Πανικός κατά το ξύπνημα - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 125
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by MK.89 View Post
    Εδώ και δύο εβδομάδες είμαι έτσι χάλια. Δε πολυπαιρνω ηρεμιστικά τα αποφεύγω όσο μπορώ για να μην εθιστω. Πετάχτηκα απ τον ύπνο μου με τρομερό άγχος και ταραχή..
    Ακριβώς τα ίδια κι εγώ ...
    Όπως το περιγράφεις. Ένα μήνα τώρα...

  2. #107
    Εγώ ξύπνησα 3 ηωρα γιατί πονούσε το στομάχι μου.. Κατάφερα να κοιμηθώ αλλά σηκώθηκα με τρομερό άγχος υγείας πάλι.. Ειδικά μόλις είδα τη ζυγαριά ότι κατέβηκε κι άλλο χειροτέρεψα..

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Εγώ ξύπνησα 3 ηωρα γιατί πονούσε το στομάχι μου.. Κατάφερα να κοιμηθώ αλλά σηκώθηκα με τρομερό άγχος υγείας πάλι.. Ειδικά μόλις είδα τη ζυγαριά ότι κατέβηκε κι άλλο χειροτέρεψα..
    Αχ τι θα κάνουμε?????

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Εγώ ξύπνησα 3 ηωρα γιατί πονούσε το στομάχι μου.. Κατάφερα να κοιμηθώ αλλά σηκώθηκα με τρομερό άγχος υγείας πάλι.. Ειδικά μόλις είδα τη ζυγαριά ότι κατέβηκε κι άλλο χειροτέρεψα..
    Και εγώ με ναυτία σηκώθηκα.
    Η εμμονή σου είναι το βάρος σου να φανταστώ ;

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Ας μπει ένας ψυχίατρος να μας βοηθήσει λίγο όλες !!!!!

  6. #111
    Αχ Ευτυχία μου... Ναι επειδή δε μπορώ να φάω κανονικά και πήγα 47 κιλά.. Τώρα έχω και παρενέργειες με το γαστρεντερολογικο καταλαβαίνεις τι γίνεται.. Κάθε φορά αλλά.. Κι άλλα.. Και αυτή η υπομονή πόσο να κάνει κανείς πια.. Ας περιμένουμε λοιπόν...

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Αχ Ευτυχία μου... Ναι επειδή δε μπορώ να φάω κανονικά και πήγα 47 κιλά.. Τώρα έχω και παρενέργειες με το γαστρεντερολογικο καταλαβαίνεις τι γίνεται.. Κάθε φορά αλλά.. Κι άλλα.. Και αυτή η υπομονή πόσο να κάνει κανείς πια.. Ας περιμένουμε λοιπόν...
    Αν θυμάμαι παίρνεις ζολοφτ .
    Εγώ σήμερα είμαι χάλια, με ενόχληση στο στομάχι και φοβερή τάση για εμετό. Αυτό το φάρμακο εκεί χτυπά.
    Όλες μας έχουμε τις εμμονές μας. Κάθε μέρα μας είναι αιώνας.
    Όμως ένα πράγμα θα σου πω αν σε βοηθήσω . Το πρόβλημα σου το λες από μόνη σου . Δεν μπορείς να φας κανονικά και χάνεις βάρος. Αλλά αλήθεια, το ίδιο περνάμε όλες εδώ.

  8. #113
    Θα μας περάσουν όλες αυτές οι παρενέργειες? Ας δίνουμε κουράγιο ένας στον άλλο έστω κι απο εδώ.. Σας ευχαριστώ...

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Θα μας περάσουν όλες αυτές οι παρενέργειες? Ας δίνουμε κουράγιο ένας στον άλλο έστω κι απο εδώ.. Σας ευχαριστώ...
    Πόσο καιρό παίρνεις αγωγή κ τι παρενέργειες έχεις??

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Θα μας περάσουν όλες αυτές οι παρενέργειες? Ας δίνουμε κουράγιο ένας στον άλλο έστω κι απο εδώ.. Σας ευχαριστώ...
    Ναι θα μας περάσουν !
    Και θα κερδίσουμε ξανά τη ζωη μας πίσω.
    Μόνο έτσι θα τα καταφέρουμε . Βοηθώντας ο ένας τον άλλον.. κανείς δεν είναι μόνος !

  11. #116
    Ξεκίνησα τα Χριστούγεννα με ζολοφτ 25mg και από της 2 Ιανουαρίου παίρνω 50mg δηλαδή σήμερα 12η μέρα.. Κάθε μέρα έχω κι άλλες παρενέργειες. Τη πρώτη μέρα δε μπορούσα να κοιμηθώ.. Μετά ζαλάδα, πονοκέφαλο, ξηροστομία, πανικό, ένταση, κόμπο στο λαιμό, φοβία, σαν δυσπνοια, και από χθες έχω στομάχι και κοιλιά.. Μόνο 2 φορές έχω πάρει ηρεμιστικό όλο αυτό το διάστημα..

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Ξεκίνησα τα Χριστούγεννα με ζολοφτ 25mg και από της 2 Ιανουαρίου παίρνω 50mg δηλαδή σήμερα 12η μέρα.. Κάθε μέρα έχω κι άλλες παρενέργειες. Τη πρώτη μέρα δε μπορούσα να κοιμηθώ.. Μετά ζαλάδα, πονοκέφαλο, ξηροστομία, πανικό, ένταση, κόμπο στο λαιμό, φοβία, σαν δυσπνοια, και από χθες έχω στομάχι και κοιλιά.. Μόνο 2 φορές έχω πάρει ηρεμιστικό όλο αυτό το διάστημα..
    Είναι πολύ νωρίς ακόμα. Να είσαι σίγουρη ότι θα σου φύγουν όλα αυτά μόλις δράσει το χάπι. Εγώ έκανα 30 με 40 μέρες για να το συνηθίσω και να μου φύγουν όλα αυτά. Έγω τότε δε την πάλευα καθόλου και έπαιρνα ηρεμιστικό κάθε μερα. Υπομονή μερικές μέρες ακόμα και όλα θα πάνε τέλεια.

  13. #118
    Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Όταν μοιράζεσαι τους φόβους και τις ανησυχίες σου νομίζω γίνονται λίγο πιο εύκολα τα πράγματα..

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Και εγώ στις 17 ημέρες ακόμα έχω πράγματα ... υπομονή κάνω. Και περιμένω τις καλύτερες μέρες....

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Τα περισσότερα τα δημιουργούμε μόνοι μας θεωρώ και όχι τόσο το χαπι. Την 1η φορά που είχα πάρει επειδή ήμουν σε τεράστιο πανικό και δεν ήξερα τι μου γινόταν το πήρα με τεράστια χαρά ότι θα με λυτρώσει και δεν ένιωσα τιποτα. Μόνο καλυτερευα από την πρώτη στιγμή που τπ πήρα. Τις επόμενες λόγω του ότι με είχε πιάσει τρελή φοβία με χαπια κτλ και ξυπνούσα περιμένοντας να νιώσω παρενέργειες εντελει τα πράγματα γίνονταν δύσκολα

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΟΤΟΜΟ ΞΥΠΝΗΜΑ...
    By dionisis1234 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 02-08-2017, 19:58
  2. Πρωινό ξύπνημα!
    By fleur* in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 29-03-2016, 21:54
  3. Πρωινο ξυπνημα
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 12-11-2011, 10:39
  4. Πως κατα την γνώμη σας περνάει ο πανικός με αγοραφοβία;
    By dimm in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 37
    Last Post: 13-09-2009, 01:18
  5. Πρωινό Ξύπνημα
    By empi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 01-11-2006, 23:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •