Κακή διάθεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    1

    Exclamation Κακή διάθεση

    Καλησπέρα παιδιά! Ήθελα να πω κάπου το προβλημα μου, και για αυτο επέλεξα εσάς.
    Το τελευταίο διάστημα δεν νιωθω καθόλου καλα, πρόσφατα χωρισα απο μια σχεσει 2 ετών περίπου που πιστεύω οτι φταίει σε μεγάλων βαθμό στην διάθεση μου. Το τελευταίω 4 μηνό η ψυχολογία τα νεύρα και η συμπεριφορά της είχε γινει ανηποφωρη σε μεγάλο βαθμό. Έκλαιγε συνεχεια για ασήμαντα πράγματα και αποζιτουσε σε μένα το άτομο που θα ρίξει απο πανό της όλο αυτο το φορτίο ... Μου χάλασε σταδιακά όλη μου την διαθέσει και όλες μου της καλές θετικές - αισιόδοξες σκέψεις ... Αυτο που με απασχολεί περισσότερο ειναι η ψυχολογία μου και η διάθεση μου που ειναι πολυ χαμηλή ... Βέβαια δοκίμασα σχεδίων τα παντα για να την φτιάξω αλλα παντα κατι γινόταν και μου εβγενε παντα σε
    αρνητικό ... Εχω χασει την ρουτίνα έτσι νιωθω ... Πολυ αδύναμος και αναποφάσιστους καθος εχω αρχίσει να ξεχναω πραγματα όπως να χαμογελάω αληθήνα να σχεδιάζω και πάνω απο ολα να πράξω!!! Παιδιά δεν αντέχω άλλο αυτή την κατάσταση καθος μετα το Πάσχα με περιμένουν σημαντικές ευθύνες στα επάγγελματικα μου που ειναι πολυ φόρτομενα και εχουν μπει σταδιακά σε αναμονή ... Ελπίζω να βρεθεί κάποιος και να βοηθήσει . ευχαριστώ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by Just Break View Post
    Καλησπέρα παιδιά! Ήθελα να πω κάπου το προβλημα μου, και για αυτο επέλεξα εσάς.
    Το τελευταίο διάστημα δεν νιωθω καθόλου καλα, πρόσφατα χωρισα απο μια σχεσει 2 ετών περίπου που πιστεύω οτι φταίει σε μεγάλων βαθμό στην διάθεση μου. Το τελευταίω 4 μηνό η ψυχολογία τα νεύρα και η συμπεριφορά της είχε γινει ανηποφωρη σε μεγάλο βαθμό. Έκλαιγε συνεχεια για ασήμαντα πράγματα και αποζιτουσε σε μένα το άτομο που θα ρίξει απο πανό της όλο αυτο το φορτίο ... Μου χάλασε σταδιακά όλη μου την διαθέσει και όλες μου της καλές θετικές - αισιόδοξες σκέψεις ... Αυτο που με απασχολεί περισσότερο ειναι η ψυχολογία μου και η διάθεση μου που ειναι πολυ χαμηλή ... Βέβαια δοκίμασα σχεδίων τα παντα για να την φτιάξω αλλα παντα κατι γινόταν και μου εβγενε παντα σε
    αρνητικό ... Εχω χασει την ρουτίνα έτσι νιωθω ... Πολυ αδύναμος και αναποφάσιστους καθος εχω αρχίσει να ξεχναω πραγματα όπως να χαμογελάω αληθήνα να σχεδιάζω και πάνω απο ολα να πράξω!!! Παιδιά δεν αντέχω άλλο αυτή την κατάσταση καθος μετα το Πάσχα με περιμένουν σημαντικές ευθύνες στα επάγγελματικα μου που ειναι πολυ φόρτομενα και εχουν μπει σταδιακά σε αναμονή ... Ελπίζω να βρεθεί κάποιος και να βοηθήσει . ευχαριστώ!
    Καλησπέρα φίλε, μια αν θες, συμβουλή... βάλε τους ανθρώπους σου και τις ανάγκες τους πάνω απ΄τη δουλειά σου...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Μπορείς αρχικα να εγκαταστήσεις ενα ορθογραφικό λεξικό στον υπολογιστή.
    Όσο πιο ευανάγνωστο είναι τόσο καλύτερη προδιάθεση έχει ο αναγνώστης. Φιλικά.

    Κοίταξε. η κακή διάθεση μπορεί να είναι προσωρινή, δεδομένου κάποιων άσχημων καταστάσεων που συνέβησαν. Έτσι ξεπερνώντας τα θέματα αυτά, επανέρχεται κ η καλη διάθεση.
    Αν όμως μονίμως υπάρχει η κακοκεφια αυτή η θλίψη κλπ τοτε θα πρεπει να γίνει κάτι πιο δραστικό.
    Πραγμα δύσκολο να αλλάξει αν είναι στο χαρακτήρα/ προσωπικότητα του ανθρώπου.

    Σίγουρα κάποια γεγονότα σε στιγμάτισαν αρνητικά αλλά ποτε δεν είναι αργά να αλλαξεις τον τρόπο σκέψης σου σιγά σιγά να άρχισε ις να ξεπερνας.. για να δεις αποτέλεσμα.

Similar Threads

  1. Ακμή και κακή ψυχολογία....
    By σανυ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 55
    Last Post: 09-01-2013, 17:33
  2. νευρα και κακη διαθεση
    By μακης1963 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 18-04-2011, 20:20
  3. Μια κακη ημερα
    By nopanic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 03-12-2010, 01:57
  4. Κακή διάθεση
    By jkkellli in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 07-08-2009, 02:33
  5. Πονοκέφαλοι και κακή διάθεση
    By glamshine4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 28-07-2009, 12:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •