Τρίο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15

Thread: Τρίο

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    18

    Τρίο

    Είμαι κοπέλα 23 χρονών. Όλες οι σχέσεις που έχω κάνει είναι με άτομα του αντίθετου φύλου. Γενικά, είχα στο παρελθόν μια εμπειρία (φιλί) με άλλη κοπέλα. Μου άρεσε. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου ερωτευμένο με μια άλλη κοπέλα, αλλά στο πλαίσιο της σεξουαλικής ευχαρίστησης είναι κάτι που με ερεθίζει οπότε θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι παραπάνω. Στο πλαίσιο αυτό, πολλές φορές μου περνάει από το μυαλό ότι θα ήθελα να κάνω τρίο με ένα αγόρι και μια κοπέλα. Νιώθω ανάμεικτα συναισθήματα όμως, είναι φορές που νιώθω ότι θέλω πολύ και θα μου αρέσει και άλλες που φοβάμαι ότι θα ζηλέψω και θα νιώσω μειονεκτικά, ότι δηλαδή στο εκάστοτε αγόρι θα αρέσει περισσότερο η άλλη κοπέλα και θα νιώσω άσχημα. Θέλω να απελευθερωθώ από την μανία για σύγκριση αλλά δυσκολεύομαι και φοβάμαι μήπως ξεκινήσω κάτι και στην πορεία αισθανθώ άσχημα. Γιατί να μην το δω απλά ως κάτι που θα ευχαριστήσει και τους 3 και μπαίνουν στο μυαλό μου σκέψεις ηττοπάθειας;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Ωραία εμπειρία, αλλά γενικά είναι πιο πολύ για τις τσόντες

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    αποψη μου οπως σου ειπα να το κανεις, η ζωη ειναι ςνα ταξιδι , μια κρουαζιερα οπου το πλοιο θα περασει απο πολλα διαφορα νησακια, ετσι και στην ζωη θα σου τυχουν διαφορες εμπειριες ,καλο θα ειναι λοιπον οταν τελειωσει το ταξιδι της ζωης σου να εχεις μια πιο ολοκληρωμενη αποψη για την ζωη! βεβαια να αποφυγης τις εμπειριες οπου κανουν κακο, οπως ναρκωτικα, η ενοπλες ληστειες! αυτες οι εμπειριες δεν ειναι για να τις θυμασαι! Ζησαι λοιπον την ζωη σου κανε και το ομαδικο σου.
    Ομως, μια συμβουλη που εχω να σου δωσω ειναι οτι στην περιπτωση που τυχη ειτε η φιλη σου να εχει συναισθηματα με το αγορι της παρεας , η να ειναι πιο εμφανισημη εξωτερικα απο εσενα να μην νιωσεις ασχημα καθολου! απεναντιας! προσπαθεισαι να εχεις θρασσος.Επειδη στο παρελθον ειχα αμαρτησει και εγω κι ειχα σημετεχει σε τετοιο ααρτολο ομαδικο σεξ, θα σου πω καποια πραματα.Λοιπον σε αντιθεση με το κλασικο σεξ, στο ομαδικο σεξ πρεπει να μιλας πολυ! ,και να μην ντρεπεσαι να λες λεξεις προστηχες! βεβαια ξερω οτι ειναι λαθος να λεμε λεξεις προστηχες, λεξεις που οΘεος θα μας κρινει καποια στιγμη αλλα σε εκεινη την στιγμη ειναι αναγκη, κατις αλλο ειναι οτι θα πρεπει να υπαρχει συνεργασια, διοτις ο ανδρας ενδεχετε να τελειωσει γρηγορα για αυτο θα πρεπει να του πειτε να σας το πει ωστε να πραξετε αναλογος! Δεν πρεπει να σκεφτεται τον εαυτο του μοναχα! πρεπει να υπαρχει αλληλεγγυη, ειναι ασχημο πραγμα να κοιταμε μονο τον εαυτο μας! ο εγωισμος ειναι μεγιστη αμαρτια κοπελια! Αλλη μια συμβουλη - θα σου ελεγα κι αλλες αλλα βλεπεις ντρεπομαι, ειναι και κυριακη σημερα, σε λιγες ωρς εχουμε λειτουργια - , να θυμηθεις οτι θα πρεπει να ασχοληθεις και με την κοπελα, το ξερω οτι ειναι ανωμαλια! οτι ειναι εναντια στην παραδωση των δικων μας ηθικων και πηστευων αλλα πρεπει να ασχοληθεις και με την φιλη σου, διοτις θα το θελει και αυτη εξαλου, τελος να αποφυγεις τις στασεις αδρανιας, στο ομαδικο σεξ ειναι αντιθετα απο οτι στο κλασικο οπου η κοπελα μπορει να κατσει ανετα ξαπλομενη και ο συντροφος της να ερθει απο πανω της, ειναι η σταση οπου πρωτεινει και η καθολικη εκκλησια ,διοτις λεγετε οτι ετσι πιανει πιο ευκολα παιδι, ομως στο ομαδικο πρεπει να αποφευχθει η χριστιανικη σταση διοτις οπως καταλαβαινεις υπαρχουν και αλλα ατομα αρα ειναι λιγο εγωιστικο αυτο.
    Τελος να θυμασαι οτι και να κανεις, οσοι και να ερθουν διοτις παρτουζα ειναι αυτη μπορει κι να υπαρξουν και αλλα ατομα, μεχρι 9 επιτρεπετε μου φενεται λογο των μετρων Χαρδαλια, να θυμασαι να παρεις προφυλαξεις οπως και οπωσδυποτε!!
    Τελος, να ξερεις οτι ειναι αμαρτια κοπελια αυτο που θα κανεις, το σωμα σου ειναι δωρο Θεου! ειναι κατα εικονα και κατα ομοιωση !, πρεπει να το σεβομαστε!.Οταν λοιπον κανεις την αμαρτια μην το σκεφτεις εκεινη την ωρα διοτις δεν θα περασεις καλα, αλλα μετα οταν φυγεις θα πρεπει να το μετανιωσεις! θα πρεπει να κλαψεις, να μετανοησεις! και σο πιο ειλιρινεις υπαρξεις τοσο πιο μεγαλη θα ειναι η μετανοια αρα τοσο πιο μεγαλη θα ειναι και η αξια της προσευχης! διοτις η δικη μας θρησκεια αναζητα την ταπεινωση εμπρος του Θεου! μεσα απο την αμαρτια μας!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by tiredpanda View Post
    Είμαι κοπέλα 23 χρονών. Όλες οι σχέσεις που έχω κάνει είναι με άτομα του αντίθετου φύλου. Γενικά, είχα στο παρελθόν μια εμπειρία (φιλί) με άλλη κοπέλα. Μου άρεσε. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου ερωτευμένο με μια άλλη κοπέλα, αλλά στο πλαίσιο της σεξουαλικής ευχαρίστησης είναι κάτι που με ερεθίζει οπότε θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι παραπάνω. Στο πλαίσιο αυτό, πολλές φορές μου περνάει από το μυαλό ότι θα ήθελα να κάνω τρίο με ένα αγόρι και μια κοπέλα. Νιώθω ανάμεικτα συναισθήματα όμως, είναι φορές που νιώθω ότι θέλω πολύ και θα μου αρέσει και άλλες που φοβάμαι ότι θα ζηλέψω και θα νιώσω μειονεκτικά, ότι δηλαδή στο εκάστοτε αγόρι θα αρέσει περισσότερο η άλλη κοπέλα και θα νιώσω άσχημα. Θέλω να απελευθερωθώ από την μανία για σύγκριση αλλά δυσκολεύομαι και φοβάμαι μήπως ξεκινήσω κάτι και στην πορεία αισθανθώ άσχημα. Γιατί να μην το δω απλά ως κάτι που θα ευχαριστήσει και τους 3 και μπαίνουν στο μυαλό μου σκέψεις ηττοπάθειας;
    δεν εχω καταλαβει. θελεις να εισαι η τριτη σε ενα ζευγαρι, η θελεις να φερεις τριτο ατομο στην δικη σου σχεση;
    δεν θελω να σε ταραξω, αλλα παντα υπαρχουν προτιμησεις. το οτι θα κανουν καποιοι μια φαση μαζι σου, δεν σημαινει κι οτι θα σε προτιμαει απο την αλλη κοπελα. σχεση, εχεις; καισ το ρωταω γιατι ηξερα μια κοπελα που διαφημιζε οτι ε ιναι προθυμη και ανοιχτη για τρια, τεσσερα και αλλα σχηματα, αλλα ο αληθινος λογος που ψαχνοταν, ηταν οτι δεν μπορουσε να βρει ανδρα για δυο κι ετσι ελεγε οτι εψαχνε τριο, μηπως μπερδεψει κανεναν και ξεμεινει μαζι της... δεν βρηκε τελικα..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Καλημέρα !

    Το να έχεις άποψη και να την εκφραζεις για ένα τέτοιο θέμα είναι μόνο όταν έχεις βιώσει κάτι ανάλογο οπότε όσοι το δοκίμασαν μπορούν να σου λύσουν την απορία αλλά και πάλι νομίζω είναι καθαρά προσωπικό θέμα για τον καθένα ..

    Άλλη κοπέλα μπορεί να είναι άνετη σε όλο αυτό γιατί πολύ απλά είναι πολύ σίγουρη για τον ευατο της ,διαθέτει μια ισχυρή αυτοπεποίθηση και άλλη μπορεί να νοιώθει πολύ άσχημα επειδή έχει δικά της θέματα και ανασφάλειες...

    Κοινώς αν δεν προχωρήσεις δεν θα μάθεις ποτέ .
    Οπότε πάλι υποθετικές κουβέντες θα έχεις και εδώ εκτός βέβαια από τα άτομα που το έχουν κάνει οι ίδιοι και μπορούν να σου πουν ξεκάθαρα τι συμβαίνει ......

    Εγώ θα σε ρωτήσω μόνο ,θέλεις να γίνει στα πλαίσια του σεξουαλικού σου προσανατολισμού ή απλά σου βγήκε μια επιθυμία και θες να την εκπληρώσεις μόνο και μόνο να μην γίνει αργότερα αποθημενο ,παραγράφοντας τα τυχων συναισθήματα που θα σου προκύψουν από όλο αυτό?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Εγώ πάντως είμαι πρόθυμος. Αρκεί να βρεθεί και η δεύτερη κοπέλα γιατί η γυναίκα μου νομίζω ότι δεν θα πολυγουστάρει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Δεν υπάρχει λόγος για ηττοπάθεια. Αν θέλεις κάντο για σένα και μόνο, για την δική σου ευχαρίστηση χωρίς να περιμένεις κομπλιμέντα ή να νιώσεις άβολα αν υπάρξει προτίμηση στην άλλη κοπέλα. Σημασία έχει ότι θα είσαι και εσύ εκεί.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Μπρουτάλ View Post
    Εγώ πάντως είμαι πρόθυμος. Αρκεί να βρεθεί και η δεύτερη κοπέλα γιατί η γυναίκα μου νομίζω ότι δεν θα πολυγουστάρει.
    να βρουμε κι αλλους δυο στην γυναικα σου, να μην νοιωσει μοναξια οσο θα ξενοπηδας. ε;;

  9. #9
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να βρουμε κι αλλους δυο στην γυναικα σου, να μην νοιωσει μοναξια οσο θα ξενοπηδας. ε;;
    Γιατί δεν μπορεί να βρει μόνη της;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Μπρουτάλ View Post
    Γιατί δεν μπορεί να βρει μόνη της;
    εσυ, ξερεις...

  11. #11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ, ξερεις...

    Δηλαδή τι; Εσύ δεν ξέρεις;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    13
    Εγώ λέω να αφήσεις ελεύθερο τον εαυτό σου και να κάνεις αυτό που νιώθεις. Αν σε ερεθίζουν σεξουαλικα οι κοπέλες καλώς, είναι απόλυτα φυσιολογικό. Αμα θες να δοκιμάσεις τριο επίσης είναι δικαίωμα σου. Μη κανεις αρνητικές σκέψεις για το αν θα ζηλέψεις ή οχι, δοκιμασε το πρώτα, βρες άτομα που σου ταιριαζουν και νιώθεις άνετα και απολαυσε το.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Η δική μου άποψη είναι ότι άμα αισθάνεσαι αρκετά ανασφαλής, μην το κάνεις με το αγόρι σου που θα νιώσεις συναισθήματα και μπορεί να ζηλέψεις.
    Ούτως ή άλλως αυτή την εμπειρία την αποκτάς για σένα, εσύ θες να περάσεις καλά.
    Δεν ππερνάς κάποια εξέταση, και αν στην τελική το αγόρι "προτιμήσει" την άλλη, θα υπάρχουν αγόρια που θα προτιμήσουν εσένα.
    Ομως δεν θεωρώ πως το ομαδικό δουλεύει έτσι.
    Ολοι ασχολούνται με όλους, δεν νομίζω δηλαδή ότι εκείνη τη στιγμή πχ υπάρχει χώρος για αυτά που φοβάσαι.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by tiredpanda View Post
    Είμαι κοπέλα 23 χρονών. Όλες οι σχέσεις που έχω κάνει είναι με άτομα του αντίθετου φύλου. Γενικά, είχα στο παρελθόν μια εμπειρία (φιλί) με άλλη κοπέλα. Μου άρεσε. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου ερωτευμένο με μια άλλη κοπέλα, αλλά στο πλαίσιο της σεξουαλικής ευχαρίστησης είναι κάτι που με ερεθίζει οπότε θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι παραπάνω. Στο πλαίσιο αυτό, πολλές φορές μου περνάει από το μυαλό ότι θα ήθελα να κάνω τρίο με ένα αγόρι και μια κοπέλα. Νιώθω ανάμεικτα συναισθήματα όμως, είναι φορές που νιώθω ότι θέλω πολύ και θα μου αρέσει και άλλες που φοβάμαι ότι θα ζηλέψω και θα νιώσω μειονεκτικά, ότι δηλαδή στο εκάστοτε αγόρι θα αρέσει περισσότερο η άλλη κοπέλα και θα νιώσω άσχημα. Θέλω να απελευθερωθώ από την μανία για σύγκριση αλλά δυσκολεύομαι και φοβάμαι μήπως ξεκινήσω κάτι και στην πορεία αισθανθώ άσχημα. Γιατί να μην το δω απλά ως κάτι που θα ευχαριστήσει και τους 3 και μπαίνουν στο μυαλό μου σκέψεις ηττοπάθειας;
    Δεν χρειαζεται να το πολυσκεφτεσαι αφου οπως ειπες σε αναβει η σκεψη
    με κοπελα το τριο στην εποχη μας δεν ειναι κατι σπανιο αρα βουρ στον πατσα

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    32
    χμμ..........

Similar Threads

  1. Τρίο
    By tiredpanda in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-02-2021, 01:05
  2. τρίο ή και λίγο παραπάνω !
    By alexmtatsag in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 17-09-2019, 18:19
  3. Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΡΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ
    By Mary think in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 05-12-2016, 19:06
  4. το τριο !
    By νιφάδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 01-06-2013, 04:05
  5. ΠΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ - ΤΡΙΟ
    By puma_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 05-02-2008, 23:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •