υπερβολικό αγχος ψυχωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166

    υπερβολικό αγχος ψυχωση

    καλησπέρα παιδιά.βλεπω ότι έχω γίνει πολύ ευαίσθητος στο άγχος αγχώνομαι και για γελοία πράγματα μετά το επεισόδιο,τόσο αγχος που νιώθω ότι θα πεθάνω.Περναει με τον καιρο;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    τα πρωτα χρονια παθαινα πολους πανικους και πολλες φορες αγχονομουν πολυ.......

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by crixus95 View Post
    καλησπέρα παιδιά.βλεπω ότι έχω γίνει πολύ ευαίσθητος στο άγχος αγχώνομαι και για γελοία πράγματα μετά το επεισόδιο,τόσο αγχος που νιώθω ότι θα πεθάνω.Περναει με τον καιρο;
    Καλησπερα! Δεν ξερω να σου απαντησω γι αυτο που ρωτας δυστυχως αλλα διαβαζω αρκετα τα θεματα και τις απαντησεις σου και θα ηθελα να μιλουσαμε σε προσωπικα μηνυματα (στο εχω ξανασχολιασει και σε μια αλλη ενοτητα χαχα) ειναι εφικτο κατι τετοιο; το λεω γιατι νιωθω αρκετη ταυτιση με οσα λες και εκφραζεις και θα ηθελα να σου κανω καποιες ερωτησεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166
    Quote Originally Posted by Poponelo View Post
    Καλησπερα! Δεν ξερω να σου απαντησω γι αυτο που ρωτας δυστυχως αλλα διαβαζω αρκετα τα θεματα και τις απαντησεις σου και θα ηθελα να μιλουσαμε σε προσωπικα μηνυματα (στο εχω ξανασχολιασει και σε μια αλλη ενοτητα χαχα) ειναι εφικτο κατι τετοιο; το λεω γιατι νιωθω αρκετη ταυτιση με οσα λες και εκφραζεις και θα ηθελα να σου κανω καποιες ερωτησεις.
    γειά σου.πρεπει να συμπληρώσεις 50 μυνηματα για να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα.Οποτε θες μου στέλνεις εννοείται.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by crixus95 View Post
    γειά σου.πρεπει να συμπληρώσεις 50 μυνηματα για να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα.Οποτε θες μου στέλνεις εννοείται.
    Ναι το διαβασα καπου.. ειμαι δυστυχως πολυ μακρια ακομα μεχρι τα 50. Θα ηθελες να τα πουμε απο εδω; Ειμαι 23, καινουρια στο φορουμ και σε ολη αυτη την ψυχολογικη φαση που περναω και θελω να μιλησω με καποιον που να μπορει εστω λιγο να με νιωσει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166
    Quote Originally Posted by Poponelo View Post
    Ναι το διαβασα καπου.. ειμαι δυστυχως πολυ μακρια ακομα μεχρι τα 50. Θα ηθελες να τα πουμε απο εδω; Ειμαι 23, καινουρια στο φορουμ και σε ολη αυτη την ψυχολογικη φαση που περναω και θελω να μιλησω με καποιον που να μπορει εστω λιγο να με νιωσει.
    ναι δεν έχω πρόβλημα.πες μου

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by crixus95 View Post
    ναι δεν έχω πρόβλημα.πες μου
    Δεν ξερω απο που να αρχισω.. τους τελευταιους 2 μηνες νιωθω οτι εχει αλλαξει κατι σε εμενα και ειναι σοβαρο. Ειχα τρελο θεμα με αυπνιες μεχρι πριν ξεκινησω το zyprexa, ενιωθα ενα χαος στο κεφαλι μου κ οτι οι σκεψεις μου επαναλαμβανονται στο μυαλο μου σαν καποιος να μου λεει οσα σκεφτομαι ή να σχολιαζει το τι κανω. Εχω θεματα στην συμπεριφορα και στην ομιλια σαν εχουν αποδιοργανωθει ολα. Ειμαι και σε μια καινουρια δουλεια και καταλαβαινω οτι φαινομαι σε ολους πολυ περιεργη γιατι ειμαι σαν ρομποτ σχεδον. Επιπλεον ενω την δουλεια που κανω τωρα την κανω 5 χρονια ειναι σαν να μην εχω ξαναδουλεψει ποτε και σαν να εχω και καποιο θεμα γενικοτερα. Τελος, εχω απιστευτη καταθλιψη, νιωθω δυστιχισμενη και καθε μερα που ξυπναω ευχομαι να μην ειχα ξυπνησει. Επισης σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου, μου ειναι πολυ σημαντικο σε αυτη την φαση ειλικρινα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166
    ταυτίζομαι στα περισσότερα και εγώ πριν ένα χρόνο έπαθα ψυχωση και τα έχω σχεδόν όλα αυτά και νιώθω αναπηρος.εσενα τι διάγνωση σου έχουν βγαλει;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    19
    Δεν μου εχουν βγαλει ακομα καποια διαγνωση γιατι ειναι ακομα νωρις και ο ψυχιατρος μου περιμενει λεει να δρασουν τα φαρμακα για να εχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικονα.
    Ναι απο αυτα που εχω διαβασει αυτο παρατηρησα οτι εχεις και εσυ αναφερει καποια απο αυτα που εχω κ εγω. Πως ειναι με τα φαρμακα; Αλλαζει κατι; Εχει φυγει κατι απο αυτα; Εστω λιγο η καταθλιψη ή τα θεματα ομιλιας και συμπεριφορας;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166
    αυτό με την ομιλία και τη συμπεριφορά το έχω και εγώ και δεν έχει φύγει και μου σπάει τα νεύρα κάθομαι αμίλητος λες και έχω πιει το αμίλητο νερό.τεσπα το μόνο που έφτιαξε είναι ο ύπνος και κοιμάμαι πολύ με το ζυπρεξα το παίρνω εδώ και δύο μήνες.στην καθημερινότητα σου την παλεύεις γενικά εσυ;εγώ είμαι δυσλειτουργικος πολύ βαριεμαι δε βρίσκω νόημα πουθενα

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    19
    Και εγω ειμαι πληρως δυσλειτουργικη αν εχω ρεπο ειμαι ολη μερα στο κρεβατι, οπως σημερα καλη ωρα. Στην δουλεια μου ειμαι αρκετα μετρια, σε φαση αναρωτιεμαι πως δεν μου εχουν κανει καποια νυξη ακομα ή δεν με εχουν απολυσει. Αλλα και τις μερες που δουλευω μονο αυτο κανω παω στην δουλεια, γυριζω σπιτι και παλι στο κρεβατι. Αντε να δω και καμια φιλη και αυτο με το ζορι, μονο εκεινη θα μιλαει, θα λεει τα νεα της κ εγω αναγκαστικα θα κανω ερωτησεις σαν να της παιρνω συνεντευξη.. αστα να πανε. Εσυ;;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166
    εγώ δεν δουλεύω φοβαμαι λόγω ότι δεν μπορώ να συγκεντρωθω έχω θέμα.αυτο με την συνέντευξη το έχω και εγώ επίσης τραυλίζω και έχω ένα κενό στο μυαλο.ο γιατρος μου λέει ότι έχω καταθλιψη αλλά αυτά δεν υποχωρούν και σκέφτομαι διαφορα. άσε το άλλο έχω αλλάξει όλα τα αντικαταθλιπτικα τα δοκίμασα όλα μείναμε στο λαντοζ για κάνα δυο μήνες και βλέπω να μου βάζει σταθεροποιητη το λιθιο.καθομαι και σκέφτομαι που έχω καταντήσει και θλιβομαι

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    19
    Να φανταστω κ εσυ πριν απο ολα αυτα δεν ειχες καμια σχεση με τωρα οπως κ εγω.. και εγω το ιδιο δεν μπορω να το πιστεψω οτι μεσα σε λιγο διαστημα αλλαξε ετσι ριζικα η ζωη μου και νιωθω οτι εχω καταστραφει κ δεν εχω πλεον μελλον. Απο Αθηνα εισαι; και ποσο χρονων;
    Λυπαμαι πολυ για οσα μου λες και σου λεω μακαρι να καναμε τελειως αλλες συζητησεις κ μακαρι να ηταν αλλιως ολα..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166
    όχι από Τριπολη είμαι 28 χρονών.εσυ;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    19
    Εγω απο Αθηνα, ειμαι 23. Εχεις γενικως ανθρωπους στην καθημερινοτητα σου να σου στεκονται σε ολο αυτο ή το βιωνεις εντελως μονος; Αν και ξερω οτι οπως κ να εχει μονοι μας τα περναμε αυτα αλλα καταλαβες..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. υπερβολικο αγχος
    By psychedelia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-05-2020, 23:37
  2. Υπερβολικό άγχος
    By Δημήτρης123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-10-2019, 22:27
  3. υπερβολικο άγχος με την σχολη
    By Shakti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 09-06-2019, 14:49
  4. υπερβολικο αγχος
    By mosquito in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 16-01-2018, 02:26
  5. υπερβολικό άγχος :(
    By Sally_Cinnamon in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-10-2012, 02:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •