χοντρες! μην το ξεχνας κι αυτο...
    Αμα δε βρισκουν κατι καλυτερο...

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    νομιζω οτι ολα αυτα τα θελει μαζι σε ενα..ποτε ομως δεν τα βρισκεις ολα μαζι σε ενα ατομο..καθε ανθρωπος εχει κ τα κουσουρια του.
    φυσικα κ οταν εχεις αυτοπεποιθηση ξερεις να πειποιησαι περιτχνα τον εαυτο σου..
    ολες μου οι πανχοντρες φιλες ειναι αποκατεστημενες, με οικογενειες πλεον κ πολυ αυτυχισμενες..!
    μαλιστα μια εχει κ τριχες στην μουρη..παιδια...δεν ειναι η εμφανιση το παν.
    εχω γνωρισει κ γω γκομενουν κουκλους που δεν τους αντεχα να καθομαι μαζι τους γιατι μου φαινοντουσαν κενοι κ αδιαφοροι..με το που ελεγαν μια κουβεντα καταλαβαινα..
    κ ουτε καν μου καναν κλικ..
    σημασια εχουν αλλα πραματα..
    οκ κ στην τελικη ! δεν χρειαζεται να ειναι ολοι κορμαρες! δεν θα παμε κ για μις!!!! ελεος.!

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ολες μου οι πανχοντρες φιλες ειναι αποκατεστημενες, με οικογενειες πλεον κ πολυ αυτυχισμενες..!
    μαλιστα μια εχει κ τριχες στην μουρη..παιδια...δεν ειναι η εμφανιση το παν.
    ειναι αποκατεστημενες γιατί βρηκαν εναν αντρα που ηθελε να μείνει σπίτι, να εχει μια καθαριστρια και μαγειρισσα στη συσκευασια του ενος, δεν δουλευουν αυτες κι αν δουλευουν, κάνουν μια μηχανικη δουλειά. Θελω να πω δεν ειναι καριεριστες, ειναι νοικοκυρες που ταιζουν αντρα και παιδιά. Και τα κιλα τα πηραν απο την κλεισουρα στο σπιτι, και την πολλη τηλεοραση.
    Εχω γνωστη στα 32 εχει 2 παιδια, πανχοντρη που λες και εσυ, με γάμπα χρονια αξυριστη γιατι προσπαθει να κανει λειζερ το οποίο δεν πετυχαινει ποτε, με δοντια κατακιτρινα μες στην πετρα, παντρεμενη από τα 20 της, με αντρα συμπαθεστατο, με τη δουλειά του, και αυτη κλεισμενη στο σπιτι, βλεπει τιβι ολημερις-ολονυχτις ή από το λαπτοπ σειρες. Τα παιδια τα μεγαλωνει η μανα της... Τωρα εχω αδικο να πιστευω οτι αυτος ο αντρας καποια στιγμη θα την απατησει αν δεν το εχει κανει ηδη??

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    οκ κ στην τελικη ! δεν χρειαζεται να ειναι ολοι κορμαρες! δεν θα παμε κ για μις!!!! ελεος.!
    εχεις δικιο! αλλά η κοινωνία, ο μέσος ορος ας πουμε, κρίνει ρατσιστικα τα περιττα κιλά, και ειδικά σε μια γυναικα. Κρινουν το χαρακτηρα σου απο την εμφανιση σου. Σα να ειναι η εμφανιση καθρεφτης της ψυχης σου....

  12. #117
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ολες μου οι πανχοντρες φιλες ειναι αποκατεστημενες, με οικογενειες πλεον κ πολυ αυτυχισμενες..!
    μαλιστα μια εχει κ τριχες στην μουρη..παιδια...δεν ειναι η εμφανιση το παν.
    Το κεφαλι τους το χουν ψαξει;

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    εχεις δικιο! αλλά η κοινωνία, ο μέσος ορος ας πουμε, κρίνει ρατσιστικα τα περιττα κιλά, και ειδικά σε μια γυναικα. Κρινουν το χαρακτηρα σου απο την εμφανιση σου. Σα να ειναι η εμφανιση καθρεφτης της ψυχης σου....
    ΚΡΙΜΑ....δεν θα πρεπε..υπαρχουν ομως κ ανθρωποι που δεν τα κοιτανε αυτα.

  14. #119
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    εχεις δικιο! αλλά η κοινωνία, ο μέσος ορος ας πουμε, κρίνει ρατσιστικα τα περιττα κιλά, και ειδικά σε μια γυναικα. Κρινουν το χαρακτηρα σου απο την εμφανιση σου. Σα να ειναι η εμφανιση καθρεφτης της ψυχης σου....
    Μπα.... για ''γκόμενες'' δεν τις θέλουν οι άντρες( όχι όλοι φυσικά) , για φίλες δεν τις κρίνουν, αν είναι άνθρωποι...εκτός αν μιλάμε για τρίχες κλπ εκεί ναι σε κρίνουν όλοι...

  15. #120
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    είναι μεγαλη αληθεια αυτο! όντως είναι θεμα αυτοπεποιθησης.
    Η γυναικα ομως που εχει αυτοπεποιθηση θα προσεξει και την εμφανιση της, τα ρουχα, το μαλλί, το μακιγιαζ της, οποτε και κιλά να εχει ή θα τα καλύπτει τεχνηέντως ή με το ναζι και το ταμπεραμεντο της θα σε κερδιζει.
    Υπαρχουν αντρες που γουσταρουν τις χοντρες! μην το ξεχνας κι αυτο...
    Υπαρχουν άντρες που παντρευονται χοντρες για να υποκαταστησουν τη μαμα τους, για να νιωθουν προστατευμενοι.

    Η καλη εμφανιση ειναι το πρωτο που θα προσεξεις σε καποιον, ο αερας. Η αυρα. Από εκει και περα μετα βλεπεις και τι σου βγαζει σαν προσωπικοτητα. Επισης, τι ζητας απο μια σχεση...Θελεις συντροφικοτητα? σεξουαλικες εμπειριες? παρεα για ταξιδια και κοινωνικη ζωη? ενα ταιρι για οικογενεια? λεφτά να τα ξοδευει ο αλλος για σενα? μια καθαριστρια/μαγειρισσα για το σπιτι?
    Αναλογα με τα ζητουμενα σου, ψαχνεις το αναλογο ειδος.
    Υπάρχουν και αυτοί που δεν τις γουστάρουν.

Page 8 of 34 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 21:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 02:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 01:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •