Η μοναξια - Page 29
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 29 of 34 FirstFirst ... 192728293031 ... LastLast
Results 421 to 435 of 500
  1. #421
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Ευχαριστω για την απαντηση σου.Το ιδιο πιστευω κι εγω να σου πω την αληθεια. Απο κει και περα σαφως και δεν τελειωνει η ζωη της γυναικας στα 30.Δηλαδη πχ αν χωρισει μια παντρεμενη γυναικα στα 38 της,αποκλειεται να ξαναφτιαξει τη ζωη της;Τελοσπαντων.
    Οι δυο ιστοριες που ανεφερες ειναι διαφορετικες. Με το παιδι που ηταν ανικανος σεξουαλικα ειπα οτι εκεινος εξαφανιστηκε.Αλλη ιστορια η μια αλλη η αλλη, ειναι τοσες πολλες αυτες που ανεφερα που ισως μπερδευτηκες.
    Δε μου εχει καμψει μονο αυτος ο ανθρωπος (αυτος που ειχε την αλλη) το ηθικο αλλα ναι τοτε ειχα σπαραξει.Ενιωθα οτι τελειωσε ο κοσμος.Πηγα ψυχολογο γιατι επεσε και σε περιοδο που ειχα προσφατο πενθος με τον πατερα μου. Μου πηρε καιρο να το ξεπερασω.Αλλα δεν ειναι μονο αυτο...ειναι ολα αυτα τα 6 χρονια που εχουν πεσει σαν ταφοπλακα πανω στη ζωη μου. Εχω δουλεψει πολυ με τον εαυτο μου κι εχω αφησει πισω πολλα αλλα δυστυχως καποια πραγματα δεν περνανε οπως το οτι ειμαι βαθυτατα μονη μου ουσιαστικα.
    νομιζω οτι οταν ερχονται ολα μαζι, αλληλοκαλυπτονται κιολας....
    δλδ, νοιωθεις και πονο απο το πενθος σου, που μπορει κατα καιρους να το αποδιδεις στον συντροφο που δεν υπαρχει, αλλα δεν ανηκει εκει...

    εγω μενω στο οτι ειναι θεμα χρονου να βρεθει αυτο που θελεις, οπως και οτι οταν κατι αλλο φιαξει στην ζωη σου, πχ, απαλυνθει το πενθος και φιαξουν τα οικονομικα, ολα θα παρουν την θεση που πραγματικα κατεχουν, δεν θα νοιωθεις αποτυχια εφ ολης της υλης.

    και μην ξαναδιαβασω για θεια δικη και θεια ευτερπη απο τον καθε πικραμενο εδω μεσα γιατι "θα πω την γνωμη μου" και δεν θα αρεσει σε κανεναν!!!!;)

  2. #422
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Αστα να πανε βρε Remedy...οπως τα λες ειναι.Και η Μαρα το πε πολυ ωραια πριν. "με τα χρόνια, αν στενοχωρηθείς/απογοητευτείς πολλές φορές, φθείρεσαι ψυχικά... κουράζεσαι... και καπου καταληγεις να αγανακτείς, να απηυδισεις"

  3. #423
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Αστα να πανε βρε Remedy...οπως τα λες ειναι.Και η Μαρα το πε πολυ ωραια πριν. "με τα χρόνια, αν στενοχωρηθείς/απογοητευτείς πολλές φορές, φθείρεσαι ψυχικά... κουράζεσαι... και καπου καταληγεις να αγανακτείς, να απηυδισεις"
    το καταλαβαινω.
    και σκεψου λιγο και το αλλο.
    αλλο να εισαι ανοιχτος καλοδιαθετος και κοινωνικος, κι αλλο να σε πιανει πρεμουρα και να κανεις προσπαθειες με ακυρους τροπους.
    τι εννοω:
    το ιντερνετ και ειδικα τα σαιτ γνωριμιων τυπου 'σεξουαλικων γνωριμιων" εχουν ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ αποτυχιας για για καλη γνωριμια απο τον κοινωνικο σου περιγυρο.
    αν θες μονο σεξ, διακαιωμα σου, αλλα με αυτα που ψαχνεις, απογοητευεσαι , καθως φορτωνεσαι ενα ποσοστο αποτυχιας που ανηκει στα μπουρδελοσαιτ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΣΕΝΑ.
    αυτο δημιουργει αισθημα αποτυχιας και ηττοπαθεια.
    οποτε επελεγε πιο προσεκτικα και τον τροπο.
    το οτι ανοιχτηκες σε ολα για να εχεις πιθανοτητες, μην το θεωρεις και καλο κατ αναγκη...

  4. #424
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το καταλαβαινω.
    και σκεψου λιγο και το αλλο.
    αλλο να εισαι ανοιχτος καλοδιαθετος και κοινωνικος, κι αλλο να σε πιανει πρεμουρα και να κανεις προσπαθειες με ακυρους τροπους.
    τι εννοω:
    το ιντερνετ και ειδικα τα σαιτ γνωριμιων τυπου 'σεξουαλικων γνωριμιων" εχουν ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ αποτυχιας για για καλη γνωριμια απο τον κοινωνικο σου περιγυρο.
    αν θες μονο σεξ, διακαιωμα σου, αλλα με αυτα που ψαχνεις, απογοητευεσαι , καθως φορτωνεσαι ενα ποσοστο αποτυχιας που ανηκει στα μπουρδελοσαιτ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΣΕΝΑ.
    αυτο δημιουργει αισθημα αποτυχιας και ηττοπαθεια.
    οποτε επελεγε πιο προσεκτικα και τον τροπο.
    το οτι ανοιχτηκες σε ολα για να εχεις πιθανοτητες, μην το θεωρεις και καλο κατ αναγκη...
    Hταν πολυ μεγαλο μου λαθος και που φαγωθηκα να γνωρισω καποιον και που πηγα ιντερνετ και speed dating.Μονο κακες εμπειριες ειχα απο κει. Μονο σεξ ποτε δεν ηθελα στο βαθος.Αυτο που ειπα καποια στιγμη και ισως παρεξηγηθηκε ειναι οτι αν τυχον γνωρισω καποιον κ μου πει να το παμε χαλαρα κ μονο για το σεξ, αν μου αρεσει δε θα σηκωθω να φυγω.Θα μεινω με την κλασικη ελπιδα καθε γυναικας να γινει σχεση αυτο.Οπως κ το εκανα δηλαδη σε μια περιπτωση που μου ετυχε αλλα μετα απο λιγες μερες το παιδι αυτο μου ειπε οτι δε μπορει να ξεπερασει την πρωην του...
    Το οτι ανοιχτηκα στα παντα μου εκανε και ενα αλλο κακο περα απο τις κακες γνωριμιες.Οτι μεσα μου πιστευω οτι πλεον δεν υπαρχει κανεις τροπος.Οταν 5 χρονια προσπαθεις σε ολες τις μερες και τρως τα μουτρα σου και σου τυχαινουν απιθανα πραγματα σε φασεις, καποια στιγμη το δενεις κομπο οτι δε θα αλλαξει τιποτα.

  5. #425
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Hταν πολυ μεγαλο μου λαθος και που φαγωθηκα να γνωρισω καποιον και που πηγα ιντερνετ και speed dating.Μονο κακες εμπειριες ειχα απο κει. Μονο σεξ ποτε δεν ηθελα στο βαθος.............
    Αυτο με τις γνωριμιες μεσω ιντερνετ, νηματοθετρια, το διαβασα και χθες, αλλα ομολογω δεν το καταλαβα και το αφησα ασχολιαστο.
    Καλα ρε συ μια χαρα κοπελα μορφωμενη και με δουλεια, κοινωνική (δεν εισαι αγοραφοβική ουτε παλευεις με την κοινωνικη φοβια) και ψαχνεις αντρα για σχεση μεσω ιντερνετ??
    Και μενεις στην Αθηνα κιολας...
    Αφου καπου ελεγες οτι εχεις πολυ μεγαλο κυκλο και δεν χρειαζεται να προσπαθησεις να κοινωνικοποιηθεις, τοτε το ιντερνετ και τα dating που κολλανε?? Ο αντρας ο νορμαλ εχει τα στεκια του, τη δουλεια του, τις παρεες του. Και απο εκει θα βρει κοπελα είτε για σεξ είτε για σχεση.
    Εμ........ για αυτο σου έπεσαν ολα τα λαχεια και απογοητευτηκες!!!

  6. #426
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Αυτο με τις γνωριμιες μεσω ιντερνετ, νηματοθετρια, το διαβασα και χθες, αλλα ομολογω δεν το καταλαβα και το αφησα ασχολιαστο.
    Καλα ρε συ μια χαρα κοπελα μορφωμενη και με δουλεια, κοινωνική (δεν εισαι αγοραφοβική ουτε παλευεις με την κοινωνικη φοβια) και ψαχνεις αντρα για σχεση μεσω ιντερνετ??
    Και μενεις στην Αθηνα κιολας...
    Αφου καπου ελεγες οτι εχεις πολυ μεγαλο κυκλο και δεν χρειαζεται να προσπαθησεις να κοινωνικοποιηθεις, τοτε το ιντερνετ και τα dating που κολλανε?? Ο αντρας ο νορμαλ εχει τα στεκια του, τη δουλεια του, τις παρεες του. Και απο εκει θα βρει κοπελα είτε για σεξ είτε για σχεση.
    Εμ........ για αυτο σου έπεσαν ολα τα λαχεια και απογοητευτηκες!!!
    Αυτο το εκανα γιατι χωρις αυτα δυσκολα με φλερταρει καποιος.Αν δεν ειχα καταφυγει σε αυτες τις δυο μεθοδους μονο χυλοπιτες θα ειχα να διηγηθω ως επι το πλειστον.

  7. #427
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τα σαιτ αυτα, κατ αρχας ειναι η χαρα του παντρεμενου.. ενας παντρεμενος, πως να φλερταρει? δεν θα βγει χωρις την δικια του. κι αν δεν ειναι στον κυκλο σου, αντε να βρεις αν σου λεει ψεματα. τι θα κανεις? θα βαλεις ντετεκτιβ? μεχρι να καταλαβεις οτι κατι δεν κολλαει, εχει γινει το σεξ (το μονο που θελει) κι εχει παει παρακατω...

  8. #428
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Αυτο το εκανα γιατι χωρις αυτα δυσκολα με φλερταρει καποιος.Αν δεν ειχα καταφυγει σε αυτες τις δυο μεθοδους μονο χυλοπιτες θα ειχα να διηγηθω ως επι το πλειστον.

    Γιατι σε φλερταρει δυσκολα?? ποια ειναι η αιτια? γιατι εχεις φαει τις χυλοπιτες-τιζητουσαν δηλαδη??
    Νομιζω εδω πρεπει να εστιασεις...
    και οχι στα μπουρδοσαιτ με τα μπουρδοραντεβουδακια...

  9. #429
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Γιατι σε φλερταρει δυσκολα?? ποια ειναι η αιτια? γιατι εχεις φαει τις χυλοπιτες-τιζητουσαν δηλαδη??
    Νομιζω εδω πρεπει να εστιασεις...
    και οχι στα μπουρδοσαιτ με τα μπουρδοραντεβουδακια...
    Δε νομιζω οτι ειναι κατι πολυπλοκο αυτο που φταιει.Ειναι φυσικο να μην αρεσω σε ολους εφοσον ειμαι μια νορμαλ κοπελα σε εμφανιση.Μπορω να πω κι αλλους λογους που μου εχουν πει φιλοι μου που με ξερουν, οτι ειμαι αρκετα σοβαρος ανθρωπος και φοβουνται τη δεσμευση.Προσωπικα οτι και να συμβαινει λιγη σημασια εχει πια για μενα. Δε μπορω να ξερω μεσα του ο αλλος τι σκεφτοταν για να με αποριψει.Μια φορα ενα παιδι που γνωρισα μεσω φιλης και μου αρεσε ενα μηνα μετα βρηκε κοπελα.Ειναι θεμα timing και τυχης.Γιαυτο ειπα τοσες φορες οτι ειμαι και ατυχη.Καλα στο νετ προφανως θα ετρωγα τα μουτρα μου (δε το ηξερα αλλα το εμαθα πικρα) αλλα εκτος απο αυτους τους ηλιθιους τροπους , γνωρισα και ατομα που απλα δεν ετυχε να με θελουν φυσιολογικο το βρισκω ολοι τρωμε χυλοπιτες. Επισης το γεγονος οτι ημουν αδαης με τα ερωτικα θεματα ειναι φανερο.Στα 27 μου που χωρισα οπως ειπα ειχα εμπειρια απο 2 αντρες.Ουτε ηξερα τι γινεται στον εξω κοσμο.Οταν τοσα χρονια εισαι λιγο στον κοσμο σου και σε ενα ροζ συννεφακι το να βλεπεις ξαφνικα τι κυκλοφορει στην κοινωνια και ποσο μακρια μπορει να ειναι απο εσενα και απο αυτα που ζητας ειναι ενα καποιο σοκ οπως και να το κανεις.

  10. #430
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Phalaenopsis, θα εχεις ριξει και εσυ χυλοπιτες ομως. Δεν γινεται μονο να τρως άκυρα...
    Νομιζω οτι εισαι πολυ ευαισθητη και ρομαντικη σαν χαρακτηρας, οποτε και αυτο μπορει να ειναι ανασταλτικος παραγοντας. Για μενα τουλαχιστον ηταν παλιοτερα!
    Τωρα αυτο που λες οτι σου λενε οτι εισαι σοβαρη και φοβαται ο αλλος τη δεσμευση, ή ντρεπεται να εκδηλωθει (!), επειδη και εγω το εχω ακουσει κατα κορον, ενα θα σου πω: μπουρδες!
    αμα σε γουσταρει ο αλλος, αμα θελει να ζησει κατι μαζί σου, να σου μιλησει βρε αδερφε, κατι θα σκαρφιστει, καποια δικαιολογια θα βρει, να εισαι σιγουρη για αυτο.
    Ολα τα αλλα είναι λογια για να αυτοϋποτιμώμαστε και να αυτοθαβόμαστε στο λακκο που εχουμε σκάψει>>> ειναι σα να λες οτι σε απερριψε επειδη δεν εισαι το ξεκωλο γκομενακι που χαζοφερνει. Οχι, δεν ειναι ολοι οι αντρες έτσι, ουτε ολοι σωρηδον γουσταρουν τετοιες...

  11. #431
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Phalaenopsis, θα εχεις ριξει και εσυ χυλοπιτες ομως. Δεν γινεται μονο να τρως άκυρα...
    Νομιζω οτι εισαι πολυ ευαισθητη και ρομαντικη σαν χαρακτηρας, οποτε και αυτο μπορει να ειναι ανασταλτικος παραγοντας. Για μενα τουλαχιστον ηταν παλιοτερα!
    Τωρα αυτο που λες οτι σου λενε οτι εισαι σοβαρη και φοβαται ο αλλος τη δεσμευση, ή ντρεπεται να εκδηλωθει (!), επειδη και εγω το εχω ακουσει κατα κορον, ενα θα σου πω: μπουρδες!
    αμα σε γουσταρει ο αλλος, αμα θελει να ζησει κατι μαζί σου, να σου μιλησει βρε αδερφε, κατι θα σκαρφιστει, καποια δικαιολογια θα βρει, να εισαι σιγουρη για αυτο.
    Ολα τα αλλα είναι λογια για να αυτοϋποτιμώμαστε και να αυτοθαβόμαστε στο λακκο που εχουμε σκάψει>>> ειναι σα να λες οτι σε απερριψε επειδη δεν εισαι το ξεκωλο γκομενακι που χαζοφερνει. Οχι, δεν ειναι ολοι οι αντρες έτσι, ουτε ολοι σωρηδον γουσταρουν τετοιες...
    Ναι ειμαι σιγουρα οπως το λες. Εχω ριξει χυλοπιτες αλλα αριθμητικα αμα το βαλω κατω σιγουρα δεν ειναι τοσες οσες εφαγα.Επισης ποτε δεν εριξα χυλοπιτα ετσι ασχημα οπως συνεβει σε μενα.Ουδεποτε εξαφανιστηκα.Ουδεποτε το εκανα μεσω μηνυματος οπως εγινε με μενα.Ουδεποτε το εκανα προσβαλλοντας καποιον. Παντα εξηγουσα face to face οτι δε μου βγαινει αλλο. Μπουρδες τα θεωρω κι εγω αυτα περι σοβαροτητας γιαυτο το τονισα οτι ειναι αυτο που μου λενε.Προσωπικα θεωρω οτι πρωτον ειμαι ατυχη, δευτερον δεν εχω τοση επιτυχια ετσι κι αλλιως στο αλλο φυλο γιατι δεν ειμαι αυτο που λενε αντικειμενικα ωραια.Αν ημουν Δουκισσα Νομικου φανταζομαι θα ειχα παραπανω επιτυχιες.Δεν θα εξασφαλιζε βεβαια οτι θα εβρισκα εναν σωστο ανθρωπο αλλα τωρα μιλαμε για χυλοπιτες.

  12. #432
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Παντα εξηγουσα face to face οτι δε μου βγαινει αλλο.
    Προσωπικα θεωρω οτι πρωτον ειμαι ατυχη, δευτερον δεν εχω τοση επιτυχια ετσι κι αλλιως στο αλλο φυλο γιατι δεν ειμαι αυτο που λενε αντικειμενικα ωραια.Αν ημουν Δουκισσα Νομικου φανταζομαι θα ειχα παραπανω επιτυχιες.Δεν θα εξασφαλιζε βεβαια οτι θα εβρισκα εναν σωστο ανθρωπο αλλα τωρα μιλαμε για χυλοπιτες.
    Εκει βλεπεις χαρακτηρα...οποτε καλυτερα να λες που εγινε ετσι, και εξαφανιστηκε τώρα. Σκεψου να εξαφανιζοταν και εσυ να εμενες με 2 παιδιά...
    Η εμφανιση βελτιωνεται!
    Η Νομικου που αναφερεις φανταζεσαι τι διατροφη και τι γυμναστικη κανει? με το δικο της κομμωτη, το δικο της στυλίστα στα ρουχα κλπ...
    Θα σου προτεινα να εκμεταλλευτεις αυτη τη φαση της ζωής σου και να βελτιωσεις την εμφανιση σου. Ισως μια επισκεψη σε ενα ινστιτουτο αισθητικης, μακιγιαζ, βολτα σε μαγαζια να αλλαξεις στυλ ντυσιματος, σερφαρε στο ιντερνετ και αντιγραψε dress styles...

  13. #433
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Εκει βλεπεις χαρακτηρα...οποτε καλυτερα να λες που εγινε ετσι, και εξαφανιστηκε τώρα. Σκεψου να εξαφανιζοταν και εσυ να εμενες με 2 παιδιά...
    Η εμφανιση βελτιωνεται!
    Η Νομικου που αναφερεις φανταζεσαι τι διατροφη και τι γυμναστικη κανει? με το δικο της κομμωτη, το δικο της στυλίστα στα ρουχα κλπ...
    Θα σου προτεινα να εκμεταλλευτεις αυτη τη φαση της ζωής σου και να βελτιωσεις την εμφανιση σου. Ισως μια επισκεψη σε ενα ινστιτουτο αισθητικης, μακιγιαζ, βολτα σε μαγαζια να αλλαξεις στυλ ντυσιματος, σερφαρε στο ιντερνετ και αντιγραψε dress styles...
    Προσεχω την εμφανιση μου πολυ. Σας λειπουν κομματια απο το παζλ.Εχω περασει διατροφικη διαταραχη στο παρελθον και ειμαι σε μια καλη φαση να την ελεγχω (βουλιμια και ανορεξια).Δε θελω να παιξω με διαιτες και γυμναστικες γιατι ειναι πολλα χρονια που ειμαι καλα. Οσον αφορα μακιγιαζ και ντυσιμο ειναι πολυ προσεγμενα.Δε νομιζω οτι μπορω να κανω κατι παραπανω.Βασικα εχω περασει παρα πολλα που δε τα εχω αναφερει. Οπως τα θεματα της υγειας μου...τελοσπαντων.

  14. #434
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    αφου τα προσεχεις ολα χαλαρωσε και θα ερθει ..προσπαθησε ομως να συναναστρεφεσαι μ αντρες αλλιως δεν μπορεις να γνωρισεις

  15. #435
    Συγγνωμη που στο λεω αλλα δεν παιζει να σαι οντως κανονικης εμφανισης και να τρως τοσα Χ.

Page 29 of 34 FirstFirst ... 192728293031 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 21:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 02:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 01:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •