Δεν αντέχω την κριτική και φοβάμαι την απορριψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 110
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108

    Δεν αντέχω την κριτική και φοβάμαι την απορριψη

    Όσοι έχουν ξαναδιαβάσει ποστ μου ξέρουν ότι πέρασα ασχημη εφηβεία (έως και την ηλικία των 21-22) λόγω κριτικής από φίλες και από συγγενικά πρόσωπα. Επίσης δεν έχω κάνει ποτέ κάποια σοβαρή σχέση και είμαι 24. Οι εμπειρίες μου περιορίζονται σε μερικά φασωματα και μια σχέση πολύ σύντομη (για το παιδί αυτο δεν ένιωθα απολύτως καμία ελξη και δεν άντεξα να το συνεχίσω).
    Δεν είχα λάβει ποτέ πραγματικη αγάπη από φίλες ή από αγόρι. (Μόνο κοπλιμεντα περί εμφάνισης κυρίως)
    Σε μερικά χρόνια κατάφερα να διώξω από κοντα μου τους πάντες γιατί μπουχτισα και έτσι έχω μόνο έναν φίλο και μια φιλη με τους οποίους βγαίνω αραιά και που. Αμφιβάλλω δλδ αν θεωρούνται φίλοι. Περνάω καλά μαζί τους αλλά δεν θέλω να δεθω περισσότερο.
    Πέρα από αυτό , επειδή μου είχε καρφωθεί ότι δεν είμαι ικανή να κάνω σχέση (έτσι υπονοουσαν οι γύρω μου) άρχισα να ασχολούμαι σχολαστικά με την εξωτερική μου εμφανιση. Νιώθω πιο όμορφη και σέξι από ποτέ και πάντα φροντίζω για το κάτι παραπάνω. Δεν θέλω να εισπράξω ποτέ απόρριψη από άντρα, μετά από τόσα χρόνια που φοβόμουν να κάνω κίνηση. Παντού με φλερτάρουν και μάλιστα δύο τύποι που μου το έπαιζαν δύσκολοι τώρα μου στέλνουν και τους γράφω και ξαναστελνουν και ξανά μάνα τους γράφω ή απαντάω για να δείχνω τα μηνύματα σε έναν τύπο που βγαίνω και ζηλεύει όταν τα βλέπει. Τους χρησιμοποιώ κατά κάποιο τρόπο και χαίρομαι που γύρισε ετσι ο τροχός. Βλέπω τη δύναμη που μου δίνει η εξωτερική μου εμφανιση, η οποία είναι πολύ καλύτερη από των κοριτσιών που με έκριναν. Δεν έχω μεγάλο κύκλο αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα χαμογελάσω και θα φλερτάρω και ακόμα και σε μελλοντικό εργασιακό χώρο/παρέα (αν βρω ποτέ) πάλι θα το κάνω για να δω αν περνάει η μπογιά μου. Στην παραλία μου αρέσει να τσεκαρω αν με κοιτάνε και χαίρομαι που ανταλλάσσω ματιές και χαμόγελα. Με έναν τύπο που μου το παίζει ιστορία επίσης παίζω και χαίρομαι όταν βλέπω ότι ζηλεύει ή μου στέλνει μηνύματα τα ξημερώματα.
    Δεν θέλω να νιώσω ποτέ απόρριψη από άντρα και φοβάμαι μην συμβεί αυτό, γιατί δεν ξέρω πως θα το διαχειριστώ. Έχω κάνει πολύ μεγάλη προσπάθεια για να είμαι αρεστή και θα μου στοιχίσει. Θα σκεφτώ ότι είμαι αποτυχημένη και διάφορα τέτοια. Είναι στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι υπάρχει περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο στο μέλλον και δεν θέλω να γίνει.
    Επίσης δεν δέχομαι σχόλια. Ακόμα και σε μια δουλειά που ήμουν , είχε γίνει μια κακή συνεννόηση και ενώ δεν εφταιγα εγώ μου την είπε το αφεντικό (βέβαια μετά κατάλαβε τι έγινε και είπε συγγνώμη) αλλά εγώ στραβωσα και παραιτήθηκα. Δεν μπορώ να μου την λέει ο ένας και ο άλλος το σιχαθηκα αυτό. Ούτε από δικούς μου ανθρώπους δεν θέλω σχόλια. Μου το έχουν πει κιόλας ότι φοβούνται πλέον να μου μιλήσουν. Ε ας με φοβούνται πια, κακό είναι?

    Ξέρω ότι τα παραπάνω θα μου στοιχισουν στην κοινωνική μου ζωή, στη δουλειά μου και στις σχέσεις μου. Έχω συμβιβαστεί με το γεγονός πως δεν θα κάνω εύκολα σχέση και φιλίες (καλά για τις φίλες δεν με ενδιαφέρει και πολύ , να είμαι ειλικρινής)
    Δεν ξέρω γιατί τα γράφω και το σκοπό έχει το θέμα, απλά κάποιες φορές ενώ είμαι αρκετά ευτυχισμένη με όσα έχω καταφέρει (βλέπω τον θαυμασμό πολλών γνωστών και πραγματικά νιώθω περήφανη) αναρωτιέμαι "από εδώ και πέρα τι?" Δλδ δεν έχω ιδέα για το πώς θα είμαι σε λίγα χρόνια.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εφοσον ΓΡΑΦΕΙΣ οτι τοσο καιρο εδειωξες τους παντες απο κοντα σου αν σκεφτοσουν λιγοτερο δε θα τους εδιωχνες μαλιστα λες και τη φραση θα σκεφτω παρακατω...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Μικρή ανοχή στη ματαίωση βλέπω και γενικότερα ένα μπερδεμένο πράγμα.

  4. #4
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Όσοι έχουν ξαναδιαβάσει ποστ μου ξέρουν ότι πέρασα ασχημη εφηβεία (έως και την ηλικία των 21-22) λόγω κριτικής από φίλες και από συγγενικά πρόσωπα. Επίσης δεν έχω κάνει ποτέ κάποια σοβαρή σχέση και είμαι 24. Οι εμπειρίες μου περιορίζονται σε μερικά φασωματα και μια σχέση πολύ σύντομη (για το παιδί αυτο δεν ένιωθα απολύτως καμία ελξη και δεν άντεξα να το συνεχίσω).
    Δεν είχα λάβει ποτέ πραγματικη αγάπη από φίλες ή από αγόρι. (Μόνο κοπλιμεντα περί εμφάνισης κυρίως)
    Σε μερικά χρόνια κατάφερα να διώξω από κοντα μου τους πάντες γιατί μπουχτισα και έτσι έχω μόνο έναν φίλο και μια φιλη με τους οποίους βγαίνω αραιά και που. Αμφιβάλλω δλδ αν θεωρούνται φίλοι. Περνάω καλά μαζί τους αλλά δεν θέλω να δεθω περισσότερο.
    Πέρα από αυτό , επειδή μου είχε καρφωθεί ότι δεν είμαι ικανή να κάνω σχέση (έτσι υπονοουσαν οι γύρω μου) άρχισα να ασχολούμαι σχολαστικά με την εξωτερική μου εμφανιση. Νιώθω πιο όμορφη και σέξι από ποτέ και πάντα φροντίζω για το κάτι παραπάνω. Δεν θέλω να εισπράξω ποτέ απόρριψη από άντρα, μετά από τόσα χρόνια που φοβόμουν να κάνω κίνηση. Παντού με φλερτάρουν και μάλιστα δύο τύποι που μου το έπαιζαν δύσκολοι τώρα μου στέλνουν και τους γράφω και ξαναστελνουν και ξανά μάνα τους γράφω ή απαντάω για να δείχνω τα μηνύματα σε έναν τύπο που βγαίνω και ζηλεύει όταν τα βλέπει. Τους χρησιμοποιώ κατά κάποιο τρόπο και χαίρομαι που γύρισε ετσι ο τροχός. Βλέπω τη δύναμη που μου δίνει η εξωτερική μου εμφανιση, η οποία είναι πολύ καλύτερη από των κοριτσιών που με έκριναν. Δεν έχω μεγάλο κύκλο αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα χαμογελάσω και θα φλερτάρω και ακόμα και σε μελλοντικό εργασιακό χώρο/παρέα (αν βρω ποτέ) πάλι θα το κάνω για να δω αν περνάει η μπογιά μου. Στην παραλία μου αρέσει να τσεκαρω αν με κοιτάνε και χαίρομαι που ανταλλάσσω ματιές και χαμόγελα. Με έναν τύπο που μου το παίζει ιστορία επίσης παίζω και χαίρομαι όταν βλέπω ότι ζηλεύει ή μου στέλνει μηνύματα τα ξημερώματα.
    Δεν θέλω να νιώσω ποτέ απόρριψη από άντρα και φοβάμαι μην συμβεί αυτό, γιατί δεν ξέρω πως θα το διαχειριστώ. Έχω κάνει πολύ μεγάλη προσπάθεια για να είμαι αρεστή και θα μου στοιχίσει. Θα σκεφτώ ότι είμαι αποτυχημένη και διάφορα τέτοια. Είναι στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι υπάρχει περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο στο μέλλον και δεν θέλω να γίνει.
    Επίσης δεν δέχομαι σχόλια. Ακόμα και σε μια δουλειά που ήμουν , είχε γίνει μια κακή συνεννόηση και ενώ δεν εφταιγα εγώ μου την είπε το αφεντικό (βέβαια μετά κατάλαβε τι έγινε και είπε συγγνώμη) αλλά εγώ στραβωσα και παραιτήθηκα. Δεν μπορώ να μου την λέει ο ένας και ο άλλος το σιχαθηκα αυτό. Ούτε από δικούς μου ανθρώπους δεν θέλω σχόλια. Μου το έχουν πει κιόλας ότι φοβούνται πλέον να μου μιλήσουν. Ε ας με φοβούνται πια, κακό είναι?

    Ξέρω ότι τα παραπάνω θα μου στοιχισουν στην κοινωνική μου ζωή, στη δουλειά μου και στις σχέσεις μου. Έχω συμβιβαστεί με το γεγονός πως δεν θα κάνω εύκολα σχέση και φιλίες (καλά για τις φίλες δεν με ενδιαφέρει και πολύ , να είμαι ειλικρινής)
    Δεν ξέρω γιατί τα γράφω και το σκοπό έχει το θέμα, απλά κάποιες φορές ενώ είμαι αρκετά ευτυχισμένη με όσα έχω καταφέρει (βλέπω τον θαυμασμό πολλών γνωστών και πραγματικά νιώθω περήφανη) αναρωτιέμαι "από εδώ και πέρα τι?" Δλδ δεν έχω ιδέα για το πώς θα είμαι σε λίγα χρόνια.
    εισαι νεα!εισαι ομορφη!εχεις τον θαυμασμο των γυρων σου!νιωθεις υπερηφανη!χαιρεσαι με τις κατακτησεις σου!
    ε και?
    ευτυχισμενη εισαι?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ευτυχισμένη είμαι, δόξα τω θεώ
    Απλώς αν πάει κάποιος να μου κάνει παρατήρηση ή κάτι τέτοιο νευριαζω

  6. #6
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ευτυχισμένη είμαι, δόξα τω θεώ
    Απλώς αν πάει κάποιος να μου κάνει παρατήρηση ή κάτι τέτοιο νευριαζω
    πως εισαι ευτυχισμενη χωρις φιλους και χωρις σχεση?απο που προερχεται η ευτυχια σου και τι σημαινει για σενα ευτυχια?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Πραγματικά δεν μπορώ να ακούω ότι ευτυχία=σχέση
    Δηλαδή οι ελευθεροι είναι δυστυχισμένοι κατά την γνωμη ορισμένων?
    Χέστηκα που δεν έχω φίλες, να το πω κι έτσι πεζά. Είδαμε πόσο ευτυχισμένη ήμουν όταν είχα...
    Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το θέμα της φιλίας.
    Για εμένα ευτυχία είναι να είσαι ικανοποιημένος από τον εαυτό σου και να ξέρεις τι έχεις καταφέρει και τι μπορείς να κάνεις ακόμα.
    Νιώθω πολύ ωραία που πήρα τη ζωή στα χέρια μου και άλλαξα όσα με ενοχλούσαν. Οι κοπέλες που με έκριναν μάλλον δεν έχουν τη δύναμη να κάνουν αλλαγές και για αυτό μένουν στα ίδια και στα ίδια και χειρότερα κάποιες... Ξέρω πως μια από αυτές δεν περνάει καλά με τον δικό της, μαλώνουν κλαίει και ακόμα είναι μαζί. Αυτό δείχνει αδυναμία και χαμηλή αυτοεκτίμηση.
    Εγώ δεν θέλω να είμαι έτσι.
    Δηλαδή όσοι είναι σε σχεση με τσακωμούς, προβλήματα, αδιαφορία , ρουτινιασμα και μερικές φορές κέρατο είναι ευτυχισμένοι και κάποιοι ελεύθεροι με αυτοπεποίθηση, εμφάνιση, φλερτ είναι δυστυχισμένοι?

  8. #8
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Πραγματικά δεν μπορώ να ακούω ότι ευτυχία=σχέση
    Δηλαδή οι ελευθεροι είναι δυστυχισμένοι κατά την γνωμη ορισμένων?
    Χέστηκα που δεν έχω φίλες, να το πω κι έτσι πεζά. Είδαμε πόσο ευτυχισμένη ήμουν όταν είχα...
    Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το θέμα της φιλίας.
    Για εμένα ευτυχία είναι να είσαι ικανοποιημένος από τον εαυτό σου και να ξέρεις τι έχεις καταφέρει και τι μπορείς να κάνεις ακόμα.
    Νιώθω πολύ ωραία που πήρα τη ζωή στα χέρια μου και άλλαξα όσα με ενοχλούσαν. Οι κοπέλες που με έκριναν μάλλον δεν έχουν τη δύναμη να κάνουν αλλαγές και για αυτό μένουν στα ίδια και στα ίδια και χειρότερα κάποιες... Ξέρω πως μια από αυτές δεν περνάει καλά με τον δικό της, μαλώνουν κλαίει και ακόμα είναι μαζί. Αυτό δείχνει αδυναμία και χαμηλή αυτοεκτίμηση.
    Εγώ δεν θέλω να είμαι έτσι.
    Δηλαδή όσοι είναι σε σχεση με τσακωμούς, προβλήματα, αδιαφορία , ρουτινιασμα και μερικές φορές κέρατο είναι ευτυχισμένοι και κάποιοι ελεύθεροι με αυτοπεποίθηση, εμφάνιση, φλερτ είναι δυστυχισμένοι?
    δεν ειπα οτι σχεση=ευτυχια.καμια σχεση
    αλλα ολη αυτη την χαρα που νιωθεις για οσα εχεις πετυχει δεν θα θελες να την μοιραζεσαι με καποιους?οχι απαραιτητα σχεση.προσωπικα θεωρω τους φιλους στη ζωη μας πολυ σημαντικους.
    εγω συγνωμη που θα στο πω αλλα βλεπω ενα ατομο απομονωμενο απο την ζωη.στην ουσια δεν ζεις.θα επρεπε να γνωριζεις οτι μεσα στη ζωη μας καποια στιγμη θα υπαρξει και η απορριψη.δεν γινεται να την απυφυγεις με τιποτα.οποτε η ζεις και αποδεχεσαι οτι υπαρχει η απορριψη η μενεις οπως εισαι θεωρωντας οτι εισαι ευτυχισμενη.
    και στα λεει αυτα ενα ατομο που και το ιδιο απεχθανεται την απορριψη.δεν εκανα σχεσεις γι αυτο ακριβως το λογο γιατι ηξερα οτι θα ερθει και η απορριψη και δεν την δεχομουν.πραγματικα εχω μετανιωσει γι αυτο στη ζωη μου.μη κανεις και εσυ το ιδιο λοιπον ειναι κριμα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Η ζωη ειναι ΓΕΜΑΤΗ απογοητευσεις, κριτικη και απορριψη ακομα και για τους πιο ικανους, και αγαπητους και κοινωνικους ανθρώπους, ποσο μαλλον για ανθρωπους με δυσκολιες και απωθημενα οπως εσυ.
    Αν απο τωρα νοιωθεις τετοιο ζορι για ΥΠΟΘΕΤΙΚΕΣ απορρίψεις, τι θα κανεις οταν ερθουν οι πραγματικές; θα τρελαθείς; θα απομονωθεις κι αλλο;
    Εγω νομιζω οτι χρειαζεσαι επειγοντως εναν ειδικο που θα σου ταιριαζει ωστε να τον εμπιστευθεις και να του μιλας ειλικρινα και οχι με ολες αυτες τις αμυνες που σηκωνεις κι εδω σε μας μολις ακουσεις καποια αληθεια που σε ενοχλει, ωστε να σε βοηθησει να τα διαχειριστεις ολα αυτα κι οταν το καταφερεις, να ξερεις οτι θα ερθουν πιο γρηγορα αυτα που περιμενεις, γιατι τωρα μονο ευτυχισμένη δεν εισαι κι ειναι ολοφανερο.

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Πραγματικά δεν μπορώ να ακούω ότι ευτυχία=σχέση
    Δηλαδή οι ελευθεροι είναι δυστυχισμένοι κατά την γνωμη ορισμένων?
    Χέστηκα που δεν έχω φίλες, να το πω κι έτσι πεζά. Είδαμε πόσο ευτυχισμένη ήμουν όταν είχα...
    Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το θέμα της φιλίας.
    Για εμένα ευτυχία είναι να είσαι ικανοποιημένος από τον εαυτό σου και να ξέρεις τι έχεις καταφέρει και τι μπορείς να κάνεις ακόμα.
    Νιώθω πολύ ωραία που πήρα τη ζωή στα χέρια μου και άλλαξα όσα με ενοχλούσαν. Οι κοπέλες που με έκριναν μάλλον δεν έχουν τη δύναμη να κάνουν αλλαγές και για αυτό μένουν στα ίδια και στα ίδια και χειρότερα κάποιες... Ξέρω πως μια από αυτές δεν περνάει καλά με τον δικό της, μαλώνουν κλαίει και ακόμα είναι μαζί. Αυτό δείχνει αδυναμία και χαμηλή αυτοεκτίμηση.
    Εγώ δεν θέλω να είμαι έτσι.
    Δηλαδή όσοι είναι σε σχεση με τσακωμούς, προβλήματα, αδιαφορία , ρουτινιασμα και μερικές φορές κέρατο είναι ευτυχισμένοι και κάποιοι ελεύθεροι με αυτοπεποίθηση, εμφάνιση, φλερτ είναι δυστυχισμένοι?
    Στη δεύτερη κατηγορία που λες για τους ανθρώπους με αυτοπεποίθηση θεωρείς ότι ανήκεις και εσύ εκει;

    Ο τίτλος σου δείχνει ότι δεν έχεις ξεπεράσει τις ανασφάλειες σου........συνήθως όταν φοβάσαι την απόρριψη και τη κριτική σημαίνει ότι δεν τα έχεις βρει με τον εαυτό σου............

    Φαίνεται ότι προσπάθησες πολύ να βελτιωθείς εξωτερικά.......να χάσεις κιλά να βελτιώσεις την εμφάνιση σου και έτσι επιφανειακά να τονώσει λίγο και την αυτοπεποίθηση σου όσον αφορά το εξωτερικό κομμάτι......

    Η αυτοπεποίθηση όμως και η αληθινή πίστη στον εαυτό μας και στις δυναμεις μας είναι κάτι πολύ βαθύτερο........που φαίνεται ότι έχεις ακόμα δρόμο να το αποκτήσεις....Όπως και εγώ εξάλλου....Δεν με βγάζω απεξω.....
    Χρειαζεται να δουλέψεις πολύ με τον εαυτό σου ακόμα...ώστε να γίνεις πιο ελαστική στη κριτική και για να μην μπαίνεις στο τρυπάκι της σύγκρισης με τους γύρω σου....(τεινεις να συγκρίνεσαι πολύ με τους αλλους) ακόμα και αν διαβάσεις το κείμενο σου .....Και αυτό είναι ένδειξη ανασφάλειας....

    Είσαι λίγο απαισιόδοξη στο θέμα της φιλίας και των σχέσεων....
    Και εγώ το ίδιο.....
    Την μια σκέφτομαι ότι δεν αξίζει να "πολυχαριζεσαι" σε φίλους.....Και είναι καλο να κοιτάς και περισσοτερο τη πάρτη σου ....Την άλλη όμως σκέφτομαι ότι τελικά με το να μην εμπιστεύεσαι.....να μην δινεσαι.....να μην ελπίζεις....να μην επενδύεις.....σε ποιον κάνεις κακο στη τελική; στους αλλους;; ΟΧΙ.....Στον εαυτό σου κάνεις κακο ...γιατί δεν αφηνεσαι....γτ ζεις μια μίζερη ζωή .....Μια ζωή μέσα στη καχυποψία....μεσα στο "λιγο"
    Χορτάτος ίσως να είναι ο άνθρωπος που δίνεται που αγαπάει που μοιράζεται ξανά και ξανά ακόμα και αν απογοητευτεί.....μπορει η ζωή του να έχει καλύτερη ποιότητα απλά ξέρει ότι κάποια στιγμή θα χρειαστεί να μηδενίσει το κοντέρ και να αναθεωρήσει για πολλά πράγματα.....

    Αυτά σκέφτομαι και μπαίνω σε προβληματισμούς για το αν τελικά αξίζει να επενδύσεις στις σχέσεις σου και για ποιον είναι καλό καταβαθος να το κάνεις η οχι.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Την χαρά για όσα πέτυχα την εισπράττω κάθε φορά που μου λένε γνωστοί κοπλιμεντα ή κάθε φορά που με φλερτάρουν.
    Δεν έχω ανάγκη να την μοιραστώ, ειδικά με γυναίκες, γιατί βγάζουν ζήλεια και κόμπλεξ οι περισσότερες. Ήδη μου είχαν πει αρνητικά σχόλια όταν άρχισα να χάνω τα πρώτα κιλά (ότι δεν έχω πλέον στήθος, ότι δεν είμαι καλή τώρα) και έτρωγαν μπροστά μου σαν γουρούνες ενώ εγώ έκανα διατροφή. Κανείς δεν νομίζω πως χαίρεται πλήρως με τη χαρά σου, εκτός από ελάχιστα άτομα.
    Απομονωμένη είμαι από τα άτομα που έπρεπε να απομονωθω. Αν κάποιος μου φερόταν καλά δεν θα τον ξεκοβα. Ναι, έχω δεχτεί κάτι σαν απόρριψη (βασικά κάποιος για να μου το παίξει ιστορία είπε ότι δεν είμαι και τόσο ωραία) αλλά συνέχισα να βγαίνω μαζί του και να είμαι όλο και πιο όμορφη και τον άφησα να ξερογλυφεται. Ακόμα και τώρα μου στέλνει και μου κάνει και κοπλιμεντα για φωτογραφίες μου και τον γράφω. Μου κόστισε πολύ όμως το χαίρομαι πολύ αυτό που γίνεται τώρα.
    Θα μου κοστίσει η απόρριψη γιατί εχω δουλέψει πολύ για να έχω την αποδοχή από τους άντρες και θα είναι κρίμα.
    Πραγματικά έχω βάλει κάτι σαν στοίχημα με τον εαυτό μου και τσεκαρω αν αρέσω έστω και εμφανισιακά σε όλους τους άντρες που συνανταω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Milva21 τώρα είδα και το ποστ σου
    Το αναγνωρίζω πως έχω γίνει πολύ καχύποπτη, αλλά πιστεύω καλύτερα καχύποπτη, παρά να ξαναμπώ σε παρόμοιο τριπακι και να έχω τον καθένα να χώνεται στη ζωή μου και να μου κανει κριτική. Αν κάποιος , είτε σχέση είτε φίλος (προτιμώ να έχω άντρες φίλους πλέον) αξίζει, θα μείνει στη ζωή μου (βέβαια πάντα θα κρατάω πισινή)
    Μίζερη ήταν η ζωή μου τότε, όχι τώρα
    Και ναι, συγκρίνομαι γιατί αυτό όλοι λίγο πολύ το κάνουμε. Οι άλλοι γιατί με έκριναν και σύγκριναν τις "ευτυχισμένες" ζωές τους μαζί μου? Εγώ δεν μπορώ να κάνω το ίδιο? Κι εγώ ούτε τα είπα αυτά κατάμουτρα σε αυτές για να τις πικρανω ούτε τίποτα. Στο ύψος μου, δείχνω ότι αδιαφορώ

  13. #13
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Την χαρά για όσα πέτυχα την εισπράττω κάθε φορά που μου λένε γνωστοί κοπλιμεντα ή κάθε φορά που με φλερτάρουν.
    Δεν έχω ανάγκη να την μοιραστώ, ειδικά με γυναίκες, γιατί βγάζουν ζήλεια και κόμπλεξ οι περισσότερες. Ήδη μου είχαν πει αρνητικά σχόλια όταν άρχισα να χάνω τα πρώτα κιλά (ότι δεν έχω πλέον στήθος, ότι δεν είμαι καλή τώρα) και έτρωγαν μπροστά μου σαν γουρούνες ενώ εγώ έκανα διατροφή. Κανείς δεν νομίζω πως χαίρεται πλήρως με τη χαρά σου, εκτός από ελάχιστα άτομα.
    Απομονωμένη είμαι από τα άτομα που έπρεπε να απομονωθω. Αν κάποιος μου φερόταν καλά δεν θα τον ξεκοβα. Ναι, έχω δεχτεί κάτι σαν απόρριψη (βασικά κάποιος για να μου το παίξει ιστορία είπε ότι δεν είμαι και τόσο ωραία) αλλά συνέχισα να βγαίνω μαζί του και να είμαι όλο και πιο όμορφη και τον άφησα να ξερογλυφεται. Ακόμα και τώρα μου στέλνει και μου κάνει και κοπλιμεντα για φωτογραφίες μου και τον γράφω. Μου κόστισε πολύ όμως το χαίρομαι πολύ αυτό που γίνεται τώρα.
    Θα μου κοστίσει η απόρριψη γιατί εχω δουλέψει πολύ για να έχω την αποδοχή από τους άντρες και θα είναι κρίμα.
    Πραγματικά έχω βάλει κάτι σαν στοίχημα με τον εαυτό μου και τσεκαρω αν αρέσω έστω και εμφανισιακά σε όλους τους άντρες που συνανταω.
    οτι και να σου εξηγησω δεν θα το καταλαβεις.μονο οταν περασουν τα χρονια θα καταλαβεις.τωρα σου κανουν κομπλιμεντα γιατι εισαι νεα και ομορφη.οταν περασουν τα χρονια δεν θα υπαρχει η ομορφια που εχεις τωρα.τοτε τι θα κανεις?θα εισαι μονη χωρις σχεση και φιλους?αληθεια αδερφια εχεις?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ναι έχω και τα πάμε μια χαρά, αλλά δεν λέω τα προσωπικά μου. Βασικά μου είχαν πετάξει μερικές φορές ότι οι φίλες μου με ζηλεύουν αλλά ως εκεί. Δεν ξέρουν πολλά.

    Έως τότε μπορεί να έχω σχέση και φίλους
    Και η ομορφιά αν προσέχεις διατηρείται σε κάποιο βαθμό. Αν δεν προσέχεις, μπαταλευεις ακόμα και στην ηλικία των 25 (το βλέπω πολύ αυτό γύρω μου)

  15. #15
    δηλαδη θεωρεις και εσυ και οι γυρω σου οτι αυτη η συμπεριφορα σου και ο τροπος ζωης σου ειναι φυσιολογικοι?
    περιεγραψε μου αν θες την μερα σου και με τι ασχολεισαι.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω τα αίματα, φοβάμαι!!!
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 11-07-2018, 13:07
  2. Δεν αντέχω άλλο να φοβάμαι!
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 66
    Last Post: 05-03-2018, 00:50
  3. Ειμαι δειλος και φοβαμαι την απορριψη
    By solkots in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 22
    Last Post: 26-09-2015, 20:03
  4. Δεν αντέχω άλλο να φοβάμαι
    By Μπλέ Ρακούν in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 14-10-2012, 02:43
  5. δεν αντεχω την κριτικη ,γιατι?
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-03-2009, 06:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •