Entact που κοιτάζω εδώ και 15 μέρες.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    3

    Entact που κοιτάζω εδώ και 15 μέρες.

    Καλησπέρα παιδιά.
    Είμαι στα 43 μου και πατέρας 3 παιδιών.
    Αυτό το διάστημα άνεργος.
    Μετά από πολλά χρόνια εσωτερικής πάλης και προσπάθειας να τα καταφέρω μόνος μου έφτασα σε ψυχίατρο ο οποίος μου είπε ότι χρειάζομαι χάπια για να πάω παρακάτω. Πάσχω από νοσοφοβια την οποία θάβω και ξαθαβω κατά καιρούς και ζω με έντονα κατά καιρούς ψυχοσωματικά. Δηλαδή τα κλασικά. Σήμερα καρκίνος εδώ και αύριο παραλίγο εγκεφαλικό μεθαύριο καρδιακό επεισόδιο κτλ.
    Ο γιατρός μου έδωσε entact με την υπόσχεση σε ένα μήνα να είμαι άλλος άνθρωπος.
    Τα κοιτάζω στο κομοδίνο εδώ και μισό μήνα φοβούμενος να τα πάρω διαβάζοντας τις μαρτυρίες σας. Μακριά από χάπια μιας και δεν βγαίνεις μετά από την λούμπα επίσης διαβάζω για την φρίκη των πρώτων ημερών. Διστάζω γιατί το τελευταίο μας παιδάκι είναι 50 ημερών και φοβάμαι ότι ίσως φέρω στο σπίτι πανικό από περίεργες συμπεριφορές.
    Είναι η πρώτη φορά που θα πάρω κάτι. Δεν θέλω μηνύματα αισιοδοξίας μόνο και μόνο για να κάνω την αρχή. Θέλω πραγματικά να μου πείτε αν βγήκε ποτέ κανείς από την λακούβα των χαπιών αλώβητος και συνέχισε την ζωή του.
    Αν τα αρχίσω είμαι καταδικασμένος στο για πάντα? Έχω 3 παιδάκια που παλεύω να είμαι μπροστά τους δυνατός. Να κρύβω όλα όσα με τρώνε. Και κατά καιρούς έχω καλές περιόδους στην ζωή μου αλλά δυστυχώς οι φόβοι πάντα ξανά γυρνούν. Βλέπετε τα βιώματα μας είναι αυτά που μας τσακίζουν.
    Έχασα μάνα και αδερφό από καρκίνο σε μικρή ηλικία και οι δύο.
    Συγνώμη για το σεντόνι. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Αλωβητος απο την αγωγη ; Δυσκολη ερωτηση αναλογα με το πως το εννοεις. Ξεκινησα αγωγη για καταθλιψη αγχος και τελικα ειμαι διπολικη. Δεν παρουσιασα παρενεργειες σοβαρες ποτε. Ενιωσα να μου φευγει ενα μεγαλο βαρος πλακωμα ελεφαντα απο το στηθος. Σταματησα να υπερ εγκλωβιζομαι στα θεματα μου. Δεν ειδα ομως την αγωγη ως κατι αρνητικο. Τα ξεκινησα γιατι δεν εβλεπα αλλη λυση, ειχα στο πισω μερος του μυαλου μου τυχον παρενεργειες και με βοηθησα. Οχι στο 100%. Αλλά δεν υπεκυψα στην παραιτηση. Εαν νιωθεις λειτουργικος χωρις το entact κατανοητο. Ενα σκευασμα δε θα σε κανει ξαφνικα επιθετικο ανθρωπο θαρρω. Να σου ζησουν και τα τρια σου παιδακια. Ο Πατερ Λιβυος εχει τονισει πως τα παιδια εχουν αναγκη την παρουσια. Οχι μονον το προτυπο ενος αταραχου γενναιου γονεα. Ισα ισα... μετα απορουν αν και τα ιδια δεν ειναι αταραχα. Λυπαμαι για τις βιαιες απωλειες στη ζωη σου αλλά εισαι ηδη ενας μεγαλος αγωνιστης Ζωης σε αυτη τη θλιβερη μιζερη πραγματικοτητα που υπαρχουμε. Ελπιζω να λαβεις μια αποφαση με θετικο γνωμονα και πανω απο ολα να γνωριζεις πως ο ψυχιατρος ειναι υποχρεωμενος να σε ακουσει για τυχον παρενεργειες ή παραξενα αισθηματα. Δεν ειναι μονο η επισκεψη και η πληρωμη. Ευχομαι να βγηκε κατι θετικο απο το σεντονι μου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Γειά σου,
    Ήμουν σε πολύ άσχημη κατάσταση
    ύστερα από ένα εργασιακό Burn out, περίπου στην ηλικία σου.

    Ταλαιπωρουμουν από γιατρό σε γιατρό για δύο περίπου χρόνια χωρίς να βρίσκω άκρη.

    Τελικά μετά από οδηγίες ψυχιάτρου, πήρα το seropram.

    Ευτυχώς ήμουν τυχερός και το φάρμακο λειτούργησε για μένα (δεν συμβαίνει πάντα!), και μετά από δύο σχεδόν εβδομάδες άρχισα να συνερχομαι.

    Ταλαιπωρηθηκα τις δύο πρώτες εβδομάδες με υπερένταση και αϋπνία, σε ανεκτά όμως επίπεδα, και στο δίμηνο επάνω ήμουν άλλος άνθρωπος και μπόρεσα να συνεχίσω την ζωή μου.

    Όσο καιρό το έπαιρνα ήμουν καλά, οπότε όμως το διεκοπτα χειροτερευα πάλι σιγά σιγά, και μέσα σε 8-12 μήνες, αναγκαζόμουν να το ξαναρχίσω με την ίδια αρχική ταλαιπωρία.

    Τελικά, αλλάζοντας ριζικά τον τρόπο ζωής μου και διακόπτοντας το πολύ πολύ σιγά μέσα σε 6 χρόνια, μπόρεσα να το διακόψω τελειως, με κάποια ταλαιπωρία ενδιάμεσα.

    Τώρα είμαι χωρίς φάρμακο
    7 χρόνια ,και τα δύο τελευταία είμαι απολύτως καλά και ευχαριστημένος από την ζωή μου.

    Καλή τύχη στην ζωή σου, και τελικά όλα αυτά διορθώνονται με πολύ προσπάθεια, βοήθεια και κατανόηση από τον περιγυρο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Rainman_11 View Post
    Καλησπέρα παιδιά.
    Είμαι στα 43 μου και πατέρας 3 παιδιών.
    Αυτό το διάστημα άνεργος.
    Μετά από πολλά χρόνια εσωτερικής πάλης και προσπάθειας να τα καταφέρω μόνος μου έφτασα σε ψυχίατρο ο οποίος μου είπε ότι χρειάζομαι χάπια για να πάω παρακάτω. Πάσχω από νοσοφοβια την οποία θάβω και ξαθαβω κατά καιρούς και ζω με έντονα κατά καιρούς ψυχοσωματικά. Δηλαδή τα κλασικά. Σήμερα καρκίνος εδώ και αύριο παραλίγο εγκεφαλικό μεθαύριο καρδιακό επεισόδιο κτλ.
    Ο γιατρός μου έδωσε entact με την υπόσχεση σε ένα μήνα να είμαι άλλος άνθρωπος.
    Τα κοιτάζω στο κομοδίνο εδώ και μισό μήνα φοβούμενος να τα πάρω διαβάζοντας τις μαρτυρίες σας. Μακριά από χάπια μιας και δεν βγαίνεις μετά από την λούμπα επίσης διαβάζω για την φρίκη των πρώτων ημερών. Διστάζω γιατί το τελευταίο μας παιδάκι είναι 50 ημερών και φοβάμαι ότι ίσως φέρω στο σπίτι πανικό από περίεργες συμπεριφορές.
    Είναι η πρώτη φορά που θα πάρω κάτι. Δεν θέλω μηνύματα αισιοδοξίας μόνο και μόνο για να κάνω την αρχή. Θέλω πραγματικά να μου πείτε αν βγήκε ποτέ κανείς από την λακούβα των χαπιών αλώβητος και συνέχισε την ζωή του.
    Αν τα αρχίσω είμαι καταδικασμένος στο για πάντα? Έχω 3 παιδάκια που παλεύω να είμαι μπροστά τους δυνατός. Να κρύβω όλα όσα με τρώνε. Και κατά καιρούς έχω καλές περιόδους στην ζωή μου αλλά δυστυχώς οι φόβοι πάντα ξανά γυρνούν. Βλέπετε τα βιώματα μας είναι αυτά που μας τσακίζουν.
    Έχασα μάνα και αδερφό από καρκίνο σε μικρή ηλικία και οι δύο.
    Συγνώμη για το σεντόνι. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    ειναι το πιο καινουργιο αντικταθλιπτικο,,,,εμενα δε μ εκανε καμια παρενεργεια ουτε στην αρχη ουτε κατα τη διαρκεια ληψης του......αλλα θεωρω λαθος την υποσχεση του γιατρου,ετσι ταζουν λαγους με πετραχυλια,,,,,αλλους μπορει να τους βοηθησει αλλους ομως καθολου το φαρμακο αυτο.....παντως οπως τα λες πιστευω πρεπει να κανεις οτι σου ειπε κ να τα δοκιμασεις δεν χανεις κατι και ειναι ευκολο στη διακοπη το εντακτ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Αλωβητος απο την αγωγη ; Δυσκολη ερωτηση αναλογα με το πως το εννοεις. Ξεκινησα αγωγη για καταθλιψη αγχος και τελικα ειμαι διπολικη. Δεν παρουσιασα παρενεργειες σοβαρες ποτε. Ενιωσα να μου φευγει ενα μεγαλο βαρος πλακωμα ελεφαντα απο το στηθος. Σταματησα να υπερ εγκλωβιζομαι στα θεματα μου. Δεν ειδα ομως την αγωγη ως κατι αρνητικο. Τα ξεκινησα γιατι δεν εβλεπα αλλη λυση, ειχα στο πισω μερος του μυαλου μου τυχον παρενεργειες και με βοηθησα. Οχι στο 100%. Αλλά δεν υπεκυψα στην παραιτηση. Εαν νιωθεις λειτουργικος χωρις το entact κατανοητο. Ενα σκευασμα δε θα σε κανει ξαφνικα επιθετικο ανθρωπο θαρρω. Να σου ζησουν και τα τρια σου παιδακια. Ο Πατερ Λιβυος εχει τονισει πως τα παιδια εχουν αναγκη την παρουσια. Οχι μονον το προτυπο ενος αταραχου γενναιου γονεα. Ισα ισα... μετα απορουν αν και τα ιδια δεν ειναι αταραχα. Λυπαμαι για τις βιαιες απωλειες στη ζωη σου αλλά εισαι ηδη ενας μεγαλος αγωνιστης Ζωης σε αυτη τη θλιβερη μιζερη πραγματικοτητα που υπαρχουμε. Ελπιζω να λαβεις μια αποφαση με θετικο γνωμονα και πανω απο ολα να γνωριζεις πως ο ψυχιατρος ειναι υποχρεωμενος να σε ακουσει για τυχον παρενεργειες ή παραξενα αισθηματα. Δεν ειναι μονο η επισκεψη και η πληρωμη. Ευχομαι να βγηκε κατι θετικο απο το σεντονι μου.
    μια απ τ ιδια περιπου.....πως παλεψες τη διπολικη τι φαρμακα?εφοσον ειχες κ αγχος....εγω εχω συννοσυροτητα με ιδψ κ ακομη δεν εχω βρει γιατρειά γτ κ ψηλα αντικαταθλιπτικα δε μπορω να παρω κ με βλαπτουν και να μεινω χωρις δεν γινεται γτ εχω το αγχος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    187
    Γεια, παίρνω και εγώ το φάρμακο αυτό εδώ και 6 μήνες.
    Δεν ξέρω αν πρέπει η όχι να το πάρεις, Θα πω μερικά πράγματα από την εμπειρία μου και κάποιες γνώσεις που απέκτησα αφού το πήρα. Τα φάρμακα αυτά δεν έχουν την ίδια επίδραση σε όλους. Οι πιο πολλοί βοηθιούνται, σε κάποιους όμως δεν έχει επίδραση και σε κάποιους προκαλεί παρενέργειες, οπότε δοκιμάζεις 2ο φάρμακο και αν δεν πιάσει 3ο κλπ. Το αν θα σε πιάσει το ένα ή το άλλο φάρμακο είναι θέμα τύχης, δεν ξέρει κανείς.
    Στην αρχή το φάρμακο σε κάνει χειρότερα για περίπου 2-3 εβδομάδες, πάλι εξαρτάτε από τι επίδραση θα έχει στον καθένα, μπορεί ακόμα οι παρενέργειες να είναι πιο σοβαρές και να πρέπει να διακόψεις ή να αλλάξεις φάρμακο. Επίδραση θα έχει σε 1-2 μήνες. Ακόμα και σε τόσο μικρό διάστημα δεν είναι εύκολο να τα διακόψεις αν χρειαστεί, θέλει πολύ σταδιακά και αρκετό καιρό.
    Η κατηγορία αυτών των φαρμάκων έχει κάποιες γενικές παρενέργειες, όπως αύξηση του βάρους και μείωση της λίμπιντο.
    Κατά τη δική μου γνώμη θα πρέπει κάποιος να έχει προσπαθήσει πρώτα με ψυχοθεραπεία και μετά να στρέφεται στα φάρμακα, ανάλογα και με το θέμα που έχει ο καθένας. Καλή συνέχεια ότι και αν κάνεις.

  7. #7
    Quote Originally Posted by Rainman_11 View Post
    Καλησπέρα παιδιά.
    Είμαι στα 43 μου και πατέρας 3 παιδιών.
    Αυτό το διάστημα άνεργος.
    Μετά από πολλά χρόνια εσωτερικής πάλης και προσπάθειας να τα καταφέρω μόνος μου έφτασα σε ψυχίατρο ο οποίος μου είπε ότι χρειάζομαι χάπια για να πάω παρακάτω. Πάσχω από νοσοφοβια την οποία θάβω και ξαθαβω κατά καιρούς και ζω με έντονα κατά καιρούς ψυχοσωματικά. Δηλαδή τα κλασικά. Σήμερα καρκίνος εδώ και αύριο παραλίγο εγκεφαλικό μεθαύριο καρδιακό επεισόδιο κτλ.
    Ο γιατρός μου έδωσε entact με την υπόσχεση σε ένα μήνα να είμαι άλλος άνθρωπος.
    Τα κοιτάζω στο κομοδίνο εδώ και μισό μήνα φοβούμενος να τα πάρω διαβάζοντας τις μαρτυρίες σας. Μακριά από χάπια μιας και δεν βγαίνεις μετά από την λούμπα επίσης διαβάζω για την φρίκη των πρώτων ημερών. Διστάζω γιατί το τελευταίο μας παιδάκι είναι 50 ημερών και φοβάμαι ότι ίσως φέρω στο σπίτι πανικό από περίεργες συμπεριφορές.
    Είναι η πρώτη φορά που θα πάρω κάτι. Δεν θέλω μηνύματα αισιοδοξίας μόνο και μόνο για να κάνω την αρχή. Θέλω πραγματικά να μου πείτε αν βγήκε ποτέ κανείς από την λακούβα των χαπιών αλώβητος και συνέχισε την ζωή του.
    Αν τα αρχίσω είμαι καταδικασμένος στο για πάντα? Έχω 3 παιδάκια που παλεύω να είμαι μπροστά τους δυνατός. Να κρύβω όλα όσα με τρώνε. Και κατά καιρούς έχω καλές περιόδους στην ζωή μου αλλά δυστυχώς οι φόβοι πάντα ξανά γυρνούν. Βλέπετε τα βιώματα μας είναι αυτά που μας τσακίζουν.
    Έχασα μάνα και αδερφό από καρκίνο σε μικρή ηλικία και οι δύο.
    Συγνώμη για το σεντόνι. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Γειά σου. Είναι κρίμα τόσα χρονια να παλεύεις ετσι χωρίς καμία βοήθεια. Θα συμφωνήσω με κάποιον που σου είπε να ξεκινούσες με ψυχοθεραπεια αλλά αν έχει κρινει ο γιατρός ότι πρέπει να πάρεις αγωγη καλό είναι να το κάνεις.
    Δεν χρειάζεται να ανησυχείς τόσο πολύ για τις παρενέργειες.επιδεινωση κάνει σε αυτούς που είναι ήδη χάλια και ξεκινανε την αγωγή.βασικά ίσως δεν είναι επιδείνωση απλά κανει ένα δύο μήνες να δρασει.
    Εγώ πήρα αντικαταθλιπτα έναμιση χρόνο και τα διεκοψα επιτυχώς χωρίς καμία παρενεργεια.
    Δεν θα αλλάξει η συμπεριφορά σου από τα χάπια αντίθετα πιστευω οτι θα ηρεμήσεις και θα γίνεις πιο λειτουργικός.
    Λυπάμαι πολύ για το θάνατο των δικών σου.για να ελαχτιστοποιησεις τον φόβο σου για τις αρρωστιες κανε μια φορά το χρόνο ένα τσεκαπ σε όλα.η προληψη σωζει ζωες. Θα ασχοληθεις μια μέρα με την υγεία σου και τις υπόλοιπες 364 θα ζεις ευχαριστα και χωρίς φοβους με την οικογένεια σου.
    Εύχομαι τα καλύτερα!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Γεια σου πως το καταλαβες οτι ειναι διπολικη και οχι ανχος και καταθλιψη;
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Αλωβητος απο την αγωγη ; Δυσκολη ερωτηση αναλογα με το πως το εννοεις. Ξεκινησα αγωγη για καταθλιψη αγχος και τελικα ειμαι διπολικη. Δεν παρουσιασα παρενεργειες σοβαρες ποτε. Ενιωσα να μου φευγει ενα μεγαλο βαρος πλακωμα ελεφαντα απο το στηθος. Σταματησα να υπερ εγκλωβιζομαι στα θεματα μου. Δεν ειδα ομως την αγωγη ως κατι αρνητικο. Τα ξεκινησα γιατι δεν εβλεπα αλλη λυση, ειχα στο πισω μερος του μυαλου μου τυχον παρενεργειες και με βοηθησα. Οχι στο 100%. Αλλά δεν υπεκυψα στην παραιτηση. Εαν νιωθεις λειτουργικος χωρις το entact κατανοητο. Ενα σκευασμα δε θα σε κανει ξαφνικα επιθετικο ανθρωπο θαρρω. Να σου ζησουν και τα τρια σου παιδακια. Ο Πατερ Λιβυος εχει τονισει πως τα παιδια εχουν αναγκη την παρουσια. Οχι μονον το προτυπο ενος αταραχου γενναιου γονεα. Ισα ισα... μετα απορουν αν και τα ιδια δεν ειναι αταραχα. Λυπαμαι για τις βιαιες απωλειες στη ζωη σου αλλά εισαι ηδη ενας μεγαλος αγωνιστης Ζωης σε αυτη τη θλιβερη μιζερη πραγματικοτητα που υπαρχουμε. Ελπιζω να λαβεις μια αποφαση με θετικο γνωμονα και πανω απο ολα να γνωριζεις πως ο ψυχιατρος ειναι υποχρεωμενος να σε ακουσει για τυχον παρενεργειες ή παραξενα αισθηματα. Δεν ειναι μονο η επισκεψη και η πληρωμη. Ευχομαι να βγηκε κατι θετικο απο το σεντονι μου.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    3
    Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τα μηνύματα σας. Εχθές πήρα το πρώτο μου μισό.
    Και δεν θα πω ψέματα το οφείλω σε εσάς. Όχι για τα ενθαρρυντικά λόγια σας αλλά για την συμπαράσταση.
    Νιώθω ότι πάντα κάποιος θα είναι εκεί να διαβάσει και να νιώσει. Μιας και ομοιοπαθεις όλοι.

  10. #10
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Γεια σου πως το καταλαβες οτι ειναι διπολικη και οχι ανχος και καταθλιψη;
    Ο δευτερος ψυχιατρος μου ( πολυ καλυτερος απο τον πρωτο ) το καταλαβε μεσα σε 3 συνεδριες. Ειχα αυτο καταστροφικη ταση / αυτο τραυματισμοι συνειδητοι και ασυνειδητοι. Εξωθεν φαινομαι κομπλε εσωθεν χαος. Οταν ξεκινησα λιθιο ενιωσα να πεταω καταθλιψη χρονων. Δεν ξερω πως κατεληξε στο συμπερασμα αυτο δεν τον ρωτησα αλλά υποθετω τσιμπησε απο τα λογια μου τις αποκλισεις. Την διαγνωση μου την εμαθα λογω χειρουργειου σχετικα προσφατα. Δεν με συγκλονισε διοτι ενιωθα πως δεν πασχω μονον απο καταθλιψη δυσθυμια αγχος κτλ. Το ζητημα λιθιο νεφρα το συζητησαμε κατευθειαν και γενικως ειμαι ικανοποιημενη απο τον συγκεκριμενο ψυχιατρο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Quote Originally Posted by Rainman_11 View Post
    Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τα μηνύματα σας. Εχθές πήρα το πρώτο μου μισό.
    Και δεν θα πω ψέματα το οφείλω σε εσάς. Όχι για τα ενθαρρυντικά λόγια σας αλλά για την συμπαράσταση.
    Νιώθω ότι πάντα κάποιος θα είναι εκεί να διαβάσει και να νιώσει. Μιας και ομοιοπαθεις όλοι.
    Όλοι λίγο πολύ έχουμε περάσει παρόμοια με σένα αλλοι περισσότερα και άλλοι λιγοτερα.είμαστε εδώ να μας λες για την πορεία σου που πιστεύω ότι θα είναι καλη από εδώ και πέρα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Δλδ δν ειχες μανια; η παραληρημα;
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ο δευτερος ψυχιατρος μου ( πολυ καλυτερος απο τον πρωτο ) το καταλαβε μεσα σε 3 συνεδριες. Ειχα αυτο καταστροφικη ταση / αυτο τραυματισμοι συνειδητοι και ασυνειδητοι. Εξωθεν φαινομαι κομπλε εσωθεν χαος. Οταν ξεκινησα λιθιο ενιωσα να πεταω καταθλιψη χρονων. Δεν ξερω πως κατεληξε στο συμπερασμα αυτο δεν τον ρωτησα αλλά υποθετω τσιμπησε απο τα λογια μου τις αποκλισεις. Την διαγνωση μου την εμαθα λογω χειρουργειου σχετικα προσφατα. Δεν με συγκλονισε διοτι ενιωθα πως δεν πασχω μονον απο καταθλιψη δυσθυμια αγχος κτλ. Το ζητημα λιθιο νεφρα το συζητησαμε κατευθειαν και γενικως ειμαι ικανοποιημενη απο τον συγκεκριμενο ψυχιατρο.

  13. #13
    Χριστοφορε αν ειχα παραληρημα ή μανια σιγουρα δεν το καταλαβα εγω αλλά οι γυρω μου ! Το λιθιο πεταξε κατα μεγαλο ποσοστο μην πω σχεδον 90% την επιμονη αυτοκτονικοτητα μου. Γιατι με ρωτας δεν εχω καταλαβει ακομα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Γτ φοβαμαι μν εχω και εγω και μενα μου ειπαν ανχος καταθλιψη εχω παρει ενα σορο χαπια και τπτ δν ειμαι καλα για αυτο ροταω
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Χριστοφορε αν ειχα παραληρημα ή μανια σιγουρα δεν το καταλαβα εγω αλλά οι γυρω μου ! Το λιθιο πεταξε κατα μεγαλο ποσοστο μην πω σχεδον 90% την επιμονη αυτοκτονικοτητα μου. Γιατι με ρωτας δεν εχω καταλαβει ακομα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Γτ φοβαμαι μν εχω και εγω και μενα μου ειπαν ανχος καταθλιψη εχω παρει ενα σορο χαπια και τπτ δν ειμαι καλα για αυτο ροταω
    τι εχεις δοκιμασει απο φαρμακα?

Similar Threads

  1. entact παρενεργειες
    By pana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 05-10-2018, 15:30
  2. Entact
    By xristoforos28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2017, 16:00
  3. Κοιταζω τον καθρευτη μου και απορω..
    By dmtx23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 22-05-2015, 12:12
  4. entact;
    By Sofia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 05-06-2007, 21:42
  5. entact
    By i-love-me in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 23-02-2007, 21:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •