Αυτός είναι ο πραγματικός λόγος που το τέρας σκότωσε την Καρολάιν - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 222
  1. #61
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Το "παλικάρι" είναι σχήμα λόγου... εν τη ροή του λόγου. Γνωρίζω αυτά που βλέπω και σύμφωνα με αυτά κρίνω. Σε καμία περίπτωση δε δικαιολογώ τέτοιες πράξεις ότι και εάν έχει προηγηθεί. Άλλωστε υπέδειξα τι πρέπει να κάνει κανείς. Όμως φαίνεται ότι δε σας κάνει ούτε να μαζέψουμε μια βαλίτσα και να την κάνουμε. Θέλετε υπαλλήλους όχι συντρόφους. Σκυλάκια που να τριγυρνάνε γύρω από τα πόδια σας και να μας πετάτε κανένα ξεροκοματο όταν εσείς έχετε όρεξη. Που την ισότητα τη χρησιμοποιείτε κατά το δοκούν και αλά καρτ. Αυτή την ασύμμετρη συμπεριφορά βίωσα κι εγώ και την έκανα.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Το "παλικάρι" είναι σχήμα λόγου... εν τη ροή του λόγου. Γνωρίζω αυτά που βλέπω και σύμφωνα με αυτά κρίνω. Σε καμία περίπτωση δε δικαιολογώ τέτοιες πράξεις ότι και εάν έχει προηγηθεί. Άλλωστε υπέδειξα τι πρέπει να κάνει κανείς. Όμως φαίνεται ότι δε σας κάνει ούτε να μαζέψουμε μια βαλίτσα και να την κάνουμε. Θέλετε υπαλλήλους όχι συντρόφους. Σκυλάκια που να τριγυρνάνε γύρω από τα πόδια σας και να μας πετάτε κανένα ξεροκοματο όταν εσείς έχετε όρεξη. Που την ισότητα τη χρησιμοποιείτε κατά το δοκούν και αλά καρτ. Αυτή την ασύμμετρη συμπεριφορά βίωσα κι εγώ και την έκανα.
    νομιζω οτι απαντας για μια αλλη υποθεση, πιθανον την δικη σου, ή και καποια αλλη που εχεις στο μυαλο σου.
    η κοπελα δεν ηθελε τπτ απο τον τυπο. ηθελε να παρει την βαλιτσα της και να φυγει.

    του το ανακοινωσε, κι αυτος που δεν σηκωνε τετοιες πρωτοβουλιες, την σκοτωσε για να μην φυγει...
    αν καταλαβα καλα απ το αλλο θεμα, δεν "την εκανες", αλλα σε εδιωξε.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Το "παλικάρι" είναι σχήμα λόγου... εν τη ροή του λόγου. Γνωρίζω αυτά που βλέπω και σύμφωνα με αυτά κρίνω. Σε καμία περίπτωση δε δικαιολογώ τέτοιες πράξεις ότι και εάν έχει προηγηθεί. Άλλωστε υπέδειξα τι πρέπει να κάνει κανείς. Όμως φαίνεται ότι δε σας κάνει ούτε να μαζέψουμε μια βαλίτσα και να την κάνουμε. Θέλετε υπαλλήλους όχι συντρόφους. Σκυλάκια που να τριγυρνάνε γύρω από τα πόδια σας και να μας πετάτε κανένα ξεροκοματο όταν εσείς έχετε όρεξη. Που την ισότητα τη χρησιμοποιείτε κατά το δοκούν και αλά καρτ. Αυτή την ασύμμετρη συμπεριφορά βίωσα κι εγώ και την έκανα.
    Εδώ ειναι η διαφορά με τον τύπο ..

    Εσύ την έκανες φίλε δεν την σκότωσες ..
    Τι συγκρίνεις τώρα ?

    Αν δεν σας αρέσει φευγεται ,άλλωστε ότι ανεχεσαι αυτά υπομένεις σε μια σχέση αυτό είναι νόμος
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    "παλικαρι";
    ετσι λες τον ψυχρο δολοφονο; "παλικαρι";;;
    καλο "παλικαρι" θα σαι κι εσυ...

    η κοπελα επαιρνε ηδη βοηθεια, "παλικαρι". επαιρνε βοηθεια για να αντεξει την ζωη με το παλικαρι...
    απλα το παλικαρι, δεν μπορουσε να αντεξει την απορριψη απο την κοπελιτσα, γιατι ηταν ετοιμη να τον εγκαταλειψει. κι αυτο δεν το σηκωνε το παλικαρι...
    ετσι ειστε τα "παλικαρια"...

    μαθε, οτι το "παλικαρι", πηγε και την σκοτωσε στον υπνο της... φοβηθηκε μηπως αντισταθει και τον νικησει. ηταν γυμνασμενη και το παλικαρι ΜΕΓΑΣ ΧΕΣΤΗΣ..
    αδερφες και παλικαρια, γινατε μαλλια- κουβαρια..
    Ν' αγιάσει το στόμα σου!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Ρε το παλικάρι. Κι εσύ Fatal error, που έκανες το fatal error να ενταχθείς στην αρσενική "αδερφότητα". Μη και θιγεί κανένας άντρας, πρέπει να αρχίσουν και τα αχ το κακόμοιρο το αρσενικό τι πέρναγε, εξάλλου η γυναίκα του πήγαινε σε ψυχολόγο! Πέστα Ρεμ, άντε με τα τοξικά αρσενικά που περνάνε δύσκολα!
    #UnVioladorEnTuCamino

  6. #66
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νομιζω οτι απαντας για μια αλλη υποθεση, πιθανον την δικη σου, ή και καποια αλλη που εχεις στο μυαλο σου.
    η κοπελα δεν ηθελε τπτ απο τον τυπο. ηθελε να παρει την βαλιτσα της και να φυγει.

    του το ανακοινωσε, κι αυτος που δεν σηκωνε τετοιες πρωτοβουλιες, την σκοτωσε για να μην φυγει...
    αν καταλαβα καλα απ το αλλο θεμα, δεν "την εκανες", αλλα σε εδιωξε.
    Εξακολουθείς να αυθαιρετείς. Δεν ξέρω τι προβλήματα είχες η έχεις με τη σχέση σου αλλά εντοπίζεις μόνο ότι σε εξυπηρετεί. Επειδή ένας άνδρας έκανε κάτι τέτοιο μην τσουβαλιαζεις όλους τους άνδρες και αθωώνεις όλες τις γυναίκες.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    Δε θα κακοπεράσει εν τω μεταξύ στη φυλακή, μην φαντασιώνεστε εκδικήσεις και ταλαιπωρίες. Πρόκειται για έναν πλούσιο λευκό ενήλικα ετεροφυλόφιλο άνδρα, και θα του φερθούν ανάλογα. Θα περάσει ζάχαρη σε σχέση με τι θα πέρναγε άλλος σε διαφορετικούς άξονες ευαλωτότητας.
    ακριβως..
    καμια σχεση με παιδεραστες, που ανεφερε καποιος..
    αυτος δεν ειναι παιδεραστης, ειναι καποιος που εσκισε την γατα, οπως κανουν πολλα "παλικαρια" που σαπιζουν στις φυλακες.
    που να σαπισει ζωντανος, το κοπροσκυλο..

    υ.γ. τραγικη λεπτομερεια. το σκυλι ηταν δικο της. κι αυτο, θηλυκο ηταν...
    Last edited by Remedy; 20-06-2021 at 10:51.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Εξακολουθείς να αυθαιρετείς. Δεν ξέρω τι προβλήματα είχες η έχεις με τη σχέση σου αλλά εντοπίζεις μόνο ότι σε εξυπηρετεί. Επειδή ένας άνδρας έκανε κάτι τέτοιο μην τσουβαλιαζεις όλους τους άνδρες και αθωώνεις όλες τις γυναίκες.
    με την σχεση μου, ευτυχως μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα.
    αντιθετα, εσυ εχεις σοβαρο προβλημα στην πρωην σχεση σου και φαινεται απο τα ασχετα που γραφεις σε αυτο το θεμα και τις συγκρισεις που κανεις με την δικια σου περιπτωση, που δενε χει καμια σχεση με αυτην εδω...

    εγω απαντω σε αυτα που βλεπω να γραφονται. δεν γνωριζομαστε οπως ξερεις.αυτα που εγραψες γι αυτην την ιστορια, ειναι το λιγοτερο τραγικα, προσβλητικα για την νεκρη, αλλα και απολυτα αναληθη.
    καμια κοπελιτσα δεν ειχε προβλημα να σηκωθει να ξεκουμπιστει ο παλιομαλακας, οπως εγραψες. ισα- ισα ηθελε να φυγει η ιδια και να τον αφησει να κανει οτι γουσταρει.

    αλλα δεν την αφησε ο θρασυδειλος.
    επειδη ηθελε να τον εγκαταλειψει, επρεπε πεθανει.

    υ.γ. προσεξε την διαφορα. τσουβαλιαζω ολους τους ανδρες που σκοτωνουν η αποδεχονται τον φονο γυναικων, οχι ολους τους ανδρες, γενικα.
    αθωωνω ολες τις γυναικες που δεχονται βια η δολοφονια απο ανδρες, οχι ολες τις γυναικες, γενικως.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Εξακολουθείς να αυθαιρετείς. Δεν ξέρω τι προβλήματα είχες η έχεις με τη σχέση σου αλλά εντοπίζεις μόνο ότι σε εξυπηρετεί. Επειδή ένας άνδρας έκανε κάτι τέτοιο μην τσουβαλιαζεις όλους τους άνδρες και αθωώνεις όλες τις γυναίκες.
    Εσύ αυθαιρετείς, που όταν μία γυναίκα επισημαίνει αυτά που θα έπρεπε να ήταν αυτονόητα αλλά δεν είναι, την βάζεις κατευθείαν στη θέση της γυναίκας που έχει προσωπικά προβλήματα και δη σχεσιακά και υπονομεύεις την εγκυρότητα όσων υποστηρίζει. NOT, γιατί όλες βλέπουμε τι παίζει. Την σκότωσε όχι..γιατί την αγαπούσε αλλά γιατί το ανδρικό του προνόμιο του επέτασε να είναι ΔΙΚΗ ΤΟΥ, και να επιτελέσει την τοξική αρρενωπότητα με έναν φόνο. Αν δεν ήταν δική του, δε θα ήταν κανενός. Είναι κοινός τόπος σε όλες τις εκδικητικές σχεσιακές γυναικοκτονίες που η γυναίκα αποφασίζει την έξοδό της από τη σχέση ή γάμο. Τότε είναι που κινδυνεύει περισσότερο, όπως καθαρά φαίνεται και στην περίπτωση της Καρολάιν.
    #UnVioladorEnTuCamino

  10. #70
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Originally Posted by Remedy
    .υ.γ. προσεξε την διαφορα. τσουβαλιαζω ολους τους ανδρες που σκοτωνουν η αποδεχονται τον φονο γυναικων, οχι ολους τους ανδρες, γενικα.
    αθωωνω ολες τις γυναικες που δεχονται βια η δολοφονια απο ανδρες, οχι ολες τις γυναικες, γενικως.
    Η αυθαίρετη και μη ψύχραιμη αντίδραση στα γραφόμενα μου δε δείχνει αυτό πάντως. Από πού προκύπτει ότι εγώ άσκησα βία η αποδέχτηκα το φόνο; Καταλαβαίνω ότι είναι σοκαριστικό για τις γυναίκες αυτό το περιστατικό αλλά τις διαβεβαιώνω ότι δεν είναι ο κανόνας στην κοινωνία μας. Αλίμονο.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Η αυθαίρετη και μη ψύχραιμη αντίδραση στα γραφόμενα μου δε δείχνει αυτό πάντως. Από πού προκύπτει ότι εγώ άσκησα βία η αποδέχτηκα το φόνο; Καταλαβαίνω ότι είναι σοκαριστικό για τις γυναίκες αυτό το περιστατικό αλλά τις διαβεβαιώνω ότι δεν είναι ο κανόνας στην κοινωνία μας. Αλίμονο.
    μονο αυθαιρετη δεν ειναι η αντιδραση μου!!!!
    σου εξηγησα ΑΚΡΙΒΩΣ πως στηριζεται στα λογια σου!
    δεν ξερω ουτε ειπα οτι ασκησες βια.
    αλλα ολοφανερα "χαιδευες" τον δολοφονο, αποκαλωντας τον "παλικαρι" και λεγοντας στην συνεχεια, οτι η κοπελα τον ηθελε σκυλακι της, ενω μπορουσε να τον αφησει απλα να φυγει....
    ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ;;; ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΗΘΕΛΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΣΕ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ;;;
    αν τα λες γενικα, επειδη εχεις αλλα στο μυαλο σου, πες τα σε αλλο θεμα!!!
    σε αυτο το θεμα βρηκες να μας πεις οτι οι γυναικες θελουν σκυλακια ;;;
    σκυλακι τον ηθελε η νεκρη;;;
    ΝΑ ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΤΕΙ ΗΘΕΛΕ!!!

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Η αυθαίρετη και μη ψύχραιμη αντίδραση στα γραφόμενα μου δε δείχνει αυτό πάντως. Από πού προκύπτει ότι εγώ άσκησα βία η αποδέχτηκα το φόνο; Καταλαβαίνω ότι είναι σοκαριστικό για τις γυναίκες αυτό το περιστατικό αλλά τις διαβεβαιώνω ότι δεν είναι ο κανόνας στην κοινωνία μας. Αλίμονο.
    Από πουθενά μην σκιάζεται ....
    για αυτό είπα ότι εσύ έφυγες ενώ ο άλλος προτίμησε όλο αυτό ...

    Σίγουρα όλοι μας καταφεύγουμε σε παραβατικές και αλοπροσαλες καταστάσεις ,αυτί που μας ξεχωρίζει από όλους τους άλλους είναι ο τρόπος που ενεργούμε για να τις αποφύγουμε
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #73
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μονο αυθαιρετη δεν ειναι η αντιδραση μου!!!!
    σου εξηγησα ΑΚΡΙΒΩΣ πως στηριζεται στα λογια σου!
    δεν ξερω ουτε ειπα οτι ασκησες βια.
    αλλα ολοφανερα "χαιδευες" τον δολοφονο, αποκαλωντας τον "παλικαρι" και λεγοντας στην συνεχεια, οτι η κοπελα τον ηθελε σκυλακι της, ενω μπορουσε να τον αφησει απλα να φυγει....
    ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ;;; ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΗΘΕΛΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΣΕ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ;;;
    αν τα λες γενικα, επειδη εχεις αλλα στο μυαλο σου, πες τα σε αλλο θεμα!!!
    σε αυτο το θεμα βρηκες να μας πεις οτι οι γυναικες θελουν σκυλακια ;;;
    σκυλακι τον ηθελε η νεκρη;;;
    ΝΑ ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΤΕΙ ΗΘΕΛΕ!!!
    Αργά η γρήγορα θα δημιουργήσεις πρόβλημα με τη σχέση σου. Θα βλέπεις ανεμόμυλους για εχθρούς. Cool. Είναι τέχνη να ξέρεις και να μπορείς να κάνεις ένα βήμα πίσω. Να το θυμάσαι αυτό όταν θα έρθουν τα δύσκολα.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Αργά η γρήγορα θα δημιουργήσεις πρόβλημα με τη σχέση σου. Θα βλέπεις ανεμόμυλους για εχθρούς. Cool. Είναι τέχνη να ξέρεις και να μπορείς να κάνεις ένα βήμα πίσω. Να το θυμάσαι αυτό όταν θα έρθουν τα δύσκολα.
    α ναι;;;; αυτο που επαθε και η γυναικα σου δηλαδη!!! τι μου λες; πολυ ενδιαφερον κι αυτο!!
    ποτε το τοποθετεις χρονικα; να ξερω να ραφτω...

    εχω και κατι θεματα με τα φορολογικα μου. αν εισαι ισχυρο μεντιουμ, να μου πεις ποτε βλεπεις φως..

    δεν βλεπω καθολου ανεμομυλους.
    εσυ εχεις τοσο ενσωματωμενο τον μισογυνισμο σου, που δεν καταλαβαινεις καν τι γραφεις και νοιωθεις οτι αδικεισαι
    δεν αδικεισαι φιλε.
    αδικεις...
    παω στοιχημα οτι και την γυναικα σου την αδικησες και δεν το καταλαβες ΚΑΝ. μας ελεγες για ορμονες για τρελλες.
    αν ερχοταν εδω η γυναικα σου αντι για εσενα, πιθανον να καταλαβαινες ποιο ηταν το προβλημα ΣΟΥ, που ουτε καν αντιληφθηκες, οπως κι εδω δεν αντιληφθηκες τι ειπες..

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Μα είναι δυνατόν να γράφονται τέτοια;Τρικυμία.
    Γιατί ρε παλουκάρι παράξενο σου φαίνεται; εμένα καθόλου.. την πολιτική εκμετάλλευση των νεκρών στο Μάτι τη ξέχασες;

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η Αόρατη Τιμωρία: O Λόγος Που Ανησυχώ Και Ο Λόγος (ισως) Που Δεν Παω Σε Ιατρό
    By Elrudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-12-2020, 10:06
  2. Εθισμος στο βιαγκρα: ειναι πραγματικος
    By Ορέστης in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 26-03-2018, 08:17
  3. χαμενος δεν ειναι αυτος που χανει αλλα αυτος που τα παραταει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 20-05-2013, 22:28
  4. Ποιος είναι ο λόγος που γράφετε εδώ;
    By Instant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 15-12-2011, 16:58
  5. Replies: 10
    Last Post: 28-09-2010, 16:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •