Στυτική Δυσλειτουργία-Χωρισμός
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    44

    Στυτική Δυσλειτουργία-Χωρισμός

    Καλησπέρα..Εδώ και 1,5 μήνα έβγαινα με ένα παιδί. Το θέμα είναι ότι δεν έβγαινε το σεξουαλικό, ενώ περνούσαμε καλά και άρεσε ο ένας στον άλλον. Την πρώτη φορά που δοκιμάσαμε, δυσκολεύτηκε πάρα πολύ γιατί δεν σηκωνόταν.. (Μου είπε ότι είχε καιρό να του συμβεί και ότι είχε άγχος...Δε ρώτησα αν το παθαίνει γενικά γιατί κι εγώ ψιλοφρικαρα και δεν ήθελα να το συζητήσουμε...) Από τότε, γενικά του είχε γίνει ψιλοεμμονή με την έννοια ότι κάθε φορά που βρισκόμασταν, επεδίωκε σεξ.. Σαν να πίεζε τον εαυτό του ότι πρέπει να γίνει.. Αρκετές φορές δεν τα καταφερναμε, γιατί σηκωνόταν για λίγο και πριν τη διείσδυση έπεφτε.. (Σηκωνόταν κυρίως με στοματικό, όχι με χάδια κλπ).. Γενικά έγινε πολλές φορές η εξής κατάσταση: Προσπαθούμε, δεν σηκώνεται απογοητεύεται, μου λεγε να τα σπάσουμε, τον καθησυχαζα και του έλεγα ότι δε θέλω να χωρίσουμε και ότι μου αρέσει κλπ, μετά μας έβγαινε ως δια μαγείας το σεξ και μετά ήμασταν καλά...μέχρι την επόμενη φορά που δε θα έβγαινε το σεξ και θα είχαμε πάλι τα ίδια.. Έτσι την τελευταία φορά που βρεθήκαμε (μια βδομάδα πριν), προσπαθήσαμε να κάνουμε σεξ δε βγήκε και μου είπε οριστικά να χωρίσουμε ότι βασανίζεται και βασανίζει κι εμένα και δεν το αντέχει άλλο... προσπάθησα να τον ηρεμήσω, να του πω ότι με τον καιρό θα το βρούμε κλπ αλλά ήταν ανένδοτος. Συζητήσαμε λίγο και μου παραδέχτηκε ότι είχε άγχος και είναι πιεσμένος ψυχολογικά.. κι ότι είναι ο βασικός λόγος που τα σπάσαμε,το ότι δεν έβγαινε το σεξ.. και ότι ίσως το ότι δε μας βγήκε να έγινε για κάποιο λόγο και ότι δε θεωρεί πολύ πιθανό να έφτιαχνε με τον καιρό... Προσπάθησα μετα να του πω να κρατήσουμε επαφή να βρισκόμαστε χαλαρά και να μην κάνουμε κάτι (γιατί πραγματικά περνούσα καλά μαζί του..) και μου είπε ότι του ήταν πολύ δύσκολο να μου πει να το αφήσουμε και δεν μπορεί να βγαίνει χαλαρά μαζί μου προς το παρόν..και να αφήσουμε λίγο το χρόνο να περάσει και μετά...
    Εγώ θα ήθελα να το ξαναπροσοαθησουμε...
    Θα ήθελα την άποψη σας γιατί είμαι προβληματισμένη...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ε προφανως εχει ψυχολογικα αιτια η στυτικη δυσλειτουργια. Πρεπει να παει σε σεξολογο.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    44
    Το θέμα είναι ότι εγώ θέλω να είμαστε μαζί κι εκείνος είναι αρνητικός και θεωρεί ότι "θα βασανιστούμε παραπάνω και τίποτα δε θα αλλάξει.. "

  4. #4
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Καλησπέρα.
    Βασικά μην σκεφτείς ποτέ ότι φταις εσύ για το συγκεκριμένο θέμα.
    Οσον αφορά τον δικό σου,εννοείς ότι την πρώτη φορά δοκιμάζατε και δεν του έβγαινε,ενώ μετά όλα οκ?
    Επίσης,ήταν έτσι πάντα αγχώδης ή του βγήκε τώρα?
    Καλό θα ήταν να πάει σε σεξολόγο όπως λέει ο Ορέστης.
    Και νομίζω θα ήταν χρήσιμο να τον τονώσεις κι εσύ ερωτικά,με εσώρουχα κλπ.Καταλαβαίνεις τι λεω.

  5. #5
    Μπορεί και να μην είναι ψυχολογικά τα αίτια απλά δεν του εβγαίνε με την θεματοθετρια η ειχε κάποια άλλη στο μυαλό του και δεν μπορούσε να λειτουργησει.
    Αν είχε προβλήμα ψυχολογικο γιατί να σταματήσει οποιαδηποτε επικοινωνια?αντίθετα μάλιστα αν συνεβαινε κάτι τετοιο θα της ζητούσε να τον βοηθήσει για να το ξεπερασει μιας και η γνωριμια ηταν τοσο νεα.αλλά εδώ την άφησε στα κρύα του λουτρου την κοπέλα.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Καλησπέρα.
    Βασικά μην σκεφτείς ποτέ ότι φταις εσύ για το συγκεκριμένο θέμα.
    Οσον αφορά τον δικό σου,εννοείς ότι την πρώτη φορά δοκιμάζατε και δεν του έβγαινε,ενώ μετά όλα οκ?
    Επίσης,ήταν έτσι πάντα αγχώδης ή του βγήκε τώρα?
    Καλό θα ήταν να πάει σε σεξολόγο όπως λέει ο Ορέστης.
    Και νομίζω θα ήταν χρήσιμο να τον τονώσεις κι εσύ ερωτικά,με εσώρουχα κλπ.Καταλαβαίνεις τι λεω.
    Την πρώτη φορά προσπαθούσαμε πολλή ώρα μέχρι να υπάρξει μια σταθερή στύση...Τις επόμενες φορές είχαμε δράματα κάθε φορά που δεν πετυχαίνε στύση, μου έλεγε να το τελειώσουμε το μεταξύ μας, του άλλαζα γνώμη και μετά ηρεμούσε και κάναμε σεξ..την τελευταία μου είπε ότι βασανίζεται και βασανίζει κι εμένα.. προσπάθησα πάλι να του πω να μην χωρίσουμε, αλλά εκείνος επέμενε ότι θα ναι καλύτερα να μην το συνεχίσουμε..μήπως εγώ δεν του αρέσω;

  7. #7
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by giota2405 View Post
    Την πρώτη φορά προσπαθούσαμε πολλή ώρα μέχρι να υπάρξει μια σταθερή στύση...Τις επόμενες φορές είχαμε δράματα κάθε φορά που δεν πετυχαίνε στύση, μου έλεγε να το τελειώσουμε το μεταξύ μας, του άλλαζα γνώμη και μετά ηρεμούσε και κάναμε σεξ..την τελευταία μου είπε ότι βασανίζεται και βασανίζει κι εμένα.. προσπάθησα πάλι να του πω να μην χωρίσουμε, αλλά εκείνος επέμενε ότι θα ναι καλύτερα να μην το συνεχίσουμε..μήπως εγώ δεν του αρέσω;
    Εσένα με λίγα λόγια,σου αρέσει πολύ αυτος

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Μπορεί και να μην είναι ψυχολογικά τα αίτια απλά δεν του εβγαίνε με την θεματοθετρια η ειχε κάποια άλλη στο μυαλό του και δεν μπορούσε να λειτουργησει.
    Αν είχε προβλήμα ψυχολογικο γιατί να σταματήσει οποιαδηποτε επικοινωνια?αντίθετα μάλιστα αν συνεβαινε κάτι τετοιο θα της ζητούσε να τον βοηθήσει για να το ξεπερασει μιας και η γνωριμια ηταν τοσο νεα.αλλά εδώ την άφησε στα κρύα του λουτρου την κοπέλα.
    Απογοητευση.

    Πρεπει να του φυγει απο το μυαλο η ιδεα οτι δε θα του σηκωθει. Ισως του δωσει καποιο αγχολυτικο ο γιατρος.

  9. #9
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Απογοητευση.

    Πρεπει να του φυγει απο το μυαλο η ιδεα οτι δε θα του σηκωθει. Ισως του δωσει καποιο αγχολυτικο ο γιατρος.
    Άλλο είπα εγώ όμως Ορεστη.εγώ αναρωτιέμαι αν ειχε ψυχολογικο πρόβλημα γιατι να το σταματήσει στον 1.5 μηνα και να μη προσπαθήσει με την βοήθεια της κοπελας να το ξεπεράσει?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    44
    Κι εγώ αυτό πιστεύω, όμως γνωριζόμαστε ελάχιστο καιρό και δεν μπορώ να του μιλήσω για ψυχολόγο η κάτι...πόσο μάλλον τώρα που μου είπε να χωρίσουμε..

  11. #11
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by giota2405 View Post
    Κι εγώ αυτό πιστεύω, όμως γνωριζόμαστε ελάχιστο καιρό και δεν μπορώ να του μιλήσω για ψυχολόγο η κάτι...πόσο μάλλον τώρα που μου είπε να χωρίσουμε..
    Όταν λες ελάχιστο καιρό,πόσο δηλαδή?
    Υπάρχει και η περίπτωση να μην του βγαίνει μαζί σου,ή να μην του αρέσεις εν τέλει.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Άλλο είπα εγώ όμως Ορεστη.εγώ αναρωτιέμαι αν ειχε ψυχολογικο πρόβλημα γιατι να το σταματήσει στον 1.5 μηνα και να μη προσπαθήσει με την βοήθεια της κοπελας να το ξεπεράσει?
    Δεν ξέρω κι εγώ.. νομίζω ότι του έδειξα ότι είμαι πρόθυμη να τον στηρίξω σε όλο αυτό, όμως τον νιώθω φοβερά μαγκωμενο.. (έχει να κάνει 2,5 χρόνια σχέση μου είπε)

  13. #13
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Όταν λες ελάχιστο καιρό,πόσο δηλαδή?
    Υπάρχει και η περίπτωση να μην του βγαίνει μαζί σου,ή να μην του αρέσεις εν τέλει.
    1,5 μήνα... Πάντως μου έλεγε συχνά ότι του αρέσω πολύ κλπ..σε κάποια φάση μου είχε πει "ενώ στο μυαλό μου, μου αρέσεις παρά πολύ..νιώθω το σώμα μου να μην μπορεί να ακολουθήσει.." κάτι τέτοιο..

  14. #14
    Quote Originally Posted by giota2405 View Post
    Δεν ξέρω κι εγώ.. νομίζω ότι του έδειξα ότι είμαι πρόθυμη να τον στηρίξω σε όλο αυτό, όμως τον νιώθω φοβερά μαγκωμενο.. (έχει να κάνει 2,5 χρόνια σχέση μου είπε)
    Κοίτα αφού σου αρέσει αρκετά από ότι φαίνεται και θες να τον βοηθήσεις από ότι κατάλαβα και μπράβο σου μιλα του ανοιχτά κι ας εχετε χωρισει.σαν μια τελευταια ευκαιρία.
    Πες του ότι αν το θέμα σου είναι ψυχολογικο θέλω να είμαι δίπλα σου και να σε βοηθήσω.αν το αρνηθεί απλα προχωρά παρακάτω και εσύ.
    Μπορεί να κρύβονται πολλά πίσω από ένα τέτοια προβλημα.
    Από το ψυχολογικο μέχρι να είναι κολλημένος με καμιά άλλη η ακομη και αλλον.όλα παιζουν.
    Εσύ κανε την κίνηση σου τουλάχιστον να πεις ότι εκανες τα πάντα για αυτη τη σχέση.

  15. #15
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by giota2405 View Post
    1,5 μήνα... Πάντως μου έλεγε συχνά ότι του αρέσω πολύ κλπ..σε κάποια φάση μου είχε πει "ενώ στο μυαλό μου, μου αρέσεις παρά πολύ..νιώθω το σώμα μου να μην μπορεί να ακολουθήσει.." κάτι τέτοιο..
    Κοίτα,η στυτική εχει παθολογικά ή και ψυχολογικά αίτια.
    Γενικά,πέρα από το άγχος ζει με υγιεινό τρόπο?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Στυτική δυσλειτουργία ή όχι;
    By fanh in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 92
    Last Post: 22-01-2020, 23:04
  2. Ψυχογενης στυτικη δυσλειτουργια
    By Izanami in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 19-03-2019, 01:08
  3. Στυτική δυσλειτουργία
    By Star in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 22-08-2018, 05:37
  4. ψυχογενης στυτικη δυσλειτουργια?
    By dimitris21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 27-05-2015, 17:04
  5. Στυτικη δυσλειτουργια
    By spyr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 30-12-2013, 13:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •