παρενεργειες ladose
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    berlin
    Posts
    101

    παρενεργειες ladose

    ο γιατρος μου αλλαξε τα χαπια σε ladose
    τις πρωτες μερες μου εφεραν μια νευρικοτητα και ενεργεια εντονη
    αλλα μετα απο 5 μερες μου φεραν συγχηση,νευρα και πονοκεφαλους,ανισυχια
    σαν τρελλη.
    δεν ηξερα που θελω να παω και τι να κανω
    τα εκοψα μαχαιρι
    ειχατε κανεις κατι παρομοιο?

  2. #2
    Καλό θα είναι να συζητήσεις γι' αυτό με τον γιατρό σου. Δεν ξέρω αν η πρωτοβουλία να τα κόψεις θα σε βοηθήσει όντως. Προσωπικά έπαιρνα φαρμακευτική αγωγή -και με- λαντόζ νωρία νομίζω πως με βοήθησαν αρκετά , χωρίς ιδιαίτερες παρενέργειες. Καλή συνέχεις στην πορεία σου. Και γνώμη μου , να είσαι σε τακτική επικοινωνία με τον γιατρό σου. Ειδικά τώρα στη περίοδο της αλλαγής του φαρμάκου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    berlin
    Posts
    101
    θα παιρνω τα sertral που δεν με πειραζαν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    εμενα το λαντοζ μου ειχε φερει πολυ αγχος αλλα συζητησε το με τον γιατρο σου κοριτσι μου.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    berlin
    Posts
    101
    μιλαμε ημουν σε αλλο συμπαν,αγχος,νευρα ,παραισθησεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    τωρα τουλαχιστον εισαι καλυτερα καλη μου?
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    εμενα το λαντος δε μου εφερε ιδιαιτερες παρενεργειες αλλα επειδη ανεβηκα υπερβολικα μου το εκοψαν

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    εμενα το λαντος δε μου εφερε ιδιαιτερες παρενεργειες αλλα επειδη ανεβηκα υπερβολικα μου το εκοψαν
    σηψη μου εσυ ανεβαινεις υπερβολικα, εγω καταθλιβομαι υπερβολικα (παιρνοντας ισχυρη δοση αντικαταθλιπτικων)
    ποτε θα ερθει ρε γαμωτο η ισορροπια για ολους μας???
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    μακαρι να ερθει αυτη η ωρα αλλα δυσκολο..
    πεφτεις με τα αντικαταθλιπτικα; γιατι δεν λες στο γιατρο σ να σ γραψει καποιο διεγερτικο αντικαταθλιπτικο;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    αυριο εχω ραντεβου.
    θα το συζητησουμε.
    βασικα δεν εχω μονο μεταιχμιακη αλλα και συνοσηροτητα με διπολικη καταθλιπτικου τυπου.
    απο το 2000 που νοσω εχω κανει μονο δυο υπομανιες και απειρες καταθλιψεις.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    berlin
    Posts
    101
    τα sertral μου φερανε υπερενταση.ζαλαδες,ανισυχι α και μου εγραψε και zanax 0,50 3 φορες την μερα.ειμαι πολυ χαλια σαν να μην βλεπω και ολα γυρνανε

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    Το ladose το επαιρνα για χρονια και τωρα το ξαναρχισα.Αν δεν το παρεις μαζι με βενζο φερνει υπερενταση νευρικοτητα κτλ.Αυτα μεχρι να το συνηθησεις.Μετα δεν εχει κατι ιδιαιτερο.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Στέλλα να σε ρώτησω κάτι? Αν είσαι σε τόσο άσχημη κατάσταση ενώ παίρνεις φάρμακα, αν δεν έπαιρνες ή όταν δεν έπαιρνες, πώς ένιωθες και πώς ήσουν?
    Σε ρωτάω γιατί κι εγώ έχω κατάθλιψη και δεν μπορώ άλλο και σκέφτομαι να αρχίσω κι εγώ να χαπακώνομαι... Αλλά μετά, διαβάζω εσάς που ήδη παίρνετε φαρμακευτική αγωγή και μου φαίνεστε πολύ χειρότερα από εμένα που δεν έχω πάρει ποτέ και... Κολλάω.

    Θα το εκτιμούσα αν μπορούσες να μου περιγράψεις πώς ήσουν πριν τα φάρμακα κι αν είσαι καλύτερα τώρα ή πριν- αν πάλι δεν είσαι σε θέση να απαντήσεις- γιατί οκ καταλάβαινω ότι περνάς δύσκολα- δεν πειράζει

    Όπως και να έχει, σου εύχομαι να συνέλθεις

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Στέλλα να σε ρώτησω κάτι? Αν είσαι σε τόσο άσχημη κατάσταση ενώ παίρνεις φάρμακα, αν δεν έπαιρνες ή όταν δεν έπαιρνες, πώς ένιωθες και πώς ήσουν? Σε ρωτάω γιατί κι εγώ έχω κατάθλιψη και δεν μπορώ άλλο και σκέφτομαι να αρχίσω κι εγώ να χαπακώνομαι... Αλλά μετά, διαβάζω εσάς που ήδη παίρνετε φαρμακευτική αγωγή και μου φαίνεστε πολύ χειρότερα από εμένα που δεν έχω πάρει ποτέ και... Κολλάω. Θα το εκτιμούσα αν μπορούσες να μου περιγράψεις πώς ήσουν πριν τα φάρμακα κι αν είσαι καλύτερα τώρα ή πριν- αν πάλι δεν είσαι σε θέση να απαντήσεις- γιατί οκ καταλάβαινω ότι περνάς δύσκολα- δεν πειράζει Όπως και να έχει, σου εύχομαι να συνέλθεις
    Tα φαρμακα για να δρασουν θελουν περιπου ενα με δυο μηνες και η θεραπεια πρεπει να διαρκει τουλαχιστον 6μηνο . Μεχρι αν δρασουν μπορει να επιδεινωσουν τα συμπτωματα . Το ιδιο γινεται και αν τα κοψεις αποτομα . Εγω ουσιαστικα δεν εχω ολοκληρωσει ποτε αγωγη , παντα σταματαω μονη αρα δεν μπορω να πω πχ κατι για την θεραπευτικη τους δραση.Η Στελλα επισης δεν ολοκληρωσε την αγωγη της. Καλυτερα θα ηταν λοιπν να ρωτησεις καποιο μελος που εχει κανει μαρκοχρονια θεραπεια για να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    Εγω εκανα μακροχορονια αγωγη με ladose xanax lyrica και ειχα δει πραγματικη διαφορα.Μπορω να σου πω οτι ειχα γινει αλλος ανθρωπος.Αξιζει μια αγωγη αλλα να ειναι η σωστη και να σου ταιριαζουν τα φαρμακα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ladose Ναι ή Οχι
    By specialguy in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 45
    Last Post: 30-10-2022, 01:40
  2. παρενέργειες του ladose
    By evi_mpi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2013, 08:53
  3. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 14:06
  4. Ladose
    By Karol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 12-05-2012, 00:26
  5. ladose!!!
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 18-11-2008, 19:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •