Η διπλανή μου στο γραφείο - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 15 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 211
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Το ακούω αυτό και οκ αν νιώθεις οτι κάτι σε θίγει το αντιμετωπίζεις κατά πώς κρίνεις. Εγώ δεν μπορω να καταλάβω εφόσον τα issues που έχετε μεταξύ σας είναι σημαντικά, γιατί μένεις σε αυτό τον γάμο. Μπορείς να το εξηγήσεις;
    διότι όπως συμβαίνει συχνά, η κατάσταση δεν είναι άσπρο-μαύρο. Βρίσκομαι κάπου στην γκρίζα ζώνη.

  2. #107
    Στεφανε, επρεπε να γνωριζεις την καταληξη μιας τετοιας ερωτησης σε φορουμ.
    Η ιδια θα ηταν κι εξω, Εχω την εντυπωση οτι γνωριζεις τι εποχες ζουμε....

    Μπραβο που το διασκεδαζεις ( δεν αξιζει για τπτ περισσοτερο)

    Ο φιλος nikos2,καποιοι μη υποταγμενοι-ζωντανοινεκροι παντρεμενοι, αλλα κυριως το ενστικτο σου θα σου πει πολυ καλα τι πρεπει να κανεις, ΑΝ το αφησεις και δεν ακουσεις τον κοινωνικο προγραμματισμο και τις νουθεσιες του καθενος.
    Προσωπικα, θα περιμενα να δω σηματα απο τη κοπελα και μετα θα προχωραγα. Διαφορετικα, θα το αφηνα και θα ειχα ανοικτες τις επιλογες μου για αλλου.

    ps πολυ ανθρωπινη η αναγκη σου και μπραβο που δε νιωθεις ασχημα. Ετσι πρεπει!

    Συμβουλη αν μου επιτρεπεις.
    Αν δεν περνας καλα, σκεψου και την επιλογη να προχωρησεις μονος , φροντισε τα οικονομικα της επομενης μερας + τη σχεση με τα παιδια σου ( μη βρεθεις να πληρωνεις κερατιατικα οπως οι περισσοτεροι αντρες) πριν το επιλεξει η συζυγος σου.

    Πιστεψε με , θα εισαι πολυ καλα μονος σου . Περισσοτερο σε εχει αναγκη εκεινη , παρα εσυ εκεινη....

    Στο γαμο θα εισαι υπηρετης πλεον των αλλων + ενοχες.

    life is good my friend!!!

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Αλήθεια τι περίμενες να ακούσεις? Συμβουλές για το πως να κερατώσεις την γυναίκα σου?

    Εσείς οι άντρες πραγματικά δεν έχετε ιδέα τι περνάει μια γυναίκα κάθε μήνα της ζωής της με την περίοδο, μετά με την εγκυμοσύνη, με την εμμηνόπαυση κλπ. Κοιτάτε μόνο τις φορές που δεν έχουμε όρεξη για σεξ χωρίς να προσπαθήσετε ποτέ να μας καταλάβετε πραγματικά. Όταν ξεκίνησα τα αντικαταθλιπτικά πήρα 25-30 κιλά και από κορμάρα στα δικά μου μάτια έγινα φάλαινα. Ντρεπόμουν, δεν ήθελα να γδύνομαι μπροστά στον άντρα μου, δεν ήθελα σεξ, ακόμα και όταν το κάναμε το μυαλό μου ήταν στο αν φαίνομαι χοντρή και αν τον απωθω. Εκείνος δεν μου έδειξε λεπτό οτι δεν με θέλει, μου έκανε καθημερινά κοπλιμέντα για το πόσο κουκλαρα παραμένω (έτσι κάνουν οι άντρες που αγαπάνε) και έβρισκε πάνω μου τα θετικά, οτι έγινα πιο χυμώδης, οτι μεγάλωσε το στήθος μου και αυτό τον ξετρέλανε κλπ. Και στο σεξ εκείνος δεν άλλαξε ποτέ. Μέχρι που και εγώ άρχισα να νιώθω πάλι όμορφα, μου πέρασαν οι "πονοκέφαλοι" και ξεκίνησα πάλι να απολαμβάνω την ερωτική μου ζωή. Έκοψα τα χάπια, έφυγαν τα κιλά, επανηλθα στο παλιο μου σωμα, νιώθω καλύτερα από ποτέ, αλλά σε όλη αυτή την διαδικασία είχα δίπλα μου έναν άνθρωπο που δεν σταμάτησε ποτέ να με θέλει, να με διεκδικεί και να μου το δείχνει. Ίσως και αυτόν να τον χαλούσε μέσα του το οτι πάχυνα τόσο, δεν θα το μάθω ποτέ αυτό, όμως δεν το έδειξε στιγμή.
    Μήπως λοιπόν η ερωτική σου ζωή με την γυναίκα σου έχει βαλτώσει γιατί και οι δυο έχετε παραιτηθεί? Δεν θες να προσπαθήσεις να φτιάξεις αυτό που έχει χαλάσει ώστε να κάνει και εκείνη μια προσπάθεια από την μεριά της? Έχετε συζητήσει ποτέ τι είναι αυτό που την κάνει να μην θέλει επαφές πλεον? Ίσως είναι επειδη πήρε κιλά, ίσως επειδή μπαινει στην εμμηνόπαυση (δεν ξερω ποσο χρονων ειναι), ίσως επειδή γέννησε και είδε όλο της το σώμα και την ψυχολογια της να αλλάζει, ίσως να της συμβαίνει κ κάτι που δεν έχεις σκεφτεί.

  4. #109
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Αλήθεια τι περίμενες να ακούσεις? Συμβουλές για το πως να κερατώσεις την γυναίκα σου?

    Εσείς οι άντρες πραγματικά δεν έχετε ιδέα τι περνάει μια γυναίκα κάθε μήνα της ζωής της με την περίοδο, μετά με την εγκυμοσύνη, με την εμμηνόπαυση κλπ. Κοιτάτε μόνο τις φορές που δεν έχουμε όρεξη για σεξ χωρίς να προσπαθήσετε ποτέ να μας καταλάβετε πραγματικά. Όταν ξεκίνησα τα αντικαταθλιπτικά πήρα 25-30 κιλά και από κορμάρα στα δικά μου μάτια έγινα φάλαινα. Ντρεπόμουν, δεν ήθελα να γδύνομαι μπροστά στον άντρα μου, δεν ήθελα σεξ, ακόμα και όταν το κάναμε το μυαλό μου ήταν στο αν φαίνομαι χοντρή και αν τον απωθω. Εκείνος δεν μου έδειξε λεπτό οτι δεν με θέλει, μου έκανε καθημερινά κοπλιμέντα για το πόσο κουκλαρα παραμένω (έτσι κάνουν οι άντρες που αγαπάνε) και έβρισκε πάνω μου τα θετικά, οτι έγινε πιο χυμώδης, οτι μεγάλωσε το στήθος μου και αυτό τον ξετρέλανε κλπ. Και στο σεξ εκείνος δεν άλλαξε ποτέ. Μέχρι που και εγώ άρχισα να νιώθω πάλι όμορφα, μου πέρασαν οι "πονοκέφαλοι" και ξεκίνησα πάλι να απολαμβάνω την ερωτική μου ζωή. Έκοψα τα χάπια, έφυγαν τα κιλά, επανηλθα στο παλιο μου σωμα, νιώθω καλύτερα από ποτέ, αλλά σε όλη αυτή την διαδικασία είχα δίπλα μου έναν άνθρωπο που δεν σταμάτησε ποτέ να με θέλει, να με διεκδικεί και να μου το δείχνει. Ίσως και αυτόν να τον χαλούσε μέσα του το οτι πάχυνα τόσο, δεν θα το μάθω ποτέ αυτό, όμως δεν το έδειξε στιγμή.
    Μήπως λοιπόν η ερωτική σου ζωή με την γυναίκα σου έχει βαλτώσει γιατί και οι δυο έχετε παραιτηθεί? Δεν θες να προσπαθήσεις να φτιάξεις αυτό που έχει χαλάσει ώστε να κάνει και εκείνη μια προσπάθεια από την μεριά της? Έχετε συζητήσει ποτέ τι είναι αυτό που την κάνει να μην θέλει επαφές πλεον? Ίσως είναι επειδη πήρε κιλά, ίσως επειδή μπαινει στην εμμηνόπαυση (δεν ξερω ποσο χρονων ειναι), ίσως επειδή γέννησε και είδε όλο της το σώμα και την ψυχολογια της να αλλάζει, ίσως να της συμβαίνει κ κάτι που δεν έχεις σκεφτεί.
    χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχχα, οντως μεγαλο δραμα. καταλαβαινω
    ΣΥΝΕΧΙΣΕ

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    λοιπόν, κυρίες και κύριοι, ξέρετε τι λείπει από τις απαντήσεις σε αυτό το thread?

    Δεν έχει μέχρι στιγμής εμφανιστεί κα'νας άρρεν συμφορουμίτης, που να έχει αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση - διότι μη μου πείτε ότι είμαι ο μοναδικός παντρεμένος που έλκεται σεξουαλικά από μια ελεύθερη συνάδελφο - να μας πει την άποψή του, να μας μεταφέρει τυχόν εμπειρία του, να μας πει πώς διαχειρίστηκε εκείνος το θέμα.
    Δεν έκανε καμιά κίνηση και άφησε την επιθυμία του να γίνει απλά ένας ανεκπλήρωτος πόθος;
    Έκανε την κίνησή του με λόγια, άνοιξε τα χαρτιά του στην επιθυμητή του; και πώς αντέδρασε εκείνη;
    Την προσέγγισε πλαγίως για να δει κατά πόσον είναι δεκτική; και είχε κάποιο αποτέλεσμα αυτή η προσέγγιση;
    Ή μήπως μεθόδευσε κάποιο τετ α τετ με την κοπέλα και της έδειξε έμπρακτα το ερωτικό ενδιαφέρον του, ρίχνοντας σ' εκείνη το μπαλάκι να ανταποκριθεί ή να του το ξεκόψει;

    Όχι τίποτα άλλο: όσο η κατάσταση χρονίζει χωρίς να γίνεται καμιά κίνηση, και το ενδιαφέρον του παντρεμένου σιγά σιγά μπορεί να ατονήσει, και εκείνη μπορεί να τον εντάξει στη γνωστή friend zone με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

    Οι κυρίες του φόρουμ, αντίθετα, που είναι μάλιστα πολύ πιο ενεργές στις συζητήσεις, απαντούν από εντελώς διαφορετική αφετηρία: είτε ταυτιζόμενες με την ...απατημένη σύζυγο, που ο σύζυγος εξ ορισμού παραμελεί και ψάχνεται για να τις κερατώσει κι από πάνω, είτε ταυτιζόμενες με το "τρίτο πρόσωπο", όπου ο άντρας-γουρούνι θέλει να τη χρησιμοποιήσει για να "ξεκ****σει".
    Εξ ου και οι προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμοί.

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Greek_mistis View Post
    Στεφανε, επρεπε να γνωριζεις την καταληξη μιας τετοιας ερωτησης σε φορουμ.
    Η ιδια θα ηταν κι εξω, Εχω την εντυπωση οτι γνωριζεις τι εποχες ζουμε....

    Μπραβο που το διασκεδαζεις ( δεν αξιζει για τπτ περισσοτερο)

    Ο φιλος nikos2,καποιοι μη υποταγμενοι-ζωντανοινεκροι παντρεμενοι, αλλα κυριως το ενστικτο σου θα σου πει πολυ καλα τι πρεπει να κανεις, ΑΝ το αφησεις και δεν ακουσεις τον κοινωνικο προγραμματισμο και τις νουθεσιες του καθενος.
    Προσωπικα, θα περιμενα να δω σηματα απο τη κοπελα και μετα θα προχωραγα. Διαφορετικα, θα το αφηνα και θα ειχα ανοικτες τις επιλογες μου για αλλου.

    ps πολυ ανθρωπινη η αναγκη σου και μπραβο που δε νιωθεις ασχημα. Ετσι πρεπει!

    Συμβουλη αν μου επιτρεπεις.
    Αν δεν περνας καλα, σκεψου και την επιλογη να προχωρησεις μονος , φροντισε τα οικονομικα της επομενης μερας + τη σχεση με τα παιδια σου ( μη βρεθεις να πληρωνεις κερατιατικα οπως οι περισσοτεροι αντρες) πριν το επιλεξει η συζυγος σου.

    Πιστεψε με , θα εισαι πολυ καλα μονος σου . Περισσοτερο σε εχει αναγκη εκεινη , παρα εσυ εκεινη....

    Στο γαμο θα εισαι υπηρετης πλεον των αλλων + ενοχες.

    life is good my friend!!!
    προσυπογράφω.
    και ειδικά στο σημείο που γράφεις "θα περιμενα να δω σηματα απο τη κοπελα και μετα θα προχωραγα", μέχρι στιγμής αυτή την τακτική ακολουθώ.
    Σε τέτοιες περιστάσεις όπως η συγκεκριμένη είναι πολύ πιο λογικό να προχωρήσει κανείς έχοντας ήδη κάποια σήματα.
    Φοβάμαι όμως ότι η κατάσταση χρονίζει κι εγώ δεν κάνω τίποτα περιμένοντας αυτά τα σήματα.
    Και στο τέλος, αν το αφήσω να περάσει έτσι, θα μείνω με το γαμώτο - όχι ότι έπαιξα κι έχασα αλλά ότι δεν κατέβηκα καν στον αγώνα. Τι να πω, ίδωμεν...
    Ευχαριστώ για το σχόλιό σου, εξαιρετικά χρήσιμο.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    αγαπητή Μαριλού με εντυπωσιάζεις.
    από πού αντλείς το συμπέρασμα ότι ανήκω στην κατηγορία του "αντρα που αντιμετωπιζει τοσα σεξουαλικα θεματα σε μικρη ακομα ηλικια"; πώς το γνωρίζεις και το γράφεις με τόση σιγουριά; Μήπως επειδή σε κάποια άλλη συζήτηση έγραψα ότι μια φορά είχα πάει σε ιερόδουλη ως φοιτητής και δεν μου έκανε κούκου; Σε πληροφορώ ότι αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό.
    Λοιπόν, ή έχεις προσχωρήσει στον υπαρκτό σουρεαλισμό ή έχεις τόσο μεγάλη υπαρξιακή ανάγκη να με μειώσεις επειδή σου θίγω τα ...ιερά και τα όσια της οικογένειας και δεν ...τιμώ το στεφάνι μου (αν και Στέφανος).
    Εκτός δηλ. από "μισογύνη" και "γουρούνι", να με βγάλεις ΚΑΙ ανίκανο.
    Χαχαχα!
    Να σαι καλά βρε συ με έκανες και γέλασα εδώ μέσα ,ειλικρινά !!

    Τώρα μάλλον εθελοτυφθλεις αλλά μόνος σου μειώνεις τον ευατο σου όταν εκτός από την έκθεση της ιερόδουλης μας έχει πει ότι και η γυναίκα σου δεν θέλει να συνευρίσκεται μαζί σου .

    Οπότε σαν παντρεμένη και εγώ πλέον σου λέω πως ο μοναδικός λόγος που δεν θέλει μια γυναίκα να απολαμβάνει ότι πιο ωραίο και ηδονικο υπάρχει μέσα σε ένα γάμο όσα χρόνια και.να περάσουν είναι να μην την ελκύει ο σύντροφός της .
    Να μην την φτιάχνει βρε αδελφέ να στο πω στην γλώσσα σου γιατί οι γυναίκες εφόσον γνωρίζεις λειτουργούν πρώτα εγκεφαλικά και μετά πρακτικά ...

    Το να έχει χαθεί όλο αυτό μέσα σε ένα γάμο ο κύριος λόγος είστε ΚΑΙ οι δύο οπότε γι αυτό και σου είπα ότι οι δικαιολογίες της γυναίκας σου έχουν μια βάση . ή βαριέται και δεν έχει καμία απόλαυση σε όλο αυτό πλέον ή έχει βρει αλλού αυτό το ενδιαφέρων που της λείπει σαν νέα και ζωντανή γυναίκα που είναι .

    Να ξέρεις ότι το να θέλετε να κάνετε συχνά σεξ μέσα σε ένα γάμο δεν είναι μόνο δικό σας προνόμιο είναι και των γυναικών και ρώτα οποια θες .
    Αρκεί να υπάρχει όμως και το κατάλληλο ερέθισμα !

    Κανένας άντρας δεν είναι ανίκανος αυτό να το θυμάσαι ως προς την λειτουργικότητα του και να μην το χρησημοποιεις .
    Και τέτοιο πρόβλημα να έχεις ,αν έχεις υπάρχουν τρόποι να λυθεί ..

    Άλλο όμως είναι το ζητούμενο ..
    Απλά υπάρχουν άντρες που κάνουν καλό προκαταρκτικό παιχνίδι ώστε να φτάνουν οι γυναίκες τους σε σημείο που να μην μπορούν να τους αντισταθούν και άντρες που απλά θέλουν μια γυναίκα απλά να εκτινοθουν και τίποτε παραπάνω, οπότε ποια θα θέλει να κάνει κάνει τέτοιο και μάλιστα πόσες φορές να αντέξει κάτι τόσο κακό ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #113
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    λοιπόν, κυρίες και κύριοι, ξέρετε τι λείπει από τις απαντήσεις σε αυτό το thread?

    Δεν έχει μέχρι στιγμής εμφανιστεί κα'νας άρρεν συμφορουμίτης, που να έχει αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση - διότι μη μου πείτε ότι είμαι ο μοναδικός παντρεμένος που έλκεται σεξουαλικά από μια ελεύθερη συνάδελφο - να μας πει την άποψή του, να μας μεταφέρει τυχόν εμπειρία του, να μας πει πώς διαχειρίστηκε εκείνος το θέμα.
    Δεν έκανε καμιά κίνηση και άφησε την επιθυμία του να γίνει απλά ένας ανεκπλήρωτος πόθος;
    Έκανε την κίνησή του με λόγια, άνοιξε τα χαρτιά του στην επιθυμητή του; και πώς αντέδρασε εκείνη;
    Την προσέγγισε πλαγίως για να δει κατά πόσον είναι δεκτική; και είχε κάποιο αποτέλεσμα αυτή η προσέγγιση;
    Ή μήπως μεθόδευσε κάποιο τετ α τετ με την κοπέλα και της έδειξε έμπρακτα το ερωτικό ενδιαφέρον του, ρίχνοντας σ' εκείνη το μπαλάκι να ανταποκριθεί ή να του το ξεκόψει;

    Όχι τίποτα άλλο: όσο η κατάσταση χρονίζει χωρίς να γίνεται καμιά κίνηση, και το ενδιαφέρον του παντρεμένου σιγά σιγά μπορεί να ατονήσει, και εκείνη μπορεί να τον εντάξει στη γνωστή friend zone με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

    Οι κυρίες του φόρουμ, αντίθετα, που είναι μάλιστα πολύ πιο ενεργές στις συζητήσεις, απαντούν από εντελώς διαφορετική αφετηρία: είτε ταυτιζόμενες με την ...απατημένη σύζυγο, που ο σύζυγος εξ ορισμού παραμελεί και ψάχνεται για να τις κερατώσει κι από πάνω, είτε ταυτιζόμενες με το "τρίτο πρόσωπο", όπου ο άντρας-γουρούνι θέλει να τη χρησιμοποιήσει για να "ξεκ****σει".
    Εξ ου και οι προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμοί.
    Δεν χρειάζεται να έρθει κάποιος αντρας που να έχει περάσει αυτήν την εμπειρία για να σου πει.

    Και εσύ και όλοι μας ξέρουμε ότι υπάρχουν πολλοί παντρεμένοι αντρες εκεί έξω που κερατωνουν τις γυναίκες τους για τους ίδιους λόγους ρουτινιασματος του γάμου , χωρίς να θέλουν να τις χωρίσουν.

    Όπως επισης και πολλές γυναίκες που κερατωνουν τους συντρόφους τους.

    Εάν εσένα σε παρηγορεί το να ξέρεις ότι δεν θα είσαι ο μοναδικός που θα κερατωσεις τη σύζυγό, κάνε το. Και εάν νιώθεις καλά και με τη συνείδηση σου και με τον εαυτό σου ,και πιστεύεις ότι είναι η λύση που θα σε κάνει χαρούμενο. Go for it.

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    @StephenG

    Αν κάνεις κίνηση και φας άκυρο θα είσαι οκ με αυτό; Δλδ το ότι θα βρίσκεσαι σε έναν επαγγελματικό χώρο που θα έχεις την ταμπέλα του παντρεμένου πεσιματία, που έφαγε απόρριψη; Γιατί να ξέρεις ότι θα το μάθουν όλοι!

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    @StephenG

    Αν κάνεις κίνηση και φας άκυρο θα είσαι οκ με αυτό; Δλδ το ότι θα βρίσκεσαι σε έναν επαγγελματικό χώρο που θα έχεις την ταμπέλα του παντρεμένου πεσιματία, που έφαγε απόρριψη; Γιατί να ξέρεις ότι θα το μάθουν όλοι!
    εμ, αυτός είναι ένας παραπάνω λόγος που είμαι διστακτικός και δεν προχωράω. Όταν η γυναίκα ανήκει σε περιβάλλον επαγγελματικό, φιλικό κ.λπ. υπάρχει πάντα κι αυτή η παράμετρος.
    Η τυχόν χυλόπιτα καθαυτή δεν είναι πρόβλημα, είναι κι αυτή μέσα στη ζωή.

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Αγαπητε συμφορουμιτη ενας απο τους στοχους καθε γυναικας οταν γνωριζει εναν αντρα ειναι να περιορισει στο ελαχιστο τα Θεια δωρα με τα οποια τον προικισε ο Θεος της σεξουαλικοτητας, της αρρενωποτητας του της εμφυτης αναγκης του για πολυ σεξ και να τον περιορισει μονο σε αυτα που ωφελουν μακροπροθεσμα την ιδια και τα παιδια του
    εσενα βρε σατανα, γιατι δεν θελει καμια να σε κατακτησει και να περιορισει τα θεια δωρα που σε προικισε η φυση;;;;
    (τι ακουμε παναιαμ εδω μεσα. εχω πεσει κατω απο τα γελια παλι)...

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    εμ, αυτός είναι ένας παραπάνω λόγος που είμαι διστακτικός και δεν προχωράω. Όταν η γυναίκα ανήκει σε περιβάλλον επαγγελματικό, φιλικό κ.λπ. υπάρχει πάντα κι αυτή η παράμετρος.
    Η τυχόν χυλόπιτα καθαυτή δεν είναι πρόβλημα, είναι κι αυτή μέσα στη ζωή.
    πρόσθεσε σε αυτά που λες και άλλον ένα σημαντικό παράγοντα. Το ότι είσαι παντρεμένος. Αυτός ο παράγοντας καθιστά απογορευτική κάθε ερωτική σχέση σε εργασιακό ή φιλικό πλαίσιο, ακόμα κι αν η άλλη πλευρά είναι δεκτική. Διότι αν στραβώσουν τα πράγματα (που συνήθως έτσι γίνεται) δεν θα έχεις τη δυνατότητα απεμπλοκής και απομάκρυνσης.

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    ......
    Έμαθα κι άλλα πράγματα για τον εαυτό μου που δεν τα γνώριζα μέχρι στιγμής: ότι δεν μου κάνει κούκου, ότι είμαι προβληματικός στο σεξ, ότι δεν συμμετέχω στις δουλειές του σπιτιού, ότι είμαι φτωχός έως ταλαίπωρος και τα συναφή. Τώρα, για το πού άντλησε αυτά τα συμπεράσματα η αστυνομία ηθών, θα σας γελάσω.

    Το να γράψει κάποιος "ρε φίλε, αφού δεν περνάς καλά με τη σύζυγο, τράβα χώρισε, ανεξάρτητα αν σου αρέσει κάποια άλλη ή όχι", θα ήταν κατανοητό ως συμβουλή. Η επιθετικότητα κάποιων κυριών, όμως, το μόνο που αποδεικνύει είναι η βαθιά συντηρητική τους αντίληψη για το σεξ (για αυτές σεξ χωρίς δέσμευση=ατίμωση της γυναίκας). Αντίληψη υποκριτική ταυτόχρονα, διότι όταν κάποιος "τους κάνει κλικ" (σύμφωνα με την ανόητη έκφραση) τα ηθικοπλαστικά και η ...ατίμωση ξεπερνιούνται ως δια μαγείας.

    πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι η συζήτηση μέχρι στιγμής έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον. Ευχαριστώ για τη συμμετοχή σας. Α, και απολογούμαι που δεν απάντησα σε όλα τα μέχρι στιγμής σχόλια. Δεν είναι από αγένεια, απλά δεν τα προλαβαίνω όλα.
    εμεις τα μαθαμε απο εσενα, οχι εσυ απο εμας. στο προηγουμενο εθμα σου μας ελεγες οτι εχεις προβληματα στυτικης δυσλειτουργιας. το ξεχασες;

    η δικη σου αποψη για το σεξ ειναι ΒΑΘΙΑ συντηρητικη και επιβιωνει στους αιωνες των αιωνων. αυτο που προτεινεις, δεν ειναι σεξ χωρις δεσμευση. ειναι σεξ με δεσμευση ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ με την συζυγο σου την οποια θα εξαπατας. σεξ χωρις δεσμευση, σημαινει να ειναι και οι δυο αδεσμευτοι, οχι να εξαπατουν καποιον με τον οποιο ειναι παντρεμενοι απο δειλια να εξηγηθουν ...
    δλδ, πιο συντηρητικο και παλιακο απο τον παντρεμενο λιγουρη που απαταει την γυναικα του μολις βρει ευκαιρια, αλλα δεν χωριζει, δεν νομιζω να υπαρχει...

    μια χαρα προλαβαινεις να απαντησεις. εγραψες αρκετα κατεβατα που επαναλαμβανουν τα ιδια και τα ιδια. ο λογος που δεν απαντησες στα σοβαρα επιχειρηματα, ειναι οτι δεν εχεις να πεις τπτ ..σε ρωτησα τοσες φορες και δεν απαντησες. ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟ ΜΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ, ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΝΕΑ ΓΥΝΑΙΚΑ;;;
    ακριβως επειδη δεν βρισκεις κανεναν λογο να προταξεις, δεν θα τον βρει ουτε κι εκεινη..
    για κοροιδο ψαχνεις...

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    πόσο καιρό συμβαίνει αυτό Στέφανε με την σεξουαλικη αποχή?

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσενα βρε σατανα, γιατι δεν θελει καμια να σε κατακτησει και να περιορισει τα θεια δωρα που σε προικισε η φυση;;;;
    (τι ακουμε παναιαμ εδω μεσα. εχω πεσει κατω απο τα γελια παλι)...
    μαλλον γιατι δεν εχω λεφτα

Page 8 of 15 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γραφείο σσυμβουλευτικης
    By Sotiris01 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 0
    Last Post: 31-08-2021, 21:55
  2. ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ!
    By OcdGuy in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 30-10-2020, 22:04
  3. Γραφείο
    By Katacunia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2020, 00:14
  4. έρωτας στο γραφείο..
    By vasso82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-12-2012, 06:40
  5. διατροφη στο γραφείο
    By angel_sky in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-2007, 15:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •