Η μοναξια - Page 27
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 27 of 34 FirstFirst ... 172526272829 ... LastLast
Results 391 to 405 of 500
  1. #391
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μπορεί να μην έχω κάτι να προσφέρω , ούτε εμπειρία έχω και είμαι και 24.............ξέρετε πάντως να γαμάτε τις ψυχολογίες των άλλων μπράβο...λες και σε ενόχλησα.........
    Τι άνθρωποι είστε εσείς τέλος πάντων?
    αααα θυμώσαμε?
    είπες όμως αυτο , σου θυμίζω
    Σιγά ρε μεγάλη και εσύ
    Πλάκα έχετε μπράβο.... :P


    Για να μιλησω στη γλωσσα σου, δεν σου γαμησα την ψυχολογια! απάντησα στο σχόλιο σου.
    Kαι επαναλαμβάνω,
    Διάλογο κανουμε σε σαιτ ψυχολογιας! με άτομα που έχουν θέματα, παίρνουν ψυχοφάρμακα, κάνουν ψυχοθεραπεία! δεν ειμαστε στο κοσμοπολιταν, δεν ειμαστε στο facebook. Δεν τσαταρουμε! Δεν φαντασιωνομαστε τις ζωες των αλλων, δεν προσβάλλουμε!

  2. #392
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    maraki ama δεν σ αρεσουν αυτα π γραφουμε απλα μην τα διαβαζεις..αλλωστε δεν τα γραφουμε για σενα αλλα για την θεματοθετρια..
    ουτε εμενα μπορει να μην μ αρεσουν αυτα π λες ..αλλα δεν δινω σημασια

    peace
    εσυ τωρα γιατι θιχτηκες? δεν το ειπα για σενα!
    είσαι ο αυτοκλητος υπερασπιστης 2 λογαριασμων που εκαναν εγγραφή μονο και μονο για να κανουν επιθεση στη νηματοθετρια?

  3. #393
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    nomiza oti se εμενα παει η επιθεση

  4. #394
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    3
    Κατάρχας κορίτσια σόρυ αν φάνηκα επιθετικός, απόλυτος ή ότι άλλο, ούτε είχα πρόθεση να φορτίσω περισσότερο συναισθηματικά την Phalaenopsis.

    Για αυτά που έγραψε η Mara.Z...Φυσικά τα ηλικιακά όρια των 30+ που ανέφερα είναι σχετικά και όχι απόλυτα αλλά ο χρόνος είτε μας αρέσει είτε όχι βάζει περιορισμούς στη ζωή μας. Καλώς ή κακώς όσο μεγαλώνει μία γυναίκα και όσο ελαττώνεται η ομορφιά της η σχετική της «αξία» πέφτει στα μάτια των αντρών. Δεν έχει να κάνει με δικό μου μισογυνισμό, μία πραγματικότητα αναφέρω, αν εσείς θεωρείτε ότι οι άντρες δεν θα προτιμήσουν τις μικρότερες ηλικιακά, πάω πάσο. Φυσικά μπορεί να βρει κάποιον εξαιρετικό σύντροφο και στα 30 της, και στα 40 της και στα 50 της. Όπως και ένας άντρας που δεν έχει κάνει ποτε ούτε σχεση ουτε σεξ μπορει να βρει τη γυναίκα της ζωης του στα 30 ή στα 40 του. Στην ζωη τιποτα δεν είναι απολυτο και όλα μπορεί να συμβούν. Αλλά πόσο πιθανόν είναι να συμβεί κάτι τετοιο; Καλό είναι να είμαστε αισιόδοξοι, αλλά αν τα σεναρια έχουν μικρες πιθανοτητες επιτυχιας τότε δεν νομίζω ότι μας βοηθάνε. Δεν νομίζω να βοηθάμε την Phalaenopsis με το να της λέμε μην στενοχωριέσαι, μην κάνεις τίποτα και κάποια στιγμη με κάποιο μαγικό τρόπο θα σου λυθουν τα προβληματα και θα βρεις τον ιδανικό σύντροφο. Ναι, να είμαστε αισιόδοξοι αλλά να έχουμε επίγνωση και της πραγματικότητας.

    Οι νορμάλ άντρες 35+ που περιγράφεις που δεν θέλουν μόνιμη σχέση αλλά θέλουν να ζήσουν την ζωή τους δεν νομίζω να ενδιαφέρουν την Phalaenopsis. Απ ότι κατάλαβα η Phalaenopsis θέλει μόνιμη σχέση και συντροφικότητα, ευκαιριακές σχέσεις μπορεί να βρει αν θέλει. Νορμάλ άντρες 35+ που να θέλουν μόνιμη σχέση δεν είναι πολλοί και οι περισσότεροι από αυτούς ψάχνουν για όμορφες και σχετικά νεαρής ηλικίας γυναίκες.

    Για την Phalaenopsis…Όταν λέω το «όλο» πακέτο δεν εννοώ ότι ψάχνεις τον τέλειο άντρα. Από όσα γράφεις είναι φανερό ότι αρκείσαι και με κάποιον που είναι μέτριος. Αλλά θέλεις να είναι μέτριος και να περναέι την βάση και στους 3 βασικους τομείς (Σεξ/εμφανιση-πνευματικο επιπεδο-πιστη/συναισθημα). Δυστυχώς στην ηλικία των 35+ αντρών δεν είναι πολλοι που να παιρνουν την βάση και στους 3 αυτους τομεις. Καποιος μπορει να είναι σουπερ εξυπνος/καλλιεργημενος αλλα στο σεξ απολυτα προβληματικος, καποιος να είναι εμφανισιακος/καλος στο σεξ αλλα χωρις καλλιεργεια, καποιος να είναι σε όλα εξαιρετικος αλλά να ξενοπηδάει. Νομίζω ότι είχες εμπειρίες και από τις 3 αυτές κατηγορίες. Στην ηλικία των 35+ είναι δύσκολο να βρεις την χρυσή μετριότητα, είναι πιο πιθανό να βρεις κάποιον που να είναι πολύ καλός σε 1-2 τόμεις και άθλιος στον τριτο. Για αυτό θα πρεπει να σκεφτεις αν θα πρεπει να ρίξεις νερο στο κρασί σου στον ένα τομέα από αυτους. Δεν λέω ότι θα πρεπει να το κάνεις. Ουτε ότι οι απαιτησεις σου είναι υπερβολικές. Απλα δυστυχώς όσο περνάνε τα χρόνια οι επιλογές σου περιορίζονται τουλάχιστον στην «εγχώρια αγορά» αντρών της Ελλάδας.

    Σχετικα με γυναικες και σεξ…Οκ, ο καθενας εχει τις αποψεις του φυσικα, αλλα προσωπικα θεωρω ότι οι γυναικες (χωρις καποιο οργανικο προβλημα) που δεν εχουν κανει σεξ μαλλον δεν εκαναν σεξ γιατι ηθελαν να κανουν με καποια συγκεκριμενα ατομα όχι γιατι δεν μπορουσαν να βρουν αντρα να κανουν σεξ γενικα. Το ότι οι νεαροι άντρες έχουν συγκριτικα περισσοτερα ψυχολογικα προβληματα-σωματικες δυσλειτουργιες σχετικα με τον τομεα σεξ θεωρω ότι ο καθενας μπορει να το διαπιστωσει αν κοιταξει σχετικες ερευνες.

    Σχετικα με το ποστ…βασικα εκανα λογαριασμο το πρωι γιατι μου φανηκες αξιολογο ατομο και σκοπευα να σου γραψω καποια πρακτικα πραγματα (πχ ότι δεν εχει τοση σημασια τι θεωρεις εσυ σημαντικο αλλά τι θεωρουν οι αντρες ως πιο σημαντικο και εφοσον οι αντρες θεωρουν την εμφανιση ως μεγιστη προτεραιοτητα θα είναι καλο να κανεις ότι μπορεις για να γινεις πιο εμφανισιμη και ελυστικη και να χασεις τα οποια περιττα κιλα εχεις) αλλα ειδα το ποστ του itachi και μου φανηκε ότι ανεφερε καποιες αληθειες οποτε αποφασισα να κανω ένα γενικοτερο σχολιο. Και βέβαια δεν έχω καμια σχέση με τον itachi.

  5. #395
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Itachi View Post
    Μην σας κουράζω και πολύ γιατί γίνομαι και λίγο ενοχλητικός με αυτά που λέω το ξέρω. Mundus vult decipi, ergo decipiatur.
    Επειδή 1) γουστάρουμε τη γνώση, και όχι την εξαπατηση, και 2) δεν ειμαστε μαζα ατομων, είμαστε ανθρωποι με μοναδική και ανεπαναληπτη προσωπικοτητα οπως όλοι οι ψυχολογοι και οι ψυχαναλυτες πρεσβευουν, για αυτο είμαστε εδώ σε ενα φόρουμ ψυχολογιας, ενα καλοκαιρινό βράδυ να συζητάμε, αντί να πίνουμε ενα ποτακι με την παρεα μας ή έστω στο μπαλκόνι μας.

    Και ναι γινεται ενοχλητικο ενα μελος οταν εγγραφεται και αμεσως στο 1ο ποστ αντι να θεσει το θεμα του, το προβλημα του, τι τον οδηγησε εδω, να τον γνωρισουμε γιατι εδώ μέσα ανοίγουμε τα εσώψυχα μας, φοράει το μανδύα του ΚΡΙΤΗ και με αερα χιλιων καρδιναλιων μαστιγωνει λεκτικά και καταδικάζει.

    Ab alio expectes,alteri quod feceris!

  6. #396
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Προς Itachi

    Φυσικα και εχω πικρια.Εχω περασει ασχημα οσο κι αν σου φαινεται περιεργο επειδη ειμαι γυναικα.Και οι γυναικες περνανε δυσκολα οχι μονο οι αντρες. Σοκ? Δεν ειπα οτι θα αρνηθω το φλερτ οποιουδηποτε ωραιου (και λιγοτερο ωραιου οσο κι αν σε ενοχλει δεν κοιταω εμφανιση οντως φιλε μου). Ειπα απλα οτι δεν ψαχνω να μου βρειτε εσεις τροπους να με φλερταρουν.Ζητησα πουθενα κατι τετοιο? Ειπα μηπως να μου πειτε μερη να γνωρισω ατομα? Το πρωτο μου ποστ ηταν αυτο που ηταν μετα σε ερωτησεις ανθρωπων εδω μεσα απαντησα γιατι οπως μου ειπαν θελησαν να δουν πως λειτουργω.Φυσικα και εχω αδικηθει, νομιζω το εγραψα ακριβως ετσι αρκετες σελιδες πιο πριν.Εχω αδικηθει και μαλιστα πολλες φορες.Σοκ κι αυτο προφανως για σενα.Εσυ ο ιδιος δεν εχεις αδικηθει ποτε?

    Ελα ρε με ειδες που στεκομουν σαν παγονι στα μπαρ ε? Σοβαρα μιλας ρε συ? Εισαι φοβερος ξερεις επακριβως τι κανω.Ακριβως αυτη ειμαι εγω επεσες πολυ μεσα μεγαλος ψυχολογος.

    Aνεφερες και κατι αλλο.
    Στην σελίδα 22 στον πόστ σας με ώρα 13:23 γράφετε "Αν διαβασετε τα οσα εγραψα θα δειτε οτι απο το 2010 για 5 χρονια ξεκινησα πααααρα πολλες φορες για σεξ και βγηκα κουρεμενη" στην συνέχεια "Και για μενα το σεξ ειναι σημαντικο γιαυτο κ προχωρω αμεσα σε αυτο" και λίγο πιο μετά "Ηθελα να το κρατησω μονο για το σεξ" . Στοιχεία που δείχνουν ότι σε κάποιες περιόδους της ζωής σας δεν ήσασταν και τόσο "σταθερή".

    Απο αυτο εσυ διαπιστωσες πως ειμαι κι εγω τσουλα ε?Ικανοποιηθηκες τωρα που ειμαστε ολες πορνες φανταζομαι.Εχω καταλαβει κι εγω παντως το δικο σου προβλημα και σου ευχομαι ειλικρινα να βρεις λυση , δε το λεω ειρωνικα.Ξερω οτι πρεπει να ειναι πολυ βαρυ φορτιο.Οσο για μενα παντα σχεση ψαχνω οχι σκετο σεξ.Αλλα αν ειδες σωστα τη ροη των συζητησεων και οχι να απομονωνεις τεχνιεντως αυτα που λεω για να αποδειξεις το οποιο point σου, θα καταλαβαινες οτι δε το εννοουσα ετσι οπως με κατηγορεις. Φυσικα και μετραει για μενα η σεξουαλικη ζωη.Να ειναι φυσιολογικη και να υφισταται.Φυσικα και ξεκινησα σχεσεις βλεποντας αμεσως αυτο το κοματι γιατι ΕΙΧΑΝ ΤΥΧΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΣΚΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΜΕ ΦΡΙΚΑΡΑΝ! Οταν μια κοπελα μεχρι τα 27 της εχει παει 2 φορες με αντρα (και οι δυο απολυτα φυσιολογικοι και καλοι στο ερωτικο θεμα)και ξαφνικα παθαινει οσα επαθα στο κρεβατι εγω, αρχιζει και τσεκαρει πρωτα για να μην παθει δυσαρεστα αργοτερα. Θες να με πεις τσουλα γιαυτο? Δε νομιζω απο τοσες σελιδες post να πιστευει κανεις εδω οτι δεν ειμαι σταθερη.Απλα εκτος αυτου που μολις , προσπαθησα κι εγω να το δω χαλαρα και να μη λυσσαω για σχεση, να ξεκινησω κατι χαλαρο μπας και γινει σχεση. Αλλα τελικα ειδες που ειμαι οντως σταθερη κυριως στις αποψεις μου για το τι θελω και δε μου εβγαινε οταν υπηρχε μονο ενα καλο σεξ (βλεπε το παιδι που ανεφερα που δεν ταιριαζαμε στο θεμα επικοινωνιας και πνευματικοτητας γιαυτο κ δεν προχωρησα...αλλα αυτη τη ιστορια δεν την quotαρες προτιμησες να σταθεις στα αλλα που ειπα).

    Με κουρασε το ψεμα σου βασικα φιλε μου.Φτιαχνεις δυο λογαριασμους για να απαντησεις.Θες να πεις αληθινα τι συμβαινει στον κοσμο η ντρεπεσαι? Δηλαδη καλα εμενα προφανως με περνας για ηλιθια αλλα ειδες οτι κι αλλοι ειπαν πραγματα για σενα κ τον "αγνωστο" σου agnostoY. (ο οποιος φανταζομαι μετα απο καμια ωριτσα θα εμφανιστει ε).
    Οσο για το τελευταιο που εγραψες επειδη ειμαι των θετικων επιστημων δεν το ξερω...ουτε καν θα το googlαρω...Αν θες εσυ μπορεις να μας το αναλυσεις. Καλα κουραγια σε οσα προβληματα αντιμετωπιζεις, χωρις καμια ειρωνια. Να εισαι καλα.

  7. #397
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    αααα θυμώσαμε?
    είπες όμως αυτο , σου θυμίζω
    Σιγά ρε μεγάλη και εσύ
    Πλάκα έχετε μπράβο.... :P


    Για να μιλησω στη γλωσσα σου, δεν σου γαμησα την ψυχολογια! απάντησα στο σχόλιο σου.
    Kαι επαναλαμβάνω,
    Διάλογο κανουμε σε σαιτ ψυχολογιας! με άτομα που έχουν θέματα, παίρνουν ψυχοφάρμακα, κάνουν ψυχοθεραπεία! δεν ειμαστε στο κοσμοπολιταν, δεν ειμαστε στο facebook. Δεν τσαταρουμε! Δεν φαντασιωνομαστε τις ζωες των αλλων, δεν προσβάλλουμε!
    Mπα δεν θύμωσα, στεναχωρήθηκα βασικά αλλά δεν θέλεις να το δεις....
    Δεν σε πρόσβαλλα συμπάθεια σου δωσα και μου το πέταξες στα μούτρα...
    Το φόρουμ θέλει ανθρώπους βασικά με κατανόηση και μετά όλα τα άλλα, προσωπικά δεν αντέχω να μου μιλάν έτσι....

  8. #398
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post

    Και ναι γινεται ενοχλητικο ενα μελος οταν εγγραφεται και αμεσως στο 1ο ποστ αντι να θεσει το θεμα του, το προβλημα του, τι τον οδηγησε εδω, να τον γνωρισουμε γιατι εδώ μέσα ανοίγουμε τα εσώψυχα μας, φοράει το μανδύα του ΚΡΙΤΗ και με αερα χιλιων καρδιναλιων μαστιγωνει λεκτικά και καταδικάζει.

    Ab alio expectes,alteri quod feceris!

    Mara αρχιζω και πιστευω οτι μαυτον τον ανθρωπο εχω προηγουμενα οντως.χαχαχα δε μπορει. Ακριβως αυτο ισχυει και για τον agnostoY που θα διαβασω το post του σε λιγο για να απαντησω... Μπηκατε και τα πρωτα σας post ειναι για να με κραξετε και να με κανετε να νιωσω πιο χαλια απο οτι ειμαι ηδη? Δεν περιμενα τις δικες σας κακιες βασικα για να νιωσω χαλια. Μπορω να το κανω και καλυτερα απο εσας πιστεψτε με....ημουν μανουλα σε αυτο καποτε,σχετικα προσφατως....

  9. #399
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Athens
    Posts
    11
    Καλησπερα διαβασα ολες τις σελιδες του θεματος αλλα με μπερδεψες λιγο ως προς το τι ζητας...θες μια σχεση με εναν αντρα με συγκεκριμενα ας το πουμε προσοντα για παρεα και κυριως εγκεφαλικη επικοινωνια χωρις καποιες βλεψεις για οικογενεια μελλοντικα? επειδη ειμαστε κοντα ηλικιακα εχω να πω οτι πλεον οι σχεσεις ειναι πιο δυσκολες σε σχεση με το παρελθον και λογω κρισης καθως επισης οτι οσο μεγαλωνουμε τα στανταρ μας μεταλλασονται...αν ειμαι λαθος σε αυτα που ζητας μπορεις να με διορθωσεις γιατι κατι ισως να μην καταλαβα καλα :) οι γυναικες πλεον μπορουν να εχουν μια αξιολογη κοινωνικη ζωη,με την ανεξαρτησια τους,το μορφωτικο τους επιπεδο,τα χομπι τους κτλ,το βλεπω απο τις φιλες μου και απο εμενα την ιδια οτι δυσκολο δεν ειναι να βρεις εναν ανθρωπο να επικοινωνησεις ειδικα σημερα με την εξαρση των κοινωνικων δικτυων,αλλα το να "κουμπωσεις" με τον αλλο..σαν συμβουλη θα ελεγα εφοσον παιρνεις ικανοποιηση απο την εργασια σου και τα υπολοιπα χομπυ σου σε ολοκληρωνουν να μην το σκεφτεσαι τοσο εντονα αυτο γιατι αυτο αντανακλαται στους αντρες η ισως καποιες κινησεις να φαινονται "απελπισμενες" αθελα σου παντα και εμμεσα σε αυτον που θελει να σε προσεγγισει..εισαι απο τις τυχερες που δουλευουν (ναι προσωπικα το θεωρω τυχη αυτο) οποτε μπορεις να κανεις πραγματα εγω π.χ που δεν δουλευω εδω και 3 μηνες με εχει παρει λιγο απο κατω μεχρι να ξαναβρω,ομως οταν συναναστρεφομαι με αντρες δεν μιλαω πολυ για αυτα που νιωθω γιατι δεν θα ηθελα ο αλλος να μου συμπαρασταθει εφοσον δεν με γνωριζει,ας πουμε οτι βγαζω εναν πιο αναλαφρο εαυτο και κοιταω να περασω καλα....συγκριση με την ηλικια των 20 δυστυχως σε πολλα επιπεδα δεν μπορει να γινει γιατι αλλιως αντιδρουσαμε τοτε οπως επισης οσο πιο μικρος τοσο πιο ευκολες οι φιλιες και οι ερωτικες επαφες....ναι δεν εχω σχεση αυτην την περιοδο αλλα δεν τρελαινομαι κιολας γιατι με αυτον τον τροπο εχω τον χρονο καθως και την ανεση να ασχοληθω παραπανω με τον εαυτο μου και τα θελω του προσπαθω δηλαδη να μην εγκλωβιζομαι σε αυτα που μου λειπουν και ας μου λειπουν...συγγνωμη για το μακροσκελες κειμενο μου σιγουρα καθενας το βλεπει διαφορετικα αυτη ειναι η προσωπικη μου θεση σε αυτο που σε απασχολει

  10. #400
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Mara αρχιζω και πιστευω οτι μαυτον τον ανθρωπο εχω προηγουμενα οντως.χαχαχα δε μπορει. Ακριβως αυτο ισχυει και για τον agnostoY που θα διαβασω το post του σε λιγο για να απαντησω... Μπηκατε και τα πρωτα σας post ειναι για να με κραξετε και να με κανετε να νιωσω πιο χαλια απο οτι ειμαι ηδη? Δεν περιμενα τις δικες σας κακιες βασικα για να νιωσω χαλια. Μπορω να το κανω και καλυτερα απο εσας πιστεψτε με....ημουν μανουλα σε αυτο καποτε,σχετικα προσφατως....
    χαχαχαχα θα σου την πέσουν τωρα όλοι οι ξεχασμενοι 2οι και 3οι λογαριασμοι!
    Δεν πας να κοιμηθείς καλύτερα?
    Και έλα αυριο στο δικό μου θέμα να συζητήσουμε περί αυτοαποδοχής, συναισθηματικής νοημοσύνης και χμ υποσυνείδητου !!!

  11. #401
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by agnostosY View Post
    .Δεν νομίζω να βοηθάμε την Phalaenopsis με το να της λέμε μην στενοχωριέσαι, μην κάνεις τίποτα και κάποια στιγμη με κάποιο μαγικό τρόπο θα σου λυθουν τα προβληματα και θα βρεις τον ιδανικό σύντροφο. Ναι, να είμαστε αισιόδοξοι αλλά να έχουμε επίγνωση και της πραγματικότητας.
    Iσως ειναι οτι πιο σωστο διαβασα εδω μεσα αυτο που εγραψες παρολαυτα....
    Quote Originally Posted by agnostosY View Post
    Για την Phalaenopsis…Όταν λέω το «όλο» πακέτο δεν εννοώ ότι ψάχνεις τον τέλειο άντρα. Από όσα γράφεις είναι φανερό ότι αρκείσαι και με κάποιον που είναι μέτριος. Αλλά θέλεις να είναι μέτριος και να περναέι την βάση και στους 3 βασικους τομείς (Σεξ/εμφανιση-πνευματικο επιπεδο-πιστη/συναισθημα).
    Και απαντω.ΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ.Και δε ζητω καν ενα τελειο σεξ να μην εχει βιτσια ο αλλος γινεται? Και να μπορει να κανει σεξ να μην εχει ανικανοτητα.
    Quote Originally Posted by agnostosY View Post
    Δυστυχώς στην ηλικία των 35+ αντρών δεν είναι πολλοι που να παιρνουν την βάση και στους 3 αυτους τομεις. Καποιος μπορει να είναι σουπερ εξυπνος/καλλιεργημενος αλλα στο σεξ απολυτα προβληματικος, καποιος να είναι εμφανισιακος/καλος στο σεξ αλλα χωρις καλλιεργεια, καποιος να είναι σε όλα εξαιρετικος αλλά να ξενοπηδάει. Νομίζω ότι είχες εμπειρίες και από τις 3 αυτές κατηγορίες. Στην ηλικία των 35+ είναι δύσκολο να βρεις την χρυσή μετριότητα, είναι πιο πιθανό να βρεις κάποιον που να είναι πολύ καλός σε 1-2 τόμεις και άθλιος στον τριτο. Για αυτό θα πρεπει να σκεφτεις αν θα πρεπει να ρίξεις νερο στο κρασί σου στον ένα τομέα από αυτους. Δεν λέω ότι θα πρεπει να το κάνεις. Ουτε ότι οι απαιτησεις σου είναι υπερβολικές. Απλα δυστυχώς όσο περνάνε τα χρόνια οι επιλογές σου περιορίζονται τουλάχιστον στην «εγχώρια αγορά» αντρών της Ελλάδας.
    Επισης συμφωνω...Γιαυτο και δεν περιμενω να βρω καποιον.Αυτο λεω τοσες σελιδες.Δεν ελπιζω οτι θα βρω για να απαντησω ειλικρινα, ειμαι σιγουρη οτι θα ειμαι μονη μου.Απλα οταν το λεω τοσο απολυτα πεφτουν ΟΛΟΙ να με φανε οτι δεν πρεπει να το βλεπω τοσο αρνητικα...και αλλα τετοια...που δε μπορω πλεον να τα ακουω...
    Ευχαριστω που με θεωρεις αξιολογη και συγνωμη αν κανω λαθος αλλα πιστεψα και οχι μονο εγω οτι εισαι το ιδιο ατομο με τον Itachi. Παρολαυτα δεν εχει σημασια.Αποψη σας ολων...Ξαναλεω πως ηρθα για κουβεντα και καπου να τα πω.Νερο στο κρασι μου εφοσον δεν ριχνω προφανως και θα λουστω τη μοναξια.Δεν ειμαι το ατομο που θα υποκριθω ερωτα απλα για να μην ειμαι μονη.

  12. #402
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Impulse View Post
    Καλησπερα διαβασα ολες τις σελιδες του θεματος αλλα με μπερδεψες λιγο ως προς το τι ζητας...θες μια σχεση με εναν αντρα με συγκεκριμενα ας το πουμε προσοντα για παρεα και κυριως εγκεφαλικη επικοινωνια χωρις καποιες βλεψεις για οικογενεια μελλοντικα? επειδη ειμαστε κοντα ηλικιακα εχω να πω οτι πλεον οι σχεσεις ειναι πιο δυσκολες σε σχεση με το παρελθον και λογω κρισης καθως επισης οτι οσο μεγαλωνουμε τα στανταρ μας μεταλλασονται...αν ειμαι λαθος σε αυτα που ζητας μπορεις να με διορθωσεις γιατι κατι ισως να μην καταλαβα καλα :) οι γυναικες πλεον μπορουν να εχουν μια αξιολογη κοινωνικη ζωη,με την ανεξαρτησια τους,το μορφωτικο τους επιπεδο,τα χομπι τους κτλ,το βλεπω απο τις φιλες μου και απο εμενα την ιδια οτι δυσκολο δεν ειναι να βρεις εναν ανθρωπο να επικοινωνησεις ειδικα σημερα με την εξαρση των κοινωνικων δικτυων,αλλα το να "κουμπωσεις" με τον αλλο..σαν συμβουλη θα ελεγα εφοσον παιρνεις ικανοποιηση απο την εργασια σου και τα υπολοιπα χομπυ σου σε ολοκληρωνουν να μην το σκεφτεσαι τοσο εντονα αυτο γιατι αυτο αντανακλαται στους αντρες η ισως καποιες κινησεις να φαινονται "απελπισμενες" αθελα σου παντα και εμμεσα σε αυτον που θελει να σε προσεγγισει..εισαι απο τις τυχερες που δουλευουν (ναι προσωπικα το θεωρω τυχη αυτο) οποτε μπορεις να κανεις πραγματα εγω π.χ που δεν δουλευω εδω και 3 μηνες με εχει παρει λιγο απο κατω μεχρι να ξαναβρω,ομως οταν συναναστρεφομαι με αντρες δεν μιλαω πολυ για αυτα που νιωθω γιατι δεν θα ηθελα ο αλλος να μου συμπαρασταθει εφοσον δεν με γνωριζει,ας πουμε οτι βγαζω εναν πιο αναλαφρο εαυτο και κοιταω να περασω καλα....συγκριση με την ηλικια των 20 δυστυχως σε πολλα επιπεδα δεν μπορει να γινει γιατι αλλιως αντιδρουσαμε τοτε οπως επισης οσο πιο μικρος τοσο πιο ευκολες οι φιλιες και οι ερωτικες επαφες....ναι δεν εχω σχεση αυτην την περιοδο αλλα δεν τρελαινομαι κιολας γιατι με αυτον τον τροπο εχω τον χρονο καθως και την ανεση να ασχοληθω παραπανω με τον εαυτο μου και τα θελω του προσπαθω δηλαδη να μην εγκλωβιζομαι σε αυτα που μου λειπουν και ας μου λειπουν...συγγνωμη για το μακροσκελες κειμενο μου σιγουρα καθενας το βλεπει διαφορετικα αυτη ειναι η προσωπικη μου θεση σε αυτο που σε απασχολει
    Οι βλεψεις μου για οικογενεια. Δεν εχω καημο να κανω παιδι. Δεν ειμαι απο τις κοπελες που κλαινε επειδη δεν παντρευτηκαν και επειδη περνανε τα χρονια κ δεν εχω κανει παιδι. Συντροφο θελω.Αν ειχα σχεση και προεκυπτε παιδι η προταση γαμου θα ηταν μια αλλη συζητηση.Προσωπικα εγω γαμο δε θα επεδιωκα...οσον αφορα για παιδι οτι εφερνε η ζωη. Το βρισκω τελειως ουτοπικο βασικα να λεω θελω γαμο και παιδι ενω δεν εχω μονιμη σταθερη σχεση.Ειναι σα να λεω θελω να γινω πυρηνικος φυσικος και να μην εχω τελειωσει το λυκειο...καπως ετσι.
    Οσον αφορα την εργασια εχεις απολυτο δικιο και γενικα σωστο το ποστ σου. Ευχομαι να βρεις δουλεια συντομα και οτι καλυτερο.

  13. #403
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Πιο πανω εγραψα οτι εχω παει 2 φορες με αντρα μεχρι τα 27.Προφανως εννοουσα οτι μεχρι τα 27 που χωρισα ειχα γνωρισει ερωτικα μονο 2 αντρες. Κακη διατυπωση...οπως και η αλλη που quotαρε ο φιλος Itachi.

  14. #404
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    [ Δυστυχώς στην ηλικία των 35+ αντρών δεν είναι πολλοι που να παιρνουν την βάση και στους 3 αυτους τομεις. Καποιος μπορει να είναι σουπερ εξυπνος/καλλιεργημενος αλλα στο σεξ απολυτα προβληματικος, καποιος να είναι εμφανισιακος/καλος στο σεξ αλλα χωρις καλλιεργεια, καποιος να είναι σε όλα εξαιρετικος αλλά να ξενοπηδάει. Νομίζω ότι είχες εμπειρίες και από τις 3 αυτές κατηγορίες. Στην ηλικία των 35+ είναι δύσκολο να βρεις την χρυσή μετριότητα, είναι πιο πιθανό να βρεις κάποιον που να είναι πολύ καλός σε 1-2 τόμεις και άθλιος στον τριτο. Για αυτό θα πρεπει να σκεφτεις αν θα πρεπει να ρίξεις νερο στο κρασί σου στον ένα τομέα από αυτους. Δεν λέω ότι θα πρεπει να το κάνεις. Ουτε ότι οι απαιτησεις σου είναι υπερβολικές. Απλα δυστυχώς όσο περνάνε τα χρόνια οι επιλογές σου περιορίζονται τουλάχιστον στην «εγχώρια αγορά» αντρών της Ελλάδας . ]

    Δεν είναι μονο στα 35. Και στα 25 το ίδιο ισχύει... Και στα 45... Και στα 55...
    Με αλλες συνθηκες βεβαια, και άλλο πλαίσιο, σε κάθε ηλικία.
    Γιατι και στα 25 το καλο πακετο μπορει να ειναι δεσμευμενο, να χωρισει πχ στα 30, να παντρευτει στα 35, να χωρισει με διαζυγιο στα 45, να ξαναπαντρευτει στα 50, και παει λεγοντας...πχ ενας 50αρης, που ειναι καλό πακέτο, το αποκλείετε να χωρίσει και να ψαχνει για σύντροφο? αφου το 70% των γάμων διαλύονται...
    Το πρόβλημα δεν ειναι να ψαξει να βρει μια γυναικα που του ταιριάζει... το πρόβλημα ειναι να κυνηγαει 35αρες γιατι τώρα νιωθει ώριμος να κανει οικογενεια και θελει παιδι - λέω ενα παραδειγμα.
    Το περιγραφω σχηματικα, ίσως γειωτικά, αλλα νομιζω καταλαβαίνετε τι προσπαθω να πω, ότι δεν υπαρχει μια ηλικια-αριθμος νταν μετα την οποία λες, παει ξόφλησα!
    Εδώ υπαρχουν 70αρηδες καλοστεκουμενοι που βρισκουν σύντροφο της ίδιας ηλικιας, πανε εκδρομές και περνάνε περίφημα!

  15. #405
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Athens
    Posts
    11
    σε ευχαριστω πολυ ,ευχομαι ο καθενας βασικα να βρει τελικα αυτο που θα τον γεμισει σαν ανθρωπο :) ναι το καταλαβα οτι θα επιθυμεις μια σταθερη σχεση χωρις απαραιτητα να συνοδευεται απο γαμο και απο παιδια..προσωπικα για εμενα θα μιλησω δεν ειμαστε ολοι οι ανθρωποι γεννημενοι για οικογενεια οσο εγωιστικο και αν ακουγεται αυτο..θα ελεγα να μην το σκεφτεσαι καθολου,να κοιτας να περνας ομορφα και να αισθανεσαι ομορφα με αυτα που εχεις πετυχει και ολα αυτα που θα πετυχεις και στο μελλον...το οτι ειμαστε πανω απο 30 δεν σημαινει τιποτα ειδικα αν μικροδειχνουμε χιχι πραγματικα το πιστευω μεσα απο την καρδια μου οτι η ηλικια ειναι απλα ενας στατιστικος αριθμος και τιποτα παραπανω σε αυτα που θελουμε να πετυχουμε,,,αισιοδοξια λοιπον και ομορφες στιγμες αν τα εχουμε αυτα τα υπολοιπα ειναι στον δρομο

Page 27 of 34 FirstFirst ... 172526272829 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 20:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 22:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 01:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 00:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 13:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •