Η μοναξια - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 34 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 500
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    επιπλεον στα 14 χρονια ψυχοθεραπειας εμαθα οτι ο ανθρωπος πρεπει να εχει για να δωσει κ αν δεν εχει, να μαζεψει...ειναι γεγονος οτι οταν νιωθουμε οσαν κουταβια κανεις δεν θελει να μπλεκει μαζι μας..οταν αποκτουμε δυναμισμο κ αυτοεκτιμηση κ δυναμικη τραβαμε ολους πανω μας σαν μαγνητες..ετσι ειναι οι σχεσεις, ετσι ειναι ο ανθρωπος κ ολοκληρο το συμπαν..
    τωρα να την χαιδεψω την κοπελα κ να της πω "πωπω καιμενη τι επαθες .."δεν νομιζω οτι θα την βοηθησει..εννοειται οτι την κατανοω κ την καταλαβαινω απολυτα κ αυτη κ το παραπονο της..κ θεωρω απολυτα φυσιολογικο να νιωθει ετσι...
    ομως ειμαστε εδω για να βοηθαμε τους αλλους, να δουν ισως μια αλλιωτικη πλευρα.
    + δνε την πηραν κ τα χρονια..ειναι νεα κοπελα κ εχει ολη τη ζωη μπροστα της να ερωτευθει..

  2. #47
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    επιπλεον στα 14 χρονια ψυχοθεραπειας εμαθα οτι ο ναθρωπος πρεπει να εχει για να δωσει κ αν δεν εχει να μαζεψει...ειναι γεγονος οτι οταν νιωθουμε οσαν κουταβια κανεις δεν θελει να μπλεκει μαζι μας..οταν αποκτουμε δυναμισμο κ αυτοεκτιμηση κ δυναμικη τραβαμε ολους πανω μας σαν μαγνητες..ετσι ειναι οι σχεσεις, ετσι ειναι ο ανθρωπος κ ολοκληρο το συμπαν..
    τωρα να την χαιδεψω την κοπελα κ να της πω "πωπω καιμενη τι επαθες .."δεν νομιζω οτι θα την βοηθησει..εννοειται οτι την κατανοω κ την καταλαβαινω απολυτα κ αυτη κ το παραπονο της..
    ομως ειμαστε εδω για να βοηθαμε τους αλλους, να δουν ισως μια αλλιωτικη πλευρα.
    Δεν σημαινει οτι δεν εχει να δωσει κατι επειδη νιωθει ασχημα για ενα σοβαρο θεμα που την απασχολει.

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ωραια λες οτι δεν εισαι και ασχημη,βγαζεις θηλυκοτητα ....οποτε δεν νομιζω οτι ειναι αυτο το θεμα σ ..ετσι και αλλιως εχω δει και πολυ ασχημες κοπελες να εχουν συντροφο...οποτε αυτο το διαγραφουμε...κοινωνικη εισαι και δειχνεις ενδιαφερον....οποτε και αυτο εξω......
    δεν ξερω μηπως ειναι κατι π δεν τ εχεις κατλαβει?υπαρχει περιπτωση να εχεις κατι απωθητικο?και να μην τ ξερεις?
    τελευταια φορα π γνωρισες αντρα ποτε ηταν?τωρα συναναστρεφεσαι με κανεναν?
    και κατι ακομα μην δειχνεις απελπισμενη οταν συναντας καπιον γτ ειναι πολυ αντιαισθητικο ,μ το εδειχναν καποιες γυναικες στο παρελθον και με απωθουσαν...

    Αν ειχα κατι απωθητικο ισως δεν ειχα κανει ποτε σχεσεις.Δε πιστευω κι εγω οτι ειναι θεμα εμφανισης το προβλημα.Προσωπικα πιστευω οτι ειμαι ατυχη.Ο λογος που γραφω εδω ειναι οχι γιατι θελω να μου βρειτε μαγικο τροπο να βρω συντροφο.Αυτος ξερω πως δεν υπαρχει.Οπως επισης και ξερω και τους λογους που δε βρισκω ευκολα καποιον.Γιατι κοιταω πραγματα που δυσκολα τα βρισκει κανεις στην κοινωνια οπως εχει γινει στις μερες μας. (αναφερομαι στα πνευματικα ζητηματα κ την επικοινωνια). Σημεια των καιρων ειναι κ η μοναξια και ολα.Εχω παρει αποφαση οτι δεν ειναι ευκολο να βρω και ισως δε βρω και ποτε.Εμενα αυτο που με απασχολει ειναι να νιωσω καλα επιτελους. Να προσπαθησω με εναν τροπο δεν ξερω ποιον να ειμαι καλα κι ας ειμαι μονη μου γιατι δυστυχως ειναι πολυ μεγαλη η πιθανοτητα να μην κανω ξανα σχεση οπως αυτες που ειχα οταν ημουν 20αρα...τις αγνες με ερωτα που δε υπαρχουν πια.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Αν ειχα κατι απωθητικο ισως δεν ειχα κανει ποτε σχεσεις.Δε πιστευω κι εγω οτι ειναι θεμα εμφανισης το προβλημα.Προσωπικα πιστευω οτι ειμαι ατυχη.Ο λογος που γραφω εδω ειναι οχι γιατι θελω να μου βρειτε μαγικο τροπο να βρω συντροφο.Αυτος ξερω πως δεν υπαρχει.Οπως επισης και ξερω και τους λογους που δε βρισκω ευκολα καποιον.Γιατι κοιταω πραγματα που δυσκολα τα βρισκει κανεις στην κοινωνια οπως εχει γινει στις μερες μας. (αναφερομαι στα πνευματικα ζητηματα κ την επικοινωνια). Σημεια των καιρων ειναι κ η μοναξια και ολα.Εχω παρει αποφαση οτι δεν ειναι ευκολο να βρω και ισως δε βρω και ποτε.Εμενα αυτο που με απασχολει ειναι να νιωσω καλα επιτελους. Να προσπαθησω με εναν τροπο δεν ξερω ποιον να ειμαι καλα κι ας ειμαι μονη μου γιατι δυστυχως ειναι πολυ μεγαλη η πιθανοτητα να μην κανω ξανα σχεση οπως αυτες που ειχα οταν ημουν 20αρα...τις αγνες με ερωτα που δε υπαρχουν πια.
    yparxoyn κια θα βρεις μην σ πιανει απελπισια....
    απο την φυση μας ειμαστε κοινωνικα οντα και χωρις τον ερωτα δεν ειναι ωραια η ζωη....καποια στιγμη θες την συντροφικοτητα και ολα τα παρελκομενα...οποτε οταν ειναι καποιος μονος ειναι λογικο να μην τ αρεσει...ποσο μαλλον μετα τα 30 που και ο φιλικος τ κυκλος σιγα σιγα απομακρυνεται..
    κανα γυμναστηριο ,χορο πας?

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Πιστεψτε με εχω πολλα να δωσω.Παρα πολλα...Το θεμα ειναι οι ανδρες ψαχνουν δοτικες γυναικες?Γιατι βλεπω και γυρω μου με ποιες κοπελες "τρεχουν" και ποιες αποριπτουν η τους φερονται σα σκουπιδι....Δεν εχω εγω το προβλημα ξαναλεω.Οκ θα μπορουσα να εχω ενα σουπερ γυμνασμενο σωμα...δε το εχω, δεν φταιει αυτο. Οκ θα μπορουσα να ειμαι λιγοτερο απελπισμενη...ειμαι πολυ, ισως και να φαινεται δεν ξερω.Αν και ξαναλεω ειμαι ιδιετερα αγαπητο ατομο και τρομερα επικοινωνιακη. Απλα ηρθαν ετσι τα πραγματα και ξεμεινα...Ουτε η πρωτη ειμαι ουτε η τελευταια.Εχω δωσει στις σχεσεις μου τοση αγαπη και τοση τρυφεροτητα που δε το ονειρευεται κανεις οτι υπαρχει.Απλα ο δυναμισμος μου πιστευω βγαζει στους αλλους οτι δεν εχω τπτ αναγκη.Η τελευταια μου μεγαλη σχεση οταν ξεκινησαμε μαζι γυρισε κ μου ειπε οτι δεν περιμενα οτι θα εισαι τοσο καταπληκτικος ανθρωπος στη σχεση.Μεχρι τοτε ειχαμε φιλικες επαφες, εβλεπε ενα ατομο ευχαριστο και χαρουμενο μεχρι εκει.Κανεις δε φανταζεται ουτε εχει μαντικες ικανοτητες για το τι εχει να δωσει ο αλλος.Δε μπορεις να ξερεις απο την πρωτη γνωριμια αν ο ταδε η ο δηνα ειναι δοτικος.Πρεπει να δωσεις ευκαιρια οντως για γνωριμια.Αλλα εμενα οι ανθρωποι που ηθελα να μου δωσουν ευκαιρια δε μου την εδιναν.Κανεις δεν πλησιαζει μια γυναικα μυριζοντας τα νυχια του κ λεγοντας "α αυτη ειναι δοτικη'". Αλλα κριτηρια εχουν. Επισης ειναι και θεμα τυχης φυσικα. Δεν ψαχνω τις αιτιες της μοναξιας μου αυτες λιγο πολυ τις ξερω.Ψαχνω εναν τροπο να παψω να κλαιω και να μη με πειραζει η μοναξια.Να αποδεχτω την κατασταση ως εχει πραγμα που δυσκολευομαι γιατι δεν ειναι ευκολο για εναν 30αρι να αποδεχτει οτι δε θα ξανακανει σχεση ποτε...η οτι ισως δεν ξανακανει για να μην ειμαι απολυτη.Δε συναναστρεφομαι τωρα με κανεναν (ξεχασα να απαντησω). Δεν υπαρχει δηλαδη αυτη τη στιγμη καποιος που να μου αρεσει. Ξαναλεω δεν κανω τιποτα το στραβο η το εξωφρενικο.Και επισης δε σημαινει οτι οποιος κανει σχεση τα εχει κανει ολα τελεια. Δεν ισχυει αυτο κ μου πηρε οντως αρκετο καιρο να συνειδητοποιησω οτι δε φταιω.Εφτασα ως εδω απλα με ενα θελω.Να σταματησω να υποφερω και να αποδεχτω την κατασταση.Προς το παρον φανταζει ουτοπικο βεβαια....αν περασουν και αλλα 5-10 χρονια ισως το εχω παρει αποφαση.

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Οι ανθρωποι φοβουνται να αγαπησουν.Και εμενα ενδεχομενως οι αντρες με φοβουνται δεν ξερω.Δε μπορω να αλλαξω το χαρακτηρα μου ουτε το σωμα μου.Εχω παει και γυμναστηριο και χορο...Δε θελω να επιλεγω χομπυ με βαση την απελπισια μου να βρω καποιον πλεον.Θελω να επιλεγω δραστηριοτητες που με ευχαριστουν γιατι περναω καλα και μου προσφερουν κατι. Γιαυτο λεω οτι εδω και εναμιση χρονο δεν κανω αλλες προσπαθειες. Μια φορα καποιος μου χε πει να παω εθελοντρια για να γνωρισω ατομα. Το βρηκα τραγικο σα συμβουλη. Βαρεθηκα να ψαχνω να βρω τροπους στο κεφαλι μου πως θα γινει να γνωρισω καποιον. Εχω φυγει απο αυτο το σταδιο. Σας ειπα τι με απασχολει.Να νιωσω επιτελους λιγη χαρα αλλα οσο περναει ο καιρος δυσκολευομαι. Καθε βραδυ νιωθω τρομερη αναγκη για παρεα συντροφικοτητα αγκαλια...Απο δω κ μπρος ετσι θα ειναι η ζωη μου (σκεφτομαι συχνα)....Κι αλλα τετοια ωραια.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Οι ανθρωποι φοβουνται να αγαπησουν.Και εμενα ενδεχομενως οι αντρες με φοβουνται δεν ξερω.Δε μπορω να αλλαξω το χαρακτηρα μου ουτε το σωμα μου.Εχω παει και γυμναστηριο και χορο...Δε θελω να επιλεγω χομπυ με βαση την απελπισια μου να βρω καποιον πλεον.Θελω να επιλεγω δραστηριοτητες που με ευχαριστουν γιατι περναω καλα και μου προσφερουν κατι. Γιαυτο λεω οτι εδω και εναμιση χρονο δεν κανω αλλες προσπαθειες. Μια φορα καποιος μου χε πει να παω εθελοντρια για να γνωρισω ατομα. Το βρηκα τραγικο σα συμβουλη. Βαρεθηκα να ψαχνω να βρω τροπους στο κεφαλι μου πως θα γινει να γνωρισω καποιον. Εχω φυγει απο αυτο το σταδιο. Σας ειπα τι με απασχολει.Να νιωσω επιτελους λιγη χαρα αλλα οσο περναει ο καιρος δυσκολευομαι. Καθε βραδυ νιωθω τρομερη αναγκη για παρεα συντροφικοτητα αγκαλια...Απο δω κ μπρος ετσι θα ειναι η ζωη μου (σκεφτομαι συχνα)....Κι αλλα τετοια ωραια.
    ειναι φυσικη αναγκη του ανθρωπου να βρει συντροφικοτητα ..αυτο π λες ειναι δυσκολο το να βρεις τροπο να μην σ νιάζει δλδ....και επισης δεν σ εχουν παρει και τα χρονια αν θυμαμαι καλα 33 γραφεις οτι εισαι...απλα ετυχε αρκετο καιρο να μην εχεις σχεση...και επισης ολη η ανθρπη νιώθουν αυτη την αναγκη δεν εισαι μονο εσυ....
    αλλα για να βρεις καποιον πρεπει να γνωριζεις και κοσμο.....

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Και πόσο χρονών είσαι περίπου?
    Το 'περιπου ' μαρεσε !! δλδ τι περιπου ?

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Ενα θα πω σε οσους εχετε σχεση.Να σκεφτεστε που και που ποσο τυχεροι ειστε που εχετε βρει εναν ανθρωπο να μοιραστειτε τη ζωη. Να μοιραζεσαι να δινεις να προσφερεις χαρα, να χαιρεσαι και να κανεις πραγματα που ειναι τελειως φυσιολογικο να κανεις ως νεος ανθρωπος.Αυτο ειναι η ζωη. Οχι οι 4 τοιχοι, οχι η συνεχης απορριψη, οχι το κλαμα και το να σου λειπει μια αγκαλια....Μια αγκαλια ζητησα και εχω κι εγω αγκαλια να δοσω παραλληλα.Δε ζητησα αντρα με κοτερο, καλο εισοδημα και τρομερο life style.

    Επισης ενα αλλο προβλημα που εχω αντιμετωπησει συχνα ειναι οι καταχρησεις.Εχω πετυχει συχνα ατομα να καιγονται ασχημα (καταλαβαινετε τι εννοω). Ειναι κατι που με χαλαει τρομερα και με απωθει το να βλεπω νεους ανθρωπους να αναλωνονται τοσο πολυ με αυτο το πραγμα. Και αυτο ειναι κατι που συνανταω συχνα εκτος απο κουσουρια στο σεξουαλικο τομεα που ανεφερα πριν.Ας παραδεχτουμε οτι τα πραγματα εχουν γινει απλα πολυ δυσκολα...Η εγω εχω μεινει πισω και δεν ειμαι ανοιχτομυαλη τι να πω.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Ενα θα πω σε οσους εχετε σχεση.Να σκεφτεστε που και που ποσο τυχεροι ειστε που εχετε βρει εναν ανθρωπο να μοιραστειτε τη ζωη. Να μοιραζεσαι να δινεις να προσφερεις χαρα, να χαιρεσαι και να κανεις πραγματα που ειναι τελειως φυσιολογικο να κανεις ως νεος ανθρωπος.Αυτο ειναι η ζωη. Οχι οι 4 τοιχοι, οχι η συνεχης απορριψη, οχι το κλαμα και το να σου λειπει μια αγκαλια....Μια αγκαλια ζητησα και εχω κι εγω αγκαλια να δοσω παραλληλα.Δε ζητησα αντρα με κοτερο, καλο εισοδημα και τρομερο life style.

    Επισης ενα αλλο προβλημα που εχω αντιμετωπησει συχνα ειναι οι καταχρησεις.Εχω πετυχει συχνα ατομα να καιγονται ασχημα (καταλαβαινετε τι εννοω). Ειναι κατι που με χαλαει τρομερα και με απωθει το να βλεπω νεους ανθρωπους να αναλωνονται τοσο πολυ με αυτο το πραγμα. Και αυτο ειναι κατι που συνανταω συχνα εκτος απο κουσουρια στο σεξουαλικο τομεα που ανεφερα πριν.Ας παραδεχτουμε οτι τα πραγματα εχουν γινει απλα πολυ δυσκολα...Η εγω εχω μεινει πισω και δεν ειμαι ανοιχτομυαλη τι να πω.
    μαλλον δεν εισαι ανοιχτομυαλη..και εγω παρολο π ειμαι 24 ,εχω κανει καταχρησεις με χορτο ,αλκοολ κ.τ.λ.π....αντιμετωπιζε πιο χαλαρα τις καταστασεις ...παντως απο αυτα π γραφεις εισαι και καπως δυσκολη....δεν ξερω ετσι καταλαβα..
    εγω ξερω ακριβως τι ζητας....και πιστευω οτι θα το αποκτησεις αλλα πρεπει να το κηνυγησεις και λιγο...πριν λιγο μ ειπες π.χ χορο δεν θα ηθελες να κανεις αμα δεν σ ευχαριστει και εγω σ λεω πως θα γνωρισεις καινουργια ατομα?

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    .Ψαχνω εναν τροπο να παψω να κλαιω και να μη με πειραζει η μοναξια.Να αποδεχτω την κατασταση ως εχει πραγμα που δυσκολευομαι γιατι δεν ειναι ευκολο για εναν 30αρι να αποδεχτει οτι δε θα ξανακανει σχεση ποτε...η οτι ισως δεν ξανακανει για να μην ειμαι απολυτη.Δε συναναστρεφομαι τωρα με κανεναν (ξεχασα να απαντησω). .
    Καλε , τι ειναι αυτα που γραφεις ? εισαι 30 , και δεν βρισκεις παρεες ? εγω κοντευω τα 55 , και βρισκω , αλλα ειμαι επικοινωνιακος , μαλλον αυτο φταιει , και κανεις δεν θελει μια απελπισμενη , και δεν ψαχνουμε εμεις οι αντρες , ντε και καλα δοτικες γυναικες , αλλα ενδιαφερουσες , που να τα πηγαινουν καλα με τον εαυτο τους .....αμα εισαι επικοινωνιακος-η , παντα θα βρισκεις ανθρωπους για παρεα ......,...........και πολυ ηττοπαθεια βρε κοριτσι μου ........γιατι ετσι ?

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Tι ειναι πιο δυσκολο.Να ζητας εναν ανθρωπο στα μετρα σου η να θες μια καλλονη διμετρη κουκλαρα που τρεχουν ολοι απο πισω της και μετα να μην εισαι και ευχαριστημενος και να τη βριζεις...Ποσους φιλους μου εχω παρηγορησει κατα καιρους...Ποσες φορες μου ετυχε ατομο που μου αρεσε κι αυτο πηγαινε κ κολλαγε με κατι κοπελες...Τελοσπαντων.Ειμαι πολυ πικραμενη.Ειμαι δυσκολη προφανως για να ειμαι μονη 6 χρονια.Αυτο μπορω να το δεχτω.Το οτι θελω σχεση δεκανικι δεν ισχυει.Αυτο που ειπα κ ισως δε διαβασες ειναι οτι τα εχω δοκιμασει ολα.ΟΛΑ!Δεν υπαρχει κατι που δεν εχω κανει και γνωριζω συνεχως νεα ατομα.Βαρεθηκα φετος αυτο το τρεξιμο με κουρασε.Θελω να ηρεμησω κ να μη με νοιαζει αλλο αυτο θελω.Δε νομιζω οτι γινεται μονο αν περασουν κι αλλα χρονια κ το παρω οντως αποφαση. Επισης οντως θεωρω οτι δεν ειμαι αρκετα ανοιχτομυαλη γιαυτη την κοινωνια, ουτε βιτσια μαρεσουν ουτε αντρες να κανουν καταχρησεις.Νομιζω ομως ειναι δικαιωμα μου αυτο.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Tι ειναι πιο δυσκολο.Να ζητας εναν ανθρωπο στα μετρα σου η να θες μια καλλονη διμετρη κουκλαρα που τρεχουν ολοι απο πισω της και μετα να μην εισαι και ευχαριστημενος και να τη βριζεις...Ποσους φιλους μου εχω παρηγορησει κατα καιρους...Ποσες φορες μου ετυχε ατομο που μου αρεσε κι αυτο πηγαινε κ κολλαγε με κατι κοπελες...Τελοσπαντων.Ειμαι πολυ πικραμενη.Ειμαι δυσκολη προφανως για να ειμαι μονη 6 χρονια.Αυτο μπορω να το δεχτω.Το οτι θελω σχεση δεκανικι δεν ισχυει.Αυτο που ειπα κ ισως δε διαβασες ειναι οτι τα εχω δοκιμασει ολα.ΟΛΑ!Δεν υπαρχει κατι που δεν εχω κανει και γνωριζω συνεχως νεα ατομα.Βαρεθηκα φετος αυτο το τρεξιμο με κουρασε.Θελω να ηρεμησω κ να μη με νοιαζει αλλο αυτο θελω.Δε νομιζω οτι γινεται μονο αν περασουν κι αλλα χρονια κ το παρω οντως αποφαση. Επισης οντως θεωρω οτι δεν ειμαι αρκετα ανοιχτομυαλη γιαυτη την κοινωνια, ουτε βιτσια μαρεσουν ουτε αντρες να κανουν καταχρησεις.Νομιζω ομως ειναι δικαιωμα μου αυτο.
    δεν αντιλεγω δικαιωμα σ να μην σ αρεσουν αυτα..αλλα πρεπει να εισαι και ποιο ανοιχτομυαλη...
    δλδ θες να μ πεις τωρα εσυ νεο κοριτσι 33 χρονων θες να παραιτηθεις απο τις σχεσεις επειδη ετυχε να μην εχεις καποια χρονια σχεση?αυτο ειναι λαθος....το ωραιοτερο πραγμα στον κοσμο ειναι ο ερωτας και θες να το χασεις αυτο?ισως να μην ησουν τοσο δυσκολη?και να μην κολαγες σ τετοια πραγματα?σ περιπτωση π γνωριζες καποιον καινουργιο?
    διαβασα οτι εχεις δοκιμασει και μεσω ιντερνετ εκει να φανταστω δεν σ ετυχε και τιποτα καλο ε?
    και επισης τι αλλο εχεις δοκιμασει και δεν ετυχε?
    και οπως προειπα δεν γινεται απο την μια στιγμη στην αλλη να μην σ νιάζει η σχεση...η η συντροφικοτητα

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Μcgyver δεν ξερω ισως γιατι εχω φαει πολλα στραπατσα γιαυτο...Επισης εχω αδεια κ ολοι οι φιλοι μου ειναι διακοπες με το δεσμο/συζηγο τους.Κι εγω εδω σπιτι γιατι αυτη τη φορα ειπα οτι δε θελω να ξαναπαω διακοπες μονη μου για 6ο καλοκαιρι, ουτε θελω να παω για μπανιο μονη μου ουτε θελω να ξαναπαω σινεμα κ θεατρο μονη μου και ολα αυτα που εκανα μονη μου.Κουραστικα και θελω να μην προσπαθω αλλο για λιγο η πολυ δεν ξερω.......Τι πρεπει να κανω να ξαναβγω αλλη μια φορα στη γυρα να βρω νεα ατομα.Λυσσωδως το εκανα αυτο για 5 χρονια.Το ειδα το λαθος οτι εψαχνα υπερβολικα και τωρα κανω το "αστο μην ασχολεισαι και θα ερθει να σε βρει μονο του"....Ειμαι στον εναμιση χρονο χαλαροτητας να δουμε μεχρι ποτε θα αντεξω μεχρι να αρχησω να σπαω το κεφαλι μου με το τι μπορω να κανω.(γιατι σιγουρα καποια στιγμη θα με πιασει παλι καμια κριση να ψαχνω τροπους). Γενικα δεν ειναι κατασταση αυτη προφανως.Γιαυτο λεω κ πιστευω πως οντως θα πρεπε να ηρεμησω και να μην ασχολουμαι ουτε στο μυαλο μου με αυτο το θεμα.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ολα ειναι δικαιωμα σου , δεν θελω να συνεχισω αλλο ................εισαι αρκετα απολυτη .....

Page 4 of 34 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 20:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 22:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 01:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 00:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 13:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •